Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[הונדה סיוויק 2005] סיקור מקיף לאחר 100K ק"מ + פירוט עלויות מלא

Shahaf
שימו לב! השרשור הזה בן 4958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לכבוד הקילומטרולדת 100,000 של הסיוויק, החלטתי לכתוב סיקור מקיף על הרכב כיד שניה. :-)

הסיקור כתוב כמבחן דרכים, ע"פ דעתי האישית על הרכב לאחר כ-60K ק"מ - מקווה שהדברים כאן יעזרו למחפשי המשפחתיות לשקול את האופציה הזו גם.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

כללי

בשנת 2000 הונדה הציגה מהדורה חדשה לסיוויק, שהייתה שונה מקודמותיה – הן במראה והן באופי.

ב-2004 שונה מעט הישבן והתעדכן בפנסים אחוריים חדשים, וב-2005, עם הזדקנות הדגם וכפתרון ביניים עד השקת הדור החדש, בוצעה מתיחת פנים קוסמטית בעיקר.

מתיחת הפנים כללה חזית שונה כליל עם פנסים ראשיים מגודלים, גריל בשרני יותר וטמבון היורד נמוך ונגמר בפינות דמויות ספויילר ספורטיבי.

את קו הטמבון הנמוך יחסית ממשיכות חצאיות צד ופגוש אחורי שגם הוא תפח קלות. התוצאה הסופית מנופחת יותר מהמודל הקודם ועדכנית, אם כי לא מספיק עדכנית לאותה שנת דגם (לעומת מאזדה 3 לדוגמא).

דוגמא טובה לכך היא הגלגלים – במידה 185/70/14 החתך הוא גבוה ובנוסף הם נראים קטנים על בתיהם – צו השעה מאלץ אחרת.

לדעתי הסיוויק הזו נאה, משדרת סולידיות עם נגיעות ספורטיביות (במיוחד בצבע האדום-בורדו), והישבן הגבוה שלה, המעוטר בארבעה פנסי בלימה עגולים עלול בלילה חשוך להזכיר אף... קורבט... :?

93186650.jpg

53433382.jpg

בפנים

כבר בפתיחת הדלת והרגשת משקלה, ניכרת יומרתה של הסיוויק לאיכות אירופאית.

גרסאות עם צבע הקרם בפנים הרכב כבר ממש רומזות לכך, וגרסאות הצבע השחור הפלסטיקי מקושטות בקונסולה מרכזית כסופה.

איכות החומרים טובה, הפלסטיקים בחלקם רכים ונעימים למגע, גם איכות ההרכבה טובה על אף הייצור בטורקיה. גם לאחר יותר מ-5 שנים על הכביש לא נשמע אף קשקוש בתא הנוסעים.

הנהג ימצא תנוחה נוחה ומעט שוכבת האופיינית להונדה והגה המתכוונן לגובה.

לוח המחוונים מכיל את כל השעונים השגרתיים ומגונדר בתאורת ניאון – נחמד מאוד אך יכול לסנוור בלילה (לא נורא, ניתן לעמעום).

הקונסולה המרכזית כוללת מערכת סטריאו מובנית הממוקמת מעט רחוק וגבוה מהנהג וגורמת לאי נוחות מעטה בתפעולה בזמן נהיגה.

כמו כן קיימת מעין בקרת אקלים פשוטה המאפשרת לקבוע טמפרטורה ושליטה אוטומטית בכל האלמנטים, כשכולם כמובן ניתנים לשליטה ידנית.

38712176.jpg

מעבר למושב האחורי יחשוף את אחד מיתרונותיה הגדולים של הסיוויק – המרחב.

לסיוויק, באופן מעורר תמיהה, אין מנהרת גל הינע מאחורה כך שהרצפה שטוחה לחלוטין.

פרט קטן זה מכתיר את המושב האחורי של הסיוויק כבין המרווחים ביותר בקטגוריה ובין היחידים המסוגלים לאכלס שלושה מבוגרים באופן נאות. המושב האמצעי אמנם לא נוח כמו השניים האחרים, אך בהחלט יכול לאכלס מבוגר לאורך זמן.

