Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח מעבר באור אדום

שימו לב! השרשור הזה בן 5136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרטי הארוע: הגעתי לצומת וביצעתי פניית פרסה שמאלה. בעת חציית פס העצירה של הכניסה לצומת הרמזור היה בהבהוב הירוק השלישי שלו, וכשהייתי ב-90 מעלות לצומת הרמזור התחלף לצהוב. אדום לא ראיתי בכל ביצוע הפנייה. אחרי ביצוע הפניה רץ אלי שוטר, שבכלל היה עם גבו אלי בזמן ביצוע הפנייה, וסימן לי לעצור.

הוא היה אגרסיבי ופוגע ביותר, ונתן לי דו"ח על מעבר באור אדום, 1000 ש"ח ו-10 נקודות.

ממש ממש לא מתאים לי לשלם את הדו"ח ולהודות בביצוע העבירה על משהו שלא עשיתי. (מדובר בעבירה חמורה מאוד)

הבעיה היא שזו מילתי מול מילתו.

הוא ציין בדו"ח את זווית ההסתכלות שלו, וממנה אפשר להסיק שלא ראה אותי כלל. אבל יחד עם זאת כתב שהיה בקשר עין רציף.

עצתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הוא ציין בדו"ח את זווית ההסתכלות שלו, וממנה אפשר להסיק שלא ראה אותי כלל"

מה הוא כתב בדיוק?

אתה יכל להעלות תרשים של הצומת ומקום עמידתו של השוטר ביחס אליך?

*"אם מופיע אור ירוק מהבהב-אסור להתחיל בחציית הכביש ומי שנמצא בכביש יפנהו מיד".

בורסי-"חיקוקים בדיני תעבורה" עמוד 384 נח.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, לעבור ברמזור ירוק מהבהב אין פרושו שעברתי באור אדום. במקרה כזה, אפשר להתווכח על האם פיניתי את הצומת בזמן או לא, ואני משוכנע שפיניתי בזמן. להיכנס לצומת באור אדום היא עבירה חמורה מאוד, ואותה לא ביצעתי.

השוטר כתב: "עמדתי סטטית על מחלף אבן העזר כשפני פונות לעבר דרום מערב"

צירפתי תרשים של הצומת ומיקום של השוטר בעיגול אדום.

sketch.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נהגת שודים היא נהגת ולכן ידידתי ולא ידידי.

2. הבעיה שלך היא שבמיקום שציינת את השוטר הוא ראה אותך ואת הרמזור באותו מבט מבלי להסיט את ראשו ככה שיהיה קשה להוכיח שהוא טעה (גם אם הוא באמת טעה).

אם הוא היה צריך להפנות את המבט ממך לרמזור וחזרה לרמזור, אפשר לערער על עדותו, אבל כשגם אתה וגם הרמזור נמצאים מנקודת ההשקפה שלו באותו מבט זה יהיה על סף הבילתי אפשרי.

3. כששוטר כותב שהיה בקשר עין רציף הכוונה לא לשעת ביצוע העבירה אלא מרגע ביצוע העבירה ועד לעצירתך בכדי שלא תטען שזה בכלל רכב אחר אבל דומה.

4. הרבה פעמים, ברגע שהשוטר מזהה שנהג מתקרב לצומת עם רמזור מהבהב ירוק ורואה שבמקום שהנהג יבלום ויעצור הוא דופק קיק דאון בשביל ל"גנוב בכתום", הוא יתן דו"ח על מעבר באדום למרות שהלכה למעשה המעבר היה "כשר אבל מסריח". לפי התאור שלך זה בדיוק המקרה שלך ות'כלס, אני תומך בגישה הזאת.

אני לא בא לחנך אותך או להטיף אבל פעם הבאה שווה אולי לעצור ולחכות לירוק הבא ולהמנעה מעבירה מסכנת חיים (ואני בכלל לא מזכיר את הקנס והנקודות שמתגמדים אל מול נכות תמידית או מוות בתאונה מיותרת).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על תגובתך!

1. צודק, התנצלותי בפני נהגת השודים :-)

2. שים לב שהשוטר כתב שמבטו היה לכיוון דרום מערב.

במבט לכיוון דרום מערב מהנקודה בה הוא עמד אני בכלל לא נמצא מול עיניו אלא ממש מאחורי גבו. וכך היה, כשביצעתי את הפנייה הבחנתי בו כשגבו מופנה אלי.

3. הבנתי. תודה.

4. הרמזור התחלף לכתום אחרי שחלפתי את קו העצירה של הצומת. איך אפשר להאשים אותי במקרה כזה במעבר אור אדום?!

אני מסכים שלמדתי את הלקח בכך שלא אעבור גם בירוק מהבהב, אבל לא מפאת סכנת חיים (שהרי הרמזור עדיין אדום בכיוונים אחרים בצומת בשלב זה, ואף כשמולי אור צהוב ואין הבדל עם ירוק רציף מבחינת הסיכון) , אלא מפאת סכנת דו"ח...

מה הסיכויים שלי אם אחליט לבחור בזימון למשפט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. שים לב שהשוטר כתב שמבטו היה לכיוון דרום מערב.

במבט לכיוון דרום מערב מהנקודה בה הוא עמד אני בכלל לא נמצא מול עיניו אלא ממש מאחורי גבו.

אה, זה פרט מעניין.

אישית, הייתי מבקש להשפט רק בכדי לראות איך השופט מתייחס להודאה המפורשת של השוטר שהוא עמד עם הגב אליך (גם אם מדובר בטעות סופר או בטעות בתום לב).

לדעתי יש מצב טוב מאוד לצאת זכאי אבל צריך לקחת בחשבון שהשופט יבין שמדובר בטעות תמימה ויסרב לקבל את הטיעון שלך.

עפ"י החוק היבש הוא לא יכול להתעלם מזה אבל לא פעם הם "עוזרים" לפרקליטות, בד"כ כי ברור להם שאף אחד לא יערער למחוזי/עליון על דו"ח תנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה לא צריך ללמוד שום לקח מעניין זה, אין מניעה מלעבור בירוק בין אם הוא מהבהב או קבוע וזה לא משנה אם תתן קיק דאון, תתחיל לרחף או לא יודע מה, אתה עדיין עובר בירוק שזה הוא הדבר הנורמלי ביותר.

לעניין השוטר, אם זה נהיה סוג של נוהל במשטרה לתת דו"ח על מעבר באדום אפילו כשעוברים בירוק מהבהב אני חושב שזה פסול מהשורש ואף בלתי חוקי.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יאמן...

במקרה כזה לא הייתי סופג את הנק' והקנס הייתי מעדיף להשפט... סיכוי גדול שתצא זכאי למרות מילה של שוטר כנגד שלך רק בגלל מה שצוין בדוח.

אבל עדיין זה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש, החיפוש אחרי הדוחות ו"לדפוק" את האזרח.

עברת בירוק מהבהב זה באמת לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי מפורשות "לגנוב בכתום".

מעבר בירוק מהבהב הוא חוקי לכל עניין ולא תקבל על זה דו"ח.

אבל כששוטר רואה אותך דופק קיק דאון אכזרי 200 מטר לפני רמזור ירוק מהבהב ואז אתה נכנס בכתום, פעם היו מחליקים, היום דופקים דו"ח ועל זה כתבתי בצדק.

אם מדובר בצומת גדול, כשהנהג גונב את הכתום במהירות גבוהה, כשהוא מגיע לצד השני של הצומת הולכי רגל יכולים להיות כבר באמצע החציה בירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...