Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר נוזל קירור לשמן מנוע במרצדס C240 W202 M112 שנת 98

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 5084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביום חמישי הייתי במוסך לביצוע טיפול 10K לרכב של אישתי. בזמן הטיפול התגלו שתי בעייות. הראשונה, פילטר השמן הישן נראה מעוך כאשר הוציאו אותו, והשנייה, התגלתה כמות גדולה מאוד של בוצה (גוש בעובי של סנטימטר) בצד הפנימי של פקק השמן.

קצת היסטורייה על הרכב: הרכב נקנה לפני כ 8 חודשים עם 188K. בבדיקה שנעשתה לרכב התגלתה דליפה של שמן הגה (אשר תוקנה ע"י המוכר) המנוע והתיב"ה נמצאו תקינים לחלוטין. המוכר סיפר כי בוצע פלשינג למנוע והוחלפה מערכת קירור עקב ריקבון ברדיאטור.

לאחר הקנייה התגלה כי מי הקירור נעלמים בקצב של ליטר לחודש, בוצעה בדיקת לחץ אך לא נתגלו דליפות וכן לא נראתה בוצה בשמן מנוע, לפני 3 חודשים בדקתי את פקק השמן והוא היה נקי. אין אכילה של שמן מנוע, למיטב זיכרוני (זיכרונה של אישתי...) לא היה צורך להוסיף שמן מנוע מאז הקנייה.

בזמן הטיפול, המכונאי טען כי הבוצה מעידה על בעייה בראש המנוע. לאחר מכן, מנהל המוסך טען כי הבעייה נובעת מדליפה במערכת הקירור של השמן (ממוקמת ליד הפילטר שמן). המכונאי טען כי דליפה כזאת תגרום למעבר שמן למים ולבוצה במכל העיבוי. בבדיקה שהתבצעה במיכל העיבוי נמצאה שכבה דקיקה בלבד בחלקו העליון (בקושי לכלוך על האצבע). מנהל המוסך טוען כי תקלה במערכת הקירור של השמן היא אופינית לרכבים אלה ויש להחליף אותה בעלות של 3K (לא כולל מע"מ) אך ששאלתי אם ניתן לבדוק את מקום הדליפה לפני ההחלפה, כך שלא אחליף חלק תקין ללא צורך הוא השיב שלא ניתן לזהות את מקום הדליפה אלא רק להחליף ולקוות כי הבעייה תעלם, אם הדליפה תמשיך יש לפרק ולתקן את ראשי המנוע בעלות היכולה להגיע ל 10K (מנוע V6 עם שני ראשים...) והגישה הזאת (שיטת "מצליח") ממש לא מתאימה לי אז רציתי לבדוק מספר דברים לפני שאני מתחיל בסיפור הזה:

1. מה גבוה יותר, לחץ השמן במערכת הקירור של השמן או לחץ המים? אם לחץ המים גבוה יותר אז מנהל המוסך צודק התקלה היא במערכת הקירור של השמן, אם לא, אז המכונאי צודק, ומיכוון שלא נמצאה בוצה במכל העיבוי אז הבעייה היא בראשי המנוע.

2. האם יש דרך לבדוק את מקום הדליפה ע"י פירוק/החלפה זמנית של חלקים במנוע?

3. מה אמורה להיות עלות תיקון ראשי המנוע? מה העלות של החלפת מנוע?

בנוסף, אשמח לקבל המלצה למוסך זול מאוד שמטפל ברכבי מרצדס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניראה לי לפי התיאור שלך שנידפק לך הקולר שמן ואים לא עליתה על זה בזמן יכול גם ללכת לך מנוע בכול מקרה המוסכניק הזה ניראה לי שוחט ולא כלכך מקצועי הקולר ניתן לבדיקת לחץ מאחר והוא למעשה רדיאטור.

אם תרצה אוכל לתת לך מס שליבואן מנועים שמיבא גם מנועי מרצדס,הגעתי אליו לאחר המון ריצות לכול מיני פליצות ותחמנים למיניהם תנסה לפחות תדע כמה עולה מנוע כזה ואים לא ניגרם עדיין נזק למנוע (אל תנסע באותו עד לבירור התקלה גרור אותו למוסך )ויתכן מאוד שיש לו גם את הקולר שצינת .

לבחור קוראים אייל-050-4754858.

תגיד לו שאלימלך הפנה אותך בהצלחה .

ותחזור ותעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אלימלך, התקשרתי והוא אמר כי ניתן להזמין אחרי החגים בעלות של 9K עם אחריות של 3 חודשים.

ניראה לי לפי התיאור שלך שנידפק לך הקולר שמן ואים לא עליתה על זה בזמן יכול גם ללכת לך מנוע בכול מקרה המוסכניק הזה ניראה לי שוחט ולא כלכך מקצועי הקולר ניתן לבדיקת לחץ מאחר והוא למעשה רדיאטור.

כמו שכתבתי, נאמר לי במוסך כי דליפה בקולר שמן תגרום למעבר שמן למים ולבוצה במכל העיבוי. ולכן עד שלא אדע מה גבוה יותר, לחץ השמן במערכת הקירור של השמן או לחץ המים לא אוכל לשלול תקלה במנוע עצמו.

