Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשבה בקול רם או, האם הייתם שוקלים לקנות אמריקאיות.

מצמץ
שימו לב! השרשור הזה בן 7328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיום כשהמחירים של רוב הארופאיות בשמיים (יורו) פתאום נוצר חלל מסויים בתחום ה200-300K ונוצר מצב שבו אין המון מכוניות כדאיות בתחום זה והרבה יותר משתלם לרדת ולהתמקד במשפחתיות הגדולות (שגם הן לאט לאט מזדחלות עם מחיריהן לכיוון ה170K+-). כפי שידוע לכם מחירי התוצרת האמריקאית ($) לא ממש עלו ונוצר מצב שבו האמריקאיות פתאום מתחילות למצוא את מקומן בשוק הישראלי. דבר זה גרם לי לחשוב שוב על הביואיק לה-סייבר. בזמנו לא היינו מעלים על דעתינו להעלות את שמה על שפתינו אפילו לא כאופציה והיינו משבחים אותה בחיבה ואומרים שהיא "הדרך הכי טובה לשרוף רבע מליון ש"ח", אבל כיום כשהיא עדין עולה כמעט אותו הדבר, האם אין מקום לדעתכם לשקול מחדש את מקומה בחניה של הישראלים?

1. דעתי האישית עליה כמכונית לא השתנתה אבל מעניין אותי לדעת האם אתם הייתם מעלים אותה בדרגת הכדאיות לעומת מקודם או שמא לדעתכם היא עדין נחשבת לטרפה שגם במחירה הנוכחי רצוי שלא "להיכנס עימה למיטה"?

2. הסברינג והאימפלה פחות או יותר מבחינת מחיריהן נראות כאופציות לא רעות. האם לדעתכם היה רצוי לקדם את כדאיותן יחסית למחיריהן? (לדוגמא האימפאלה 3.4 עולה כמעט כמו האוונסיס)?

נ.ב.

ברצוני להדגיש שאני לא מדבר כרגע על טיב המכוניות האמריקאיות לעומת המשפחתיות הגדולות שעליהן אנחנו מדברים לרוב, אלא נטו על הכדאיות של התוצרת האמריקאית ביחס לתמורה שהן מציעות בפחות או יותר אותו טווח המחירים.

אשמח לשמוע את דעתכם, מצמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האמריקאיות שנמכרות בארץ הן מכוניות עממיות בארצות-הברית,נראות נוסעות ומתנהגות בהתאם.אמנם המחיר שלהם מפתה-אבל המכוניות ממש לא..הסברינג האלרו והאימפלה נופלות מכל המכוניות היפניות והאריפאיות כמעט בהכל,ובנוסף מפסידות מערכן בקצב מבהיל.בארצות-הברית הן נמכרות ברובן לציי רכב,מפני שאף אמריקאי שפוי לא ייעז להיראות עימן.תור הזהב של האמריקאיות היסתיים לפני 30 שנה,כשנגנזו מנועי ה 8 צילינדר,ומאז משבר האנרגייה כמעט ולא יוצרו מכוניות אמריקאיות ראויות,בטח לא משפחתיות גדולות.קנה משהו אירופאי או יפני,תהנה הרבה יותר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחחחח כמה שאני לא מסכים איתך. אתה לא יודעים כמה האמריקאים נהנים מהמכוניות האלה, ואם המצב בארץ היה טוב, גם אנחנו היינו נהנים מהם.

נסעת פעם על אוטו אמריקאי גדול? משהו בסיגנון הגרנד פרי? לי היה הרבה זמן אותה, ונהנתי מכל רגע איתה, בעיקר מהמנוע המדהים 3100 סמ"ק. כאשר אתה לוחץ על דוושת הדלק, אתה מרגיש משיכה כל כך חזקה, שלא תקבל בשום מכונית משפחתית\מנהלים יפנית\אירופאית סטנדרטית. כמו כן הנוחות נסיעה לא רעה בכלל, מזכירה מאוד את האופי הצרפתי. המכונית משייטת ומגהצת את הכביש בצורה מעוררת הערכה.

