Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היום אני מתחיל מסע (25 אלף...)

nafnaf
שימו לב! השרשור הזה בן 7327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם...

כמו שאתם רואים (בצד ימין כמובן...) אני חדש פה.

ברצוני לרכוש רכב במחיר של 25 עד 30 אלף ש"ח, אני חייב לציין שלפני שכתבתי את ההודעה חיפשתי הודעות ישנות... ועדיין לבי לא שלם.

אפרט:

אני יודע שישנם מס' רכבים פופולריים הבולטים בפורום - 106 , 306 , טווינגו , פיאסטה וכד'... (מן הסתם לא הצלחתי לקרוא את כל ההודעות ויכול להיות שפיספסתי...)

ברצוני לקבל את עצתכם, מכובדי הפורום... בשאלת המליון דולר! או במקרה שלי - 25-30 אלף...

איזה רכב לקנות?!

הרכבים שכרגע עומדים בראש מעייני, ואשמח לשמוע את דעתכם עליהם:

106 - בין אם ראלי או 1400 רגילה, האם הרכבים האלו שידועים בצעירותם... אל נטחנו יתר על המידה? אני מוכן להסתכן בשביל חווית נהיגה... אבל עם המוניטין שיש להם פה נראה לי שאני עלול (עם סיכויים רבים) ליפול על רכב טחון ולשלם יותר מידי על תיקונים.

ZX - אמינות צרפתית (ועוד של סיטרואן) תמיד הדאיגה אותי... האם יש סיבה לחשוש? ואם לא... האם הרכב הזה עומד בקריטריונים של רכב מהנה? (שאלה מתוך תמימות!)

טויוטה קורולה - אני יודע שקפצתי קטגוריה... אבל אני יכול לקנות מודל 93-94 של קורולה... האם כדאי? או שבתור בחור צעיר עלי ללכת על קטנות?

חוזרים לקטנות... רנו קליאו - מה דעתכם? חוות הדעת עליה מעורבות טיפה, ואשמח לשמוע דעתם של מומחים ובעלי הרכב הזה... ואם כן, מה עלי לקנות? (דגם ספציפי)

הונדה סיוויק - שנת 93-94, ראיתי שיש כאלו שידי יכולה להשיג... השאלה היא האם כדאי, מבחינת אמינות הרכב, הנאה, צריכת דלק וכד'...

אשמח אם תוסיפו עוד דגמים לקיימים פה.

אציין שהעדיפות מבחינתי היא:

אמינות, ביצועים, נוחות (אני יודע שאין את כולם ברכב אחד, ואולי יש?!) בקיצור... אני מסובך...

HELPPPPP

תודה מראש לכולם!

ואני חייב לציין שבעיון של 5 שעות באתר הזה למדתי ה-מ-ו-ן... נראה לי שאני אהיה פה דרך קבע :)

ד"א,

אני שומר שבת אז יתכן ושאלות שתשאלו אותי לא אוכל לענות...

שיהיה בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

106 - בין אם ראלי או 1400 רגילה, האם הרכבים האלו שידועים בצעירותם... אל נטחנו יתר על המידה? אני מוכן להסתכן בשביל חווית נהיגה... אבל עם המוניטין שיש להם פה נראה לי שאני עלול (עם סיכויים רבים) ליפול על רכב טחון ולשלם יותר מידי על תיקונים.

יש ויש. חשוב לבדוק היטב בציציות היסטורית הטיפולים כדי לא ליפול.

ZX - אמינות צרפתית (ועוד של סיטרואן) תמיד הדאיגה אותי... האם יש סיבה לחשוש? ואם לא... האם הרכב הזה עומד בקריטריונים של רכב מהנה? (שאלה מתוך תמימות!)

האמינות הצרפתית של סיטרואן אינה נופלת מזו של פיג'ו.

הרכב מאד מהנה ונח.

דגם מומלץ - וולקן 2.0 95'-96' ידנית בלבד.

טויוטה קורולה - אני יודע שקפצתי קטגוריה... אבל אני יכול לקנות מודל 93-94 של קורולה... האם כדאי? או שבתור בחור צעיר עלי ללכת על קטנות?

