Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

polo TSI VS SWIFT & more

nir klir
שימו לב! השרשור הזה בן 5105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קצת רקע, בשבועות הקרובים אני עובר חברה וצריך להחזיר את רכב הליסינג ולרכוש רכב פרטי,

הליסינג שבבעלותי הוא מאזדה 3 החדשה (2010) ,

אני מעוניין לרכוש רכב קטן וזריז, אבל חשוב לי שרמת האבזור לא תיפול ממה שהתרגלתי.

ההתלבטות שלי ביא בין מספר רכבים, כתלות במחיר, אין לי ממש מושג במנועים/מתלים/תיבת הילוכים וכד'

ולכן כל המלצה שלכם תתקבל בברכה.

הרכבים:

Fiat bravo הדגם המפואר עם ה120 כ"ס - שנת 2009 ,0 ק"מ - 100,000 ש"ח מאוטודיל.

ibiza sport - חדשה כ- 115,000 ש"ח , לא ממש ביררתי פרטים.

swift - חדשה 105,000 או יד שנייה 2008 כ-85,000 ש"ח , דגם GLX

POLO TSI חדשה - 115,000 רמת אבזור קונפורט.

** alfa mito - 2010 - כ-130,000 ש"ח יד שנייה 0 ק"מ - רמת אבזור בסיסית.

חשוב לי ההביטים הבאים:

זריזות, צריכת דלק, זיהום אויר, עלות ותזמון טיפולים.

אני יודע שיש פה הרבה דגמים והרבה מידע, כל סדר שתכלו לעשות לי יעזור,

תודה,

ניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בראבו - הדגם המפואר עולה 130 אלף לחדש. אתה משוכנע שזה מה שאתה מקבל תמורת 100000 מאוטודיל? אם כן - עסקה פשוט מעולה. רמת אבזור מאוד גבוהה, מנוע מעולה וחסכוני, רכב יפה ונעים. בעיה אחת בלבד - תיבת הילוכים רובוטית מטלטלת, חובטת ואיטית שדורשת הסתגלות. מתאימה בעיקר לאנשים שרגילים לידני. חשוב לבצע נסיעת מבחן לפני הקנייה כי זה לא מתאים לכל אחד.

איביזה ספורט - נחותה מהבראבו במרבית המובנים למעט הגיר, הייתי מוותר. שים לב שהיא סופר-מיני ולא משפחתית כמו הבראבו.

סוויפט - כבר לא בליגה.

פולו TSI - מאובזרת, נעימה, איכותית, מנוע מעולה וגם תיבת הילוכים. מאוד חסכונית.

אלפא מיטו - איך בדיוק אתה יכול להשיג יד שנייה 0 ק"מ ב-130000? כי גם אני רוצה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאט נשמעת כהצעה הכי טובה כאן, היא בהחלט זריזה עם מנוע 1.4 טורבו ו120 כ''ס, היא גם חסכונית בדלק ומזהמת מעט, והיא גם מגיעה הכי מאובזרת עם 0 ק''מ, ובמחיר בהחלט מצויין, אני אישית הייתי שוקל מאוד ברצינות את הבראבו. הסוויפט כבר די מיושנת, הפולו מתומחרת בצורה שערורייתית ולא שווה את זה, המיטו נשמעת מעניינת אבל כשמציבים אותה מול הבראבו מבחינת תמורה לכסף אין מה להשוות. בקיצור אני הייתי הולך על הבראבו.

:turn-l: יש לי סחרחורת.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבבת פה הרבה קטגוריות ורמות מחיר שונות.

רוני - המיטו היא כנראה 120 כ"ס למרות שזה עדיין נשמע מאוד זול.

הבראבו היא הכי גדולה בחבורה. אם אתה רוצה רכב קטן, היא יכולה להיות גדולה מידי.

איביזה וסוויפט מרגישות עגלות מול יחידות הכח המודרניות של הפולו, הבראבו והמיטו.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם,

כמה הערות לשאלותיכם,

באוטודיל יש קטע כזה שהם מביאים רכב מיבואן (אלפא ופיאט) רכבים שיושבים כ-שנה ללא קנייה מחוייבים בהעברת יד,

לכן הרכב הוא 2009 עם 0 ק"מ, אבל הרוכש יהיה כבר יד 2 , המחיר 100,000 לדגם המפואר - גלגלי מגנזיום, חלונות מושחרים וכ'.

אכן העדיפות הייתה על הבראבו ,אבל עניין התיבה הרובוטית, שמעתי רק דברים רעים עליה. ומאד חשוב לי מהירות תגובה של הרכב, בתנאי הנהיגה של הארץ , התגובהה המהירה הצילה אותי מתאונה או שניים....

לגבי המיטו , לא ממש ביררתי על המנוע, אני מעריך גם כן שמדובר ב120 כ"ס , גם כאן מדובר ב0 ק"מ אבל יד 2.

לגבי הפולו, זה כרגע בראש, אבל כל מי שאני שואל , אומר לי "פולו? טיפולים יקרררייםם" , מה זה אומר יקרים מה ההבדל בדיוק בטיפול תקופתי בין פולו לבראבו?, והצריכת דלק בממוצעת שלו (ע"פ היצרן) זה 1:18 , בין עירוני זה 1:22 , הגיוני?

