Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני מתכוון להתפטר האם מגיע לי משהו מהמעסיק

dani12
שימו לב! השרשור הזה בן 5141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני עובד בחברה כ 5.5 שנים בקיץ עוד 4 חודש אני מתכנן לעזוב את מקום העבודה. אני יודע שצריך להודיעה כחודש לפני אבל השאלה היא האם מגיעה לי משהו מהמעסיק לאחר תקופת עבודה של כ 6 שנים או שפשוט אני עוזב ללא כלום?

אני רואה שבתלוש מופרש פנסיה על סכום מסויים ע"י המעסיק, וגם מופרש כסף לפיצויי פיטורין.

השאלה' לפי חוק מגיעה לי משהו או לא?

ניסיתי לחפש ברשת אבל הדעות סותרות כאשר הרבה אומרים שלא מגיעה [מגיע] כלום .

מי שמבין, אני אשמח לתגובות.

שבת שלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט -

אם חתמת על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין המעסיק אמור להפריש בכל חודש כמה אחוזים מהשכר הבסיסי שלך לביטוח מנהלים/פנסיה והכסף הזה כעיקרון שלך. עם סיום העבודה המעסיק אמור לתת לך מכתב שמשחרר את הכספים ואתה יכול לעשות מה שאתה רוצה עם הכסף (בכפוף להוראות מס הכנסה, כמובן).

אם לא חתמת על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין המעסיק לא מחוייב לשלם לך עפ"י חוק והתשלום תלוי ברצון הטוב שלו.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות, למרות שלי לא יצא לראות את ההפרשות האלו מופיעות בתלושי שכר שקיבלתי. אני מקווה שאתה לא מתבלבל עם האחוזים שהמעסיק מפריש לביטוח המנהלים כפנסיה.

תבדוק אם יש לחוזה העבודה עליו חתמת נספח שמדבר על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין, זה מה שקובע.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהמקומות אכן מפרישים כסף לפיצויי פיטורים שאתה מקבל גם אם אתה מתפטר.

זה באמת שתלוי במקום עבודה שלך.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספי הפנסיה שהמעביד מפריש לך מידי חודש הם כספים שלך ואתה לוקח אותם איתך בכל מקרה.

כספי הפיצויים שהמעביד מפריש הם כספים שלו ואתה זכאי לקבל אותם רק אם אתה מפוטר (יש עוד כמה סיבות שאתה זכאי להם אם אתה מתפטר כמו מעבר דירה מעל ק"מ מסוים בעקבות נישואין או לימודים ועוד כמה סיבות).

למרות זאת, במידה ואתה ביחסים טובים עם המעסיק ואתה עוזב כמו שצריך (הודעה ארוכה מראש עם גמישות במועד העזיבה הסופי, חפיפה מלאה ויסודית למחליף שלך וכו'), נהוג לתת לעובד את הכספים שכבר הופרשו (ולא את מלוא כספי הפיצויים).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב (לא לאבד זכויות):

לא לשבור את רצף ההפרשות שלך לפנסיה ושאר הדברים.

אנשים "שוברים" את הרצף ואז צריכים להתחיל מחדש... ושש שנים זה לא משהו קטן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...