Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם משיכת הילוכים קלה חוסכת דלק?

dannyvas
שימו לב! השרשור הזה בן 7310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר שלי הוא עדיין בתקופת המלווה שלו עם אבא שלו. עכשיו אבא שלו קצת חסכן בטירוף!

אז הוא בקטע ש [סל"ד נמוך = חיסכון בדלק] אז ברגע שחבר שלי עובר את ה3000 סיבובים אבא שלו ישר נדלק... עכשיו מה שאני חושב זה שאם הוא קצת ימשוך את ההילוך לכיוון של ה3500 + אז הוא ילחץ פחות על הגז בתחילה של ההילוך הבא (במיוחד בעליות) דרך אגב הוא נוהג באפלאוז 1600 97. מה אתם יכולים להגיד על זה? ועוד דבר כמה זה רע להחליף הילוך ב4000?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חסכוני שאני יודע זה לנסוע בטווח הסל"ד בו נמצאת רצועת הכח של המנוע.

אם למשל רצועת הכח של המנוע שלך היא בין 2500 ל-6000, הכי חסכוני יהיה לנסוע על 2600-2700 סל"ד.

סל"ד נמוך מדי יצרוך יותר דלק. היו המון דיונים בנושא. השתמש בחיפוש.

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, שיצא לי להתעסק בזה פעם. כמובן שאפשר לומר שבתחום הסל"ד היעיל הכי טוב, אבל מה קורה אם שיא המומנט הוא מעל 5000 סל"ד כמו אצלי?

שמתי לב שסל"ד נמוך מדי לא עוזר לצריכת הדלק. אחרי מיכל שלם של ניסיון לחסוך ונסיעה בסל"ד סופר רגוע, ראיתי שהצריכה היא כ-1:13. במיכל הבא כבר חזרתי לסגנון הנהיגה הרגיל שלי, שהוא משיכת ההילוכים קצת יותר. הצריכה לא השתנתה. הסיבה היא שבסל"ד נמוך מדי צריך ללחוץ יותר חזק על הדוושה כדי להוציא מספיק כוח בשביל לשמור על המהירות של הרכב או להגביר אותה.

יש לי גם תיאוריה, שאני לא יכול לאמת אותה, שאם נניח אני רוצה להגיע מעמידה ל-100 קמ"ש, יהיה יותר חסכוני להאיץ חזק בראשון, שני ושלישי, ואז להעביר לחמישי על 100 קמ"ש, מאשר להאיץ באיטיות דרך ההילוכים בלי לעבור את ה-3000 עד ל-100 בחמישי.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי הוא עדיין בתקופת המלווה שלו עם אבא שלו. עכשיו אבא שלו קצת חסכן בטירוף!

אז הוא בקטע ש [סל"ד נמוך = חיסכון בדלק] אז ברגע שחבר שלי עובר את ה3000 סיבובים אבא שלו ישר נדלק... עכשיו מה שאני חושב זה שאם הוא קצת ימשוך את ההילוך לכיוון של ה3500 + אז הוא ילחץ פחות על הגז בתחילה של ההילוך הבא (במיוחד בעליות) דרך אגב הוא נוהג באפלאוז 1600 97. מה אתם יכולים להגיד על זה? ועוד דבר כמה זה רע להחליף הילוך ב4000?

תלוי במשקל הרכב, נפח המנוע, אופי המנוע, גיר (יחסי העברה, אוטומטי/ידני) וכד'. כל רכב מגיב לעניין בצורה אחרת.

ישנם רכבים בהם אין שינוי משמעותי כאשר מושכים הילוכים - וישנם רכבים בהם יש הבדל של 20% ואף יותר בין נהיגה רגועה ל"רגילה".

חשוב להדגיש שגם תוואי הדרך הינו קריטי לצורך ההשוואה. רכב שמבלה את עיקר זמנו בפרויד או בקסטל ידרוש סגנון העברת הילוכים שונה מאשר רכב שנוסע רק במישור - וכן, זה משפיע על תצרוכת הדלק אבל אפשר להגיע לתוצאות מעולות אם מכירים את הרכב טוב ויודעים לשמור על איזון באמצעות ההילוכים בין כח - מהירות - דלק.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיכלים האחרונים שמילאתי באוטו ראיתי שאכן שמירה על סל"ד נמוך היא חסכונית הרבה

יותר בדלק. כאשר מיכל מלא הספיק לי ל-450 ק"מ כשמשכתי הילוכים יותר, במיכל האחרון,

שכמעט ולא עליתי על ה-4000 סל"ד הספקתי לנסוע 618 ק"מ (!!!), רק תשים לב כמה

אתה יכול לחסוך. אז אני אומר דברים קצת מנוגדים לשל רוני שכתב ששינוי דפוס הנהיגה

במעט (ותקן אותי אם אני טועה) לא שינה את צריכת הדלק. כנראה זהו השוני בין המכוניות.

בכל מקרה, אצלי נסיעה בסל"ד נמוך חוסכת המון.

לעומת זאת, כמו שרוני כתב, כשאתה בהילוכים נמוכים אתה לוחץ על

הדוושה יותר בשביל לעלות את המהירות.

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לתקן טיפה - מה שכתבתי אולי מתאים לרכב שלי, אבל כמו שיאצק כתב בכל רכב זה שונה. ברכבים שבהם שיא המומנט מאוד נמוך, נניח 2500 סל"ד, עדיף יהיה לעבור אותו רכב במעט, בכדי שירידת הסל"ד בהילוך הבא תהיה עדיין בתחום היעיל, וכך תושג צריכה אופטימלית. אצלי ספציפית גיליתי שאם אני לא עובר 3000 (כלומר הסל"ד יורד ל-2000 בהילוך הבא) לא מושג חיסכון ביחס למשיכה עד נניח 4500.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אתם בעצם מדברים על הבדל שבין נסיעה רגועה לנסיעה חזקה יותר,

זה לא חדש שבנסיעה רגועה נחסוך יותר דלק.