אמין ביותר.שקוף ביותר.משעמם ביותר.ביצועים טובים.

הקורולה לא ממש גדולה. (בסיס הגלגלים שלה קרוב מאד לקליאו :idea:)

חוזרים לקטנות... רנו קליאו - מה דעתכם? חוות הדעת עליה מעורבות טיפה, ואשמח לשמוע דעתם של מומחים ובעלי הרכב הזה... ואם כן, מה עלי לקנות? (דגם ספציפי)

חוות דעת מצויינת. אמינות טובה משל האחיות פיג'ו-סיטרואן. נוחה מאד.

חפש לך אחת מהשנים 95-96-97 ידנית בלבד.

הונדה סיוויק - שנת 93-94, ראיתי שיש כאלו שידי יכולה להשיג... השאלה היא האם כדאי, מבחינת אמינות הרכב, הנאה, צריכת דלק וכד'...

אמינה.ביטוח יקקקקקקקקקקקר.ביצועים טובים.

אשמח אם תוסיפו עוד דגמים לקיימים פה.

אפשרות נוספת : פייסטה דיינמיק 97-98 פרטית או 99-00 מושכרת/ליסינג.

גם כאן , ידנית בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת בנוגע לZX שכדאי לי לחפש וולקן... - האם היא זוללת דלק? או שהיא תקינה (אם תביא נתונים אני ממש אודה לך...)

מההונדה אני ארד כנראה... וגם מה106... (אלא אם יהיה לי נס קטן ואני אמצא אחת תקינה)

האופציות העדיפות שנותרו לי (היות והמראה של הפיאסטה לא ממש אהוב עלי...) זה טויוטה (שקופה... אבל אמינה, וגם ביצועים טובים..), ורנו קליאו.

אגב, מה דעתך (ודעתם של אחרים) על פונטו?! וסיאט איביזה?...

ותודה שוב פעם על התגובה המפורטת!

שיהיה בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו קליאו נורא נוחה ביחס למתחרות הקטנות ונורא אמינה אם מטפלים בה כראוי (בזמן), תחפש אחת ידנית לא תצטער.

שנתון 96 נכנס לך לתקציב יופי.

אני שונא צרפתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת בנוגע לZX שכדאי לי לחפש וולקן... - האם היא זוללת דלק? או שהיא תקינה (אם תביא נתונים אני ממש אודה לך...)

זללנית כמו משפחתית 1.6 אוטומטית.

1 ל 9 ק"מ בעיר.

1 ל 12-13 ק"מ מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZX עם מנוע 1600 ידנית יכולה גם להיות מהנה ביותר עם צריכת דלק נמוכה

נהגתי על אחת כזאת עם מנוע 1400 ידנית ונהנתי מכל רגע

הטויוטה אמינה ביותר וגם ביטוח זול יחסית זולה לאחזקה.

הרנו קליאו רכב קטן מידי לטעמי אבל נוחה וזריזה

ויש את הפונטו שהיא עם צריכת דלק מעולה אחיזת כביש טובה ודי מרווחת

אני הייתי ממליץ לך על ה ZX מנוע 1600 הכי מהנה גם הצריכת דלק תהיה יחסית טובה

תחפש רק ידנית

או שאם אתה נוסע הרבה הייתי הולך על הפונטו בגלל הצריכת דלק שלה...

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

megapuzik - אני מאמין שאתה מדבר על קליאו בנפח של 1400, האם ידוע לך על הביצועים שלה (אמנם לא רכב ספורט... אבל בתור רכב קטן, האם היא מהירה?... אני לא בטוח שתאהבו את ההשוואה... אבל לדוגמא מהירה לעומת אונו S70 שלי היה ניסיון רב איתה, שנת 92... האוטו שלי)

אביעד - האם אתה מסכים על דעתו של BMW? בנוגע ל1.6?

מצמץ - האם תוכל לפרט על הקסארה?

במידה ויש לכם עוד רעיונות לרכבים... אודה לכם!

