Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי אלטו או פיג'ו 107?

SniCkeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט כבר תקופה ארוכה מי מבין ה2 עדיף, אשמח לקבל עצות וחוויות נסיעה ממכם, כולל חוות דעת על איבזורים וכו', ד''א את הפיג'ו (אם אותה אקנה) זה ב70 אלף. אז תתחשבו.

נ.ב, חלונות חשמליים מאחורה יש ב2 המכוניות?

תודה לעוזרים והמשך שבוע נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני או אוטומט? הפיג'ו בגדול מכונית נעימה יותר, אבל המחיר אכן גבוה יחסית לאלטו. מדוע דווקא שתי אלו, אגב?

בשתיהן, אגב, אין ממש חלונות נפתחים מאחור, שלא לדבר על חשמליים...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי המכוניות החלונות מאחורה נפתחות הצידה משהו כמו 2 אינצ', חוץ מזה, עדיף את הפיז'ו מסיבות של בטיחות, 4 כוכבים לעומת 3 כוכבים במבחן ריסוק אירופאי לטובת הפיז'ו, ואם זה יתרון נוסף, אז היא די נדירה על כבישי ישראל ותרגיש ייחודית לעומת האלטו שכבר מציפה את הכבישים שלנו

:turn-l: יש לי סחרחורת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

i10.

אבל בין השתיים את האלטו כמובן - אם מדובר בידנית היא הרבה יותר זולה, ואם באוטומטית אז התיבה האוטומטית של האלטו

לא תנסה לטלטל אותך שב"כ-סטייל, בניגוד לרובוטית של ה-107. וגם האחריות לשנה שלישית באלטו לא מזיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על דגם אוטומטי בלבד, זה התקציב וממש אין לי סבלנות להתחיל להסתובב ולחפש מכוניות, לקחת אותן לבדיקה וכ'ו... וכמובן שמהעיר אני לא מרבה לצאת, אז למה לא? אני ממש לא יודע איפה היום ניתן לקנות מכוניות נקיות, שמורות, ובלי סוחרים שיבלבלו לך ת'מוח... יד2 פשוט על הפנים בקטע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שוקל את הרובוטית ב-107, אני ממליץ לך בחום לבצע נסיעת מבחן ארוכה בתוך העיר, בלי להתפתות לצאת

לכביש מהיר כמו שהסוכנים אוהבים, ולשים לב להעברות ההילוכים כולל בחניה/זינוק בעליה. אם לא תפריע לך פעולת

התיבה, ביטלת את החסרון המשמעותי ביותר של ה-107 מול האלטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. זו תיבה ידנית שהעברת ההילוכים בה מבוצעת על-ידי מחשב בלי התערבות הנהג. התחושה במרבית תיבות ההילוכים

מהסוג הזה היא כמו להיות נוסע (ולא נהג) במכונית ידנית - אתה מרגיש את טלטולי העברת ההילוכים, לפעמים העברת

ההילוכים מתבצעת מאוד מוקדם מה שגורם לאובדן כוח, הורדת הילוך דורשת לחיצה חזקה על הגז ומבוצעת לאט, ובעליות

הרכב נע לאחור כאילו אתה בהילוך סרק עד שתעבור לדוושת הגז. מה שעשוי לגרום לרכב להתדרדר לאחור אם אתה לא זריז.

לתיבה רובוטית יתרון בתצרוכת דלק לעומת תיבה אוטומטית רגילה, אבל חשוב לשים לב גם לחסרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי המכוניות פחות אות יותר אותו הדבר. נסעתי עם הפז' לחרמון פ"ת ונסעה מאוד דומה לאלטו שעליה עשיתי נסעית מבחן של 20 דק.

בכל מקרה תעשה נסיעת מבחן על שניהם ותחילט. ברגע שתבין ששתיהן אותו הדבר מן הסתם בטח תיקח את האלטו שזולה משמעותית.

אגב האלטו קיבלה גם 4 כוכבים במבחן הריסוק האוסטרלי.

כפיר הג'ינג'י

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי במשך שלושה ימים בטויוטה AYGO כשהייתי בחופשה בכרתים

הטויוטה AYGO כמובן היא הרכב ממנו ה107 לקחו את המנוע.

אני נהגתי בידנית וכל מה שיש לי לאמר זה שהרכב הזה חמוד בצורה בלתי רגילה.

היתרונות שלו הן שהוא נכנס לכל חור ובעיר הוא סופר פרקטי ועדיין יש מושב אחורי ותא מטען קטן.

המזגן עבד נהדר (כשלא היתה בעיה בכפתור שלו - אבל הסתדרתי - רכב סחור בכל זאת).

הרכב הרגיש מאוד זריז היות והוא קטן וקל משקל.

עשה לי תצרוכת דלק של 1 ל 18 וזה בנהיגה משולבת של 40 אחוז בערך עיר וכל השאר כביש פתוח ועוד בעליות - אני מדבר על טיפוס הרים...

רכב חוויתי במיוחד וזה מרגיש כמו לעשות קארטינג.

