Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נחסמתי בפורום החמאס או כמה מילים יש בשפה הערבית?

Nati N
שימו לב! השרשור הזה בן 5103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות ויכוח שעלה אצלנו היום בבסיס על השפה הערבית התערבנו על שבת.

מחיפוש בגוגל לא מצאתי את התשובה לכן אני מבקש כאן אולי מישהו יודע בערך כמה מילים יש בשפה הערבית?

אם אפשר לצרף לתשובה הוכחה זה יהיה מעולה.

תודה וערב טוב!

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבכלל אפשר להעריך את מספר המילים שיש בשפה מסויימת, מהסיבה הפשוטה ששפה זה דבר חי שמתעדכן ללא הרף. תחשוב על המילה הכי בנאלית בעברית, נגיד "סבבה". אם היית אומר לדובר עברית את המילה הזאת אי שם בשנות החמישים, נראה לך שהוא היה מבין מה אתה רוצה ממנו?

מהסיבה הזאת, גם אם תפתח את המילון הערבי המקיף ביותר ותספור את הערכים המופיעים בו, עדיין לא תוכל להגיע לתשובה סופית. תקבל אולי הערכה, אבל לא יותר מזה.

אם הויכוח הוא באיזו שפה יש יותר מילים - ערבית או משהו אחר, בזה כבר יותר קל לפסוק.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לעניין שקשה מאוד לדעת כמה מילים יש בכל שפה, וכמות המילים מתעדכנות תמיד לכן הדגשתי את המילה בערך.

בעיקרון ההתערבות על כך שהשפה הערבית היא אחת השפות הקלות ללמידה עם מעט מאוד מילים. (אני לא זוכר מי אמר לי את זה אבל אני כעמט בטוח בנושא!

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון ההתערבות על כך שהשפה הערבית היא אחת השפות הקלות ללמידה עם מעט מאוד מילים. (אני לא זוכר מי אמר לי את זה אבל אני כעמט בטוח בנושא!

אתה צוחק נכון ?

ציטוט מחיפוש של שתי שניות בוויקי:

The Foreign Service Institute (FSI) of the US Department of State has compiled approximate learning expectations for a number of languages. Of the 63 languages analyzed, the five most difficult languages to reach proficiency in speaking and proficiency in reading (for native English speakers who already know other languages), requiring 88 weeks, are: "Arabic, Cantonese, Mandarin, Japanese, Korean". The Foreign Service Institute considers Japanese to be the most difficult of this group.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלה ללמידה? תלוי את מי אתה שואל.

לנו כדוברי עברית קל ללמוד ערבית מכיון שמדובר בשתי שפות שמיות. לעומת זאת, לדובר אנגלית מדובר בשפה לא פשוטה כלל וכלל. נסה אתה להסביר לו מה ההבדל בין ח' גרונית לח' לועית, בזמן שהוא בכלל קורא לחג האורים שלנו HANUKA.

בערבית יש הרבה יותר מילים מעברית. זאת שפה עשירה מאוד ויש בה המון פתגמים מעניינים ומשעשעים.

עריכה: אני רואה שהקדימו אותי. ככה זה כשלוקח לך לכתוב תגובה כמעט עשר דקות כי אתה רואה באותו זמן גם חדשות.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי תודה. :oops:

אז זה אומר שאני סוגר שבת? :cry:

בקשר לקלה ללמידה יכול להיות שמה שאלעד נכון, לנו יותר קל ללמוד אותה מדוברי שפות אחרות.

אני למדתי ערבית עד כיתה י' אבל כמו מפגר הפסקתי כי הייתי עצלן ודווקא זה לא היה קשה כ"כ, יכול להיות שזה מה שגרם לי לבלבול.

Toyota Yaris TS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא מאוחר מידי כדי להתחיל ללמוד. הנה, מצאת לך עיסוק לשבת שהרווחת ביושר :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, אני הייתי מציע לו דווקא לכוון לשפה קצת יותר שימושית, אולי איטלקית או צרפתית. (מנסיון אישי: תתרחק מערבית וגרמנית :( )

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוגר שבת, לגמרי.

אגב, "קל ללמידה" זה מושג מאוד מעורפל.

עברית לדוגמה היא שפה עם אוצר מילים דליל עד קלוש,

אבל העובדה שכולם משתמשים בה בלי ניקוד בחיי היום-יום

מהווה חתיכת קושי לאלה שבאים ללמוד אותה מבחוץ.

יפנית, להבדיל, היא שפה בעלת מבנה פרימיטיבי (בניגוד לשיטת השורשים הגאונית בעברית)

אבל בגלל שלכל מילה יש סימן אחר, אין שום יפני כמעט שמכיר את כל הסימנים,

ולכן היא אחת השפות הכי קשות ללמידה - צריך זיכרון של פיל מצוי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבית היא אחת משפות האם הנהוגות בישראל , לא מספיק שימושי ?

הממ, לא.

בעיקר בגלל שהקשר בין הערבית "המלומדת" (הספרותית) לערבית המדוברת מקרי בהחלט. וגם בגלל ההבדל הקיים בין הדיאלקטים השונים של דוברי הערבית בתוך ישראל.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשר קלוש בין הספרותית למדוברת? האומנם?!

נו, נראה שעדיין לא מאוחר ללמוד דברים חדשים :?

לא יודע באיזו רמה למדת ערבית - אני למדתי אותה ברמה כזאת שהעיסוק בה הפך למקצוע שלי בצבא. גם היום, בכל המסגרות הפורמליות שאני מכיר בארץ, כאשר באים ללמד ערבית מדוברת, מלמדים קודם את הספרותית. למה? כי הספרותית היא הבסיס של הכל. אפשר ללמוד ספרותית בלי לדעת מדוברת, אבל זה לא עובד ככה גם בכיוון ההפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, "קל ללמידה" זה מושג מאוד מעורפל.

זה תלוי בשפת אם שלך.

הרי שפות מתחלקות לכמה קבוצות עיקריות, ואם שפת אם שלך נמצאת בקבוצה מסויימת, יהיה לך יותר קל ללמוד שפות אחרות מאותה קבוצה, ופחות קל ללמוד שפות מקבוצות אחרות. למשל לדובר רוסית יהיה קל ללמוד שפות סלאביות אחרות, לדוגמא אוקראינית, פולנית, בולגרית, וכו', אבל יותר קשה ללמוד צרפתית, ספרדית, או רומנית, שהן שפות מקבוצה רומנית, או אנגלית וגרמנית שהן מקבוצה גרמנית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...