Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס S-430 שנת 2001 בעד ונגד ?

KOOKE
שימו לב! השרשור הזה בן 5162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במחיר אטרקטיבי יחסית מעניינת אותי המרצדס שבכותרת - יד שלישית עם כ- 150K ק"מ.

הרבה אוטו במעט כסף, ים של פינוקים וגאדג'טים, מגיבה לא רע יחסית לגודל וכו'...

אבל החשש הגדול הוא שמחיר הרכישה האטרקטיבי יתגמד מול הוצאות ההחזקה השוטפות, תיקונים יקרים ?? חלפים יקרים ?? מחלות ידועות ?? ועוד...

בקיצור האם זה להכניס ראש בריא למיטה חולה ?? האם זה מיקסם שווא ??

המחיר הוא כ- 100K ש"ח

אלטרנטיבות דומות יותר "שפויות" מבחינת אחזקה באותו תקציב ??

אודה לדעתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

...

אבל החשש הגדול הוא שמחיר הרכישה האטרקטיבי יתגמד מול הוצאות ההחזקה השוטפות, תיקונים יקרים ?? חלפים יקרים ?? מחלות ידועות ?? ועוד...

כן, כן, ועוד פעם כן. החוכמה במקרה הזה היא לא לקנות את הרכב, אלא להיות מוכן כלכלית אליו. מחלות ספציפיות אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף שעליך לקחת בחשבון ששנתון הרכב היינו מתקופת החפפנות באיכות הבנייה של מרצדס,וזוהי לא מרדצס קשוחה כמו שהתרגלנו בשנים קודמות,עוד נקודה היא שזהו רכב מאוד מורכב וכל אס קלאס שאי פעם יצאה לשוק תמיד עמדה בחזית הטכנולוגיה,כך שכל צעצוע שנמצא ברכב ושאר המערכות הסמיות עשויות להתקלקל,אני לא אומר שהן יתקלקלו אבל ככל שיש יותר כך הסיכוי גדל שמשהו ילך בטרם עת ולרב החלקים ההיו יקרים.

לסיכום כמו שאר רכבי פאר,הסיבה למחיר נמוך ביחס לתמורה(ויש תמורה) הוא בגלל העדר הביקוש לאור העובדה,שלרב מי

שכבר יכול להרשות לעצמו לתחזק באופן שוטף אס קלאס במיוחד עם מנוע V8 יעדיף לקנות חדשה או כמעט חדשה.

לגבי אלטרנטיבות:

e class עם מנוע v6

וולוו אס 80 שישה ציל'

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי 100K לאוטו בן 9, זה הרבה מאוד.

יכולים להיות לך שם בקלות תיקונים בשליש שווי הרכב בשנה אחת.

מה בעצם אתה מחפש ? הרבה פאר ונוכחות במחיר נמוך ?

אולי תנסה רובר 75 או משהו יותר "עממי" ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעה הכללית. עדיף לך e class עם מנוע v6 משנתון זהה (שדרך אגב מופיעה במחירון יד 2 ב 100K...) אם תוכל להשיג רכב כזה עם נסועה נמוכה (כ 100K) ושטופל כראוי, הוצאות התחזוקה יהיו בממוצע קצת יותר ממכונית משפחתית רגילה.

לדעתי 100K לאוטו בן 9, זה הרבה מאוד.

סליחה? 11K לשנה? להזכירך, נסועה ממוצעת היא יותר מ 15K לשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש שלך שההוצאה הראשונית תתגמד מול הוצאות שוטפות, נכון מאוד. תתרחק ומהר אלא אם כן אתה מוכן לפחות להכפיל את הסכום הזה.

למרצדס מהשנים האלו בעיקר, ומ1995 בכלל אני קורא שברולט עם סמל, וזה עלבון לשברולט!