אזור נתניה מתאים לך?

כן, בשביל מנוע תקין וזול אני מוכן לנסוע לכל מקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ המים במערכת הקירור הינו כ-1-1.2 בר, לחץ השמן עשוי לנוע בין 0.5 בר עד 3.0 בר ב-3000 סיבובים לדקה וגם יותר מזה תלוי בתיכנון המנוע ומצבו.

בדרך כלל שקולר שמן מנוע נפרץ קיים מעבר שמן מנוע למים.

על תסיק מסקנות מרחיקות לכת על-פי הלחצים מכיוון שעלול לקרות מצב שנוזל קירור חודר למערכת השמן או להיפך או גם וגם.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מבצע שיפוץ ראש אצל מישהו שנותן חצי שנה אחריות על העבודה.

בכול מקרה אם היה מעבר שמן למערכת הקירור חובה לבצע ניקוי ייסודי של מערכת הקירור.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמנוע פועל לחץ השמן גבוה מלחץ מערכת הקירור ושמנוע דומם בדיוק להיפך.

שמן במים לרוב מגיע מאטם ראש לא תקין או מקרן שמן.

בוצה בהחלט יכולה לתרחש מחדירת מי קירור למערכת השמן אך בכמות קטנה, אחרת זה היה מאוד בולט שיש מים בשמן (השמן הופך לאמולסיה בהירה).

ראשית יש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור, בדיקת דחיסה , לחץ הפוך במנוע ובדיקת אטימות למקרן השמן, כאשר הוא מפורק מהמנוע. על פי הממצאים יש לההחליט את המשך הצעדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך השלושה קלנסואה

עומר -052-2319386

אח שלו -0522739758

זה שתי אחים שעבדו 10 שנים במוסך מרצדס ביפו .

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם ניסיון במכוניות האלה והם מאוד זולים ביחס למוסכים אחרים..

אין בעיית חלקים אצלהם.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

דיברתי עם מוסך "מוסך חוצה שומרון" ואמרו לי כי ניתן לבדוק את מצב הקולר לפני פירוקו וביקשו שאגיע לבדיקה. מחר ארים טלפון ל-"מוסך השלושה קלנסואה" ואבדוק גם איתם.

אני לא הייתי מבצע שיפוץ ראש אצל מישהו שנותן חצי שנה אחריות על העבודה.

בכול מקרה אם היה מעבר שמן למערכת הקירור חובה לבצע ניקוי ייסודי של מערכת הקירור.

מערכת הקירור? הבעיה היא מעבר מים לשמן ובנוסף היא הוחלפה לחדשה לפני 8 חודשים/5 אלפים קילומטר. אבל אולי על הדרך אבצע גם את זה, האם זו שטיפה פנימית בלבד או שיש צורך בפירוק?

בוצה בהחלט יכולה לתרחש מחדירת מי קירור למערכת השמן אך בכמות קטנה, אחרת זה היה מאוד בולט שיש מים בשמן (השמן הופך לאמולסיה בהירה).
אני כמעט בטוח שאין מעבר משמעותי של מי הקירור לשמן שמסביר את העלמות מי הקירור, בריקון השמן הוא נראה שחור ללא ריח שרוף. כפי שכתבתי לאחר הקנייה התגלה כי מי הקירור נעלמים בקצב של ליטר לחודש, בבדיקת הלחץ אך לא נתגלו דליפות ולא הצטברה בוצה בשמן מנוע או במיכל העודפים.

ראשית יש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור, בדיקת דחיסה , לחץ הפוך במנוע ובדיקת אטימות למקרן השמן, כאשר הוא מפורק מהמנוע. על פי הממצאים יש לההחליט את המשך הצעדים.

דניאל, לא בדיוק הבנתי.

-בדיקת לחץ למערכת הקירור+בדיקת אטימות למקרן השמן יבוצעו כמובן בשלב הראשון אבל למה את בדיקת אטימות למקרן השמן יש לבצע כאשר הוא מפורק מהמנוע?

-האם בדיקת דחיסה ולחץ הפוך במנוע אמורות לגלות דליפה דרך האטם ראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אותך מיכול המוסכניקים שלא מבינים כלום כנס למרכזי באיזור מגורך תבקש בדיקה והצעת מחיר אתה לא חייב לתקן שם אבל לפחות תדע בוודאות מה דפוק ומה אם בכלל לתקןלפעמים עדיף לשלם על דיאגנוזה מיקצועית ולהמשיך מישם מאשר להסתובב בכול מיני מוסכים שלא ממש סגורים על עצמם והכול טוב עד שהרכב על הליפט.

ובסוף להגיע להחלטות שגויות ויקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו שלא , אני מאמין שבמרכזי כול מרכזי יכולים ,לאבחן את הבעיה ומישםתלך לאן שתירצה כך לפחות.

א-תדע בדיוק מה הבעיה .

ב- תהיה לך אנדיקציה לגבי המחיר .

ג- אין ספק שהחארות במרכזי קורעים אבל כמה הם כבר יכולים לקחת על בדיקה .

ד- גם יכול להיות שאתה צודק,אבל זו דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5084 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...