תא המטען גם הוא די גדול, וסף ההטענה נוח. כמו כן, מתחת למשטח המרופד ישנם תאים קטנים לכלים בודדים. כך, גם עם מספר כלים וערכת עזרה ראשונה – תא המטען עדיין נראה ריק ומוכן.

95425164.jpg

90634286.jpg

(הרצפה השטוחה בספסל האחורי)

67920782.jpg

יחידת הנעה

דור זה של הסיוויק זכה למנוע 1.6 ליטר השונה ממסורת הונדה ומדורותיה הקודמים – אף שונה מאוד.

הפעם המוחות הגדולים שפיתחו את מע' ה-VTEC (ובעזרתה הצליחו להפיק 125 כ"ס מנפח זה בגרסתו הבסיסית ו-160 כ"ס בגרסאות הקיצוניות יותר), ניצלו וכיילו את מע' תזמון השסתומים המשתנה לכוונה אחרת – חסכון וגמישות.

התוצאה – 110 כ"ס ב-5,600 סל"ד נמוכים יחסית ו-15.4 קג"מ ב-4,300 סל"ד לא יותר מדי נמוכים.

אותם מוחות הצליחו להגיע למטרה – גמישות המנוע מורגשת כבר בלחיצה הראשונה (אמנם שיא המומנט מושג בסל"ד בינוני, אך חלק נכבד ממנו זמין כבר מסל"ד נמוך יותר) ולגבי החסכון – מאות תדלוקים הוכיחו שגם זה טופל כראוי.

ממוצע הצריכה של הסיוויק בעיר עומד על 11 ק"מ לליטר, בדרך בין עירונית תגמע כ-14 ק"מ לליטר (למעשה הצריכה אף יותר טובה, יפורט בהמשך).

81946563.jpg

תיבת ההילוכים מונה ארבעה הילוכים כמקובל בקטגוריה, מהווה שידוך ראוי למנוע ומתפקדת באופן חלק ונעים. לא קיים מצב טיפטרוניק או ספורט כלשהו, אך בעזרת הידית ניתן לשלוט על כלל המהלכים (כולל נעילת ההילוך השני).

כשילוב מתאים וחסכוני למנוע, אופי התיבה נוטה להעלות הילוכים ולהישאר בהילוך הגבוה – כך לעיתים נוצרים מצבים שכדי לייצר קיק-דאון יש צורך ברגל כבדה מאוד ונחושה על הגז.

תכונה חביבה של הגיר היא נעילת ממיר מומנט חשמלית המתרחשת בהילוך השלישי או הרביעי ולא מתנתקת עד לתאוטה או תאוצה משמעותית – כך ניתן לשייט ברוגע, עם תחושת חיבור למנוע, ללא הרגשת המצמד המחליק ונעילת הממיר הקיימת ברוב התיבות האוטומטיות בשיוט בעת עזיבה ולחיצה מחודשת על המצערת.

סה"כ המנוע והגיר עושים עבודתם נאמנה ומאפשרים לשנע את הסיוויק ביעילות ונחישות.

נסיעה

הסיוויק מספקת נוחות נסיעה גבוהה, ולמתליה יכולת שיכוך סבירה מאוד למהמורות קטנות במהירויות נמוכות וגבוהות. עם זאת, מכשולים גדולים יותר היא תסכל בקשיחות ולכן מומלץ להימנע מגישה במהירויות גבוהות לפסי האטה וכדומה.

שיוט על 100 קמ"ש מתבצע בשקט ונינוחות, שם סל"ד המנוע יעמוד על כ-2,700. לכאורה מדובר בסל"ד מעט גבוה, אך בשיוט אין רעש מוחשי, זמינות הכוח גבוהה ומבחן התוצאה מוכיח שזה גם מתבצע בצורה חסכונית.

חסרונו של הסל"ד הגבוה בשיוט מתגלה כאשר המהירות עולה – אז הסוגיה כבר מורגשת, ב-120 קמ"ש תעמוד המחט על קצת פחות מ-3,500 וצפונה מכך הרעש כבר מוחשי והמנוע מגיב בעצבנות מה.

