Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיעו מים עד נפש! או, הנהיגה של אבא משגעת אותי - מה עושים?

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 5147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים.

זהו. נשבר לי. שנים הבלגתי, אבל עד כאן.

אבא שלי, עם כל האהבה שלי אליו וכמה שהוא יקר לי - פשוט נוהג בצורה איטית להחריד.

במהלך השנים תמיד הוא היה הבדיחה של הקרובים והחברים למשפחה בתור אחד ש"לא עובר את ה-40 קמ"ש" על הכביש ותמיד רצו הלצות למיניהן אודותיו.

התופעה עם הזמן רק מחמירה, לעיתים הוא תקוע במהירות שבין 25-30 קמ"ש בתוך העיר אמנם, אך לא משתלב עם התנועה ומעכב אותה, מקבל לא מעט תגובות והערות כמו צפירות והיבהובי אורות - וכלום, הוא בכלל לא שם לב, וגם כשכן, זה לא כ"כ מעניין אותו, בטענה: "אני נוהג לאט וזהיר, רגוע, ככה אני אוהב".

אמרתי לו אינספור פעמים שהוא מהווה מטרד ושאם זה היה תלוי בי, הייתי מדביק לו דוחות עד שהוא היה לומד, ואם לא? מוריד אותו מהכביש.

מה הייתם עושים אם הייתם בנעליים שלי? יש לציין שאמי, גם כן מודאגת מהעניין.

שוב, זה אבא שלי, לא רוצה לרדת עליו יותר מדי ולהעליב אותו יותר ממה שאני אומר לו כבר, עדיין, כיבוד הורים, אבל אודה לפתרונות יצירתיים ומועילים, שהוא סופסוף יוכל להבין.

עוד משהו - הוא כמעט בן 70 כך ששינוי ממשי ככל הנראה לא יהיה פה ואפילו שינוי קטן בצורת הנהיגה שלו - יהיה מבורך.

תודה, ליאור.

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גיל 70, הראייה לא מה שהייתה פם התיפקוד לא מה שהיה פעם, כנראה שהוא מעדיף לנסוע במהירות שבה הוא מרגיש בשליטה מלאה ובמקרה חירום הוא יגיב טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבוי :|

בכל מקרה, גם אני אוהב לסוע לפעמים לאט בלילה שאני חוזר הביתה מיציאות או סתם חוזר עייף באמצע הלילה מהעבודה אני אוהב לסוע לאט כשאני לבד על הכביש בשקט רק לשמוע את פעימות המנוע שיושב ממש מאחורי הגב שלי - תענוג שאין כמותו.

אבל ביום כשיש אנשים על הכביש מכה אנשים כאלה.. אין לך מה לעשות ת'כלס זה הרגל אתה לא יכול להגיד לו סע לאט.

או שתקנה לו איזה פורש או משהו, אין מצב הוא לא יתפתה 8)

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים שלא ניתן לשנות אותם יש הרבה מאוד אנשים מבוגרים שנוהגים כמו אביך וזה גורם למטרד

לנהגים אחרים על הכביש,אני מבין אותך ואין הרבה מה לעשות,

כנראה הוא מרגיש בנסיעה האיטית תחושת ביטחון ושליטה על הרכב ואם ינהג במהירות גבוהה יותר מימה שהוא רגיל

יכול לגרום לאביך(חס וחלילה) לאיבוד שליטה וזמן תגובה ארוך יותר,אז כנראה עדיף כך :?.

SUZUKI JIMNY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה להתנסח בזהירות, ובכל מקרה אין בכוונתי להעליב או לרמוז למשהו דומה.

אבא שלך מהווה סכנה על הכביש. אולי לא לעצמו (אפשר להתווכח על זה) אבל לאחרים וודאי. מה שמייצר נהג שנוהג לאט מאוד, או בהססנות רבה - הוא לחץ אצל הסביבה. יותר מדי נהגים מתפתים לעקיפות מסוכנות ובכלל מפלס הסבלנות יורד.