אם מתישהו המצב בארץ ישתפר, אתה תראה עוד ועוד מכוניות אמריקאיות על הכבישים.

החיסרון, אולי היחידי, של האמריקאיות הוא התנהגות הכביש, אך כמה מהרוכשים הפוטנציאליים של הביואיק, למשל, יחפשו התנהגות ספורטיבית???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מסכים עם פרחי.

לחבר של אבא שלי יש סיברינג אז נכון היא לא מי יודע מה אמינה וגם לא מי יודע מה מתנהגת [ניסיתי אותה היום מס' שעות].

אבל איזה ישיבה, איזה גודל, איזה פאר (מזגן של משאית קירור, חימום במושבי העור הענקיים, כסאות אלקטרונים, תצוגה מרהיבה של הלוח שעונים ומערכת שמע המורכבת מ6 רמקולים ששומעים בהם ממש אבל ממש טוב.) זה הבדל עצוםי מכל יפאנית\ אירופאית ממוצעת.

אז מי שהדברים הנ"ל חשובים לו ובעיקר כוח זה אחלה אוטו.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האמריקאיות שנמכרות בארץ הן מכוניות עממיות בארצות-הברית,נראות נוסעות ומתנהגות בהתאם.אמנם המחיר שלהם מפתה-אבל המכוניות ממש לא..הסברינג האלרו והאימפלה נופלות מכל המכוניות היפניות והאריפאיות כמעט בהכל,ובנוסף מפסידות מערכן בקצב מבהיל.

שוב, אני חוזר על דברי, אני לא מדבר על טיב, איכות וכו' שכן התשובה היא ברורה, אלא אך ורק לגבי כדאיות כיום לעומת בעבר ולכן אני מסיק שאתה לא משנה את דעתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המכוניות האמריקאיות היו כאלו ניפלאות,למה ממשלת ארצות-הברית נקטה במדיניות של מכסות יבוא?כדי שתעשיית הרכב המסויידת שלהם לא תקרוס כליל...אתה טוען שהסברינג לא אמינה ולא מתנהגת?למה צריך אותה בכלל?פעם אוטו אמריקאי היה עושה רושם על אנשים,היום מזמן כבר לא.גרנד פרי?לאבי היתה כזו חדשה ב 94.הביצועים אכן היו טובים,אבל אחרי שהחלפנו 4 פעמים אלטרנטור,חיישנים מסוגים שונים ועוד כהנה וכהנה הפתעות,מכרנו אותה באגורות.שים לב גם שרבות המכר האמריקאיות הם בעיקר טנדרים וגיפים גדולים.קרא פעם את דוחות קונסיומר ריפורט ותראה מי ממוקם בעשרת המקומות הראשונים-היפנים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש גרנד פרי 96.

אין ספק שהאוטו נוח מאוד. במיוחד לנסיעות ארוכות (ספינה)

לומרות שבעיר הי דיי מגושמת.

האוטו אמין בצורה מדהימה... ובישביל אוטו במחיר שלו יש לו דיי הרבה תוספות כגון תצוגה של מהירות ועוד כמה שטויות על השמשה , זה מוקן על השמשה. משהו מאוד נוח ומגניב.

כשהרכב מגיע ל 110 מעלות חום תוך 3 שניות יש לו מן מערת כזאת שאוטומתית מקררת ומורידה את החום ל 85 (אני מדבר על החום של המים)

יש צג שמודד קילומטרז', צריכת דלק ברגע נתון, צריכת דלק ממוצעת, טמפרטורה ביפנים, בחוץ ועוד.

כסא נהג חשמלי... בקרת יציבות , למשל בסיבוב אם אתה מאבד שליטה על האוטו כשהוא מפרפר הוא אוטומטי מנתק את הדוושה של הגז ל 15 שניות, ועוד מלא פיצ'יפקעס..

כל זה לאוטו שנת 96 שמחירו עומד על כ 47 אלף והן נסחרות בערך ב 10 מתחת למחירון.