למע' יחסים דינמית הסיוויק לא השותפה האידיאלית, כמו רוב מתחרותיה המשפחתומטיות – אך יש דברים בגו.

64421053.jpg

ההגה הוא חשמלי ולכן דו"ח המצב מהגלגלים הקדמיים מוגש באופן מעורפל, אך משקלו בשרני וטוב. קוטר הסיבוב סביר ולהגה 2.7 סיבובים מנעילה לנעילה - מעט מהיר יותר ממתחרותיה הישירות.

רצועת הכוח של המנוע צרה ובתוספת קוצר נשימה כבר מתחת ל-6,000 סל"ד המתכון לא נשמע מגרה ממש, אך עם זאת הודות למומנט הזמין מוקדם ניתן לייצר קצב נאה מאוד בכבישים פתלתלים.

נטייתה הראשונית כמובן היא לתת היגוי משמעותי – אך עם עליית המהירות והפניית הגה נחושה, יודעת הסיוויק גם לשלוח את הזנב למקום הנכון ולהעלות חיוך על פני הנהג.

השורה התחתונה – הסיוויק יודעת לספק את הסחורה ולשנע את המרכב בקצב סביר ואם יחפוץ הנהג לשחק – גם לשעשע.

78556231.jpg

סיכום

הסיוויק היא משפחתית מעולה, בעלת יתרונות מספר על שותפותיה לקטגוריה ולא מוכרת מספיק בקרב אזרחי ישראל.

יתרונות ברורים אלו הם המרחב הפנימי, החסכוניות והאמינות.

הסיבה העיקרית לחוסר הפופולאריות שלה היא הרתיעה ממחיר גבוה ומחירי ביטוחים וטיפולים גבוהים.

עם זאת, כפי שיפורט בשלב הבא, מבחן התוצאה מראה שעליות האחזקה שלה לא גבוהות והרושם הכללי הוא שהסיוויק מספקת תפוקה מעולה למחיר.

עלויות אחזקה

הרכב ברשותנו כשלוש שנים וחצי, ובתקופה זו גמענו – 4 נהגים שונים, כמעט K60 ק"מ כך שמתאפשרת חוות דעת מקיפה וממצה.

ידו הראשונה של הרכב הייתה חברת ליסינג – בתחילה היה ספק לגבי כדאיות הרעיון, אך לאחר שקרוב משפחה העובד בחברה מצא שהרכב היה ברשות זוג צעיר ואיכות הטיפולים בחברה גבוהה, הלכנו על זה (הרגיעה מאוד העובדה שהרכב שימש בעיקר להובלת תינוקות במושב האחורי ולא לסיבובי פוזה של איזה בן-של).

עד יום הקניה הרכב נסע כ-K43 ק"מ בכשנתיים וחצי.

37460161.jpg

30262824.jpg

אופי הנסיעה ברובו המוחלט (מוערך כ-80:20) הוא עירוני, מספר פעמים בחודש הרכב יוצא מהעיר ונסיעות ארוכות לטווח גדול מ-250-300 ק"מ בוצעו פעמים בודדות משך תקופת שירותה תחת ידינו.

צריכת הדלק נמדדת תקופתית וגם כיום נעה בין 11-12 ק"מ לליטר בתחום העירוני (מיזוג לסירוגין, 4 נהגים בעלי אופי נהיגה שונה – בתנאים קיצוניים הצריכה ירדה ל-10.5 ק"מ לליטר) וכ-13-14 ק"מ לליטר מחוץ לעיר; באותן נסיעות ארוכות נרשמו גם יותר מ-16 ק"מ לליטר!

עלויות ביטוח שנתיות:

• ביטוח חובה – 1921 ₪.
  • ביטוח מקיף + נהג צעיר – כ-4000 ₪.

אגרת רישוי שנתית – 1181 ₪.

