Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עצה ממבני ענין-משפחה מרובת ילדים (הכוונה לרכב למשפחה כזו, לא ייעוץ בקנית משפחה)

shlompi01
שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בשעה טובה - גדלנו והיתרחבנו - וכרגע - אנחנו משפחה עם ארבעה ילדים (ושני הורים) .

הדילמה שלנו היא - האם לעשות מאמץ ולקנות רכב יותר גדול.

יש לנו כרגע - שני רכבים.

רכב חברה סטנדרטי (ליסינג.... ) , ורכב פרטי .

עליות המעבר לרכב יותר גדול - ברכב החברה - הן עצומות.

מצד שני - לאישתי יש רכב שהיא ממש מרוצה ממנו , ויהיה לנו קשה מאוד להשיג רכב בכזו רמת גימור (רנו סניק - 2000 סמ"ק - דגם המנהלים) .

האם זה שייך להישאר בשתי מכוניות?

זה יעיל?

ואם לא - מה נוכל להשיג בתקציב שלנו (כ50000 א"ש) למשפחה מוגדלת שכזו...

תודה מראש!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הנ"ל ניתן להשיג MPV מדגמים מוקדמים יחסית.

בנוסף אפשר לבדוק את אופציית המולטיפלה.

הMPV יהיה כנראה שתיין יותר, ולדעתי גם גדול מדי וכמובן ממודל ישן יותר.

המולטיפלה לדעתי תענה על צרכיך בצורה הטובה ביותר:

בהנחה שתצליח למצוא אקזמפלר במצב טוב (משימה קשה) תהנה מרכב פרקטי ונוח, ועלויות יחסית לא גבוהות לרכב בעל 6 מקומות.

על העיצוב אפשר להתווכח הרוב סולדים ממנו אבל יתרונות הרכב מבטלים את ה"חסרון" הזה לדעתי

הבעיה העיקרית שאני מוצא הוא הגיר שלפי הידוע לי ידני.

.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה קצת סדר:

מולטיפלה היא ידנית בלבד - לא ברור האם רכב בעל גיר רגיל בא בחשבון.

מאזדה 5 לא תהיה נוחה למשפחה עם 6 נפשות - כאשר כל המושבים מורכבים, אין מקום לעגלה או אפילו תיק בינוני (בגלל שבמאזדה 5 יש רק 6 מושבים מלאים). אני כבר לא מדבר על כך שמזדה 5 מעל התקציב.

עכשיו לשאלות "מה כדאי" ," מה יעיל " ועוד:

נכון לעכשיו המצב הוא כזה - בשביל לצאת עם כל המשפחה צריך לנסוע עם שני רכבים.

ברור שזה לא נח, השאלות שחייבות להשאל:

עד כמה זה מפריע לכם,

האם אתם מרבים לנסוע כולם ביחד,

האם יש הגבלת קילומטראז' לרכב ליסינג,

האם אתם יכולים להסתדר עם רכב אחד + חישוב כלכלי (תוספת לרכב ליסינג גדול מול קיזוז החזקת רכב פרטי,

או לחליפין, השקעה ברכב פרטי וויתור על רכב ליסינג כלל.

במידה ותחליטו להחליף את הרכב הפרטי שלכם, האופציה המתבקשת (בגלל שאשתך ממש מרוצה מהרכב שלה) - רנו גראנד סניק:

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=20682&Year=2005

או פיג'ו 307SW רצוי עם מנוע 2000 סמ"ק :

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=21528&Year=2003

לא ברור, האם גיר רגיל בא בחשבון.

אם כן, מולטיפלה יכולה להיות אופציה . הבעיה היא שאחרי 2003 -2004 בקושי נמכרו מולטיפלות (היבואן העלה את המחיר בצורה משמעותית וזה פגע במכירות), רוב המולטיפלות ממודל 2003 יהיו במצב ירוד (כמות נסיעות גדולה של רכבי דיזל).

גילוי נאות: גם אני במצב שלכם (זוג + 4 ), אני הלכתי לכיוון אחר - סיטרואן ג'מפי טורבו דיזל ידני, בגלל צריכת סולר טובה ומרחב פנים ללא תחרות. חיפשתי כמה חודשים עד שמצאתי אחת במצב טוב (אבל התקציב שלי היה יותר גדול, לכן הצלחתי לשים יד על מודל 2007).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי במשהו:

ישנו רכב עם 7 מקומות ישיבה מלאים מקבוצת 2.