בנוסף נוצר פער גדול בינו לבין התנועה - מבחינת מהירות ואופי הנסיעה. זה יכול לגרום לו להרגיש לא בנוח, וודאי גורם לו לחשוב שכולם מסביב מטורפים. נשמע מוכר?

נהג שצריך לנסוע במהירות 25-30 קמ"ש ע"מ להישאר בשליטה הוא נהג עם אינסטינקטים לקויים.

אומר לך מה שאמרתי לסבי ז"ל לפני מספר שנים: העולם מתקדם, ועושה זאת מהר. יחד איתו באותו קצב צועדים הצעירים. למבוגרים זה קשה יותר. קח לדוגמא את מהירות התנועה הממוצעת - אני מניח שגדלה משהו בשנים האחרונות? כך גם גודל ומשקל הרכבים ומספרם על הכביש. על כל אדם לקחת אחריות על יכולותיו וסביבתו ולהחליט החלטות נכונות בהתאם למצבו וגילו. אי יכולת להתסגל לשינויים והמשך התנהגות נטועה בעבר משמעה במקרה הטוב הפרעה לסדר העולם, במקרה הרע זה יכול לגבות חיים.

לסבי המלצתי למכור את הרכב ולהשתמש בכסף לנסיעה במוניות. טענתו המאוד צודקת הייתה שיהיה לו קשה להיפרד מהעצמאות שברכב פרטי. לזכותו ייאמר שהוא הסכים לנסות למשך חודש שלם לנסוע רק במוניות (הייתה התערבות קלה - אבי הציע בהמלצתי לממן את החודש הזה במידה ויחליט סבי להישאר עם רכבו). אני הצעתי שידבר איתי כל פעם שיש לו נסיעה מתוכננת, ואשתדל לקחת אותו במידה ומתאפשר.

סבי היקר לא הפסיק להודות לי בסוף אותו חודש, וטען כי חייו שופרו לאין ערוך - הוא מגיע כמו מלך לכל מקום, הרבה יותר מהר וללא המאמץ שכרוך בנהיגה/חניה. אגב, הוא ביקש ממני טרמפ רק פעם אחת במשך החודש.

גם בחשבון כלכלי קר זה השתלם עבורו, בהתחשב בכמות הנסועה שלו. מכירת הרכב הכניסה לו סכום יפה, והחיסכון בהוצאות השוטפות היה גדול, וודאי כזה שהמתיק את הגלולה של עלות המוניות. אני אפילו לא מתחיל לדבר על הפרידה מהמוסכים/משרד הרישוי/מכוני הטסט שבגילו כל ביקור כזה היה די סיוט.

אולי זה קצת קשה לקבל, אבל תאמין לי שגם אביך ירגיש הרבה יותר טוב אם יעשה משהו דומה. אני מציע לך לנסות להסביר לו את זה, ולהתחיל בשינוי בהדרגה (לא אוהבים שינויים "הזקנים" כבר אמרנו?). תמליץ לו לנסות לקחת מונית לנסיעות הקצרות והמתוכננות שלו, כאלה שהוא יודע בדיוק מתי נוסע ומתי חוזר, וזה הלוך חזור מהבית (ללא סיבובים נוספים).

אני מאחל לאביך ולך רק טוב, ועוד שנים רבות של דילמות מסוג זה.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלך מהווה סכנה על הכביש. אולי לא לעצמו (אפשר להתווכח על זה) אבל לאחרים וודאי. מה שמייצר נהג שנוהג לאט מאוד, או בהססנות רבה - הוא לחץ אצל הסביבה. יותר מדי נהגים מתפתים לעקיפות מסוכנות ובכלל מפלס הסבלנות יורד.

אנלוגי , אני אנסה לענות לך באופן הבא :

לחץ אצל הסביבה ???

הנהג האדיוט !!!!!!! שמתפתה לקחת עקיפה מסוכנת יותר מסוכן מאבא של הבחור שלי ואם מפלס הסבלנות שלו יורד , אולי כדאי שהוא יקבל הורדה מהכביש .