מה שכן אחזקה יקרה בטייייירררוווף! אבל ממש יקרה.

טיפול 10,000 למשל. שכולל שמנים, פילטרים, רפיתוד בלמים. עלה קרוב ל 3,500 שח!

שאת אוטו הטיפול ועוד צינורות ברקסים עשיתי בקליאו שהייתה לי ב 800 שח.

בנסיעה עירונית האוטו בולע דלק.

אבל.. וזה אבל ממש גדול! בנסיעה מהירה האוטו חיסכוני יותר מכל 1.6 יפנית עממית! ואל תגידו לי אתה מדבר שטויות כי זה בדוק.

למשל אבא שלי נסע עם האוטו לאילת. מקרית גת (חור נידח ליד באר שבע) יצא עם רבע טנק, תיתלדק בבאר שבע, 180 שקל. חזר מאילת עם רבע טנק! מדובר בנסיעה של 110-120 כל הדרך עם מזגן. חבר שלי עם לנטיס 1.6 תיתדלק 240 שקל הלוך חזור.

ולמה זה? כי יש לאמריקיות נפח מנוע גדול ככה שבעליות וכאלה ובנסיעה מהירה רגוע הוא לא מתאמץ בגרוש.

מה גם שמנועים אמריקאים על הטיפול הנכון סוחבים בלי בעיות לכיוון המיליון בקילומטרז'.

לאבא שלי הייתה וונדורה עם 800,000 קילומטר. ולא אחלה גרם שמן. וונדורה בנזין שנת 91. העיכר לטפל בזמן !

הבעייה הכי גדולה של האמריקאיות היא שהן צונחות במחירון בצורה מטורפת.

40 אלף שלק ב 4 שנים. צנחה הפונטיאק שלנו.

זה אוטו שלא שווה למכור אותו. כי במחיר הזה אין שום אוטו שיספק את אותה הסחורה!

=========================================

SILVER GT99

http://pic.hevre.co.il/UserAlbum.asp?uid=533D1E2E264446D48118FF4BF6F82A9A&alid=193177

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי, לא סתם GM הוא יצרן הרכב הגדול והעשיר ביותר בעולם.

ולא סתם המשפחתית הנמכרת ביותר בארצות הברית היא טויוטה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון מטומטם ושגוי... למה? כי לא כמו בארץ הקטגוריה הכי נמכרת היא לא משפחתית ורוב המשפחות לא נוסעות במשפחתית!

<-- דומה אבל... לא... :) [306 S16]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתון מטומטם ושגוי... למה? כי לא כמו בארץ הקטגוריה הכי נמכרת היא לא משפחתית ורוב המשפחתיות לא נוסעות במשפחתית!

משפחתית בארצות הברית = טויוטה קאמרי, פורד טאורוס ז"ל, אולדסמוביל אלרו ז"ל וכדומה.

ולא קומפקטית, שהיא הונדה סיוויק, טויוטה קורולה, פורד פוקוס וכדומה.

אגב, גם בקטגוריית הקומפקטיות מובילה יפנית (הונדה).

למעשה, האמריקנים מוכרים לעצמם בעיקר "משאיות" (טנדרים מגודלים) וכביש-שטח מנופחים.

אפילו מיניוואנים כבר מראים זיקה ברורה ליפן (טויוטה סיינה, הונדה אודיסיי וכדומה).

האמריקנים - גם עובדי דטרויט - קונים יפניות. למעט חובבי הטנדרים הענקיים, וגם זה רק כי

היפנים לא מיוצגים (כרגע, ולא לעוד הרבה זמן) בקטגוריה.

בעיתונות האמריקנית מתעסקים הרבה מאוד בשאלה מתי טויוטה תעבור את ג'נרל מוטורס

(את פורד היא כבר עברה) ותהיה היצרן הגדול בעולם. מבחינת שווי הון החברה - היא כבר

יכולה לרכוש את ג'נרל מוטורס.

אז איפה הנתון ה"מטומטם ושגוי"? למה שלא תלמד להתנסח באופן קצת פחות גועלי?