זהו רנו לוגאן MCV (גם ידני וגם אוטומטי):

http://www.renault.co.il/cars/DaciaLogan/home.html

זאת אפשרות למי שלא רוצה לשלם עלויות גדולות לרכב ליסינג גדול עם 7 מקומות ישיבה.

לא מכונית מפוארת, אבל שימושית מאוד.

אולי תברר בעבודה..

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה קצת סדר:

מולטיפלה היא ידנית בלבד - לא ברור האם רכב בעל גיר רגיל בא בחשבון.

מאזדה 5 לא תהיה נוחה למשפחה עם 6 נפשות - כאשר כל המושבים מורכבים, אין מקום לעגלה או אפילו תיק בינוני (בגלל שבמאזדה 5 יש רק 6 מושבים מלאים). אני כבר לא מדבר על כך שמזדה 5 מעל התקציב.

עכשיו לשאלות "מה כדאי" ," מה יעיל " ועוד:

נכון לעכשיו המצב הוא כזה - בשביל לצאת עם כל המשפחה צריך לנסוע עם שני רכבים.

ברור שזה לא נח, השאלות שחייבות להשאל:

עד כמה זה מפריע לכם,

האם אתם מרבים לנסוע כולם ביחד,

האם יש הגבלת קילומטראז' לרכב ליסינג,

האם אתם יכולים להסתדר עם רכב אחד + חישוב כלכלי (תוספת לרכב ליסינג גדול מול קיזוז החזקת רכב פרטי,

או לחליפין, השקעה ברכב פרטי וויתור על רכב ליסינג כלל.

במידה ותחליטו להחליף את הרכב הפרטי שלכם, האופציה המתבקשת (בגלל שאשתך ממש מרוצה מהרכב שלה) - רנו גראנד סניק:

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=20682&Year=2005

או פיג'ו 307SW רצוי עם מנוע 2000 סמ"ק :

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=21528&Year=2003

לא ברור, האם גיר רגיל בא בחשבון.

אם כן, מולטיפלה יכולה להיות אופציה . הבעיה היא שאחרי 2003 -2004 בקושי נמכרו מולטיפלות (היבואן העלה את המחיר בצורה משמעותית וזה פגע במכירות), רוב המולטיפלות ממודל 2003 יהיו במצב ירוד (כמות נסיעות גדולה של רכבי דיזל).

גילוי נאות: גם אני במצב שלכם (זוג + 4 ), אני הלכתי לכיוון אחר - סיטרואן ג'מפי טורבו דיזל ידני, בגלל צריכת סולר טובה ומרחב פנים ללא תחרות. חיפשתי כמה חודשים עד שמצאתי אחת במצב טוב (אבל התקציב שלי היה יותר גדול, לכן הצלחתי לשים יד על מודל 2007).

ואוו - תודה רבה על כל העיצות.

אישתי לא אוהבת גיר רגיל .

וכרגע - המצב בעבודה ממש לא ברור - כך שלא ממש בא לי "לעשות רעש בצנרת" כרגע .

אישתי טוענת - שבינתיים ניסתדר עם שתי מכוניות - עד שזה ממש יהיה מטרד.

שכחתי לציין - שיש לי עוד ילדה שזקוקה לבוסטר - כך שאני צריך רכב עם 6 מקומות "אמיתיים" .

באמת - מכל מה ששמעתי על מזדה 5 - הוא הכי בעייתי , גם אין מספיק מקום - וגם בקבוצה גבוהה.

חשבתי לקחת אותו - בתוספת גגון או משהו.

לגבי סיטרואן - זאת האופציה הכי טובה באמת - אבל לא באה בחשבון בעבודה , וגם אני לא בטוח שאישתי תירצה אותה...

ושוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לעשות רעש - אם יש אפשרות להחליף הם יסכימו. בכל זאת, הם מבינים את מצבך וצרכייך.

על השאלה מקבלים תשובה.

יש גם סיטרואן C4 פיקאסו, שבו החלוקה הפנימית יותר מוצלחת מאשר במזדה 5 (אבל בכל זאת שני המקומות האחוריים מיועדים לילדים בלבד). היתרון של C4 פיקאסו בשורת המושבים השניה - שלושה מושבים מלאים.

אבל שוב, רק רנו לוגאן נמצאת בקבוצת 2, והיא בעלת 7 מקומות "מלאים" (אני מדבר על גיר אוטומטי).

החיסרון של לוגאן הוא בחוסר איבזור וברמת הבטיחות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לעשות רעש - אם יש אפשרות להחליף הם יסכימו. בכל זאת, הם מבינים את מצבך וצרכייך.

על השאלה מקבלים תשובה.

