Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח על אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה

שימו לב! השרשור הזה בן 5088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני חדשה בפורום ומתנצלת מראש אם פורום זה אינו מתאים להעלאת נושאים מסוג זה. במקרה זה אודה לכם אם תפנו אותי לפורום המתאים.

לפני מספר ימים קיבלתי דו"ח שנסיבותיו מפורטות מטה (לפי מיטב יכולת הפענוח שלי את כתב ידו של השוטר).

"הנהגת הנ"ל נהגה ברכב הנ"ל לבדה מכיוון כללי אגרון לכיוון כללי כיכר פריס, אני שהיתי סטטי ליד ע"ב. הבחנתי שהנ"ל התקרבה למעבר חציה, לא איפשרה להולך רגל שחצה לחצות בבטחה בכך שבמעבר הנ"ל ישנם 11 פסים לבנים וברורים. הולך הרגל היה בפס השביעי משמאל לימין בכיוון נסיעת הנהגת וחצה מאגרון לכיוון גן העצמאות. הנהגת היתה לפני המעבר והמשיכה בנסיעה והולך הרגל נעצר ולא המשיך בחצייה. הבחנתי בעבירה ממרחק של כעשרה מטרים, קשר עין רציף עם הכל אור יום ראות טובה. הוסבר לנהגת מהות העבירה ונרשם [מילה לא ברורה]."

מעבר חצייה זה מופיע בקובץ המצורף. ניתן לראות בצילום בבירור 10 או 12 פסים (תלוי אם סופרים את הפסים ליד אי התנועה), אך לא 11 כפי שמתואר בהודעת הקנס. אי התנועה כלל לא מתואר בתאור הנסיבות לעיל. בזמן שחציתי את מעבר החציה הולך הרגל עמד באי התנועה וחיכה שהמכוניות החולפות יעברו. אני מודה שיכולתי (ואף היתי צריכה) לעצור ולתת לו להתחיל לעבור, אך מצב זה שונה מהמצב המתואר שבו כביכול הולך הרגל היה באמצע מעבר חציה רציף בעל 11 פסים ונאלץ לעצור בגללי באמצע מעבר החציה. הקנס שקיבלתי הוא 500 (!) ש"ח ו-4 (!) נקודות. לפני שאני ממהרת לשלם את הקנס, האם לדעתכם יש מקום לערעור? האם מה שנמצא באמצע המעבר בתמונה זה אכן אי תנועה?

תודה מראש על תשובותיכם הענייניות.

קטיה.

Agron crossroad 001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה כאילו האי תנועה לא באמת מחלק את מעבר החצייה לשניים, עם האי תנועה היה מדרכה בנויה אז אפשר לומר שמעבר החצייה מחולק לשני חלקים, אני לא מומחה אבל נראה לי שהדוח מוצדק עם הבן אדם נעצר באי התנועה. כי לא נתנו לו להמשיך,הוא בכל זאת עומד על הכביש.

------------------------------

Nissan Almera Perfect 1.6 2001 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד את טוענת שאכן היית צריכה לעצור ולתת לו זכות קדימה, אך את מנסה בכל זאת להתחמק מהדוח.

כפי שקראתי את הדוח של השוטר הוא מנוסח בצורה מפורטת וברורה, אם תחליטי לערער השופט יזמן את השוטר/מתנדב למתן עדות ויש סיכוי שהקנס יכפיל את עצמו.

אם את חושבת שאת צודקת תגישי בקשה להשפט ותלחמי.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן קטיה,

אם אכן לא נתת להולך רגל זכות קדימה אז קבלי את גזר הדין ולהבא לפני מעבר חציה תחפשי הולכי רגל. כשאני יורד עם הכלבים עלי לחצות מעבר חציה, אין כמעט נהג שעוצר להולך רגל כאשר הוא ממתין על שפת המדרכה ואין לך מושג כמה זה מעצבן (אני בטוח שגם את הולכת רגל מדי פעם). אגב, אני חייב להגיד שכשאני עובר במעבר חציה ואנשים לא עוצרים לי אני נהנה להפחיד אותם, אם הם לא עוצרים ועוברים לידי וכמעט מגלחים אותי אני נותן להם כזאת צעקה שאני מקווה שהם לא ישכחו אותה הרבה זמן החולירות....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בתמונה סימון כביש שאיננו מבין הברורים, הבטוחים והראויים, אבל את, גם לפי הודעתך, מבינה שבמקרה הזה מן הראוי לעצור. לכן, גם מן הראוי לשלם את הקנס.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן קטיה,

