Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגבהה של רכב

M.V
שימו לב! השרשור הזה בן 5067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני חדש פה :]

פתחתי את הנושא הזה בפורום שיפורים אבל נעלו לי אותו

אני מקווה שהוא התכוון שזה שייך לפורום הזה..לשאלתי:

האם ניתן להגביה כל רכב? (ובעיקר פג'ו 206)

איך בעצם עושים את זה?

כיצד זה משפיע על האחיזה?

באיזה סכום מדובר פחות או יותר?

האם זה חוקי? ואיזה בעיות יכולות להיות בעקבות כך.

תודה מראש:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, אני חדש פה :]

פתחתי את הנושא הזה בפורום שיפורים אבל נעלו לי אותו

אני מקווה שהוא התכוון שזה שייך לפורום הזה..לשאלתי:

האם ניתן להגביה כל רכב? (ובעיקר פג'ו 206)

איך בעצם עושים את זה?

כיצד זה משפיע על האחיזה?

באיזה סכום מדובר פחות או יותר?

האם זה חוקי? ואיזה בעיות יכולות להיות בעקבות כך.

תודה מראש:-D

בעיקרון ניתן להגביה כל רכב. אתה חייב לקחת בחשבון שמרכז הכובד עולה ואיתו גם הסכנות. אני הגבהתי ב 4.5 ס"מ שני סובארו אאוטבק וסובארו גרנד לאונה אחת, כולם רכבי 4X4. בעל המוסך המורשה ששם הגבהתי את הרכבים, הגביה אאודי 100 ב- 2 ס"מ וטען שלא מעט רכבים פרטיים מוגבהים אצלו כדי להמנע מפגיעת מדרכות וכדי שיהיה יותר קל להכנס ולצאת מהרכב. ההגבהה האידאלית לדעתי (כך אני עשיתי) היא ע"י אוקולונים המוכנסים בין הבולם למרכב כך שלא נפגע מהלך הבולם והתנהגות הרכב לא משתנה מהותית.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שתרצה להגביהה 206?

אני שואל ברצינות, מעניין לדעת מה הסיבות.

כי אני חושב שבארץ יפה כמו שלנו צריך רכב שיכול לנסוע בשטח. אני לא יכול להרשות לעצמי כזה רכב במצב טוב אז חשבתי על האופציה הזאת. אני לא מתכוון להכניס 206 לדיונות אבל כן שתוכל לנסוע בשטח קל כמו חצץ עם בורות קטנים בלי להפגע.

אז ממה שהבנתי אני יכול פשוט לגשת למוסך להגיד שאני רוצה להגביה את הרכב שלי בנניח 5 סמ,הם יתנו לי הצעת מחיר ויעשו את העבודה וזה חוקי והכל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אני חושב שבארץ יפה כמו שלנו צריך רכב שיכול לנסוע בשטח. אני לא יכול להרשות לעצמי כזה רכב במצב טוב אז חשבתי על האופציה הזאת. אני לא מתכוון להכניס 206 לדיונות אבל כן שתוכל לנסוע בשטח קל כמו חצץ עם בורות קטנים בלי להפגע.

אז ממה שהבנתי אני יכול פשוט לגשת למוסך להגיד שאני רוצה להגביה את הרכב שלי בנניח 5 סמ,הם יתנו לי הצעת מחיר ויעשו את העבודה וזה חוקי והכל?

עזוב, בשביל חצץ ובורות קטנים לא מגביהים את הרכב. שבילי הארץ מצויינים למעבר לרכבים רגילים מבלי לפגוע במכלולים חשובים. בכל מקרה במידה ותרצה קצת יותר שטח משבילים, שום הגבהה לא תעזור לך כל זמן שאתה לא מצוייד בהנעה 4X4.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את הנקודה, נניח שאני רוצה להגביה את הרכב שלי בלי סיבה. האם זה חוקי? באיזה סכום מדובר בערך?

אם אני נוהג כחוק וגם עדיין האחיזה תפגע בצורה משמעותית?

ואופן כללי איזה השלכות יהיו לכך בהגבהה של כ10 סמ.

שוב תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקי? נראה לי שכן. עדיין לא ראיתי שבודקים עם מטר את גובה הרכב בזמן טסט, לפחות במכוניות פרטיות.

התנהגות הרכב תיפגע, או לפחות תשתנה. בדיוק כמו שכשמנמיכים רכב זווית הגלגול קטנה ומרכז הכובד נהייה נמוך יותר, כשתגביה רכב, זה יגדיל את זווית הגלגול ויגביה את מרכז הכובד.

אין מצב להגביה רכב פרטי סטנדרטי ב10 ס"מ. זה דורש שינויים ביותר מידי מכלולים.

אפשר להגביה כמו שאמרו קודם, ע"י ספייסרים, וזה יוסיף לא יותר מ4 ס"מ.

מחירים? יכול להגיע ל3000 ש"ח, אולי אפילו יותר. קח בחשבון את עלות הספייסרים ושבמוסך על ליפט צריך לפרק 4 גלגלים ו4 בולמי זעזועים. כמובן שאחר כך צריך כיוון זוויות גלגלים קדמי ואחורי.

בקיצור תקנה ברלינגו במקום 206...

ואם בכל זאת תחליט להגביה ספר לנו ושים תמונות - זה יהיה מעניין.

רועי

:)

SUBARU FORESTER SH

ALFA ROMEO 156 TS2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקי? נראה לי שכן.

:)

שלום לכולם,

חוקי זה לא.

מה שאתה מתכוון לבצע זה שינוי מרכב. זה ששוטר לא יבדוק אותך עם מטר זה נכון אבל זה לא הופך את זה לחוקי.מה גם שניידת של משרד התחבורה כן בודקים את זה.

שבת שלום,

עדי.

זה לא משנה שגדלת בלול תרנגולות כל עוד בקעת מביצה של ברבור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...