יש גם סיטרואן C4 פיקאסו, שבו החלוקה הפנימית יותר מוצלחת מאשר במזדה 5 (אבל בכל זאת שני המקומות האחוריים מיועדים לילדים בלבד). היתרון של C4 פיקאסו בשורת המושבים השניה - שלושה מושבים מלאים.

אבל שוב, רק רנו לוגאן נמצאת בקבוצת 2, והיא בעלת 7 מקומות "מלאים" (אני מדבר על גיר אוטומטי).

החיסרון של לוגאן הוא בחוסר איבזור וברמת הבטיחות .

תודה רבה.

ברגע שיהיה ברור מה העתיד שלי כאן (אם יש בכלל) - אברר לגבי לוגאן.

אגב - מישהו מכיר חברות - שברגע שיש לעובד יותר משלושה ילדים - משדרגים לו אוטומטית את הרכב?

יש לי חבר שעבד ב"סלקום" - וזה מה שקרה לו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימת ברלינגו מנוע 1600 סמ"ק טורבו דיזל 7 מקומות,

פיג'ו פרטנר מנוע 1400 סמ"ק בנזין 7 מקומות.

שני הרכבים ידניים בלבד,

מנוע 1400 סמ"ק של פרטנר חלש מאוד,

עוד לפני חודשיים היה מחסור בברלינגו 7 מקומות (אני לא יודע מה המצב עכשיו).

סידור המושבים מוזר מאוד. השורה השלישית מתקפלת כולה (אין אפשרות לקפל רק חלק מהמושבים),

כאשר המושיבם האחוריים מקופלים, נשארים רק 4 מקומות ישיבה.

אני כבר לא מדבר על זה שאין אפשרות להכניס תיק קטן לבגאז', כאשר כל המושבים מורכבים - רק בסלון, לא נראה לי נח לנסוע בין התיקים ועגלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ... גם אני שמעתי את זה על הברלינגו.

למרות שזה הרכב חברה הכי טוב שהיה לי.

(והיו לי הרבה!!!) .

הקיצר - המסקנה שלי היא לחכות עד שניראה איפה אני עומד בעבודה - ורק אח"כ - להמשיך הלאה.

תודה לכל העונים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב - מישהו מכיר חברות - שברגע שיש לעובד יותר משלושה ילדים - משדרגים לו אוטומטית את הרכב?

יש לי חבר שעבד ב"סלקום" - וזה מה שקרה לו .

אני מכיר הרבה מקומות עבודה ואת תנאיהם ואין בשום מקום "שדרוג אוטומטי". יכולים להציע לעובד שיפור תנאים או אולי שימשיך ליסינג לוואן של מישהו שהיה ועזב, אבל אף מעביד לא יתנדב פתאום להוציא עוד איזה 1000 בחודש על לינסינג וגם יותר בהוצאות הדלק.

נדמה לי שבצה"ל קצינים בכירים מרובי ילדים כן מקבלים ינודאי טראג'ט במקום רכב כמו B4.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

עברנו לפני קצת יותר משנה למאזדה 5 מאותה סיבה - 4 ילדים. קניתי במקום לקחת ליסינג בגלל העלות הגבוהה בליסינג.

הילדים עדיין עם בוסטרים.

הרכב נהדר. מסתדרים מעולה עם המקום - 3 יושבים בספסל האמצעי (כולל תינוק עם כיסא), אחד מאחור, ואחד הכסאות מאחור מקופל. זה נותן הרבה מקום, כולל לנסיעות ארוכות עם מזוודה ועגלה וכו'.

לוקח לנו לחגור אותם דקה נוספת בכל פעם, כי קשה למצוא בין הכסאות את הקליפסים, זה זניח.

הילדים לא מתלוננים על צפיפות.

הכסאות מקדימה נוחים מאוד. אני נוהג הרבה, כסא הנהג נוח לי יותר מהרכב הקודם - רנו מגאן.

צריכת דלק - 1:10.5 אם כי רוב הנסיעות בינעירוניות.

הרכב אמין מאוד.

ביטוח, טסט, טיפולים - עלויות סבירות.

האזעקה קצת מעצבנת ...

אם אתה לא לוקח דיזל (לא יודע להמליץ או לא), רכבים אחרים יהיו פחות אמינים (רנו סניק או פג'ו 307, על C4 אין עדיין לדעתי מספיק מידע) או שתייני דלק (גראנדיס או MPV). ג'אמפי פחות נוח.

זה מה שאני העליתי בסקר דגמים שלי לפני שנה.

ממליץ בחום על מאזדה 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...