אבא שלי נוסע על מרצדס משנת 1957. לי יש מרצדס אספנות שהוא הביא חדשה מהמפעל בשנת 1971, ואני חושב שזה אחד הרכבים המדהימיםשל כל הזמנים. היו לי לא מעט מרצדסים נוספות ואני אוהב מאוד את המותג הזה.

משנת 2001 משהו מוזר קרה. קניתי מרצדס אי קלאס שנת 98, ןמיד ראיתי שמשהו כאן שונה. נורות נשרפות מה שמעיד על איכות בעייתית של מערכת החשמל, מה שהתברר אח"כ כנכון מאוד כי צמות החשמל של מרצדס פשוט מתפוררות! (היו רכבים שעלו מזה באש) תקלות מחשבים, נפילות חלונות, מתלים, מה לא. לכל זה התלוו צרצורים קבועים מכיוון הדש בורד, והרגשה כללית כאילו אני ברכב קוריאני מבחינת איכות ההרכבה. כל זה לא סותר את העובדה שהיא נסעה נפלא והרגישה נהדר, כשהיא נסעה.

אחד השיאים היה כשלתא הנוסעים חדר ריח חזק מאוד של דלק. הפכתי את האוטו, החלפתי צינורות, קניסטר, מה לא. לקח כמה שבועות לאתר את זה שתפרי ההלחמה של מיכל הדלק פשוט התפרקו!

השיא היה כשכמעט נהרגתי ברכב בגלל תקלה. בוכנה ב אי בי אס נתפסה במהירות 120 קמ"ש בכביש החוף כשהיא גורמת לגלגל קדמי להתפס, ליתר ה 3 להשאר חופשיים, ולניתוק דוושת הברקס. מה קרה בעקבות זה לא קשה לדמיין. טוטל לוס.

אבא שלי, שלא יכול להתנתק ממרצדס בגילו המופלג נוסע במרצדס משנת 2002 עם בקושי 100000 ק"מ ומשלם על זה בדם יזע ודמעות (וכמובן בכיס) עיקר הקילומטראז' שלו הוא בנסיעות למוסך, והרכב לא נסע בסדר עם תקלות חוזרות ונשנות מאז שהוא נקנה (כ 4 שנים)

אדם בכיר במערך של היבואן לחש לי בשקט שמ 95 המהנדסים של מרצדס הלכו לישון והתעוררו בערך לפני שנה. עדיין, חובת ההוכחה על החברה כשהרכבים האלו יתיישנו קצת.

איש יקר שהוא אחד המקצוענים הטובים ביותר במרצדס פורשה ובמוו (אם לא הטוב שבהם) נשאל למה לא רואים במוסך שלו לקסוס. הוא התחיל לצחוק וסיפר על לקוח וותיק שלו שהחזיק מרצדס כמה שנים, ועבר ללקסוס. אחרי כמה שנים עם הלקסוס האיש המסודר מאוד ישב ועשה חשבון והניח אותו לפניו. בתקופת בעלות די דומה הוא הוציא על המרצדס כ 300000 ש"ח ועל הלקסוס - רק טיפולים. אדם אחר שאני מכיר הוציא כ 180000 ש"ח על תיקונים במרצדס 2006. חוץ מזה הוא סיפר לי סיפורים מסמרי שיער על מרצדס, שאת חלקם הכרתי ממקור ראשון.

תיכנס לכל מוסך גדול של מרצדס ותראה שורת רכבים, בעיקר אס קלאס, שנכנסים עם חריקות ורעשים חזקים. הם פשוט נכנסים אחד אחרי השני לתיקוני מתלים שמחזיקים בקושי כמה חודשים וחוזר חלילה.

ולכל אלה נוסיף את העלות הבלתי נתפסת של חלקים מקוריים למרצדס, בעיקר בארץ. זה תמיד היה כך, אבל האמינות חיפתה על זה. היום אין סיכוי לתחזק מרצדס כזו באיזו רמת שפיות.

ביצור, אם הכיס ועוגמת הנפש שלך חשובים לך, תתרחק.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה קשקוש?

