Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב חדש מהחברה או קניית אוטו יד 2 שמור יחסית?

dvir365
שימו לב! השרשור הזה בן 5072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה נשמע? היה לי ויכוח עם חבר ורציתי לשמוע עוד דעות.

היה לנו ויכוח נניח ויש לי סכום לקנות רכב חדש מהחברה עם הנילונים אבל אפשרי לחסוך את ירידת הערך ולקנות רכב שנמצא רק שנה-שנתיים על הכביש עם ק"מ נמוך...

רציתי לדעת בכמה ירידת ערך של אוטו חדש מהחברה גדולה מירידת ערך נניח שאתה נחשב היד ה2 כבר של הרכב..

נניח והירידה לא גדולה בהרבה ויש לך אפשרות לקנות רכב חדש אז עדיף?

אני יודע שגם תלוי בדגם רכב וכדומה אבל אני רוצה לשמוע עוד דעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון מבחינה כלכלית נטו - תמיד עדיף לקנות רכב בן שנה-שנתיים. בשנים הראשונות ירידת הערך היא הגדולה ביותר באחוזים (או לפחות כך צריך להיות) ולכן רכב ממוצע בן שנה שנתיים יעלה לך 10000-30000 פחות מרכב חדש, כאשר עלויות האחזקה לא תהיינה גבוהות באופן משמעותי בשימוש רב-שנתי. כל זאת בהנחה, כמובן, שהרכב המשומש זהה במפרטו לחדש.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מורכבת.

לפני חצי שנה מכרתי רכב שהיה 7 חודשים ברשותי, ואני הייתי יד ראשונה. מי שקנה את הרכב קיבל רכב בתול, שמור כמו ביום יציאתו מהמפעל בכמה אלפים טובים מתחת למחיר רכב זהה חדש. מי שרכש אותו הרוויח ואני "הפסדתי".

מצד שני (שזה הצד שלך במקרה הזה) בהחלט אפשר למצוא את הרכב שאתה מחפש במחיר טוב ובמצב "כמו חדש". לדעתי קריעת הניילונים לא שווה את אלפי השקלים שמתאדים בטקס הקצר והמרגש.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל באחוזים בירידת הערך (שנה ראשונה יורד הרבה "להצדיק" קניית רכב בן פחות משנה ולא מהסוכנות, אבל שנה שניה זה מתוקן), ההבדל הוא במה שהאחוז מתאר מבחינת כסף. אתה יכול לערוך טבלת מחירים ע"ס דגמים שכבר הרבה זמן רצים בלי זעזועים (פג"ו 307, מזדה 3, רנו מגאן 2).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי. לפעמים ברכב חדש ישנם דברים(אפילו קטנים) שאין ברכב דומה שנמצא כבר שנה שנתיים על הכביש.

לפעמים ההבדל הוא גדול(כמו למשל VW פאסאט שכרגע מגיעה עם מנוע TSI ותיבת הילוכים DSG לעומת רכב בן שנתיים שמגיע עם מנוע בטכנולוגיה נחותה ובעל תיבת הילוכים אוטומטית רגילה). כמו כן, תלוי אם אתה יודע בוודאות שהרכב מטופל בצורה מושלמת. שהרכב עבר חיים קלים ושהבעלים הקודמים שלו שמרו עליו בצורה פדנטית. כי בכל זאת, לרכוש רכב חדש זה רכב חדש חדש שלא עבר כלום ואתה מקבל באמת מוצר חדש. בעוד שברכישת רכב משומש, "חדש" ככל שיהיה, עדיין זה רכב משומש. וזה הבדל קריטי לחלק מהאנשים.

בכל מקרה, רכישת רכב זה לא השקעה. אתה במילא הולך לבזבז עשרות ואף מאות אלפים. ודגש על לבזבז. ככה שאם אתה יכול ללכת עד הסוף כבר ולרכוש רכש חדש, אין טעם לחסוך ולהתפשר. כל זה כמובן במידה וההבדל במחיר לא יהיה מורגש מהצד שלך. אם החסכון בכסף באמת קריטי אז כמובן יש להתחשב במצבך הכספי ואיך זה ישפיע עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההלהבות להחליף אוטו כל 3-4 שנים, בגלל ירידת ערך.

ההורים שלי העבירו לי את הבורה, אחרי שהיתה כבר מעל ל-8 שנים על הכביש.

לדעתם הכי טוב לקנות רכב, לטפל בו כמו שצריך, ואחרי 10 שנים שווה לל למכור אותו בכלום ולקנות רכב חדש.

