Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

{פונטו 01} אני לא מרוצה מבלימת הרכב, מה דעתכם?

student
שימו לב! השרשור הזה בן 7319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בימים האחרונים אני לא מרוצה מכושר הבלימה של הרכב.

רפידות ודיסקים קדמיים הוחלפו לפני כ- 13K ק"מ (מהניסיון הם מחזיקים 17-19K ק"מ, זה רכב אוטומטי).

בלמים אחוריים הוחלפו לפני כ- 4K ק"מ. לאוטו יש 50K ק"מ

נקודת המפתח אולי: נוזל בלמים הוחלף לפני כמה מאות ק"מ.

לאחר שנראה היה לי שצריך ללחוץ יותר על הדוושה כדי להגיע לכוח בלימה מסויים, גיליתי שבכל הגלגלים היה 10% יותר אוויר ממה שצריך. לאחר תיקון הלחץ נראה לי שהמצב השתפר.

אולם מה שעוד שמתי לב: אם נניח אני מאיץ קצת מעמידה ולוחץ חזק על הברקסים (ה- ABS מופעל) אז מה שקורה הוא שאני מרגיש שהחלק האחורי של האוטו עולה די בפראות מעלה. יש לי גם תחושה כאילו הצד השמאלי האחורי (צד נהג) עולה מהר יותר מהצד השני.

מה דעתכם על העסק? האם יתכן שבמוסך לא עשו טוב את החלפת נוזל הבלמים, והאם בכלל יתכן קשר לזה, או שבגלל שהרפידות והדיסקים הקדמיים מתקרבים לסוף חייהם (לפי הניסיון) זה גורם לתופעות שתיארתי?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שנישאר אויר במע' בעקבות החלפת נוזל הבלמים.

לאחר פעולה כזו יש לנקז אויר ויכול להיות שהניקוז לא היה מספיק טוב.

אויר במע' גורם לתחושות ותופעות כפי שתארת.

אריאל

יונדאי ix35 + i10 שנת 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיון שמע' הבלמים הנה בטיחותית ממדרגה ראשונה, גש דחוף למוסך לבדיקה.

נסיעה עירונית הכוללת הרבה עצירות, שוחקת מהר מאוד את דיסקיות הבלם הקדמיות.

בלימות רכב חזקות וסתמיות שוחקות עוד יותר את דיסקיות הבלם הקדמיות.

באם שוכחים להוריד את ידית בלם היד (או עד למטה לגמרי) מע' בלמים אח' נשחקת מהר.

בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרפי: לא היסברת האם ברקסים קדמיים שחוקים יכולים להסביר את התופעות.

מה שעוד קרה לי היום והפתיע אותי לחלוטין הוא שבבלימה מעט חזקה לפני רמזור צהוב אז החלק האחורי של האוטו ברח ימינה וזה היה על כביש ישר לחלוטין ובמצב טוב (על גשר קק"ל מעל איילון).

העסק הזה פשוט איום ונורא - אם יש אוויר במערכת אז זו רשלנות קשה ביותר של המוסך ואני אכנס בהם קשות אם זה כך (מוסך מורשה של פיאט). כמו שאתם מבינים אני סופר עצבני.

שאלתי שוב: האם בכלל יתכן קשר של העסק לברקסים הקדמיים - אני לא מרגיש רעידות או רעשים בבלימה ולכן לדעתי הם עדיין במצב טוב. או שדי בטוח שיש בעית אוויר (תחת ההנחה שהבלמים האחוריים חדשים והקדמיים בסדר)

שנית והכי חשוב - כיצד במוסך יבדקו אם יש בעיה של אוויר במערכת?

ושאלה למומחים - לפי היינס ברכב שלי ובגלל ה- ABS חובה לבצע החלפת נוזל ברקסים על ידי מערכת/קיט לחץ שמתלבש על מיכל הנוזל. האם לדעתכם ככה הם עושים? לפי הבנתי בשיטה הזו לא אמור להיכנס אוויר למערכת ובן אדם אחד יכול לבצע אותה.

אני מודה לכם מראש על כל דבר שאתם יכולים לתרום כי העסק של בעיה בבלמים די מפחיד אותי

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סופר עצבני, אבל מצד שני לא נוסע למוסך לתיקון הבעיה החמורה והרשלנית הזאת?

מה אתה מחכה שיעבור חודש ויגידו לך במוסך איפה הית עד עכשיו ואז אתה תשלם גם על הבעיה הנוספת?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סופר עצבני, אבל מצד שני לא נוסע למוסך לתיקון הבעיה החמורה והרשלנית הזאת? מה אתה מחכה שיעבור חודש ויגידו לך במוסך איפה הית עד עכשיו ואז אתה תשלם גם על הבעיה הנוספת?

הבעיה במלוא חומרתה נתגלתה לי רק היום - שישי - ועקב חול המועד המוסך שלי סגור. ביום ראשון אני אבדוק את הנושא במוסך אחר - בתקווה שהוא פתוח.

תודה על הדאגה ובכל מקרה אני עכשיו נוסע ממש ממש זהיר ורגוע ואני אפתור את הבעיה בהקדם. שאלתי את כל השאלות כי אני אוצה לדעת מה צפוי לי במוסך.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...