אתה יכול לשלול את מה שנאמר כאן עם הוכחות?

איכות הבניה של מרצדס החל מ1994 ועד 2005 הייתה די מזעזעת. הם היו מחפפים והרכבים שלהם התמלאו בתקלות בגלל שבקרת האיכות לא הייתה תואמת לסטנדרטים של שנים עברו.

מרצדס משנות ה80 היא רכב הרבה יותר איכותי ממרצדס משנות ה90-2000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ezl280 התגובה שלך ממש מוגזמת לדעתי, לשכן שלי יש S320 אומנם משנת 98 והבן אדם ממש לא מיליונר ועם משכורת רגילה לגמרי ומחזיק את האוטו בסדר גמור כבר 3 שנים .

כמובן זה לא כמו להחזיק קורולה אבל בכל זאת מסתדרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי שלמה, שלמה,

דווקא S ישנה מתחילת העשור?

לפני זמן מה היתה לי שיחה מפתיעה עם חבר שהוא בערך בגודל שלך, וכשהוא סיפר לי שהוא נוסע בביואיק חדשה התקשתי להסתיר את החיוך המזלזל...הוא כמובן קלט את זה, וסיפר לי שהוא בדיוק שוקל לקנות רכב חדש, ולקח את מיטב המכוניות לבחינה. יגואר, מרצדס וכד'. בסופו של דבר נשאר עם הביואיק, ומקסימום יחליף אותה לדגם חדש יותר. בשבילו זה הרכב הכי מתאים.

אחרי השיחה הזו התקשרתי לחבר משותף שאתה מכיר ששמו מתחיל ב א', והוא עובד אצל יבואן ידוע ומוכר לנו, לשאול לפשר הביואיק. גם הוא הפתיע אותי וציין שמדובר באחת המכוניות היותר טובות והפחות מוערכות שיש.

ב 100K שקלים, אתה יכול לקנות כזו צעירה ובעלת ק"מ נמוך ביותר.

עצתי לך, תעשה סיבוב נסיון על אחת שכזו. בלי דעות קדומות. בלי לחשוב "מה יגידו אלה שמכירים אותי אם יראו אותי עם ביואיק". אולי תופתע.

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים (חלקית) עם מה שכתבת בנוגע שההוצאה הראשונית תתגמד מול הוצאות שוטפות אבל כל השאר...

הרכבים שלנו, מרצדס סי קלאס שנת 98, לדוגמה:

בשנה האחרונה ביצעתי ברכב שלי (למעט טיפולי 15K ו 60K) מילוי גז למזגן והחלפת מפסק בלם.

ברכב של אישתי (שיש לו 185K) שופצה משאבת ההגה.

אני מסכים כי מחירי חלפים למרצדס אינם זולים. לדוגמה, החלפת מפסק לפתיחת תא מטען עולה כמעט אלפייה. אבל... שני הרכבים נוסעים כמו חלום וכשאני משווה את מחירי הטיפולים השוטפים לרכבים אחרים במשפחה, אשר הם חדשים יותר, אני מגלה כי אנו משלמים על טיפולים שוטפים+ביטוח+טסט פחות פחות מרכב משפחתי רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשש שלך שההוצאה הראשונית תתגמד מול הוצאות שוטפות, נכון מאוד. תתרחק ומהר אלא אם כן אתה מוכן לפחות להכפיל את הסכום הזה.

למרצדס מהשנים האלו בעיקר, ומ1995 בכלל אני קורא שברולט עם סמל, וזה עלבון לשברולט!

אבא שלי נוסע על מרצדס משנת 1957. לי יש מרצדס אספנות שהוא הביא חדשה מהמפעל בשנת 1971, ואני חושב שזה אחד הרכבים המדהימיםשל כל הזמנים. היו לי לא מעט מרצדסים נוספות ואני אוהב מאוד את המותג הזה.

