Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן שמאוורר ( HELP)

Guest Anonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 7887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב: אני יספר את כל ה"זוועה" ואתם תחליטו מה אני רוצה לשאול:

חמש בבוקר =עשן ממכסה המנוע+ עקב נוצר קצר ומתגים חשמליים לא פעלו בפנים הרכב

האבחנה: שריפה של מדחס מזגן+קלאץ מדחס(?)

לאחר שמצאתי מקום שיהיה מוכן לבדוק את הנושא בטויוטה סליקה ובכלל

האיבחון היה: שיעלה לי 2600 ש"ח לשים מדחס כזה משופץ+עבודה+גז

בעל המקום לא היה מוכן להתחייב לשנה אחריות כי טען ששאר המערכת אצלי משומשת מדיי ודורשת טיפול והדבר יעלה לי פי 3- ובמידה ואני לא יעשה את שאר הטיפול למערכת המיזוג הוא יתן לי אחריות רק לחודשיים שלוש. בקיצור הוא אכן החליף לי רק את המדחס וקלאץ מדחס במחיר שסוכם. והעיר שיש לי נזילת גז מרדיאטור המזגן -כי רואים כתם.

כרגע התופעה היא שבתחילת נסיעה ב10 דקות ראשונות המיזוג פועל ולאחר מכן רק מאוורר

(יש רק לציין שכשבועיים לפני שנשרף המדחס הקודם היתה תופעה דומה של המזגן שלא ממש מיזג)

מה האחריות של התיקון הקודם

,האם יש קשר ישיר בין "הקלקול וחוסר המיזוג" למדחס המשופץ שהוחלף?

יכול להיות שמדובר במחסור בגז למרות שהמזגן מקרר בהתחלה?

או כל מידע אחר שקשור

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תיאור הבעיה נראה לי שאולי חסר גז במידה כזאת שגורמת לסוללת המאייד לקפוא (ממוקמת בתוך האוטו).

סימנים לתלה הנ"ל:

1. כשהמזגן מפסיק לקרר אין יותר נזילת מים אך לאחר כיבוי המזגן והמתנה של מספר דקות יש נגירה חזקה.

2. אם המפוח בתוך האוטו על מהירות גבוהה והאוטו בסרק יחלוף הרבה יותר זמן עד שהתופעה תתרחש.

אפשרויות נוספות: טרמוסטט נגד קפיאת סוללה (אם מותקן) אינו תקין.

הייתי ממליץ לבדוק את מצב הגז, כמו כן לתקן (ריתוך או החלפה) של הרדיאטור החיצוני (מעבה).

כמו כן עוד המלצה, בנושאי מזגנים חסוך את הפריטים המשופצים. עד כמה שהבנתי אמינותם אינה גבוהה.

הייתי חוזר לאדם שתיקן לך את המזגן לראשונה ומבקש ממנו הערכה לתיקון (אחרי הכל ישנה כאן כבר מחויבות כלשהיא עקב התיקון הקודם)

בהצלחה

אריאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהוא עובד "על ריק" - עניין של זמן עד שהוא ייטחן לגורמים.

לגבי המדחס המשופץ - שקול ברצינות החזרתו והרכבה של חדש , או מפירוק ,אם תוכל להשיג מדחס ממקור אמין (= לראות אותו על רכב עם מעט ק"מ,לא מפורק בערימה אצל המפרק. תלוי כמובן בגודל כיסך -אבל הרבה פעמים תצטרך לחזור על ההוצאה תוך זמן קצר.

רדיאטור -כמו שאריאל אמר , ניתן לתקן את אותו .

התופעה שתיארת מעידה בעיקר על חוסר גז (לא ברמה סופנית). עקב המחסור המעבה נוטה לקפוא ,ואז המזגן לא אפקטיבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...