Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם למישהו יש ניסיון בהורדת דמי ניהול של קרן פנסיה?

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 4147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו רבים וטובים כאן, אני יכול להשקיע המון בהתמקחות כדי להוריד אלף-אלפיים ש"ח ממחירו של רכב, אבל לעומת זאת, התעסקות בהורדת אחוזי דמי הניהול של קרן הפנסיה, נושא שמשפיע האם יהיו לנו כמה מאות אלפי שקלים יותר בגיל הפרישה, היא לא מעניינית ואנחנו תמיד דוחים את זה למועד אחר.

החלטתי בכל זאת להיכנס לעניין וגיליתי שאני משלם לקרן מקפת את המקסימום ( 6% מההפקדות ו- 0.5% מהצבירה) בעוד שלאיגוד המקצועי לו אני שייך יש הסכם של 2% ו- 0.25%.

אני מפקיד כבר יותר מ 8 שנים ובכוונתי להוריד את האחוזים וגם לדרוש חזרה רטרואקטיבית חזרה את כל ההפרשים - ובמידה ולא לעבור קרן.

האם מישהו התנסה במאבק כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני מאחל לך המון הצלחה, ואנא דווח אם הצלחת ואיך.

כפי שזה נראה היום, הדרך היחידה לכופף את החלאות אדם האלה היא לבוא עם הצעת מחיר טובה יותר מקרן אחרת.

הבעיה היא, שיועצי ביטוח למיניהם (ביטוח מנהלים, פיצויים, פנסייה) ברובם אינם האנשים הכי ישרים בעולם, והם בניגוד אינטרסים בינך (הלקוח) לבין המעביד שלהם (או במילים אחרות, הם חיים על העמלות שאתה משלם)

בעיה נוספת היא, שלא בטוח שהחברה בה אתה עובד תשמח לפזר את ההפקדות שלה בין 10 סוכנים שונים - בד"כ יש חברת ביטוח אחת שמטפלת בכל העובדים.

כשאני ישבתי מול היועץ ביטוח של החברה שבה אני עובד, לא יכולתי להחמיץ את ההרגשה שהוא שידר לי ש"אין מה לעשות עם העמלות האלה, והן יורדות עם השנים (עוד משהו כמו 15 שנה אני אגיע לתשלום המינימלי - שגם הוא שוד לאור יום אם אתה שואל אותי)"

האמת, שדי הרמתי ידיים בנושא הזה, וזה ממש לא בסדר מצידי :-)

בהצלחה, ובאמת, אשמח לשמוע מבעלי נסיון בנושא.

(אגב, במקרה שלי מדובר על ביטוח מנהלים, ולא על קרן פנסיה, אבל אני מניח שהעקרון זהה)

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם על תעשה שיעורי בית בחברות אחרות, לצערנו ההפרטה של הנושא הביאה לעליית מחירים במקום להורדת מחירים.

כיום המלחמה היא גדולה אבל אתה חייב להיות מגובה בנתונים מחברות אחרות, אתה לא יכול להגיע לנציג עם מחירים דימיוניים ולקוות שהוא ירד אליהם, כי הם לא טיפשים והם גם יודעים מה הולך בשוק.

רק תדע שאתה יכול בקלות להוריד את המחירים ויפה שעה אחת קודם.

ELIC הסוכן שלך חי עליך ולכן הוא משדר לך שאין מה לעשות עם העמלות.

פנה לחברות ישירות ובקש לקבוע פגישה.

מקום העבודה שלך חייב להעביר את תשלומי הפנסיה/ כל דבר אחר למקום שאתה בוחר.

אבל שוב, חייבים לעשות שיעורי בית ולא סתם לזרוק מספרים

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אם מישהו כבר הרים את הנושא יש למישהו סוכן ביטוח "אמין" שאפשר להתייעץ איתו ואולי להעביר אליו את הפוליסות שלי ?

עברתי לא מעט מקומות עבודה וכל פעם שאני נפגש אם סוכן ביטוח כזה או אחר אני מרגיש שהם עושים טובה אם הם מדברים איתך או מתייחסים לבקשות שלך. [למרות שהם מרוויחים את הכסף שלהם "משירות של הלקוח"].

תודה.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי אלא להמליץ על סוכן הביטוח אצלו עובדת רעייתי. מנסיוני איתו הוא אמין, ובעיקר שייך לגוף (רימונים) שמייצג את הלקוח מול כל החברות, כך שאין לו אינטרסים לחברה זו או אחרת.

הפניתי אליו כבר מס' חברי פורום והם היו מרוצים.

פרטים - בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הבעיות של סוכני ביטוח שהם רק משווקים תוכניות ביטוח פנסיוני למינייהם, אבל אסור להם לייעץ. זאת אחת הסיבות שבגללה הם די מגמגמים. מה שכן, הסוכנים מסדרים פגישה עם יועץ מקצועי בתחום.