תודה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהד גדול של תעשיית הרכב האמריקאית וההשמצות כואבות לי בלב כל פעם שאני רואה את הדברים האלה נאמרים...

רוב המשפחות בארה"ב נוסעות בSUV and Pick up מה לעשות... לא יודע למה..

עובדה שהמכונית הכי נמכרת בכל הקטגוריות היא הF-150...

אני אישית מכיר כמה משפחות בארה"ב שהמכונית ה"משפחתית שלהם זה למשל וואן של פאונטיאק והמכונית של אב המשפחה זה קאדילק או עוד כל מיני דוגמאות... שהמכונית המשפחתית פשוט לא נכנסת שם כי לא פרקטית להם... היא לא מפוארת ואי אפשר לעבוד איתה...

אנשים שקונים את המכוניות האלה (שאגב הם מאוד זולות לא ממש מכוניות נחשבות...)

הם אנשים כמו אבא שלי שנמצא חודש פה חודש שם אז הוא קנה פורד טארוס 2003 ב10000 דולר שזה גרושים...

אני חושב שהמכוניות האמריקאיות נוחות מהירות אמינות בהחלט (על סמך מה שאבא שלי עובר עם האוטו שלו) אוכל דלק לא קטן אבל זה יחסית זול...

אני אוהב את הטנקים הענקיים האלה שנוסעים בכבישים שם... אני אוהב את ארה"ב מה לעשות...

ניסוח נאה... אני ינסה :roll:

<-- דומה אבל... לא... :) [306 S16]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו הבנתי מה התכוונת, ואפילו לא היית צריך להתעצבן :wink:

ואני אסביר מה אני התכוונתי:

לא אמרתי שמכוניות משפחתיות הן הנמכרות ביותר באמריקה. כמובן שלא. טנדר ה-F החדש

של פורד מסתמן כממשיך דרכה של הסדרה כמובילת מכירות.

אבל גם משפחתיות - ולא מעט - נמכרות בארצות הברית. בכל הקשור למכוניות נוסעים

(פרטיות, משפחתיות, קרא להן כרצונך) - האמריקנים מדשדשים במקום. אלמלא הכביש-שטח

והטנדרים הגדולים תעשיית הרכב האמריקנית היתה בצרות (עוד יותר) גדולות משהיא עכשיו.

אז אמנם באופן כללי הרכב הכי נמכר בארה"ב הוא פורד, אבל בין המכוניות הפרטיות היפנים

מובילים, ובדירוג הכולל (משפחתיות+מסחריות לסוגיהן) ג'נרל מובילה, לפני פורד וטויוטה

שמתחלפות במקום שני ושלישי לסירוגין (שוק אמריקני בלבד, מחוצה לו טויוטה מובילה לפני פורד ואחרי ג'נרל).

ועד כאן השיעור בכלכלה, שיעממתי את עצמי אפילו :lol:

ואם כבר בעניין - לנושא עצמו:

לשאלה "האם לרכוש מכונית אמריקנית" חייבת להיות אותה תשובה כמו לשאלה "האם לקנות מכונית אירופאית" או "האם לקנות מכונית יפנית":

תלוי איזו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לי, בזכות מי, לדעתך, ג'נרל מוטורס מייצרים כיום מכוניות נורמליות??

מבחינתם, כל עוד הם מוכרים במיליונים לאמריקאים הטיפשים, המכוניות היו יכולות להשאר ברמה שהיו בשנות ה-70 (שאז GM ייצרו כמה זוועות על גלגלים). רק בגלל היפנים (וגם קצת האירופאים), שהתחילו לייצר מכוניות נורמליות, האמריקאים התחילו להבין (באיחור) שעם סחורה פגומה אפילו האמריקאי הפטריוט ביותר יעבור לטויוטה.

העובדה המצערת (אותך :p ) היא שבסוף שנות השבעים האמריקאים ייצרו מכוניות מזוויעות, ו-GM במיוחד. כיום הם משתפרים רק בגלל שמכריחים אותם, בגלל שהם מתחילים להפסיד...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...