Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דייהו רייסר 94 אוט'- אלקרו-מגנט("קלאץ'") מזגן-בעיה מוזרה

natco
שימו לב! השרשור הזה בן 5159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המוזרות כדלהלן:

בדיקה ויזואלית-לא מחבר מדחס לרצועה.

בדיקות במולטימטר-(אחרי ניתוק בין שני חלקי הפלאג-בין הצמה לקלאץ') -הצד של הקלאץ' מקוצר (התנגדות=0 +צפצוף) בחצי השני של הפלאג (החיבור לצמה) מתח 0.00V כשהמזגן "כבוי" 0.30V כשהמזגן "דלוק". פיוז בתא הנהג שלם. (ואגב-המפוח פועל גם כשמוציאים אותו.(?!?) בדקתי.)

אז אני צריך לקנות קלאץ' חדש (אצל גרינוולד,כדאי? או שיש מישהו יותר טוב/זול?),זה כבר הבנתי. אבל מה אני אעשה איתו עם המתח העלוב שהוא יקבל? איזו מין תקלה זו? לא לימדו אותי דבר כזה. מתח או שאין או שיש. עוד לא נתקלתי במצב שמגיע "חלק מהזרם".

בדיקה ויזואלית בתא המנוע לא העלתה תיבת פיוזים נוספת. המזגן מקורי.אין אילתורים לאורך הצמה ואף אחד לא התחבר לשם. (הצמה ארוזה היטב לכל אורכה בשרשורי המקורי מלפני 15 שנה).

אשמח אם מישהו יכוון אותי או יתן רעיונות נוספים לבדיקה.

אגב, הקלאץ' הנוכחי הוחלף לפני 10 חודשים. מתחיל להעיק המזגן הזה.

תודה

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמור להגיע מתח מצבר למחבר החשמלי של המצמד האלקטרומגנטי ויתכן שיש בעיה פשוטה כמו חוסר גז.

תן מתח ישיר למצמד המזגן, האם עובד? האם מקרר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם כדאי לקחת את הסיכון. המצמד מקצר. בבדיקת מולטימטר על שני הקטבים של המצמד יש בניהם התנגדות 0.

אני חושש לקצר את המצבר.

אם חסר גז יש איזשהוא מנגנון הגנה שאמור למנוע חיבור המדחס לרצועה?

יש מתח בהפעלת מזגן (של 0.3V...) שנפסק כשמכבים את המזגן.

אני מתחיל לחשוש שמדובר בתקלה מסובכת מידי לפתרון ביתי.

אולי עדיף שאגש למזגניסט שלי.

תודה

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון: חובר מתח ישיר לפי עצתו של דניאל.

המדחס מתחבר. המזגן לא מקרר. נראה שלחץ הגז במעבה נמוך (בבדיקה חאפרית של לחיצה עם טסטר על הוונטיל:roll:אין לי שעון לחץ)

אני חוזר על השאלה מהפוסט הקודם- האם יש "חיישן" המזהה חוסר גז ומנתק את המדחס? (כי המדחס עדיין לא מתחבר בהפעלה "רגילה" של המזגן). המתח שמגיע מהקו המקורי- 0.3V.

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית במערכת שלך אני לא יודע, אבל בכמה מכוניות שהיו לי (במיוחד פורדים) אז הסימפטום הראשון לחוסר גז הוא שאתה שומע את המדחס כל הזמן נכנס ויוצא מפעולה (הקלאץ' כל הזמן נכנס ואחר כמה שניות מתנתק)

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אתה מסביר את התופעה שגיליתי היום.המדחס ניכנס,המאורר עובד טוב,ובמהירות סרק הכול עובד .אבל כשאני נותן גז כמה פעמים המדחס מיתנתק ומרים הטורים נופל(טמפרה קרבורטור).עוזב גז ואחרי שניה מיתחבר המדחס והטורים עולים.(אני חושב שזה עודף גז ויש מפסק לחץ מקסימום,ופשוט בטורים גבוהים הלחץ עולה והמדחס מיתנתק.(ליפני יומים השלמתי קצת גז).ואודה למי שיגיד לי ,מה הלחץ המקסימלי שאפשר(בקו לחץ),שוב תודה וסעו בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...