Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח חניה מהעירייה - 500 שקל?!

zx12r
שימו לב! השרשור הזה בן 4886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי דוח מפקח של העירייה (חיפה) על חניה על המדרכה. 500 ש"ח!

זה סכום הגיוני לדוח על חניה?

מה אפשר לעשות עם זה? (בהנחה ואין טעויות בדוח, אכן חניתי על המדרכה ואני יודע שזה אסור, וכנראה שמגיע לי לשלם, אבל 500 שקל?!?!)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חבל שזה לא 5,000. מי שלא מכבד את הולכי הרגל לא מגיע שיכבדו אותו, גם אם זו מדרכה ברוחב 12 מטר.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שזה לא 5,000. מי שלא מכבד את הולכי הרגל לא מגיע שיכבדו אותו, גם אם זו מדרכה ברוחב 12 מטר.

איתמר.

לא הכל שחור ולבן.

בד"כ זה אפור כהה, אבל גם לא תמיד.

מה לעשות כשבשכונה אין מקום?!

אצלי באיזור דיי גדול מהבניין שלי קרה שלא הייתה חניה פשוט בשום מקום נעשו כמה סיבובים, אבל לא התפנה מקום.

זה מקרה נדיר, אבל קרה...

אבא שלי חנה על המדרכה במקום מאוד רחב, כך שלא נגרמה שום הפרעה לשום הולך רגל, לא עם עגלה, לא עם אופניים ולא לכסא גלגלים.

ב 3 בבוקר החליטו לתת לו דו"ח.

נכון, זאת עבירה על החוק והדוח שאבא שלי קיבל שולם בלי שום נסיון להתבכיין ולנסות לצאת מזה,

אבל תגובה כמו "חבל שזה לא 5K ", נראת לי שקצת מוגזמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדרכה לאיש - לרכב הכביש.

זה שלך יש בעיה של מחסור בחניה, לא אומר שבאין ברירה חונים על מדרכה.

קורה שאני מגיע בשעת ליל מאוחרת ואין מקום זולת מדרכה. יש שכנים שעושים זאת, אני לעומת זאת נוסע לחפש חניה במקום אחר ולפעמים מרחיק כדי 3 רחובות.

אילו הרשות המקומית מצאה לנכון לאשר חניה על מדרכה, היא היתה מסמנת זאת ומציבה תמרור תואם כפי שקיים במקומות רבים.

פקח בד"כ לא מחפש בשעה 3 בלילה לתת דוחו"ת אלא אם מישהו מהתושבים התלונן על מפגע.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אפשר לעשות עם זה? (בהנחה ואין טעויות בדוח, אכן חניתי על המדרכה ואני יודע שזה אסור, וכנראה שמגיע לי לשלם, אבל 500 שקל?!?!)

תודה

אחת מהמגרעות שבתשלומי קנסות מהסוג שציינת, היא שהסכומים אינם תוצאה של משא ומתן בין שני צדדים, אלא קבועים בחוק ובתקנות העזר. לכן השאלה אם הקנס פרופורציונלי לעבירה לא ממש רלבנטית. הדבר הפשוט לעשות הוא גם הנכון במקרה הזה, שלם ובפעם הבאה תשקול אם זה כדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אחת פשוטה, האם תחנה שוב על המדרכה? תרשה לי לנחש את התשובה.....

מצד שני אם זה היה 100 ש"ח והיית מגיע אחרי בילוי בשלוש בלילה ואין חניה אולי היית לוקח את הסיכון.

כלומר האכיפה והעונש במקרה זה - מוכיחה את עצמה.

בברכת חנה כחוק....

אגב, אני לא יודע אם אתה נשוי+ או נשוי בכלל, אבל כאבא צעיר, אין משהו יותר מטריף מלרדת עם העגלה לכביש כי איזה

נבלה חסם בצורה זאת או אחרת את המדרכה.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי חנה על המדרכה במקום מאוד רחב, כך שלא נגרמה שום הפרעה לשום הולך רגל, לא עם עגלה, לא עם אופניים ולא לכסא גלגלים.

ב 3 בבוקר החליטו לתת לו דו"ח.

אם מדובר על מדרכה רחבה ונשאר מספיק מקום למעבר הולכי רגל כך שהחנייה עליה לא מפריעה להם, יש סעיף אחר בחוק והקנס נמוך יותר.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לערן

מסכים עם כל מילה.

לרדת מהמדרכה כהולך רגל עם ילדים קטנים במיוחד בלילה פשוט מעצבן.

אני חושב שאם הדוחות על העבירה הזאת היו גבוהים פי 10 לא היה מצב שמישהו חונה גם לא בת"א באמצע היום.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אם זה היה תלוי בי היית מקבל קנס על 1,000 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא דוחו"ת החנייה על גבי המדרכה הוא אחד מהמקרים בו הבנה של מהות העבירה יכולה לשמש ככלי נהדר לחינוך המשתמשים בדרך.

בעירי הנאווה חדרה נפוצים הם בעלי העסקים המכלילים את רחבת המדרכה הסמוכה לחנותם כחנייה לגיטימית, האם מי מהם מקבל דו"ח? חלילה וחס. מה, הפקח באמת צריך על הראש שלו עכשיו להסתבך עם מישהו שהוא רואה כל יום במסלול שלו?

בעלי עסק (ואני ראיתי זאת במו עיני) עומדים ושומרים על מכוניות הלקוחות החונות על המדרכה בזמן שאלו עושים קניות בחנותם.

אל מול אלו מגלה אגף החניה העירוני אוזלת יד מביכה, וכל זה נעשה באור יום ברחוב הראשי תוך הפרעה בוטה להולכי הרגל.