שיהיה בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

megapuzik - אני מאמין שאתה מדבר על קליאו בנפח של 1400, האם ידוע לך על הביצועים שלה (אמנם לא רכב ספורט... אבל בתור רכב קטן, האם היא מהירה?... אני לא בטוח שתאהבו את ההשוואה... אבל לדוגמא מהירה לעומת אונו S70 שלי היה ניסיון רב איתה, שנת 92... האוטו שלי)

לאונו ולקליאו פחות או יותר אותם ביצועים, לדעתי הקליאו טובה יותר מהאונו בכל פרמטר.

הבראבו בראבה מומלצים ביותר, הבראבו נראית מצויין, מהנה לנהיגה באופן יחסי , זולה מאוד, מספקת ביצועים טובים מאוד בגרסת ה 1.6 (100 כ"ס) ומנסיון של כמה אנשים , היא גם דיי אמינה.

בתקציב הזה נראה לי שאפשר לקנות שנת 98 (אם אני לא טועה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהולך להיכנס גם לאותו מסע בקרוב ובתקציב די דומה,

מה לגבי המזדה 323F ?

עוד רשמים לגבי ה 306 - אמרו לי שנפוצות בהן (ובכלל בצרפתיות) בעיות במערכת החשמל (מגבים מתנהגים מוזר נעצרים באמצע הדרך, אורגן אורות במקום אורות בלמים ועוד מיני תופעות מוזרות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הבראבו/בראבה נחשבת לאחת מהמכוניות שנותנות הרבה תמורת מחיר מגוכח. בסה"כ היא מכונית טובה שנהנת בארץ ממוניטין גרוע (שלא בצדק) בגלל הבעיות עם הBX בשנות ה80. מה בדיוק אתה מעוניין לדעת לגביה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהולך להיכנס גם לאותו מסע בקרוב ובתקציב די דומה,

מה לגבי המזדה 323F ?

ה323 בתקציב הנתון נחשבת לאופציה האוטו'+אמינה הטובה ביותר בסביבות ה25K

א ב ל

מה-F רצוי לדעתי להתרחק בגלל ש:

1. אתה בעצם משלם על אותו האוטו יותר (ובתקציב המדובר כל אלפיה חשובה).

2. יש בהן מידי פעם תקלות עם הפנסים המתרוממים.

3. ישנם בעלים שעושים בהן שימוש כמו המראה שלהן, כלומר הם קורעים אותה כאילו שזו מכונית ספורט (על אף שזה ברור שהיא לא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שאתה מדבר על קליאו בנפח של 1400, האם ידוע לך על הביצועים שלה (אמנם לא רכב ספורט... אבל בתור רכב קטן, האם היא מהירה?... אני לא בטוח שתאהבו את ההשוואה... אבל לדוגמא מהירה לעומת אונו S70 שלי היה ניסיון רב איתה, שנת 92... האוטו שלי)

הקליאו מציגה ביצועים נאים (11.5 ש' ל100 175 קמ"ש).

מנסיון של שנה וחצי איתה - אמינות טובה.

לא.

לא רואה שום יתרון בקנית ZX 1.6 על פני קניית וולקן.

צריכת הדלק לא טובה משמעותית. ההזרקה היא חד נק' לעומת רב נקודתית. הביצועים פחות טובים , כמו גם האבזור(2 ח"ח ,ABS ,מראה חשמלית,ה"כ) , המושבים וההתנהגות.

כל זאת במחיר דומה פחות או יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

לא רואה שום יתרון בקנית ZX 1.6 על פני קניית וולקן.

צריכת הדלק לא טובה משמעותית. ההזרקה היא חד נק' לעומת רב נקודתית. הביצועים פחות טובים , כמו גם האבזור(2 ח"ח ,ABS ,מראה חשמלית,ה"כ) , המושבים וההתנהגות.

כל זאת במחיר דומה פחות או יותר.

אם אינני טועה הוולקן נפוצה הרבה פחות מה 1.6, ולכן על אף כל מה שציינת, כמה שהחיפוש יהיה אופטימי וסבלני הוא עדיין עלול להעלות חרס בידו במציאת וולקן ראויה לקניה, לא ככה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת האונו, לדעתי לפחות (באונו לא נהגתי, אבל אני מכיר את הרכב מחבר), הקליאו טובה יותר בכל פרמטר (האצה, אבזור, נוחות, ואחיזה במיוחד...).

אני שונא צרפתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...