היועץ מציג בפניך את מגוון האפשרויות הרלוונטיות לרבות תחשיבים ובסוף היעוץ מחתים אותך על טופס שבו מנומקות הסיבות מדוע בחרת בתוכנית X. היות ואתה חותם על זה, לא תוכל לומר שהבחירה רק מבוססת המלצה של מישהו אינטרסנט, אלא הוא הציג בפניך אפשריות ומודלים ואתה בחרת את מה שנראה לך מתאים יותר. הנכון הוא שהיועץ הזה די מכוון אותך במה לבחור, אבל כנראה שאם הוא לא היה "דוחף" אותך לבחור באותו מעמד, כנראה שאנשים עוד היו מתלבטים ומתלבטים ולא מחליטים.

ענין דמי הניהול השערורייתי הגיע עד לכנסת וכרגע מתגבש שם רעיון להגביל בחקיקה את דמי הניהול שיוכלו לגבות בתוכניות השונות לרבות קופות גמל.

אני לא מציע להמתין להחלטת המחוקקים, כי עד שזה יקרה עלולה להתחלף ממשלה. לכל היותר החקיקה תשיג לך הפחתה נוספת.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3855548,00.html

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הורדתי את מבטחים לשיעורים של האיגוד שלך לאחר מו"מ ארוך (אני לא איגוד מקצועי אלא מעסיק שמפריש עבור 30 איש ורוצה לדאוג להם שיהיו להם את התנאים האופטימליים בפנסיה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותו נושא אבל עם מטרה אחרת:

יש לי קרן פנסיה במנורה מבטחים. מופרש לשם סכום מהמשכורת במשך כ-5 שנים. בקרוב אני חוזר לחו"ל לתקופה ארוכה ומעוניין להוציא את הכסף הנ"ל. איך ניתן לבצע את החישוב כמה אני אקבל בסופו של דבר (נטו) ואיך כל זה מתבצע ?

אינני מועניין להקפיא את הקרן כי אני צריך את הכסף הנ"ל.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאתה יכול להוציא אותו, אולי את חלקו. בכל מקרה אם אתה מצליח להוציא משהו, קח בחשבון שהוא חייב במיסוי גבוה, כך שלא בטוח שזה כדאי לך.

נכון להיום אפילו כספים המופקדים בקופות גמל (שעד לא מזמן נחשבו לסוג של תוכנית חיסכון ל-15 שנה עם הטבות מס), נעולים עד הגיעך לגיל פנסיה.

את הפרטים האלה אתה יכול לבדוק עם החברה שמנהלת את הקופה שלך, סביר שיש להם מוקד טלפוני שנותן תשובות.

חג שמח.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי בעבר ואני כן יכול להוציא אבל מן הסתם לא את כל הסכום כי יש אחוז ניכוי דיי גבוה.

פשוט רציתי להבין כמה בערך מגיע לי אם אני מחליט להוציא.

חג שמח

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם החלק שאתה מוציא הוא לפני מס או אחרי מס.

כמדומני 35 אחוז מס.

חג שמח.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לחברות ישירות ובקש לקבוע פגישה.

מקום העבודה שלך חייב להעביר את תשלומי הפנסיה/ כל דבר אחר למקום שאתה בוחר.

מיכאל, תוכל לגבות את ההצהרה הזו בקישור לתקנות הרלוונטיות?

במקום העבודה של חברה שלי כופים עליה לעבוד אך ורק דרך הסוכנות הקבועה שלהם, והם לוקחים עמלות מסויימות (4.8% מההפקדות + 0.25% מהצבירה בפנסיה, קצת יותר מאחוז בקרן השתלמות) ומקום העבודה לא מוכנים בשום אופן שהיא לא תעבוד מול הסוכנות.

זה מכעיס כי בידנו הצעה מ"כלל" ל3% מההפקדות + 0.25% מהצבירה לפנסיה, וברשותי הטבה (כולל בני זוג) של דמי ניהול בשיעור 0.36% בקרן השתלמות מסויימת. היא לא יכולה להינות מזה בגלל המדיניות של מקום העבודה שלה.

יש מה לעשות?

היא לא מעוניינת להתפטר בשלב זה כי העבודה עצמה טובה לה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

will,

לא התעמקתי בלחפש את החקיקה, אך נתקלתי בה בעבר ואכן כפי שאמר כרמי.

באתר משרד האוצר יש מידע בנושא, הקישור נקרא: "הכנס עכשיו למדריך הפנסיה" ובכל מקרה אני מצרף ציטוטים מתוך האתר:

מה עליי לעשות כדי להעביר את כספי החיסכון הפנסיוני?

אדם המבקש להעביר את כספי החיסכון הפנסיוני שלו יכול לעשות זאת בכל עת. כל שעליו לעשות הוא לפנות לגוף המנהל החדש שאליו הוא מעוניין לעבור, ולבקש טופס בקשת העברה.