אם אכן לא נתת להולך רגל זכות קדימה אז קבלי את גזר הדין ולהבא לפני מעבר חציה תחפשי הולכי רגל. כשאני יורד עם הכלבים עלי לחצות מעבר חציה, אין כמעט נהג שעוצר להולך רגל כאשר הוא ממתין על שפת המדרכה ואין לך מושג כמה זה מעצבן (אני בטוח שגם את הולכת רגל מדי פעם). אגב, אני חייב להגיד שכשאני עובר במעבר חציה ואנשים לא עוצרים לי אני נהנה להפחיד אותם, אם הם לא עוצרים ועוברים לידי וכמעט מגלחים אותי אני נותן להם כזאת צעקה שאני מקווה שהם לא ישכחו אותה הרבה זמן החולירות....

אין שום חובה לעצור להולך רגל כאשר הוא נמצא על המדרכה. לעיתים, כאשר התנועה מתקדמת במהירות זה אפילו מסוכן.

ישנה חובה לעצור כאשר הולך הרגל כבר נמצא על הכביש (התחיל בחצייה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן לדבריו של rk1.

אין חובה לעצור במעבר החציה כאשר הולך רגל מתחיל לחצות.

67. (א ) "נוהג ברכב המתקרב למעבר חציה, והולכי רגל חוצים במעבר, יאפשר להם להשלים את החציה בבטחה ואם יש צורך בכך יעצור את רכבו לשם כך".

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, לא יודע מה כתוב בחוק, אני ממליץ לכל הולכי הרגל ליצור קשר עין עם הנהג ולוודא שראה אותם או לא לחצות!

(זה נאמר, אחרי ששרדתי שני ניסיונות דריסה היום וביום רביעי מנהגים שלא באמת מעניין אותם מה קורה מחוץ לרכב שלהם)

יואב

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להתווכח עם שוטרים, קבלת דוח זה פשוט ביש מזל, מהנסיון שלי - דוחות מחולקים לפי החשק של השוטר לערוב לרכב כזה או אחר, ולא באמת לפי הצורך.

אני נוסע בכבישי הצפון בהם כל יום עוקפים אותי על קוי הפרדה מלאים, או מצד ימין, נוסעים בזיגזגים ומסכנים את החיים.

פעם אחת אפילו אחרי שעקף אותי נהג כזה נעצרנו ליד שוטר במקרה, פתחתי את החלון ואמרתי לשוטר שהוא עקף אותי על קו הפרדה רצוף - והשוטר ענה לי "סע, סע".

זו צפרדע שצריך לבלוע, ולדעת שחלק מהוצ' הרכב זה הדו"חות שמשטרת ישראל דוחפת לך כדי לממן את עצמה.

נא ליישר קו עם כללי החתימה באתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RK1 אני לא מסכים איתך, לא משנה מה כתוב בחוק, אני לא מדבר על מישהו שהולך לקראת מעבר החציה ונמצא ממנו עדיין במרחק של 2-3 מטרים. אני מדבר על מקרים שבהם אנשים (וגם הרבה ילדים קטנים) יכולים לעמוד שעות על שפת המדרכה בהמתנה לרכב שיעצור להם ואף נהג לא עושה זאת. מעבר לכך, אם תסתכל על פניהם של הנהגים שנוסעים ליד מעבר החציה, אף אחד מהם אפילו לא מחפש את הולכי הרגל, פשוט ממשיך לנסוע. אני באופן אישי גם כשאני רואה מישהו שממתין ליד מעבר חציה או "עוד שניה" חוצה, אני עוצר (כמובן שלפני זה אני בודק במראה שהבחור שמאחורי שם לב שאני מאט) ושכל מי שמאחורי יתפוצץ. זה שיש הרבה חולירות במדינה הזו שלא עוצרים להולכי רגל לא אומר שגם אני צריך להתנהג כך. ת'שמע, אני לא אגיד שאני לא מתבאס, וואלה מתבאס לראות רכבים מלפני נוסעים כמו גדולים בלי לעצור בכלל ואני כל כמה מטרים צריך לעצור כדי שהולך רגל יעבור. אבל גם למרות הבאסה אני מבין את החשיבות של זה ומשלים עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להתווכח עם שוטרים, קבלת דוח זה פשוט ביש מזל, מהנסיון שלי - דוחות מחולקים לפי החשק של השוטר לערוב לרכב כזה או אחר, ולא באמת לפי הצורך.

