Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה: איזה שמן מומלץ למכונית שלי ?

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משיטוט קל באתרי האינטרנט מצאתי אתר נהדר של חברת שמנים גרמנית שהיא די אלמונית בישראל בשם ARAL (מיובאת לארץ ע"י דור אנרגיה / אלון).

האתר מתייחס לכל כלי רכב אפשרי - ברצינות מדהימה ובדיוק מדהים

ההמלצות הן לשמני מנוע, שמן גיר ונוזל בלמים

כל רכב מודרני מהעשור האחרון, כל ד-ג-ם וכל שנתון מקבלים התייחסות דוגמא למכוניות שזוכות להתייחסות פרטנית (כמו כל השאר):

פג'ו 106GTI, פג'ו 106 ראלי 1.3 או 1.6 , 306GTI, 306-ים למינהם (כל המנועים, כל השנתונים, כל הדגמים ).

אפילו דגמים רגילים בישראל שדי קשה למצוא עליהם פרטים בנוגע לשמנים נמצאים בקטלוג: (309 1.6, אימפרזה 1.6 FWD וכלה בדגמים נדירים של 309 GTI, סיטרואן ZX וולקן 1.8/2.0 ליטר 8/16 שסתומים וכו')

ARAL

איציק

הקישור:

http://www.aral-lubricants.de/oilguide/cont_4_8_0.php

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני משתמש בARAL 10-40 באלפא, שמני החברה איכותיים ביותר. פשוט היה לי איך להשיג אותם במחיר עלות דרך היבואן.

איציק, בספר הרכב שלי ההמלצה היא ל10-40, או 15-60 לנהיגה ספורטיבית.

באתר של ARAL מומלץ לרכבי ה 15-60, אין להם הבדלה בין נהיגה ספורטיבית לרגילה.

במרכזי שאלתי בזמנו והמליצו לי להישאר עם ה10-40. אז מי צודק ?

צא מנקודת הנחה שהרכב חי חיים בין עירוניים בתוך גוש דן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוניות שמבלות את מרבית נסיעתם בתנאי נסיעה קשים (דוגמא: רוב הזמן מעל 5,000 סל"ד) מומלץ שמן 15W60 שמספק הגנה מעולה בתנאים מאומצאים מאוד.

בתנאים של המדינה שלנו (צפיפות וכו') לנסיעה עירונית ובין עירונית עם זיקה ספורטיבית (ואף יותר) ה 5W40 וה-10W40 יהיו מצויינים. במקרה זה, ה 15W60 יהיה מיותר לדעתי.

מישהו יודע מחירים של השמנים האלו בתחנות דור/אלון ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הרכב שלי לא מצאתי,לא שציפיתי למצוא,רק התאוששה תחושתי לכך שזהו הרכב המוקצה ביותר בעולם.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאתה צודק :-)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK.

מבירור קצר שעשיתי:

לדיפרנציאל האחורי צריך כ-1 ליטר שמן 80W90 או 75W90

לגיר צריך כ-2 ליטר שמן, רצוי מאוד 75W90.

הטיפול לגיר במיאטה הוא טיפה יותר מורכב מאשר במכוניות אחרות. יש, כרגיל, להחליף את השמן בגיר ובנוסף להחליף שמן בבית ידית ההילוכים (לפרק את הידית והקונסולה של משענת היד, לפרק את ידית ההילוכים עצמה, לשאוב את השמן ולשים חדש).

פרט לעלויות השמן (בממוצע 50-100 ש"ח לליטר של 75W90 סינטטי) יש לא מעט עבודה על ידית ההילוכים עצמה והשמן גיר. מיקום פתח המילוי של הגיר גם לא-מדהים בכלל.

ביום שישי אני אבדוק ויזואלית ברכב שלך או של איתן את מורכבות העניין ואז נוכל לדבר על מחיר.

