Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרינה ממכונית היברידית

poratnir
שימו לב! השרשור הזה בן 5154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תכלס זה כמו לנסוע במיקרוגל8)

וברצינות יש אומרים שבאמת יש קרינה מסוכנת מצד שני יש אומרים שלא.

אני בכלל לא מתחבר לרכבים היברידיים שמצויינים בכתבה שמעליי ככה שהחשדות שיש במכוניות האלה גורמות לי אפילו לא לחנות ליד המכוניות האלה:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה שהחשדות שיש במכוניות האלה גורמות לי אפילו לא לחנות ליד המכוניות האלה:wink:

את זה אני אוהב, טוב מאוד! פחות דפיקות בפח, אלוואי וכולם היו כמוך!

מסוכנת מאוד, לקרוא על הנושא לפני שעושים טעויות.

אין שום ספק - כל העולם טיפשים ואתה חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם רק בישראל יודעים את זה?

כי בינתיים נראה לי שהדבר הכי מסוכן ברכב כמו הפריוס,זה היעדר חלון אחורי ראוי לשמו.

אין לנו על מי לסמוך,אלא על ABS,ESP ושאר צירופי האותיות באנגלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרינה האלקטרומגנטית היא קרינה בלתי מייננת. כרגע, אין הוכחות מדעיות לנזקים שהיא גורמת, וההמלצות שניתנות הן בגדר... המלצות. כלומר, להמנע מחשיפה לקרינה שהשפעותיה לא ידועות.

עוד שאלה מרכזית: האמנם הקרינה המדוברת לא קיימת גם במכוניות בנזין קונבנציונליות? גם בהן יש רכיבים חשמליים שיוצרים שדות אלקטרומגנטיים. למעשה, כמעט כל מכשיר חשמלי יוצר שדה כזה - בין היתר, מסך המחשב והמטען לסלולרי.

מה שמעניין אותי בנושא זה איך ארה"ב, ארץ לידת התביעות והאזהרות הבריאותיות, לא הקדימה את ישראל בעיניין הזה. אחרי הכל, השוק ההיברידי בישראל מצומצם יחסי למימדי התופעה בארה"ב - שם נמכרים הרבה יותר דגמים היברידיים והם פופולריים מאוד. מה שגורם לי לחשוב שמדובר בעוד ניסיון מקומי להיות פסודו-ירוק: כמו המיסוי הירוק, אשר כמעט ולא מחשיב פליטות פחמן דו חמצני במסגרת הנוסחה לחישוב הציון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעריך שיהיו כמה תרחישים:

1) התרחיש הוודאי - המשרד לאיכות הסביבה יסתפק בהדלפות לתקשורת של מידע על מסוכנות כביכול של ההיברידים, אך בזה הדבר יסתיים תוך גרימת בהלה קצרה בציבור ונזק שיווקי מסויים. אגב, במקרה כזה אין עילה של ממש לתביעות. אגב, לדעתי האינטרס הוא למשוך תשומת לב ולזכות בתקציבים.

2) התרחיש הפחות וודאי - המשרד לאיכות הסביבה בכל זאת יעיז לצאת למתקפה רשמית כנגד ההיברידים - אזי לא יהיה מנוס מבירור משפטי. התוצאה נדמה לי די וודאית - יצטרכו לחקור גם את קרינה ברכבים הרגילים, מכשירי חשמל, הטלפונים הניידים וכו. ההליך עלול להמשך שנים רבות, כמובן תוך גרימת בהלה בציבור ונזק שיווקי בלתי-הפיך. למה התרחיש פחות ודאי? הסיכוי להפסד המשפטי ותשלום פיצויים הינו די גבוה.

3) תרחיש בעל סיכוי נמוך. היבואנים יחליטו להקדים תרופה למכה ובתיאום עם היצרנים יבצעו ריקול של כל הצי ההיברידי. הטיפול למעשה פשוט להפליא - תוספת בידוד בין הסוללה לפנים המושב האחורי והבידוד לקבלים (ולא הפיכת רכב לטנק כפי שנאמר לעיל).

קשה לחזות מה יהיה העתיד של הנישה הזו. האוכלוסייה בארץ הינה חשדנית ביותר ולכן שוק הרכב הרי רגיש במיוחד. הופתעתי לדעת כי הכתבה בוואלה גרמה לביטולן של עשרות הזמנות בלבד לפריוסים ומעל לאלף בכל זאת שווקו לאחר הכתבה. ההדלפות ממשרד לאיכות הסביבה עלולות לגרום לנזק רציני יותר. הפירסום הרשמי - לנזק ענוש לשיווק ונפילת ערך לרכבים הקיימים. יתכן וזאת תהיה ההזדמנות למחפשי המציאות.

אגב.. דבר מעניין אחר. כאשר המשרד לאיכות הסביבה החילט לאמץ תקן של 4 מיליגאוס במקום 1000 המקובל בעולם - הוא הסתמך על הולנד ושוויץ. בהולנד עצמה הרכבים ההיברידיים זוכים לפופולריות רבה ללא כל בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהפרסומים בתקשורת משרד האיכות הסביבה יכריז בימים הקרובים על "דירוג קרינה" למכוניות היברידיות. הם הסתכנו בתביעות כשהוציאו את המיסוי הירוק - אין שום סיבה שתהיה להם בעיה עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהפרסומים בתקשורת משרד האיכות הסביבה יכריז בימים הקרובים על "דירוג קרינה" למכוניות היברידיות. הם הסתכנו בתביעות כשהוציאו את המיסוי הירוק - אין שום סיבה שתהיה להם בעיה עם זה.

ההבדל ברור. המדינה קבעה ניקוד ירוק לכולם. קשה מאוד להילחם משפטית נגד הנ"ל. כי הרי הפליטות ניתנות למדידה שלא ניתנת לספק והשלכתיה ברורות. ואילו כאן חושבים להפלות מגזר מסויים, התוצאות מוטלות בספק והשלכותיה של הקרינה הנמוכה אינן ברורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמנם הקרינה המדוברת לא קיימת גם במכוניות בנזין קונבנציונליות? גם בהן יש רכיבים חשמליים שיוצרים שדות אלקטרומגנטיים. למעשה, כמעט כל מכשיר חשמלי יוצר שדה כזה - בין היתר, מסך המחשב והמטען לסלולרי.

מד קרינה אלקטרומגנטית עולה כ-1000ש"ח, המוצר זמין לאזרחים מהשורה.

גם ממסכי מחשב CRT יש קרינה, בדגמים מחברות לא איכותיות הקרינה ברמות גבוהות. ל-LCD שמדדי אין קרינה במרחק שיושב המשתמש.

גם למכוניות בנזין יש קרינה, רק מדובר על מערכת חשמל בהספקים הרבה יותר קטנים ובסאלון באיזורים מסויימים זה מגיע במכוניות שמדדתי ל-2 מילי גאוס (לפי תקן של משרד הבריאות זו רמת קרינה שמעבר עליה לא מומלץ לשהות לפרקי זמן ארוכים).

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...