Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט מצולם-- החלפת תפוחי קצה - דיהטסו פרוזה

JUN
שימו לב! השרשור הזה בן 5129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

מאחר ותפוחי קצה כמו שאומרים עשו את שלהם , נכנסתי למוסך על מנת לבדוק עלויות לפרוק והרכבה. מתברר שתפוחי קצה לרכב זה יקרים ויקרים מאוד , מחיר אצל יבואן 800 ש"ח לתפוח , חשבון פשוט של 4 תפוחים 3200 ש"ח

כן מה לעשות שהרכב כמו שאומרים לא הכי נפוץ . מאחר וידיים יש , לא מתבייש לשאול ( במקרה הגרוע חוזר למוסך ) החלטתי לפרק את התפוחים בעצמי. אולי הרכב לא נפוץ בארץ ( חוץ מהמנוע , מנוע של אפלאוז ) אבל יש בארצות הברית , אוסטרליה ואפילו באנגליה תחת שם אחר כגון רוקי וספורטק.בירור קטן באינטרנט וקניתי 4 תפוחים ( אני מקווה שאתם יושבים ) ב 70 דולר .

קרוב משפחה שבא לארץ לביקור הביא לי את זה.

אופן הפירוק: ( צד שמאל )

פרוק גלגל , הרמת צד שמאל של הרכב, הנחת גלגל מתחת הרכב כאמצעי בטיחות ויאאלה לעבודה

הוצאת פין פציל מאום , פתיחת האום ע"י בוקסה מתאימה , והוצאת תפוח ע"י חולץ תפוחים שעושה את העבודה בקלות, הוצאת התפוח מהמקום. אותו תהליך לגבי תפוח קצה פנימי,

כאשר הוצאנו החוצה לשולחן העבודה את מיכלול שני התפוחים לזכור ולירשום בצד את מספר הסיבובים של כל תפוח זאת שנוכל להרכיב את התפוח החדש לפי מספר אותו סיבובים.יש אפשרות לבדוק עם מד מטר ממירכוז תפוח אחד למרכז תפוח שני ( גם זאת אופציה )

לאחר שהרכבנו את התפוחים החדשים יש פשוט להרכיב לפי אותו סדר הפוך כמובן יש להדק לפי מד פיטול כפי שממליץ ספר הרכב+ פין פציל.

זהוא נגמר הסיפור , הולך השבוע לכיוון פרונט.

אשמח לקבל הערות או תגובות,

בברכה,

RAP

IMG_7267.jpg

IMG_7269.jpg

IMG_7270.jpg

IMG_7271.jpg

IMG_7272.jpg

IMG_7273.jpg

IMG_7274.jpg

IMG_7277.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי כל הכבוד, עכשיו אני בטוח שכל הצעת מחיר שתקבל תעבור בדיקה דקדקנית לגבי עלויות " ריאליות" יותר.

בכלל אני חושב,או יותר נכון לפי דעתי אין צדק לעשיקה בחלק מהמוסכים(לא רוצה להכליל), חבל שאתה בגדר מיעוט, אחרת אני חושב שהיו משתנים דברים....

ודבר אחרון....תקן אותי אם אני טועה,אין כמו לעשות לבד.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להסביר בבקשה על הסיבובים של התפוחים, אני לא הבנתי למה צריך לרשום את הסיבובים?

הכוונה היא שרק מחליפים את החלקים העגולים שבקצה המוט ולכן צריך לרשום כמה סיבובי הברגה יש לעשות על מנת שהמרחק יהיה זהה למרחק המקורי?

תודה.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף וכל הכבוד על היוזמה.

רק הערה אחת:

הנחת גלגל מתחת הרכב כאמצעי בטיחות

זה לא באמת אמצעי בטיחות. אם אתה רוצה לעבוד על הרכ כשהוא באוויר, מומלץ להשקיע כמה מאות שקלים בסטנדים יעודיים, הידועים בישראל כ"בוקים".

אנחנו לא ברוסיה הקומוניסטית - יש לך כלים מתאימים לעבודות כאלה, חבל לא לנצל אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך למדוד את סיבובי תפוח קצה שמוציאים כך שנחזיר תפוח חדש יהיה את מספר אותו הסיבובים , כך אנו מונעים בעצם ( מנסים למנוע ) שזוית הגלגל יהיה עקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...