אם כי המינוסים הם:

אחרי שאתה עובר 90 קמ"ש הרכב מתחיל להרעיש, אחרי שאתה עובר 100 קמ"ש אתה מבין שאתה נוהג על מכסחת דשא ענקית...

יש לרכב מאין טלטולים כאלה כשלוקחים איתו בכניסה לסיבובים ארוכים במהירות גבוהה (לא להגזים כשאני אומר גבוהה אני מדבר על גג 70) אני מניח שזה קשור לבסיס גלגלים קצר וגלגלים קטנים.

תא מטען שלא ממש נכנסת אליו עגלת תינוק מודרני אז אם יש לכם תחביבים נוספים כמו מערכת סטריאו עם סאב או כל דבר אחר - אפשר פשוט לשכוח מזה.

לנסיעה בעיר או לנסיעות קצרות הרכב נוח בצורה מפתיעה לגודל שלו - אבל אחרי נסיעה ארוכה פשוט נשפכים על המיטה והולכים לישון.

לסיכום - מאוד מאוד נהנתי מהרכב ואהבתי אותו מאוד - זה כמו חיית מחמד, זה כמו לעשות קארטינג.

אבל רק בתור רכב שני - או בתור רכב לנסיעות לעבודה\בתוך העיר הלוך וחזור

לסוף שבוע\נסיעות ארוכות\התפנקות כללית

תעשו לעצמכם טובה - תקנו רכב (גדול יותר) ולא מכונית (קופסאת שימורים לגזר גמדי) :-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I10 שווה את התוספת (83K ש"ח ל-1.1, לדעתי כדאי להוסיף עוד 5K ש"ח ל-1.25) מהסיבות הנ"ל:

א) גיר אוטומטי מלא.

ב) הרבה יותר מאובזרת (4 ח"ח, רדיודיסק MP3 + כניסת AUX, מראות מתכוונות חשמלית, ספויילר וכו').

ג) הרבה יותר מרווחת.

ד) ב-100 קמ"ש הרכב ממש לא מרגיש מתאמץ ואפילו יש לו עוד כח למשוך (אני בנסיעת מבחן הגעתי עד 130 קמ"ש בקלות בכביש בינעירוני קצר בראשל"צ, ממש לא כביש מהיר). ד"א, הנתון הנ"ל נכון לגרסאת 1.25, עדיין לא נסעתי ב-1.1.

אם היית מתכוון לקנות ידנית אז הייתי אומר לך שה-107 והאלטו בהחלט מהוות בחירה עדיפה למי שמחפש לחסוך ולא מוכן להוסיף כסף בשביל רכב טוב יותר. אבל מכיוון שאתה מחפש אוטומטית אז 2 מהתחרות נחותות משמעותית מבחינת ניהוג.

האלטו האוטומטית בכביש מהיר מעל 100 קמ"ש מרגישה חלשה ולא מאוזנת ואם מכניסים למשוואה עליה אז הנסיעה כבר הופכת ללא נעימה (הרכב ממש מתקשה לעלות ומצריך ירידה למהירויות נמוכות של כ-70 קמ"ש + אימוץ של המנוע שגורם צריכת דלק גבוהה). מעבר לזה בתוך העיר ההתנהלות של הגיר האוטומטי של האלטו הוא כשל רכב רגיל ובתחום הזה היא מאוד טובה.

ל-107 יש גיר רובוטי שלא כל אחד מסתדר איתו, זה אומר שצריך להוריד את הרגל מהגז כאשר הגיר מעביר הילוך + לזכור לבצע זינוק (לחיצה רק על הגז כי אין קלאץ) בעליות. בנוסף כפי שרשם הבחור מלמעלה, בכביש מהיר מרגישים את הנחיתות של המנוע 1000 סמ"ק.

אני בטוח שבנסיעת מבחן בתנאים משתנים (כביש מהיר, נסיעה בתוך העיר, עליות, ירידות וכו') תרגיש את ההבדלים המהותיים שיש בין הרכבים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

לאחר התלבטות רבה, החלטתי לקנות את האלטו הידנית.

האוטו זריז (יחסית),נוח,ונותן תמורה מצויינת לכסף,ירידה של 8% בשנה(לא נורא יחסית למחיר הרכב)

צריכת דלק של 1\18 בממוצע ,ביטוח זול.

את האלטו אפשר להגדיר במילה אחת=חיסכון.

כבר עכשיו ניתן לראות בכול הארץ כי המון אנשים רכשו את האלטו ,הצפת הרכבים בכבישי ישראל תביא לכך

שהאלטו יהיה מבוקש מאוד כיד 2.

את הפיזו 107 אהבתי מאוד אך הוא נימצא רק בגירסה האוטומטית.

הייתי משנה את ההחלטה אים היתה גירסה ידנית לפיזו107(סוף 2010).

לסיכום ,בתקופה של משבר כלכלי ,בזמן שמחיר הדלק מרקיע שחקים,הפתרון הנכון הוא לקנות רכב קטן חסכוני

שיענה על הצרכים החשובים באמת.

בהצלחה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5087 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...