מאידך, חניית תחנת הרכבת בחדרה שהושלמה ממש לא מזמן, אך הפלא ופלא מפגרת בשנות דור אחר הצרכים הריאליים של משתמשי הרכבת. אבל מה קל יותר מאשר להגיע חמוש באפס שיקול דעת ולחלק דוחו"ת למכוניות שאינן מפריעות לאיש? במקרה כזה הרי כל כך קל לנופף בצדקנות תקנות החנייה וחוקי העזר העירוניים.

חנייה, בדיוק כמו מהירות היא פונקציה של נסיבות הדרך והמקרה.

אגב,

אותו בעל S קלאס שחנה על המדרכה לכל רוחבה, ביום גשם סוער ואילץ אותי לרדת לכביש לבוסס במי שלולית עם העגלה של הילדה - נקנס על ידי בסכום העולה בהרבה על 500 שקלים...

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התגובות שלכם סובייקטיביות. כל אחד מנתח על פי מקרים שקרו לו. אני אף פעם לא חונה במקומות אסורים( כי באזור שלי תמיד יש חניה) אבל קצת פרופורציות

MX-5 :arrow: THANK YOU

ALFA 159 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקח בד"כ לא מחפש בשעה 3 בלילה לתת דוחו"ת אלא אם מישהו מהתושבים התלונן על מפגע.

.

אבא שלי חנה לפני מתקן למחזור בקבוקי פלסטיק, ז"א שבאותו מקום יש מספיק מקום לאנשים לעבור.

אם לפרט את זה קצת יותר, נשארו על המדרכה יותר משלושה מטרים.

אז או שנפל לו משהו על המדרכה בדיוק מתחת לרכב וזה הפריע לו, או שלאנשים באמת משעמם ב 3 בלילה.

שאלה אחת פשוטה, האם תחנה שוב על המדרכה? תרשה לי לנחש את התשובה.....

מצד שני אם זה היה 100 ש"ח והיית מגיע אחרי בילוי בשלוש בלילה ואין חניה אולי היית לוקח את הסיכון.

כלומר האכיפה והעונש במקרה זה - מוכיחה את עצמה.

בברכת חנה כחוק....

אגב, אני לא יודע אם אתה נשוי+ או נשוי בכלל, אבל כאבא צעיר, אין משהו יותר מטריף מלרדת עם העגלה לכביש כי איזה

נבלה חסם בצורה זאת או אחרת את המדרכה.

למען האמת, אני לא יודע מה אבא שלי יעשה עכשיו, אבל במקרה שבו קיבלנו את הקנס הייתה יכול לעבור עם אישתך, עגלה ועוד ילד שהולך ליד ועדין הרכב לא היה מפריע לך.

אם מדובר על מדרכה רחבה ונשאר מספיק מקום למעבר הולכי רגל כך שהחנייה עליה לא מפריעה להם, יש סעיף אחר בחוק והקנס נמוך יותר.

איזה סעיף ומה גובה הקנס?

עד כמה שידוע לי 4 גלגלים על המדרכה זה אוטומטית 500 שח.

לא, אם זה היה תלוי בי היית מקבל קנס על 1,000 שקל.

ואם זה היה תלוי בי כל מי שנוסע בנתיב אמצעי/ שמאלי שלא לצורך, אמור לקבל שלילה מנהלתית ומשפט.

שוב, יש חוק וכשלא מקיימים אותו ומקבלים קנס, צריך לשלם.

לא באתי לפה להתעצבן על הקנס שאבא שלי קיבל, למרות המצב שנוצר.

ב 20 שנה שהוא נוהג על הכביש, הוא קיבל שני קנסות, הראשון הוא המדובר והשני היה על חניה בכחול לבן מבלי לשלם( כל זה בנסועה של 100-150 ק"מ ביום לפחות ב 15 שנה האחרונות).

זה לא נובע מהפחד שלו מהקנסות, אלא מהכבוד וההבנה של החוקים..

אבל לפעמים אתה מרגיש שאתה יכול לכופף קצת את החוק(לעבור עליו מבלי באמת להזיק), כי הברירה האחרת נראת לך פחות הגיונית(כמו ללכת רבע שעה ממקום החניה עד לבית וחזרה). כולם עשו את זה בחייהם..

פשוט נמאס לשמוע אנשים קוטלים אוטומטית על דברים שלאו דווקא עירבו חוסר התחשבות בציבור, הפרעה או סיכון.

ולא כל מי שקיבל קנס בחייו הוא עבריין מועד.

אז לפותח השירשור,

כן, זהו הקנס על חניה על המדרכה.

עברת על החוק, תשלם ושכח מזה.

בהמשך תשתדל לא לחנות על המדרכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לפעמים אתה מרגיש שאתה יכול לכופף קצת את החוק(לעבור עליו מבלי באמת להזיק), כי הברירה האחרת נראת לך פחות הגיונית(כמו ללכת רבע שעה ממקום החניה עד לבית וחזרה). כולם עשו את זה בחייהם..

בתור מישהו שהולך על מדרכה יותר מ-15 ק"מ כמעט כל יום - אין משהו שמעצבן אותי יותר מהנהג האידיוט שהחליט להחנות את הגרוטאה

המגעילה שלו על המדרכה רק כי לא בXXX שלו לחפש חניה, וכי הרשויות כמעט ולא אוכפות את החוק.

אין לך חניה בבית/במקום חוקי ברחוב? סע לחניון, או תעבור לתחבורה ציבורית. אבל אל תפתור את הבעיות שלך בכך שאתה דופק אותי כהולך רגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...