משנת 2001 משהו מוזר קרה. קניתי מרצדס אי קלאס שנת 98, ןמיד ראיתי שמשהו כאן שונה. נורות נשרפות מה שמעיד על איכות בעייתית של מערכת החשמל, מה שהתברר אח"כ כנכון מאוד כי צמות החשמל של מרצדס פשוט מתפוררות! (היו רכבים שעלו מזה באש) תקלות מחשבים, נפילות חלונות, מתלים, מה לא. לכל זה התלוו צרצורים קבועים מכיוון הדש בורד, והרגשה כללית כאילו אני ברכב קוריאני מבחינת איכות ההרכבה. כל זה לא סותר את העובדה שהיא נסעה נפלא והרגישה נהדר, כשהיא נסעה.

אחד השיאים היה כשלתא הנוסעים חדר ריח חזק מאוד של דלק. הפכתי את האוטו, החלפתי צינורות, קניסטר, מה לא. לקח כמה שבועות לאתר את זה שתפרי ההלחמה של מיכל הדלק פשוט התפרקו!

השיא היה כשכמעט נהרגתי ברכב בגלל תקלה. בוכנה ב אי בי אס נתפסה במהירות 120 קמ"ש בכביש החוף כשהיא גורמת לגלגל קדמי להתפס, ליתר ה 3 להשאר חופשיים, ולניתוק דוושת הברקס. מה קרה בעקבות זה לא קשה לדמיין. טוטל לוס.

אבא שלי, שלא יכול להתנתק ממרצדס בגילו המופלג נוסע במרצדס משנת 2002 עם בקושי 100000 ק"מ ומשלם על זה בדם יזע ודמעות (וכמובן בכיס) עיקר הקילומטראז' שלו הוא בנסיעות למוסך, והרכב לא נסע בסדר עם תקלות חוזרות ונשנות מאז שהוא נקנה (כ 4 שנים)

אדם בכיר במערך של היבואן לחש לי בשקט שמ 95 המהנדסים של מרצדס הלכו לישון והתעוררו בערך לפני שנה. עדיין, חובת ההוכחה על החברה כשהרכבים האלו יתיישנו קצת.

איש יקר שהוא אחד המקצוענים הטובים ביותר במרצדס פורשה ובמוו (אם לא הטוב שבהם) נשאל למה לא רואים במוסך שלו לקסוס. הוא התחיל לצחוק וסיפר על לקוח וותיק שלו שהחזיק מרצדס כמה שנים, ועבר ללקסוס. אחרי כמה שנים עם הלקסוס האיש המסודר מאוד ישב ועשה חשבון והניח אותו לפניו. בתקופת בעלות די דומה הוא הוציא על המרצדס כ 300000 ש"ח ועל הלקסוס - רק טיפולים. אדם אחר שאני מכיר הוציא כ 180000 ש"ח על תיקונים במרצדס 2006. חוץ מזה הוא סיפר לי סיפורים מסמרי שיער על מרצדס, שאת חלקם הכרתי ממקור ראשון.

תיכנס לכל מוסך גדול של מרצדס ותראה שורת רכבים, בעיקר אס קלאס, שנכנסים עם חריקות ורעשים חזקים. הם פשוט נכנסים אחד אחרי השני לתיקוני מתלים שמחזיקים בקושי כמה חודשים וחוזר חלילה.

ולכל אלה נוסיף את העלות הבלתי נתפסת של חלקים מקוריים למרצדס, בעיקר בארץ. זה תמיד היה כך, אבל האמינות חיפתה על זה. היום אין סיכוי לתחזק מרצדס כזו באיזו רמת שפיות.

ביצור, אם הכיס ועוגמת הנפש שלך חשובים לך, תתרחק.

בהצלחה

אתה רציניי:shock:

עשיתה ממרצדס לאדה , בן אדם ,יכול להיות שמרצדס לא אמינה כמו אלו שלפני שנת 2000 אבל מפה ועד להגיד את מה שתיארתה יש מרחק כמו המפעל של לאדה ברוסיה למפעל בנז בגרמניה ועוד ברגל.