אגב, הרכישה אז עלתה לנו 107,000 שקלים, ושהעביאו לי את האוטו הוא היה שווה 32,000...הפסד של 85000 במעל ל-8 שנים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו ברכב כמעט חדש יכולות להיות הפתעות לא נעימות. בסך הכל מה גורם לבן אדם למכור רכב כזה? כי הרי בין היתר יתכן ומדובר באקזמפלר בעייתי, הלימון כפי שאומרים. יתכן והספיק להתעלל בו בתקופה הקצרה ואף עשה תאונות, מי יודע... כל רכב משומש הוא חתול בסק וירידת הערך הינה לא יותר מהימור. יתכן ומרווחים, אך יתכן וגם נופלים בגדול.

לדעתי הדרך המשתלמת והבטוחה יותר הינה הרכישה של רכב חדש תוך הנחות משמעותיות, בין אם מדובר ביוצא ליסינג או יד ראשונה מיבואן עם 0 קם, בין אם הנחות עונתיות או הסקטוריאליות (חבר, חוט וכדומה). צריך לקחת נשימה ארוכה ולצוד את ההנחות הנ"ל, אך בסוף הדבר משתלם ובגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את ההלהבות להחליף אוטו כל 3-4 שנים, בגלל ירידת ערך.

ההורים שלי העבירו לי את הבורה, אחרי שהיתה כבר מעל ל-8 שנים על הכביש.

לדעתם הכי טוב לקנות רכב, לטפל בו כמו שצריך, ואחרי 10 שנים שווה לל למכור אותו בכלום ולקנות רכב חדש.

אגב, הרכישה אז עלתה לנו 107,000 שקלים, ושהעביאו לי את האוטו הוא היה שווה 32,000...הפסד של 85000 במעל ל-8 שנים.

מזתומרת לא מבין את ההתלהבות?

אם למישהו יש מספיק כסף, והוא אוהב מכוניות ונהיגה, למה שלא יהנה מאוטו חדיש תמיד? למה שהוא ינהג באוטו בן 8 שנים?

Auto Emoción

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד שיקולים, הרי לא תמיד ההפרש במחיר זניח. לפעמים יש ערך מוסף או דגם שאין שום סיכוי לקנות במחיר שלו כחדש.

אני למשל רכשתי רכב בן 4 שכחדש עלה כ220-230 אלף ש"ח וכיום במחירון עולה בדיוק חצי !

אם הייתי ניגש לקנות רכב חדש, מה הייתי יכול לקנות בגיזרת ה120 אלף ש"ח ומטה ? יפנומטית קבוצה 2? אפשר להשוות בכלל? :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא שברולט מאליבו(הדגמים החדשים) שמעתי שזה רכב שהירידת הערך שלו רבה. היום שווה לי להזמין אחד מהחברה או לקנות רכב כזה שנת 2009?

סתם בהתייחסות למאליבו , הייתי ממליץ לך לרכוש דגם שנת 2008 . דגמי 2009 , 2010 מיוצרים בקוריאה ואין מה להשוות במבחינת איכותם .

לי יש מאליבו 2008 , לחבר טוב יש מאליבו 2010 . כשיצא לו לנהוג איתי הוא פשוט נאכל קנאה. המאליבו ירדה ברמה .

הוא טוען שאין מה להשוות מבחינת תא הנוסעים , המושבים , המזגן , חימום המושבים (שבחדשה בכלל אין , מי בקוריאה שמע על חימום מושבים ? ), יחידת הסנטר ואלף ואחת סיבות .בקיצור , אם אתה מחפש אמריקאית , החדשה פשוט לא . רק 2008 ואחורה.

החיסרונות היחידים של המאליבו הישנה היא שהיא יפה רק בדגמים השחורים והכחולים מטאלים ( לא הכחול כהה), בכל שאר הדגמים היא פשוט מכוערת (לדעתי) .

תקלה אחת לא הייתה לי . חוץ מהחלפת שמן כל כמה זמן היא לא דרשה כלום בינתיים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו ברכב כמעט חדש יכולות להיות הפתעות לא נעימות. בסך הכל מה גורם לבן אדם למכור רכב כזה? כי הרי בין היתר יתכן ומדובר באקזמפלר בעייתי, הלימון כפי שאומרים. יתכן והספיק להתעלל בו בתקופה הקצרה ואף עשה תאונות, מי יודע... כל רכב משומש הוא חתול בסק וירידת הערך הינה לא יותר מהימור. יתכן ומרווחים, אך יתכן וגם נופלים בגדול.

לדעתי הדרך המשתלמת והבטוחה יותר הינה הרכישה של רכב חדש תוך הנחות משמעותיות, בין אם מדובר ביוצא ליסינג או יד ראשונה מיבואן עם 0 קם, בין אם הנחות עונתיות או הסקטוריאליות (חבר, חוט וכדומה). צריך לקחת נשימה ארוכה ולצוד את ההנחות הנ"ל, אך בסוף הדבר משתלם ובגדול.