מלבד אותם מצבים בהם הסל"ד נמוך מדי ואז צריך בעצם רגל כבדה יותר על הגז כי כאילו חסר מומנט אותו אנו אמורים להשלים עם הסל"ד.

אני מאמין גם שנסיעה ארוכה על סל"ד נמוך מדי ורגל כבדה על הגז לא בריאה בכלל למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שהכח מגיע לו יותר מאוחר הוא אומר שהוא מרגיש יותר כח כשהו עובר קצת את ה3200 אז לי נראה הגיוני לקחת קצת "טרמפ" על הכח הזה שמגיע לו יותר מאוחר מאשר ללחוץ אחר כך בהילוך הבא ב2000 סיבובים את הדוושה לריצפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם "משיכת" ההילוכים נעשית רק בהאצות, וכשאתה מגיע לשיוט פחות או יותר קבוע אתה מעלה להילוך שבו אתה בסל"ד נמוך (אבל אפקטיבי), אתה תהיה חסכוני, ו"שריפת הדלק" בהאצה תהיה חסרת משמעות בסה"כ הכללי. (רוני, זה גם מה שאתה התכוונת, לא)

אבל - אם תנסע בקביעות, כלומר תשייט במהירות קבועה לאורך זמן בהילוך נמוך מדי (= סל"ד גבוה) אין ספק שתצרוך יותר דלק.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטומטית שיש להורים

ברגע שאני מגיע לעלייה

אני מוריד הילוך לפעמים ומתייצב על שיא המומנט (3800)

האוטו סוחב כמו מטורף

פחות מתאמץ

ואני חושב שגם חוסך דלק (מאשר שאני ישים על D והסל"ד יתייצב על 2000 בערך...)

לא ?

:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטומטית שיש להורים

ברגע שאני מגיע לעלייה

אני מוריד הילוך לפעמים ומתייצב על שיא המומנט (3800)

האוטו סוחב כמו מטורף

פחות מתאמץ

ואני חושב שגם חוסך דלק (מאשר שאני ישים על D והסל"ד יתייצב על 2000 בערך...)

לא ?

:roll:

לא היתי אומר חיסכון כי עדין העלת ת'סל"ד בצורה משמעותית..

אבל לא על עליות דובר פה בכלל כי בעליות זה מצב אחר לגמרי,

עליות בדרך כלל לא יהיו ארוכות מדי ולכן בכל מקרה עדיף לתת הילוך נמוך יותר ולתת יותר כוח לאוטו כדי שיסחב טוב יותר ויסיים את העלייה כמה שיותר מהר,

אין טעם לנסות לחסוך בעליות כי המנוע מתאמץ יותר, הרגל שוקעת ברצפה ובסוף בכל מקרה נוריד הילוך כשהוא יפסיק לסחוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לבצע סטייה קטנה מהנושא ולא לפתוח שישור חדש ,

השאלה היא : אם אני יסע ברכב עם גיר אוטומטי על 3 , 2 או 1 ולא על D

זה יגרום לאיזשהי שחיקה מועצת לגיר ואף יהרוס אותו או שזה לא משפיע ?

וכן אותה שאלה לגבי צריכת הדלק בין נסיעה על 3 , 2 , 1 או D ?

Mitsubishi Colt 2003

תמונות : http://www.pbase.com/dannir/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נהרס.

זה נועד לעליות/ ירידות תלולות.

נ.ב כמובן שגם פה כמו בכל דבר - לא להגזים :!:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם "משיכת" ההילוכים נעשית רק בהאצות, וכשאתה מגיע לשיוט פחות או יותר קבוע אתה מעלה להילוך שבו אתה בסל"ד נמוך (אבל אפקטיבי), אתה תהיה חסכוני, ו"שריפת הדלק" בהאצה תהיה חסרת משמעות בסה"כ הכללי. (רוני, זה גם מה שאתה התכוונת, לא)

אבל - אם תנסע בקביעות, כלומר תשייט במהירות קבועה לאורך זמן בהילוך נמוך מדי (= סל"ד גבוה) אין ספק שתצרוך יותר דלק.

צריכת הדלק הגדולה ביותר היא בזמן האצה.

לכן אם רוצים באמת לחסוך בדלק, פחות חשוב עד איזה סל"ד אתה מושך. יותר חשוב לבצע את כל ההאצות באופן רגוע ואיטי.

אני משער שכאשר רוני העביר הילוכים מוקדם, הוא בטח מעך את הדוושה ב 2000 סל"ד תוך כדי קריאות "נו תסע כבר!!" וביצוע תנועות חתירה עם הידיים... :p

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נהרס.

זה נועד לעליות/ ירידות תלולות.

נ.ב כמובן שגם פה כמו בכל דבר - לא להגזים :!:

אני מודע לכך ההילוכים האלה נועדו לעליות וירידות לשם בלימת המכונית שלא תהיה משוחררת ותבלם ע"י המנוע .

השאלה היא אם אני יכול לנסוע בעיר (לא בינעירוני) על 3 2 1 ולא על D .

כשאני מגיע לרמזור להכניס ל 1 ואז כשאני מתחיל לנסוע ל 2 ול 3 ואז ל D .

Mitsubishi Colt 2003

תמונות : http://www.pbase.com/dannir/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...