טיפולים – הרכב מטופל במוסך מורשה רפי ורפי ברחובות, להלן פירוט עלויות כלל הטיפולים:

• טיפול ראשון שבוצע בבעלותנו – K55 ק"מ (5/2007):
    * החלפת שמנים וכו'.
    * החלפת בלמים קדמיים (רפידות + צלחות).
    * עלות כוללת: 901 ₪.
  • 65K ק"מ ( 1/2008 ):
    * החלפת שמנים וכו'.
    * עלות: 397 ₪.
  • 77K ק"מ ( 9/2008 ):
    * החלפת שמנים וכו'.
    * מצתים.
    * החלפת נוזל בלמים.
    * רפידות בלימה קדמיות.
    * תוסף דלק.
    * מגבים.
    * החלפת מסנן מזגן (התלוננו על קירור מועט).
    * עלות כוללת: 1503 ₪.
  • 89K ק"מ (6/2009):
    * החלפת שמנים וכו'.
    * החלפת תושבת מנוע (נמצאה קרועה מעט בבדיקת מכונאי, לא הורגשו רעידות כלל).
    * עלות כוללת: 600 ₪.
  • צמיגים הוחלפו עם קניית הרכב (11/2007), יוחלפו בקרוב.
  • לפני החלפת הצמיגים הרכב ספג מכה בגלגל קדמי, בוצע כיוון פרונט בעלות של 350 ₪ - ההיגוי נותר מאוזן עד היום.
  • קילומטרים בודדים לקראת סף ה-100K שבק מנגנון הנעילה החשמלי הקדמי ימני, עדיין לא נאמד הנזק ובעתיד הקרוב יבוצע טיפול 100K כך שיהיה עדכון בהמשך.

52195554.jpg

58878511.jpg

אשמח לספק פרטים נוספים למתלבטים בנוגע לסיוויק.

כמו כן, זו פעם ראשונה שאני כותב בסגנון מבחן דרכים, אשמח לחוות דעת על הכתיבה. :-)

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חובב מושבע של הונדה,הייתה לי הונדה סיויק שנמכרה עד לפני חודשיים,רכב מצוין ללא תקלות,אך רק שאלה קטנה לי אלייך:

הכיצד ואיך ואיפה שילמת 4K עבור ביטוח מקיף להונדה סיויק שנת 2005! בעוד אותי שחטו ודרשו לא פחות מ7K עבור ביטוח מקיף לנהג צעיר להונדה סיויק שנת 2000!

והרכב עוד לא נרשם על שמי,אלא על שם אבי שהוא נהג למעלה מ25 שנה ללא כל תביעות ביטוח כלשהן וכו' והוסיף אותי בתור נהג צעיר על האוטו,ועדיין דרשו 7.8K.

פשוט נשמע לי מוזר העניין שדרשו 4K בשביל ביטוח מקיף כולל נהג צעיר :S

אוכל לקבל בבקשה פרטים על החברה שאתה מבוטח אצלה?\סוכן הביטוח שאתה מבוטח דרכו?

תודה מראש-שגיב.

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, שירות נהדר עשית לפורום וגם העלית תמונות יפות.

אהבתי מאוד את הצבע של המכונית, נראית שמורה ומטופחת.

הכי כיף לרכוש מכונית יד שנייה מ"פה לאוזן" ולא דרך מגרש כלשהוא או מוכר פרטי. אלה המציאות הטובות ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחף כל הכבוד על הסיקור! היה לי מאד כיף לקרוא.

גם ברשותי סיוויק 2005 ואני נהנה ממנה מאד מקווה להמשיך במסורת ולפרסם בקרוב את חוויותי (אוטוטו 100K גם :))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לכולם על התגובות. :-)

הכיצד ואיך ואיפה שילמת 4K עבור ביטוח מקיף להונדה סיויק שנת 2005! בעוד אותי שחטו ודרשו לא פחות מ7K עבור ביטוח מקיף לנהג צעיר להונדה סיויק שנת 2000!

שגיב,

קודם כל קח בחשבון את ביטוח החובה שגם רשמתי - ביחד הסכום מגיע לכמעט 6K.

מחירי הביטוחים משתנים מאוד בין חברה לחברה. כשהחלפנו לאנטיס בסיוויק ועדכנו את חברת הביטוח, הם דרשו בתחילה סכום של 5 ספרות!

