Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת איתות לא תקינה[פיאט בראבה] כ. הושלמה

nitay10
שימו לב! השרשור הזה בן 5173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפיאט בראבה בזמן האחרון כשלוחצים ברקס ומאותתים שמאלה האיתות נהיה איטי יותר והפנסים האחוריים האדומים נדלקים ונכבים לסירוגין (כשמנורת האיתות הכתומה דולקת ולא דולקת)...כל זה קורה כשהאורות עובדים. אם מכבים את האורות הכל כרגיל.

בנוסף, כשמפעילים את האזעקה, רק האורות הכתומים מצד שמאל עובדים...משהו כנראה לא בסדר עם החוטים או משהו...

אני רוצה לטפל בבעיה לבדי ולא לשלם על תיקון. מישהו יודע איך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל הבעיה הנה הארקה לא טובה בחוט השחור שבמחבר החשמלי שמתחבר אל הפנס האחורי.

אל המחבר הזה תוכל להגיע בתוך תא המטען ולאחר הסרתו מהפנס עצמו ראה אם מגע החוט השחור חרוך ואז יש לנקותו, לכופפו מעט ולנקות גם את המגע שממול בבית הפנס.

לעיתים נדירות יותר, משוחרר חוט הארקת הפנס שמחובר לפח הדופן האחורי של המכונית, בתוך תא המטען.

זה קצת קשה ללמד חשמל רכב ותיקון תקלה בהתכתבות, אבל אני מקווה שזה יעזור לך.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה שיטת פעולה גם בפונטו.

לצורכי הסרת הפנס האחורי צריך לפרק 2 אומים גדולים (בדור 1 עם בוקסה 19 מ"מ ובדור 2 (ספייס) עם בוקסה 17 מ"מ),

כשאום אחד עליון נמצא בתוך הרכב, מתמחת לפקק פלסטיק בדופן שמעל משענת המושב האחורי והאום התחתון נמצא בתא המטען בדופן האחורי.

החוט השחור הנו של הארקת הפנס.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי תודה.

לפרק את הפנס אני יודע.

לצערי בפעם האחרונה שהחלפתי נורה שרופה האום שתופס את הפנס נפל לי למטה לתוך הפך כנף אחורית.

יש דרך להוציא אותו?

והאם יש תרסיס מומלץ לספריי מגעים?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אומי פנס שהנם מאלומיניום ויש כאלו שמברזל שאותם ניתן לנסות "לדוג" ע"י מגנט ארוך וגמיש.

אם אינך מצליח, אז קנה אום חדש כזה.

צריך תמיד להזהר שאום זה לא יפול בזמן הפרוק וההרכבה.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחנויות חלפי פיאט או במוסכים מורשי פיאט ואולי יהיו מוכנים למכור לך גם בפרוקיות רכב.

לא צריך להשתמש בספריי מגעים אלא לגרד ולכווץ את פחית המגע.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה פעולה גם קשורה להפעלת אורות האיתות כשמפעילים את האזעקה?

גם לי יש פיאט בראבה ולא מזמן הפסיק צד אחד לעבוד (רק כשמפעילים אתה האזעקה) ושבוע שעבר גיליתי שגם הצד השני הצטרף לשביתה.

לא מצאתי פיוז תקול בתיבת הפיוזים ולא מצאתי את המיקום של הפיוז של האזעקה שהבנתי שנמצא בקום נפרד.

תודה מראש.

צח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן דריכת האזעקה, מע' האזעקה היא שמזינה בנפרד את נורות האתות (2 חוטי חשמל ממנה מתחברים אל אתותי הרכב),

כך שאם באופן רגיל האתותים פועלים אז התקלה הנה במע' האזעקה.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5173 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...