חשוב לציין, כי הגוף המנהל שאליו אתה מעוניין לעבור לא מחויב לקבל אותך. הגוף המנהל החדש יבדוק אם אתה עומד בתנאי ההצטרפות, בדומה לבדיקה שהוא מבצע לכל מצטרף חדש. בנוסף, הוא רשאי לקבוע סייגים לגבי הכיסויים הביטוחיים שלהם תהיה זכאי. אך לאחר שהגוף המנהל החליט לקבל אותך, ההחלטה היא סופית ומחייבת, והגוף המנהל לא יכול לחזור בו מהחלטתו.

לחילופין, ניתן להעביר את בקשת ההעברה באמצעות יועץ פנסיוני או באמצעות סוכן ביטוח.

האם אני חייב להעביר את כל הכספים לאפיק חיסכון אחד?

לא. ניתן לפצל את כספי החיסכון הפנסיוני בין מספר גופים מנהלים או להשקיעו במספר אפיקי חיסכון פנסיוני שונים.

האם אני יכול להתחרט לאחר שעברתי?

כן. אפשר להתחרט! ניתן לחתום על הודעה לביטול תוך 18 ימי עסקים מיום הגשת הבקשה, ולהעבירה לגוף המנהל של הקופה המקבלת. במקרה כזה תבוטל הבקשה להעברת הכספים.

מי מחליט מה יהיה אפיק החיסכון הפנסיוני ובאיזה גוף ינוהל?

ההחלטה על אפיק החיסכון הפנסיוני ועל הגוף המנהל היא של החוסך בלבד ורק הוא יכול לחתום על טופס בקשה להעברת כספים (לא נדרשת הסכמת המעסיק וחתימה שלו על טופס הבקשה). לכן, גם במצב של מעבר ממקום עבודה אחד לשני יכול העובד להחליט להשאיר את הכספים באפיק הפנסיוני ובגוף המנהל שבחר.

http://www.pensia.mof.gov.il/inner6_1.htm

חג שמח.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן מדובר בחופש בחירת המסלול הפנסיוני והגוף המנהל ("כלל", "מגדל", "הפניקס", וכו').

הבעיה שלי היא עם בחירת סוכנות הביטוח.

מכריחים אותה לעבוד מול סוכנות ביטוח מסויימת בלבד, וזה מונע ממנה להצטרף למסלולים שהוצעו לה באופן עצמאי שלא דרך סוכנות.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

will,

תיכנס לקישור ותקרא עוד.

לא יכולים לצמצם לה אפשרויות בחירה, היא יכולה לבחור מה שהיא רוצה איפה שהיא רוצה. אם הסוכן הספציפי לא עובד עם החברה/קרן שהיא בחרה, זאת לא סיבה למנוע ממנה להצטרף/לעבור.

היא אפילו לא צריכה את רשות המעסיק ובוודאי לא הסוכן בשביל להעביר את הקרן הנוכחית לכל קרן אחרת. היא יכולה להתקשר עם קרן חדשה כלשהי, למלא טפסים ומשם תעשה הקרו החדשה את העבודה.

למעסיק יש בחירה רק כאשר העובד לא משתף פעולה - היות והמעסיק מחוייב בחוק להפריש כספים לפנסיה, אם העובד לא מנחה את המעסיק לאן להפריש, מותר למעסיק לפתוח קופה לעובד בכל קרן שרק ירצה בתנאי פנסיה בסיסית.

בקישור כתוב בפירוש שסוכן ביטוח פנסיוני, הוא אדם מוטה לטובת מוצרים שהוא משווק. (לא אובייקטיבי).

מתוך הקישור הנ"ל:

מהן הסיבות העיקריות להעברת כספי חיסכון פנסיוני?

הסיבות העיקריות להעברת כספי החיסכון הפנסיוני הן:

1. אי שביעות רצון מאופן ניהול הכספים, מגובה דמי הניהול או מהשירות הניתן על ידי הגוף המנהל.

2. חוסר התאמה בין אפיק החיסכון הפנסיוני (קופת גמל, פוליסת ביטוח או קרן פנסיה) לבין צרכיו או העדפותיו של החוסך.

שים לב! העברת הכספים יכולה לגרום לאובדן זכויות הקיימות במוצר הפנסיוני בו אתה חוסך כעת (לדוגמה: פגיעה בכיסויים ביטוחיים, הפסד מקדמי קצבה ישנים ועל ידי כך פגיעה בגובה הקצבה הצפויה, אובדן אגרות חוב מיועדות וכדומה). על כן, מומלץ לפנות ליועץ פנסיוני או לסוכן ביטוח פנסיוני לפני שמקבלים החלטה להעביר את הכספים מאפיק חיבון אחד לשני.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...