דבר אחרון, אין לי ילדים כרגע ואני מעדיף רכב קטן וזריז.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק גם, האם בראבו מגיעה עם מערכת בקרת יציבות, כי המשלוח הראשון שלה היה באמת עם חישוקים קלים וחלונות מושחרים, אך ללא המערכת הנ"ל וגם רק 4 כריות אויר במקום 6 כיום. אם זה האבזור, עדיף שתרד ממנה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בקרת יציבות היא חובה (כמעט) בכל רכב חדש שנמכר בישראל וגם הבראבו מצויידת בכזו.

וחוץ מזה היא באמת נשמעת הכי מעניינת במבחר הזה.

מניסיון קצר, התיבה שלה טובה בהרבה משל הקורולה לדוגמה והטלטול אם בכלל, הוא קצר ומעיק הרבה פחות. אני מניח שכשמתרגלים לרכב ולומדים מתי להרפות מעט מהגז זה כבר לא מורגש. חוץ מזה שהעיצוב החיצוני נאה מאוד והאוטו מרגיש מאוד איכותי בפנים.

אגב לנציג פיאט באוטומוטור לא היה מושג מי אלה אוטודיל והוא אמר שא ידוע לו על רכבים שנשארו במלאי.

אופציה אחרת היא חכות קצת לפונטו מולטיאייר או לפביה המחודשת שתגיע עם 1.2 TSI ומחיר נמוך משל הפולו, לדעתי היא גם נראית יותר טוב ממנה.

בקשר לשאר האופציות שהעילית, אני לא מחסידי הסוויפט, צפוף לי בפנים, היבואן מחלק יותר מדי ניקלים עם המכוניות ודוושת הבלמים שלה פשוט זוועתית, אגב גם הראות לצדדים לא משהו בגלל קורות צד עבות.

הסיאט איביזה נראית לי אופציה טובה למרות שגם היא תקבל בקרוב TSI כמו אחיותה, השאלה היא האם המחיר יושפע מזה.

והאלפא, למרות שהבראבו נשמעת הכי הגיונית בגלל האיבזור והמחיר והחבילה הכוללת, אני הייתי לוקח את האלפא רק בגלל איך שהיא נראית, פשוט רכב מקסים.

בהצלחה וחג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראבו - יכול להיות שמדובר ברכב מהסדרה הראשונה שהגיעה, בלי ESP ועם משוטי העברת הילוכים מההגה, בין השאר. המחיר מצוין ושווה לך לעשות עליה סיבוב ולבדוק אם התיבה מפריעה לך או לא. אין שום בעיה עם מהירות התגובה בתנאי שאתה מעביר הילוכים בעצמך (וכאמור, אם מדובר בדגם עם העברה בהגה זה אפילו יותר נוח).

מיטו - איך זה יכול להיות יד 2 עם 0 ק"מ ו-120 כ"ס, כשהרכב רק הגיע ארצה לפני כמה שבועות? לא נשמע לי הגיוני.

פולו - אנשים נוטים להפריז. ממליץ להרים טלפון למוסך ולברר עלויות טיפולים שוטפים. צריכת דלק - צפה בממוצע ל-1:15 או טוב יותר. נתוני היצרן תמיד אופטימיים מדי, אבל הרכב אכן חסכוני.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי העצות שלכם,

א. אני צריך לעשות עוד שיעורי בית בקשר לרכבים שראיתי באוטודיל, אני אתקשר אליהם אחרי החג...

ב. לעשות נסיעת מבחן על הבראבו במידה והוא נוח ללכת עליו , אם לא ללכת על הפולו.

לגבי המתנה לרכבים שיגיעו, אין לי את הפריבלגיה הזו, אני לא ממש יכול לחיות בלי גלגלים, והליסינג חוזר לחברה.

תודה, אם למשהו יש עוד דעות אשמח...

ניר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפרקטיות לא חשובה לך ואין לך בעיה עם גיר ידני, אתה ללא ספק תהנה הכי הרבה מהמיטו.

מה שכן, רוני צודק, היא לא יכולה להיות שנה אצל היבואן כי הדגם הזה לא נמכר שנה בארץ. חוץ מזה, הן נמכרות מצויין.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בקרת יציבות היא חובה (כמעט) בכל רכב חדש שנמכר בישראל וגם הבראבו מצויידת בכזו.

היום כן, אבל דיברתי על המשלוח הראשון. הוא לא מדבר על רכב חדש, אלא על אחד שסמל"ת לא יכולה (רוצה?) למכור, כי בטוח לא עברה שנה מאז שבראבות ראשונות הגיעו לארץ. כך שיתכן מאוד שזאת בראבו שאני מדבר עליה. נדמה לי שקראתי על זה בויינט בזמנו, מה שהצלחתי למצוא כרגע זה הכתבה הזו http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=ds20091117_96341

ציטוט: "עד לינואר, מציעה סמל"ת למכירה כמה יחידות "מהדורה מוגבלת" של הבראבו, הכוללת חישוקים קלים וחלונות כהים, אך מצוידת בארבע כריות אוויר בלבד וללא בקרת יציבות".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבראבו הזאת היא בטוח מהמשלוח בלי ESP שלא הצליחו למכור לפני ינואר 2010. מה שעשו הוא פשוט "העלו אותה על הכביש" מבחינת משרד הרישוי ומוכרים אותה עכשיו חדשה עם 0 ק"מ אבל כבר יד ראשונה. הרכב הזה ממש לא שנה בארץ. חשוב לשים לב על שם מי הרכב רשום כעת ואם זו חברה בע"מ אז יש לקחת בחשבון את ירידת הערך העתידית בגלל סעיף זה.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...