אני מוכר כרגע רכב כמעט חדש (7000 ק"מ, שנה על הכביש)

ולא התעללתי בו, לא טחנתי אותו, לא עשיתי תאונה, וגם לא היתה אף תקלה.

פשוט תכננתי לסוע כך וכך ק"מ בשנה, דברים השתנו ומצאתי את עצמי נוהג 15 ק"מ בימים א-ה.

בשביל זה אני מעדיף לעבור לקטנוע או רכב קטן.

את אומר שלקנות רכב כמעט חדש אבל יד שניה זה הימור - לפי דעתי זה "הימור" עם סיכויים טובים מאוד.

אם בודקים כמו שצריך את הרכב שרוצים לקנות שווה לוותר על קריעת הניילונים ולחסוך 15,000 ש"ח.

דרך אגב,

שמעתי כבר על רכבים שנקנו מהסוכנות ובדיעבד הסתבר שעברו תאונות שתוקנו בדרכן לישראל.

אף יבואן לא יספר לך את זה וכנראה שאף אחד שקונה רכב חדש לא יטרח לבדוק.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בהתייחסות למאליבו , הייתי ממליץ לך לרכוש דגם שנת 2008 . דגמי 2009 , 2010 מיוצרים בקוריאה ואין מה להשוות במבחינת איכותם .

לי יש מאליבו 2008 , לחבר טוב יש מאליבו 2010 . כשיצא לו לנהוג איתי הוא פשוט נאכל קנאה. המאליבו ירדה ברמה .

הוא טוען שאין מה להשוות מבחינת תא הנוסעים , המושבים , המזגן , חימום המושבים (שבחדשה בכלל אין , מי בקוריאה שמע על חימום מושבים ? ), יחידת הסנטר ואלף ואחת סיבות .בקיצור , אם אתה מחפש אמריקאית , החדשה פשוט לא . רק 2008 ואחורה.

החיסרונות היחידים של המאליבו הישנה היא שהיא יפה רק בדגמים השחורים והכחולים מטאלים ( לא הכחול כהה), בכל שאר הדגמים היא פשוט מכוערת (לדעתי) .

תקלה אחת לא הייתה לי . חוץ מהחלפת שמן כל כמה זמן היא לא דרשה כלום בינתיים .

מאיפה ההמצאה הזאת? שברולט מאליבו יוצרה ומיוצרת בארצות הברית.

והיא בטח לא ירדה ברמה. הקודמת הייתה לכל היותר רכב בינוני בעל עיצוב מוזר ותא נוסעים פשוט ובסיסי.

החדשה מציעה עיצוב חיצוני בולט (לא בהכרח יפה אבל בהחלט מושך את העין), תא נוסעים מאובזר ומבודד היטב מרעשי חוץ והרגשה של רכב מודרני וחדיש לעומת הדגם הקודם המיושן.

אם אתה בעלים של הדגם הישן התרכז ביתרונות שלו ואל תנסה להפוך אותו ליותר טוב מהחדש כי הוא ממש לא, יש בינהם הבדל של שמים וארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכר כרגע רכב כמעט חדש (7000 ק"מ, שנה על הכביש)

ולא התעללתי בו, לא טחנתי אותו, לא עשיתי תאונה, וגם לא היתה אף תקלה. .

אפשר רק לשמוח בשביל הקונה של רכבך.

אם בודקים כמו שצריך את הרכב שרוצים לקנות שווה לוותר על קריעת הניילונים ולחסוך 15,000 ש"ח. דרך אגב, שמעתי כבר על רכבים שנקנו מהסוכנות ובדיעבד הסתבר שעברו תאונות שתוקנו בדרכן לישראל.

אף יבואן לא יספר לך את זה וכנראה שאף אחד שקונה רכב חדש לא יטרח לבדוק.

את העובדה שאנו חיים בארץ הנוכלים והגנבים הרי ידועה היטב. ובכל זאת באו נהיה לרגע רציניים. היכן יש סיכוי טוב יותר להתקל בנוכל וגנב - במערכת הממוסדת של היבואן, או במערכת התמהונית של מוכר כלשהו, מכון בדיקה לך תדע מה.. בקיצור שלא נדע. אגב, את אותם 15000 ניתן להסיג גם בהנחות, תלוי כמובן מהו סוג הרכב. ההנחה הראויה אמורה לכסות את ירידת הערך השנתית. ואין לשכוח שתוספת יד מוחקת מערך הרכב סכום בלתי-מבוטל. וגם בנוסף להנחות ניתן להגיע עם היבואן להסדרי תשלומים נוחים, דבר שכמובן לא ניתן לעשות עם המוכר הפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...