Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם באמת קשה להפטר מרכב ידני

URSH
שימו לב! השרשור הזה בן 5123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני עומד לרכוש רכב וחשבתי לרכוש ידני ,והפחידו עם המשפט שמרכב ידני קשה להפטר.

ועוד נאמר לי כשתעבור לאוטומטי לא תרצה לשמוע על ידני.

מה דעתכם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט לא עובד בצורה כזאת,אני אסביר.

יש דגמים של רכבים שאכן השוק הפוטנציאלי שלהם יעדיף תיבה אוטומטית,כגון משפחתיות יפניות,מרצדסים למהנם,רכבי מנהלים כאלו ואחרים,

אך ישנם מקרים שדווקא הגירסא הידנית היא המבוקשת,ומיקרים מסויימים אפילו נחשבת לנדירה ונחטפת מאוד מהר,

לדוגמא,סידרה 3 של

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ויש.

יש מכוניות ידניות שקיים ביקוש גבוה מאוד אליהן, ביחס לדגם זהה עם גיר אוטומטי. דוגמאות טובות למקרים כאלה הם דגמי אלפא, מרצדס, BMW ומיאטה. במילים אחרות, מכוניות שהן מיועדות לאוכלוסיית חובבי ההגה, גיר ידני יכול להוות יתרון משמעותי.

לעומת זאת, בדגמי המיינסטרים, לא בטוח שגיר רגיל יהיה יתרון. מרבית הנהגים עדיין מעדיפים גיר אוטומטי, ולכן אם אין לך רכב שהוא פונה במובהק לחובבי הגה, יתכן שתתקל בקושי מסוים במכירתו.

לגבי שאלתך השניה: מדובר בהעדפה נטו שלך. אני, למשל, התנסיתי המון בשתי תיבות ההילוכים, ועדיין מעדיף ידני בכל מצב נתון.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט לא עובד בצורה כזאת,אני אסביר.

יש דגמים של רכבים שאכן השוק הפוטנציאלי שלהם יעדיף תיבה אוטומטית,כגון משפחתיות יפניות,מרצדסים למהנם,רכבי מנהלים כאלו ואחרים,

אך ישנם מקרים שדווקא הגירסא הידנית היא המבוקשת,ומיקרים מסויימים אפילו נחשבת לנדירה ונחטפת מאוד מהר,

לדוגמא,סידרה 3 של ב.מ.וו,אלפא רומאיו על שלל דגמיה וכו.

ויש הרבה מקרים שהשוק מתחלק בין אוטומטי לידני כמו בשוק הקומפקטיות.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי, עדיין יש את המשוגעים שמחפשים רכב ידני, אפילו אם הוא משפחתי.

לכן אני לא חושב שצריכה להיות רתיעה מלרכוש כרכב ידני, במיוחד שכל כך מעט רכבים ידניים שלא ממורי נהיגה/מוניות למכירה.

אני מכרתי מגאן דור 1 ידנית תוך שבועיים מרגע פרסום המודעה.

על איזה רכב מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מחירי הדלק של היום, ידני מהוה יתרון, במכוניות ישנות (מעל 6-7 שנים) הגיר האוטומטי סיכון כלכלי בסכום לא מבוטל, יש כדאיות כלכלית לגיר הידני, וגם אנשים שהם לא חובבי הגה, יחפשו חסכון והפחתת סיכון בהוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest ספורטמוטורי

אני לא צוחק.

כאשר אני מחפש אוטו,דבר ראשון שאני מסנן,תיבת ההלוכים,לראות רק ידניות.

ומי שאמר לך שכאשר תנהג על אוטומט אתה לא תרצה ידני יותר,כנראה זה בחור זקן ומשועמם.

שתי המכוניות בראשונות שלי היו ידיניות מכרתי אותם בלי בעיה,אחרי זה שתי אוטומטיות ובסוף חזרתי לידני ואני מרוצה,והאוטו הבא יהיה רק ידני,כי זה יותר כיף,אפשר לנצל את המנוע כמו שצריך,חוסף בדלק ובעלויות אחזקה כמו אין טיפול מוגזם לגיר ידני כמו כן הגיר הידני לא שורף רפידות ברקס.

ברגע שאתה מוכר רכב ידני,בדרכ"כ יש X אנשים המחפשים רכב עם גיר ידני כאשר יש משהו כמו X/2 מכוניות בהיצע,הרבה ביקוש פחות היצע.

ברגע שמוכר רכב אוטומטי , יש X מחפשים אך בהיצע יש X כפול 2 ואפילו כפול 3,כך שיש הרבה ביקוש אך יש הרבה יותר היצע.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר

אם יש לך מכונית מסודרת מכני וסלון אתה תמכור בקלות,לדעתי הרבה צעירים יחזרו לידני,בעיקר אלו שלא עומדים בפקקים,או לחלופין נכנסים לעיר רק עם קטנוע,אני יודע שיבואו יוגידו שביטוח לקטנוע יקר,אז אני רוצה מנסיון לומר לכם מי שיש לו הרבה נהיגת עיר הביטוח יוצא לו בחינם,כי הקטנוע יקזז בדלק את ההפסד כביכול על הקטנוע.