למען האמת אפילו אבא שלי לא זוכר את השתלשלות האירועים בנוגע למיקוח על המחיר וגם עברנו חברה בסופו של דבר.

ובקיצור - רצוי מאוד לעשות סקר שוק.

אם אתה בכל זאת מעוניין בשם החברה פנה אליי ואשלח לך בפרטי.

אהבתי מאוד את הצבע של המכונית, נראית שמורה ומטופחת.

תודה רבה. :lol:

אני משתדל לשמור על הנקיון ובכלל על האוטו, ומפנה בערך פעם בחודש כמה שעות לטיפולי יופי - אך בכל זאת היא רכב משפחתי ולא שייך לי כך שעם כמה שאשמור עליה, אני לא היחיד שהיא ברשותו.

לכבוד חגיגת ה'קילומטרולדת' כפי שאני קורא לזה וחג הפסח הענקתי לה טיפול יופי במשך כ-6 שעות - הנה תמונה מהמבצע:

11729026.jpg

שוב תודה על התגובות.

בברכה,

שחף.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מזכיר לי אותי עם סיוויק 2002 צבע שמפניה וסנרוף, מבחינתי זאת הייתה התגשמות כל הדברים הטובים.

בזמנו עשיתי לה פוליש ווקס לבד, יצא כל כך יפה שאפילו קיבלתי מחמאה ממתדלק שחשב שהיא חדשה. :-)

תהנה, רכב מצויין!

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של השקעה.

הביקורת היחידה שלי (ואל תתרגש, זאת ממש ביקורת בקטנה) היא שכתיבה כמו שאתה כתבת, אפשר לקרוא בכל מגזין (וזאת גם איזה מחמאה לך על רמת הכתיבה), אבל מצד שני, יש לך ביד ידע עצום שלאף בוחן רכב בארץ אין וזה היכרות אינטימית יום יומית עם הרכב וכל השגעונות/ שגיונות שלו ועל זה, לא כ"כ קראתי במאמר שלך.

בכל מקרה, ישר כח, תמשיך ככה והאמת, אני קורא לכל חברי הפורום להכין כזה מאמר על הרכב שלהם, יכול להיות מגניב לחלוטין!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה כמו שאתה כתבת, אפשר לקרוא בכל מגזין (וזאת גם איזה מחמאה לך על רמת הכתיבה)

תודה רבה :-)

והאמת שכן, אני מקבל את זה בתור מחמאה.

למען האמת, זו בדיוק הייתה הכוונה שלי מכמה סיבות - מבחני דרכים מעין אלו שבמגזינים לא קיימים כמעט לרכבים משומשים ולדעתי לאדם שמחפש לקנות רכב כזה בן 6-7 +-, המבחנים המקוריים לא זמינים כמעט וגם כבר פחות רלוונטיים, בכל זאת מעניין לקרוא מאמר כזה עדכני על הרכב לאחר אחזקה שוטפת ולאו דווקא כמה שעות לאחר שיצא מהמפעל ע"י בוחנים מקצועיים.

סיבה נוספת היא נטו אישית - זו בערך התנסות ראשונה שלי בכתיבה בסגנון מבחן דרכים במגזין ובהחלט רציתי לנסות ולראות איך התוצאה - אולי אמשיך עם זה בעתיד...

לגבי הערתך, לא כתבתי בפירוט את אותם 'שגעונות' מכוונת תחילה, לא חשבתי שתהיה לכך דרישה - אך היות וכן אקח קצת זמן לחשוב ואפרט בעתיד את חיי היום יום עם הסיוויק, לטובה ולרעה...

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלמי שרוצה לקנות כזה רכב כמשומש בן 6-7 שנים, השגעונות האלה זה מה שהכי מטריד אותו.

ברשותך עוד 2 שאלות:

1. חלק מהתמונות נראות להדיוט צילום שכמוני ברמה מאוד גבוהה, זה אתה צילמת?

2. תגיד, מה אתה מחזיק שם במחזיק כוסות, קרם לחות? :shock::lol:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...