אני נוסע בכבישי הצפון בהם כל יום עוקפים אותי על קוי הפרדה מלאים, או מצד ימין, נוסעים בזיגזגים ומסכנים את החיים.

פעם אחת אפילו אחרי שעקף אותי נהג כזה נעצרנו ליד שוטר במקרה, פתחתי את החלון ואמרתי לשוטר שהוא עקף אותי על קו הפרדה רצוף - והשוטר ענה לי "סע, סע".

זו צפרדע שצריך לבלוע, ולדעת שחלק מהוצ' הרכב זה הדו"חות שמשטרת ישראל דוחפת לך כדי לממן את עצמה.

לא מבין חלק מהמגיבים בפורום.

סוף סוף דו"ח איכות על עבירה חמורה עם פוטנציאל קטלני וגם זה לא בסדר?

אולי לפי דעתו של המגיב המכובד עדיף שלא תהיה משטרה וכל אחד יעשה כרצונו?

ולפותחת השרשור הלוואי ותלכי למשפט- ראית את הולך הגל ,ישעת שאת צריכה לעצור והחלטת להמשיך כי כולם המשיכו -נהגים מסוגך הם בדיוק הנהגים שצריכים להיות בשלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מקום לערעור.

קודם כל, כי ביצעת עבירה מסוכנת בכך שגרמת להולך רגל להיעצר באמצע כביש כי לא התחשק לך לעצור.

לו הייתה בכביש הפרדת נתיבים מוגבהת, נניח. אז סתם היית לא אדיבה. אבל מה שעשית כאן זה סיכון של הולך רגל.

מעבר לכך, השוטר ספר את הפסים נכון - הוא פשוט ספר את אי התנועה כפס יחד עם השניים שצמודים אליו.

כמובן שגם אם הוא ספר לא נכון את מספר הפסים, זה לא ממש ישנה מבחינת האשמה.

במקום לחפש תירוצים ואפשרויות להתחמק מהעונש - תכירי בעבירה שלך ובסיכון שהיה בה ולהבא תנהגי אחרת.

זו בדיוק סוג העבירה ממנה נהרגים בעיר הולכי רגל, בהם לא מעט ילדים!

לסיכום - אני מקווה שמכל החוויה הזו נרוויח נהגת שמקדישה יותר תשומת לב להולכי רגל, ומפגינה יותר אדיבות

כלפי מי שהולך בחוץ, בחום, בלי מזגן. אפילו אם כרגע היא קצת כועסת על המשטרה... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 67 ב-"מעבר החצייה המחולק ע"י שטח הפרדה, יראו כל חלק ממעבר החצייה כמעבר נפרד"

לכן: אם צויר שטח הפרדה על גבי הכביש, גם אם אינו בנוי, מעבר החציה מחולק ל2 ולכן אם הולך הרגל היה מעבר לשטח ההפרדה אין חובת עצירה על הנהג.

כך ע"פ החוק.

ע"פ חובת הזהירות הכללית יתכן והיה ראוי לאפשר להולך הרגל לחצות בנסיבות ההן.

יש מקום לערעור על הדו"ח מבחינה משפטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן לדבריו של rk1.

אין חובה לעצור במעבר החציה כאשר הולך רגל מתחיל לחצות.

67. (א ) "נוהג ברכב המתקרב למעבר חציה, והולכי רגל חוצים במעבר, יאפשר להם להשלים את החציה בבטחה ואם יש צורך בכך יעצור את רכבו לשם כך".

ל'

נהגת שודים, תודה על העדכון, החכמתי.

אדידס אשרייך שאתה מיישם בפועל את דרך ארץ קודמת לתורה (בלי צחוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5088 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...