Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורס בדיקות תכנה ISTQB מטעם העבודה - כדאי?

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 5107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחה"צ טובים חברים.החברה בה אני עובד החליטה לתת לנו, העובדים, את האופציה להירשם לקורס ISTQB שעלותו כ-6000 ש"ח בחוץ.ההסמכה הינה בינלאומית ודי נחשבת ממה שהבנתי בתחום ה-QA (בדיקות תכנה). הקורס ניתן לנו כהטבה פעם בחצי שנה, חינם אין כסף (בשנה אנו יכולים להרשם לשני קורסים בחינם כמעט בכל תחום מוביל שהוא בענף ההייטק).העלות היחידה שיוצא לעובד לשלם היא 1000 ש"ח מהברוטו שמכסה בעצם את עלות הבחינה הסופית (עובדים שיקבלו ציון שעולה על 90 - גם על הבחינה לא יצטרכו לשלם והחברה תספוג גם את העלות הזאת).מה דעתכם? שווה או לוותר? יש לציין שכבר יש לי הסמכה בתחום (הקורס הבסיסי של בדיקות התכנה שעשיתי במכללת ג'ון ברייס לפני כשנה וחצי).

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עניינים אייל?לא כ"כ שייך פה רוצים או לא. כפי שרשום בנספח: "השתתפות בקורס הינה זכות ולא חובה".זוהי כביכול הטבה לעובד ולא צורך הכרחי שקשור לתפקיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אנחנו קבלנו בעבודה גם תקורס הזה אבל בחינם...

אם אתה שואל אם הוא הולך לעזור לך בעבודה אז מאוד תלוי איפה אתה עובד,

אם אתה עובד בחברה גדולה שבאמת עובדת לפי מיתודלוגיות בתחום הזה אז ממליץ לעשות תקורס

וגם בקורות חיים לא יפריע לך לכתוב תקורס הזה

אני מניח שהם נותנים לך לעשות תקורס בזמן העבודה - אז למה לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ISTQB יכול להועיל קצת אם אתה ללא נסיון או עם ניסיון מועט ב QA ואתה מחפש עבודה

אם יש לך רקורד של 2-3 חברות עם שנתיים+ בכל אחת מהן זו שורה שלא נותנת כלום בקורות החיים

זו דעתי כמראיין וכמנהל אנשי QA.

מצד שני נותנים בחינם לימודים, עם הסמכה אמיתית (כן, בניגוד להרבה הסמכות שקר למינהן, ISTQB היא הסמכה אמיתית בתחום) אז למה לא.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אנחנו קבלנו בעבודה גם תקורס הזה אבל בחינם...

אם אתה שואל אם הוא הולך לעזור לך בעבודה אז מאוד תלוי איפה אתה עובד,

אם אתה עובד בחברה גדולה שבאמת עובדת לפי מיתודלוגיות בתחום הזה אז ממליץ לעשות תקורס

וגם בקורות חיים לא יפריע לך לכתוב תקורס הזה

אני מניח שהם נותנים לך לעשות תקורס בזמן העבודה - אז למה לא

תתפלא. הקורס הוא לאחר שעות העבודה מהשעה 17:00 עד 20:00 בערב ללא תשלום ועל חשבון זמני החופשי.

אני מתלבט מאוד כיון שראיתי מה הקורס הראשון שעשיתי דרך ג'ון ברייס נתן לי (תעודה שאני יכול לנגב איתה את התחת היום).

כשחפשתי בתחום לפני שנה וחצי ועד היום בהדרגה - אף אחד לא חזר אליי.

אמנם במקרה הזה זו תעודה ראסמי ו"רק" 1000 ש"ח לעלות הבחינה, אבל זה גם יכול להיות מיותר ולא לעזור לי בשיט וחבל.

אני מתלבט מאוד מה לעשות וחייב להחזיר תשובה עד מחר. מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ון ברייס נתן לי תעודה שאני יכול לנגב איתה את התחת היום

התעודה טובה יותר, אפשר לנגב איתה חומוס :-P

ברציניות, היא שווה יותר מהתעודה של גון ברייס אבל אני אישית לא מכיר בארץ עדין מעסיקים שמיחסים לה חשיבות מעל לשולית.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בדעה אחרת. תחום ה QA בארץ מתאפיין בהיותו "זמני" - משמע, אנשים לא באים לבנות קריירה ב QA אלא מתקדמים משם מהר הלאה. לכן הסמכה בתחום זה די שווה לת*ת כי אני מניח שלא תרצה לעבוד ב QA כל הזמן אלא להתקדם לפיתוח או לניהול.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראשי תיבות ISTQB עדין עושות לי צמרמומרת,

לפי שנה בדיוק עשיתי את המבחן הסמכה גם דרך החומוסייה "ג'ון ברייס".

אני דווקא בחרתי לנטוע חזרה את התעודה באדמה בתקווה שהעץ שעוללו לו את האבל הזה יצמח חזרה.

ולי זה לא עלה 1000 שקל אלא 18000 שקל, מענק שחרור שלם גזלו ממני הגנבים האלה.

עכשיו שאני רואה את התגובה של DRORZI שהוא גם מראיין אנשי QA ואני מבין למה בראיונות עבודה שהייתי מראיינים כמעט התפוצצו לי בפרצוף שניפנתי בגאווה בתעודה המסריחה הזאת.

אחח הפצעים שפתחת עכשיו !! :evil:

Polo 16v 6N2 -My Previous ride

EAT SLEEP BOOST

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר בדר"כ QA זו עבודה זמנית, ובשוק ההיי-טק היא לא נחשבת כמשרה איכותית.

באופן כללי כל הכשרה היא טובה, גם במקצוע כמו QA.

בהנחה ואין לך בכל מקרה משהו יותר טוב לעשות עם הזמן אני אומר לך על זה.

אם אתה חושב שיש לך את מה שצריך כדי ללמוד תחומים אחרים שקשורים בהיי-טק (תשתיות,תכנות,א.מידע וכו') אז אני ממליץ שתשקיע את הזמן בתחומים האלו.

נאור

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אמרה לי אוריאלה כהן? ISTQB שווה לתחת.

מי זו אוריאלה? כתבה את הספר "לחפש באגים" ונמצאת במקצוע הזה 25 שנה (פיתוח,בדיקות והבטחת איכות). מעבירה קורסים ב-NESS ובעוד מקומות ונחשבת לאחת התותחיות ביותר בארץ בתחום.

ככה שאם היא עצמה אמרה את זה,סימן שיש בזה משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...