Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי לעקוף פקק דרך הנתיב הנגדי?

Sergo
שימו לב! השרשור הזה בן 5120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

כל בוקר בימים ראשון עד חמישי אני עד לתופעה מאוד מעצבנת: נהגים עוקפים פקק דרך הנתיב הנגדי!

הכביש המדובר הוא כביש 780 מקרית אתא לצומת זבולון. נתיב אחד לכל כיוון, פס הפרדה לא רצוף כמעט לכל אורך הכביש. בנסיבות רגילות (מישהו שנוסע לעט) מותר לפי החוק לעקוף אותו דרך הנתיב הנגדי, אבל מה קורה כאשר יש פקק? האם מותר לפי החוק לעקוף כמה עשרות רכבים שזוחלים בפקק דרך הנתיב הנגדי (כל עוד הוא פנוי כמובן)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שאין בעיה מבחינת החוק אבל לא בטוח, אל תתפוס אותי במילה!

עשיתי את זה כמה פעמים בכבישי הצפון בתקופות החגים, מאוד שימושי.

נתיב נגדי ריק לגמרי עם ראות של קילומטר+ קדימה אז למה לא?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סעיף בחוק אוסר על עקיפת כלי רכב בנתיב הנגדי אם מדובר בפקק? אני שואל כי אני באמת לא מכיר סעיף כזה, לא כי אני חושב שאתה טועה.

ולא כי אני עושה את זה - זה פשוט נראה לי כמו חוסר נימוס משווע, אבל לא ידעתי שזה גם אסור לפי חוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאין עם זה מבחינת החוק.

ייתכן וקיימת הגבלה לכמות הרכבים שמותר לעקוף באותה עקיפה.

כמוכן, כמו שראינו כאן בפורום, שוטרים יכולים לעצור ולקנוס על כל מיני דברים - הזויים ולא הזויים,

כמו נהיגה תוך סיכון, נהיגה בקלות דעת.

"לאונו שלי 3 דלתות, 3 דלתות לאונו שלי, לולא היו לה 3 דלתות לא הייתה זו האונו שלי"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לעקוף ברציפות כמה רכבים. על פי החוק אם אתה רוצה לעקוף רכב מהנתיב הנגדי מותר לא יותר מרכב אחד בעקיפה כזו. אני זוכר את זה בוודאות מהתאוריה (שהייתה לפני 6 שנים כמעט) !

כבר לא 205, גם לא 106...

Golf Generation 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר אם זה חוקי או לא, זה פשוט מגעיל... זה כמו האנשים האלה שרואים שורה ארוכה של מכוניות מחכות לפני כיכר למשל אז עוקפים את כולם מהנתיב שיסגר עוד כמה מטרים כאילו גילו משהו חדש שכל מי שחיכה בסבלנות לא ראה.

או כמו כאלה שמקצרים פקק דרך נתיב השתלבות ריק או תחנת אוטובוס, כאילו הם גילו עכשיו את הפתרון לפקק שכל שאר הנהגים לא ראו.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמישהו טוען איפה כתוב שאסור, אני אשאל אחרת - איפה כתוב שמותר ?

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לעקוף רק כאשר הדרך פנויה ואתה יכול לחזור לנתיב הימני בבטחה.

ברור שעקיפה במצב בו הנתיב הימני מלא בכלי רכב היא מסוכנת שכן אין אפשרות לפנות בבטחה את הנתיב השמאלי.

אין לי ספק שכל שוטר ימצא סעיף מתאים למצב זה (נהיגה בקלות ראש ?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

יש עיקרון חשוב שאומר: כל מה שלא נאסר על הפרט מותר לו.

בגופים ציבוריים למעשה בכל רשות ציבורית העיקרון הוא הפוך כלומר: הכול אסור להם מלבד מה שרשום שמותר.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

כשמישהו טוען איפה כתוב שמותר, אני שואל אחרת - איפה כתוב שמותר לנשום? :wink:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עיקרון חשוב שאומר: כל מה שלא נאסר על הפרט מותר לו.

בגופים ציבוריים למעשה בכל רשות ציבורית העיקרון הוא הפוך כלומר: הכול אסור להם מלבד מה שרשום שמותר.

במקרה,לפני כמה ימים עשיתי קורס נהיגה מונעת.

תקנה 47\ד אומרת:

"נוהג רכב לא יעקוף רכב, אלא אם הדרך פנויה במרחק מספיק כדי לאפשר לו את ביצוע העקיפה ואת המשכת הנסיעה בבטיחות ללא הפרעה וללא סיכון לנסיעתו של רכב אחר, וללא הפרעה אחרת לתנועה מכל כיוון שהוא."

נתחשב בזה שיש פקק,והמכוניות עומדות אחת אחרי השניה,ז"א שהדרך ממש לא פנויה לעקיפה ואין לבצע עקיפה.

זה שזה שימושי זה בסדר,אבל זה אסור ויותר גרוע זה מעיד על חוצפה וחוסר כבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...