באם אינך רוצה להחליף שמן בדיפרנציאל (אולי כבר החליפו במוסך ?) ואינך זקוק לטיפול בידית הילוכים עצמה, כדאי שאדע מזה :-)

תעדכן אותי אם מדובר רק בהחלפת שמן גיר או בכל הנ"ל.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יום שישי נבדוק את מורכבות העניין.

2. נברר מחיר של שמן 75W90 בסדנאות השיפורים או בחנויות/תחנות שמוכרות שמנים כאלו.

3. ניתן הצעת/הערכת מחיר.

4. נקבע.

הולך ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סובל מלחץ שמן נמוך כשהמנוע חם, לפי מה שהבנתי זו מחלה של הדגם, אם כי אצלי היא כנראה מעט חמורה יותר. אם אני עובר לשמן בעל ערך צמיגות גבוה יותר בטמפרטורות גבוהות, זה ישפר את הבעיה, כי כשהמנוע רק חמים ולא חם, הלחץ סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. סביר להניח שמעבר לשמן צמיגי יותר בטמפרטורת עבודה רק יקל על לחת השמן.

באיזה שמן אתה משתמש היום ולמה חשבת לעבור ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א) האם בארץ עקב האקלים, ותנאי הנסיעה היותר מאומצים כדאי להשתמש בשמן בעל צמיגות גבוה יותר?

ב) מה מסמל המספר 5W50 לדוג'.... מהי משמעות ה-5, ומהי משמעות ה-50?

ג) מהו המקור האמין ביותר לסוג השמן שיש לשים בגיר? האם ספר רכב או מקור אחר?

והאם ספר הרכב שנכתב בד"כ במחשבה על ארץ הייצור שאקלימה שונה מזה הישראלי, לא מטעה טיפה? (כלומר נניח במקרה שלי, הרכבים באנגליה צריכים להתמודד עם טמ"פ נמוכות בד"כ.. מה שנדיר מאוד בארץ)

ד) כול כמה זמן מומלץ להחליף שמן גיר? (אני נורא רוצה להחליף בטיפול הבא אבל לא סומך על המוסך שלי....משום מה....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20W50 ששמו לי אחרי האוברול, לפני פחות מ5000 ק"מ , אני מניח שמדובר בשמן מינרלי ולא סינתתי. חשבתי לעבור ל10W40 סינתטי.

אגב, כדאי להחליף את השמן והפילטרים לפני 10000 ק"מ בגלל שהמנוע אחרי אוברול? אני לא נוסע בצורה מאומצת מדי, ואת האלפים הראשונים נסעתי בכלל בלי לאמץ את המנוע, אבל אולי יש בשמן גרדים וחלקיקים מהאוברול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכבר עכשיו, אחרי 5,000 ק"מ, כדאי שתחליף את השמן והפילטר.

מעבר לשמן 10W40 חצי סינטטי רק יטיב עם המנוע בטמפרטורות עבודה קרות ויספק פעולה חלקה יותר בטמפרטורות עבודה - שלא לדבר על אורך חיים עדיף ביחס לשמן מינראלי.

בנוגע לשמן גיר (רגיל) - לרוב מומלץ כל 50K ק"מ להחליף, תלוי בסוג הרכב. יש לעקוב אחר הוראות היצרן בתנאי נסיעה קשים.

במידה ומדובר בתיבה אוטומטית - גם כאן כדאי להחמיר.

מדובר בשמן זול (כ-40 ש"ח לגלון של 4 ליטר) וקל יחסית להחלפה (גם במוסך סביר להניח שלא יקחו על כך הרבה כסף).

עקב תנאי הנסיעה בארץ, הפקקים והחום - תמיד כדאי לתחזק את הגיר האוטומטי על הצד הטוב ביותר. שמן גיר אוטומטי שהתחיל להשחיר מעיד על חיים קשים יחסית שעובר הגיר (חיים קשים = התחחמות ושריפה של השמן). שמן שנשרף ומשחיר כבר לא משמן טוב - והבלאי גובר - לכן, תמיד טוב להקפיד. השמנים בימינו זולים ולא כדאי לחסוך.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...