בכלל הסבלנות בכביש בשנה+ האחרונה באזור ראשל"צ בירידה דראסטית לטעמי .

עקיפה צריכה להיות בטוחה , נקודה ! אל תבוא ותגיד לי אח"כ אבל הוא נסע לאט .... אל תעקוף !

ד"א מזה זמן רב אני טוען שכולנו צריכים לעבור טסטס מחודש פעם ב 5 שנים על מנת לבדוק את כשירותנו לנהוג ברכב . אבל זה כבר לדיון אחר אני מניח .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה בטוח כבר יכול להיות עקיפה בתוך העיר? אתה תקוע מאחורי מישהו שלא זז כבר מלא זמן ובסוף תצא לעקיפה, ובדיוק אז יצא איזה מישהו שבדיוק עובר את הכביש מהצד של הנהג האיטי, או שבגלל ההגברת מהירות בשביל העקיפה, תעשה טעות אחרת. הנהג האיטי מסכן את כל מי שבסביבה שלו. לא סתם גם בטסט שמים לב אם אתה נוהג לאט לאט או אם אתה מנצל את ה50 קמ"ש שמותר לך בעיר.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחק לו עם הספידומטר כך שוא תמיד יראה פחות ממה שנוסעים באמת:

שהוא יהיה על 40 הספידומטר יראה לו 20 ואז הוא יוסיף עוד 10 ויסע נורמאלי.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסק של מיטב הטראנסים ואתה מסודר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי!

אתה עוד נמצא במצב טוב

אבא שלי נוהג כמו שומכאר,הוא חושב שהכביש שייך לו.

יותר מזה לפעמים הוא נוהג כאילו הוא מתחרה עם מישהו מי יגיע ראשון.

הנהיגה שלו מאוד לא רגוע והרבה פעמים הערתי לו,אבל אין מה לעשות

זה הגיל ואי אפשר לשנות את הרגלי הנהיגה של הבן אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהמשפט אומר - אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים.

אביך הוא אדם מבוגר(לפחות יחסית), הוא רגיל לנהוג ככה, מתאים לו לנהוג ככה, ככה הוא מרגיש הכי נוח ושלם עם עצמו. ככה הוא ימשיך לנהוג.

היות ואני לא חשוב שדיבורים ודברים מהסוג הזה יעזרו במקרה הנ"ל, הייתי מציע לקחת אותו לאיזה קורס של נהיגה מתקדמת. שאנשים שמבינים עניין יסבירו לו על כל ההיבטים של נהיגה נכונה וגם יתרגלו אותו. כך הוא יבין, יחווה על בשרו כל מיני מצבים ואולי יבין שגם במהירות 50 אפשר לשלוט על הרכב בצורה מצויינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסביר את שריקת הטורבו אצל הבן :-)

עכשיו ברצינות,70 (עד 120) זה גיל מכובד ואכן התגובות איטיות והוא לא חש בטוח בתנועה (במיוחד בלילה מן הסתם)

אם הוא נוהג רק בנתיב הימני זה לא אמור להיות מטרד גדול מידי לשאר הנהגים,כשאני נתקל במישהו כזה אני מתעצבן עד הרגע שאני רואה שמדובר באדם מבוגר ומבין שככה זה,אני חושב ששאר הנהגים (או לפחות רובם) גם כמוני

מי שמפחד מאחד לא מפחד מאף אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם חשבתי שאבי נוהג לאט. גיליתי שזה רק כשאני (או אחת מאחיותי) היו ברכב. כשאנו לא שם - הוא טס (טוב, יחסית לאביך...).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעשה מה שסבא שלי ז"ל עשה,ירד מהכביש.

באמת לא בשביל משהו אבל אתה יודע מזה לגדוש כול הדרך לעבודה ב7 בבוקר שאתה צריך להיות שמה ב6:30 וכמעט להכנס באיזה זקן שנוסע בכביש חד נתיבי על 15 קמ"ש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...