עדיין לחברה הזאת יש את הסטנדרטים הכי מחמירים ,שהם לפחות כמו המתחרות שלה.

לקסוס מבחינתי עדיין לא ברת השוואה למרצדס ולמה שמרצדס מסמלת (ואני לא רוצה אפילו להתחיל איזשהו ויכוח בנוגע לזה).

לטעמי גם a8 וגם סידרה 7 יהיו עם אותה עלות אחזקה במידה ושלושתם באותו מצב.

עכשיו ,בנוגע לפותח השירשור.

יכול להיות שאתה תרכוש את המרצדס ושנתיים היא לא תעשה לך בעיות מלבד טיפולים שוטפים.

יכול להיות שאחרי חודש יילך איזה חיישן ואתה תצטרך להיפרד מעשרת אלפים שקל.

כמו שהבנת ,הכל יכול להיות ,השאלה אם אתה מוכן כלכלית למצב שבוא תצטרך להשכיב סכום נכבד במידה והרכב ידרוש את זה.

אני יינסח את זה בצורה פשוטה. "אם במקום המרצדס ,אתה מתכנן לקנות מזדה ,אז תקנה מזדה"

אל תשכח עוד משהו , האיבוד ערך הוא אפסי ביחס למה שהבעלים הקודמים איבדו.

אם אני הייתי אתה ,הייתי רוכש את הרכב נהנה קצת ומעיף אותו הלאה ,רק הייתי לוקח בחשבון שההרפתקה הזאת יכולה לעלות לי הרבה כסף ,השאלה כמה הרבה ?,זה תלוי רק במזל.

rover r75 -2.5L v6 -177h.p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

EZL 280/

עשית ממרצדס קצת לאדה.

אכן היו לא מעט בעיות איכות ואמינות בדגמים שבבין 95-02. אך מכאן ולהפוך את מרצדס לגרוטאה נוסעת הדרך עוד רחוקה.

אחת מהסיבות היא שבתקופה הזאת לראשונה בהסטוריית רכב התחילו להכניס אלקטרוניקה באופן מאסיבי,ומאחר וזהו דור ראשון של האלקטרוניקה היו לא מעט באגים איתו.

אבל כן מעולם כבר לא יהיה OVERENGINEERINg שכה מאפיין את המרצדסים הישנים(W126,W140 ,W123)

אבל זה לא רק נחלתה של מרצדס, אלה זו היא דרך שבא צועד כול עולם הרכב(וקל וחומר יצרנים שמציבים את חזית הטכנולוגיה במכוניות שלהם).

בנוסף לכך עוד סיבה לאיכות ה"ירודה" של מרצדסים באותן תקופות היא המיזוג עם קרייזלר.

אגב רבים בגרמניה ובעולם אומרים שאחרי W140 גרמנים היו צריכים לייצר את W221(הדור הנוכחי) 8)

עריכה:

דיסקברי העלה פה הצעה מאוד מעניינת, מנסיעה קצרה על הרכב התרשמתי ממנו לטובה, אם כי הרכות שלו לא תתאים לכול אחד אבל ללא ספק מדובר ברכב מפנק ביותר.

תנסה לארגן נסיעת מבחן ותראה אם זה מתאים לך. כמובן שאין לו את הסמל על ההגה והכוונת על המכסה מנוע, והשכנים לא יחשבו שפתאום התחלת לסחור בסמים, אך תקבל רכב הרבה יותר זול באחזקה ואני אזהר ואומר שגם יותר אמין(פשוט כי יש לו הרבה פחות מערכות חשמליות מתוסבכות שיכולות להתקלקל).

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכיר במערך ה-BS אולי.

בקשר לבולמים, אלו בהם בולמי אויר ועם כל הכבוד הם לא מחזיקים מעמד רק כמה חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5162 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...