אגב תחזוקת קטנועים למי שלא נופל לפח של "טיפול קטן גדול".....ועומד על שלו רק שמן ופילטרים יזכה להרוויח הרבה כסף בתחזוקת הקטנוע.

הערכה אישית שלי...כמות הרוכבים גדלה משמעותית ב5 השנים האחרונות ומגמה זו תמשיך לגדול ובגדול.

בכל מקרה,ידנית מסודרת אין סיבה שלא תימכר עם מעט סובלנות.חשוב שיהיה מזגן,היום דרישה זו מקבלת משנה תוקף בקרב הרוכשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, הבנתי שזה לא שחור או לבן.

אני אישית מחפש קטנה חדשה וחושב חזק על יונדאי I10,

ואולי גם על יאריס אבל המחיר שלה גבוה מידי כרגע.

האם איתם כן תהייה בעיה (לא ידעתי שאמורה להיות בעיה עד

שלא הזהירו אותי).

לגבי אוטומטית/ידנית ,אני נוסע בעיקר נסיעות קצרות בין :רמת גן -ת"א -פ"ת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע כמה אנשים היו מתים לקנות עכשיו מאזדה 3, פוקוס, אימפרזה וכו' עם גיד ידני?

יש המון רוכשים פוטנציאליים שרוצים לקנות רכב ידני - אך נאלצים להסתפק באוטומטי מחוסר ברירה.

משיקולים כאלה או אחרים היבואנים משום מה בוחרים לא להביא רכבים עם גירים ידניים לארץ. חבל מאוד כי אותו קהל יעד נאלץ להסתפק בגיר אוטומטי כיון שאין למצוא גיר רגיל למכוניות עממיות.

הטעות העקרית בגישה שנתפסה בארץ זה שכל מי שמחפש ידני = מחפש רכב ספורט. וזה בכלל לא המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא קנית את הרכב ואתה כבר חושב על המכירה,אין יותר ישראלי מזה לצערי

סליחה? למה הביקורת על השאלה ששאל פותח השרשור?

בישראל בה שיעור המס על רכבים הוא מהגבוהים בעולם וכל פרקקטה אוטו עולה מעל 20,000 דולר (משפחתיות עממיות לגמרי עולות מעל 30,000 דולר ) כשהשכר הממוצע עומד (ברוטו!) על 2000 דולר הרי לא ניתן להתעלם מירידת הערך ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו להפסיד עשרות אלפי שקלים בשנתיים שלוש.

ומה קורה כשחלילה אתה באמת צריך לממש מהר את הנכס-הרכב ואין לו קונים (ואני לא מאחל לאף אחד שיקלע למצב שכזה)?

נכון,זה לא "גזעי" לדבר על זה וכולנו "קוליים" לאללה וכל מה שמעניין אותנו זו חדוות הנהיגה אבל רובנו קמים כל בוקר לעבודה ונותנים שם את הנשמה והבריאות עד הערב בשביל אותם שקלים יקרים.

לכן השאלה לגיטימית,היא אולי "ישראלית" אבל אנחנו חיים בישראל ולמרות שהיינו רוצים לחשוב כך, ישראל בתחומים שונים ולא מעטים אינה כשאר העולם (המערבי).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לדוגמא, לפני זמן לא רב פורסמה אלפא 147 2.0 ידנית - רכב נדיר בהחלט, למי שמכיר. היא נמכרה (עסקה נסגרה, בפועל, סופית, לא סתם "מישהו אמר שיארגן כסף תוך כמה ימים") באותו יום. ולמרות שאני לא יודע, סיכוי סביר שזה לא היה שקל מתחת למחירון.

לגבי I10 למרבה הצער המצב יהיה שונה מהותית, רוב הקהל לרכב הזה בארץ מעדיף אוטומטי למרות הצורך בחסכון, ואם כבר יבוא מישהו שמעדיף ידנית הוא ירצה לשלם מחיר רצפה. בפרט שתיבות רובוטיות נעשות נפוצות ברכבים קטנים ומציעות חסכון ונוחות (גם אם לא הנאה של גיר ידני).

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע כמה אנשים היו מתים לקנות עכשיו מאזדה 3, פוקוס, אימפרזה וכו' עם גיד ידני?

יש המון רוכשים פוטנציאליים שרוצים לקנות רכב ידני - אך נאלצים להסתפק באוטומטי מחוסר ברירה.

משיקולים כאלה או אחרים היבואנים משום מה בוחרים לא להביא רכבים עם גירים ידניים לארץ. חבל מאוד כי אותו קהל יעד נאלץ להסתפק בגיר אוטומטי כיון שאין למצוא גיר רגיל למכוניות עממיות.

הטעות העקרית בגישה שנתפסה בארץ זה שכל מי שמחפש ידני = מחפש רכב ספורט. וזה בכלל לא המצב.

לפי מה שאני יודע יבואן סובארו מסכים לייבא רכבים עם גיר ידני, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...