Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן לחבר ראוטר של בזק על תשתית של הוט?

johny
שימו לב! השרשור הזה בן 5125 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי תשתית 2.5 מ' של הוט עם מודם של TERAYON.

קיבלתי ראוטר אלחוטי של בזק של ECI דגם +B-FOCUS WIRELESS 352

האם ניתן לחבר את הראוטר הנ"ל למודם של הוט?

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תנסה, אין לך מה להפסיד.

לא הצלחתי למצוא תמונה של הדגם הזה באינטרנט אבל אם מדובר בראוטר בצורתו הידועה- כניסת LAN, ארבע יציאות אינטרנט ואנטנה או שתיים אין באמת סיבה שזה לא יעבוד.

דבר נוסף, כשאני התקנתי בבית ראוטר עם תשתית של HOT היה לי מודם של TERAYON. הטכנאי אמר לי ליצור קשר עם HOT ולדרוש להחליף אותו באחד של MOTOROLA. למה? לדבריו ה-TERAYON לא עובד טוב עם ראוטרים וה-MOTOROLA כן.

אם הראוטר של בזק לא עובד, לך לחנות מחשבים ורכוש ראוטר שמתאים לתשתית כבלים (רוב הראוטרים מתאימים גם לכבלים וגם ל-ADSL, ויש בודדים שרק לזה או לזה)- המחירים נעים בין 150 ל-180 ש"ח.

אני לא מזמן החלפתי את הראוטר LEVEL-ONE שהיה לי. הוא היה דיי רגיש להפסקות חשמל- הפסיק לספק אינטרנט לחלק מהיציאות באיזשהו שלב ומת סופית לפני מספר ימים. מה שכן סחב סבבה שנתיים.

עכשיו בהמלצת האיש מחשבים אני עם ראוטר של EDIMAX, איך הוא יחזיק רק הזמן יגיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יעבוד רב הסיכויים.

מה שתוכל לעשות, זה לקנות ראוטר במחיר נמוך ולחבר אותו למודם הקיים, בראוטר הזה יהיו לך כנראה 4 כניסות רשת OUT וכניסת רשת אחת שהיא IN, שדרכה אתה מחבר את המודם הקיים שלך.

אני בספק שתמצא בחנויות ראוטר עם חיבור מוכן לקו של בזק או לקו של הוט, ואם תימצא אני לא חושב שהמחיר יהיה נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית 2 מחשבים, נייח ונייד.

השאלה שנשאלת בעצם היא האם ניתן להשתמש בו בתור ראוטר בלבד? האם יש דרך כלשהי לבטל לו את האפשרות להיות מודם?

אני אשיג היום כבל RJ11 - RJ45 ואנסה.

מה שכן, כ"כ התעצבנתי עליו שהוא לא עונה אז שאלתי אותו אם הוא רוצה למצו# לי אז הוא ענה שהוא נעלב והוא לא מדבר איתי יותר, הזכיר לי את אישתי :lol:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור ראוטר - חד משמעית לא, כי אין לו יציאת WAN, מאחר ויש לו מודם ADSL מובנה.

אם תחבר מודם לאחד משקעי LAN, הנתב יעבוד על תקן סוויץ'.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בבית 2 מחשבים, נייח ונייד.

השאלה שנשאלת בעצם היא האם ניתן להשתמש בו בתור ראוטר בלבד? האם יש דרך כלשהי לבטל לו את האפשרות להיות מודם?

אני אשיג היום כבל RJ11 - RJ45 ואנסה.

זה לא יעבוד הקומבינה של RJ45 - RJ11.

הפתרון היחיד זה לחבר את ה-LAN מהמודם של HOT

ל-LAN במודם של בזק

יהיה לך סוויץ' + אקסס פוינט אלחוטי

זה יעשה את העבודה, אבל בימים שראוטר עולה 150 שקל מה הטעם בכלל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון היחיד זה לחבר את ה-LAN מהמודם של HOT

ל-LAN במודם של בזק

יהיה לך סוויץ' + אקסס פוינט אלחוטי

זה יעשה את העבודה, אבל בימים שראוטר עולה 150 שקל מה הטעם בכלל ?

א. זה בדיוק מה שאני מנסה לעשות...

ב. זה לא עלה לי, אז מ'כפת לי לנסות?

עדכון:

חיברתי את היציאת אטרנט מהמודם לראוטר (שבנתיים הפך לסווי'ץ מסתבר :wink:) ואכן זה עובד. בערך...

המחשב הנייח מתחבר לאינטרנט. הנייד מזהה את הרשת, ואף כותב לי CONNECTED, אך בפועל אני לא מצליח להתחבר לאינטרנט.

ומשום מה, עכשיו אני לא מצליח להכנס להגדרות שלו (http://10.0.0.138/)

אני מניח שזה קשור להגדרות בסווי'ץ עצמו. מישהו יודע איך לקנפג את המכשיר הזה לתצורה הרצויה לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא.

ברגע שאתה מחשב נתב כסוויץ', זה הופך לסוויץ' לא מנוהל.

במילים אחרות, אתה לא תצליח להיכנס ולהגדיר אותו, וגם אין כזה מה להגדיר בסוויץ' ביתי. חייגן לא תוכל להגדיר בו (ואני מתאר לעצמי שאתה מחובר עם חייגן).

שתי האופציות היחידות - או שתקנה נתב נורמלי, או שתבקש מהספק שלך לעבור לחיבור MPLS (בלי חייגן).

נ.ב. כן, אני מודע לזה שקיימים סוויצ'ים מנוהלים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה יעבוד אך ורק אם יש לך חיבור HOT קבוע ללא חייגן , כלומר MPLS.

בכל סיטואציה אחרת בה אתה צריך לחייג זה יהיה בעייתי.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא.

ברגע שאתה מחשב נתב כסוויץ', זה הופך לסוויץ' לא מנוהל.

במילים אחרות, אתה לא תצליח להיכנס ולהגדיר אותו, וגם אין כזה מה להגדיר בסוויץ' ביתי. חייגן לא תוכל להגדיר בו (ואני מתאר לעצמי שאתה מחובר עם חייגן).

אני אנתק אותו לטובת ההגדרות ואז אחבר מחדש.

השאלה היא למה אני מצליח לראות בנייד את הרשת האלחוטית, להתחבר אליה, אך בפועל לא מצליח לגלוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...