Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב עד 13,000. מספר שאלות, התלבטיות בין מספר כלי רכב

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 5854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום...

ברצוני לקנות רכב משומש עד 13 אלף שקל לא משהו רציני רק שיהייה טוב ואמין. כעיקרון אני הולך על אוטו קטו כמו פג'ו, אופל קורסה וכו'. יש לי התלבטייות בין מספר חברות שהן: אופל קורסה,פג'ו,פיאט,סיאט,רנו,פולספאגן פולו,מיצובישי קולט ואלו עוד איזה דגם ששכחתי (התלבטות גדןלה פשוט אני לא יודע איזה מהם הכי טוב).

כמובן שאני די עבוד בעניין כי אני לא יודע איזה מן הרכבים הנ"ל עונים על הקרטריונים הבאים:

1. אמינות הרכב

2. סחירות הרכב ושמירת הערך?

3. עלות תיקונים ואחזקה שוטפת ?

אני יודע שעם סכום כסף כזה אני אני יכול לקנות בעיקר אוטו עד שנה 93, כך שזה בסדר ואני מעדיף שיהייה גיר רגיל (שיוכל פחות דלק).

על מה אתם ממליצים ולאן כדי לפנות?

אני גר באזור הצפון ליד חיפה.

תודה מראש L.A

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאסטה זה הרכב בשבילך.

רכב אמין עם תחזוקה זולה.

בבדיקה ראשונית של נמרכב יש לתת דגש על רקבונות באיזור השמשות.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הטיפ :) .

איזה דגם ואיזו שנה כדאי? פשוט לא מצאתי ב MOTOCAR את המחירים שלה

עריכה: "נוכחות חזקה של גופים ממוסדים ומקצועיים המתמחים במכירת רכבים מיד שנייה. גופים אלו יכולים להיות מחלקות טרייד אין של יבואנים, חברות ליסינג, חברות השכרה ורשתות למכירת רכבים מיד שנייה כגון אוטוסנטר וסנטרל מוטורס. היתרון שמעניקים גופים אלו הוא בראש ובראשונה אמינות – הקונים נהנים מחשיפה מלאה של מצב הרכב, כולל דו"חות בדיקה והיסטורית טיפולים. הם גם יכולים לישון בשקט בידיעה כי אם חס וחלילה הרכב שנמכר להם אינו תקין, יש להם כתובת לחזור אליה. בנוסף לכך, הרוכשים נהנים מתקנת השוק הקבועה בחוק המכר ולפיה מובטחת להם העברת הבעלות על הרכב "

יש כזאת חנות באזור חיפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גופים מוסדיים גדולים אינם מתעסקים עם רכבים בתקציבך ובשנתונים שאתה מחפש.

במקרה כזה תצטרך לחפש את הרב בעצמך בעיקר במקומונים ובלוחות האינטרנט.

הדגם המומלץ הינו ה-1.3.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מאוד מושך אותי הלוק של ה 205,106. שמעתי שאחזה של הפג'ו יחסית יקרה האם זה נכון? יש איזה אתר שבו אני יכול לראות תמונות של מכוניות משמושמת במיחד של פיאסטה (חיפשתי ולא מצאתי כלום בGOOGLE)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. עוד מישהו?

הייתי רוצה לשמוע דעה מבעלי פג'ו 205 106 האם האחזקה של הרכב באמת יקרה או שלא כולכך שונה מרכבים אחרים באותה קטגוריה?

בבעלותי פיג'ו 205 פוראבר שנת 95'. דבר ראשון אמליץ שתחפש בפורום טכני ואחזקה הודעות שלי בנושאים שונים ומגוונים הקשורים לאחזקת הרכב. אם תחפש תמצא גם הודעות רבות של אנשים אחרים לגבי רכב זה. זה יתן לך תמונת מצב.

אם עוד לא יצא לך לנהוג בפיג'ו 205, ובוודאי שלעומת יפניות או פיאסטה - אל. עדיף בשביל הכיס שלך שלא תדע מה ההבדל.

אם אתה מחפש שקט נפשי ביחס למצב התקינות של הרכב שלך - אל תקנה 205.

אם אין בידך רזרבות של כספים וחוש הרפתקנות לגבי מכונאות רכב - אל תקנה 205.

אם מה שאתה מחפש זה רכב למטרת נקודה א' לנקודה ב' - אל תקנה 205.

אם נוחות והנאה בנהיגה משניים אצלך - אל תקנה 205.

אם אין לך תשוקה למוטוריקה, או רצון לפתח כזו - אל תקנה 205.

בקיצור - קנה פיאסטה.

אני רציני לחלוטין. אין פה שום ציניות.

אם אתה כן מחליט להיכנס להרפתקה הזו, ויש סיבות למה כן, בתקציב שלך הייתי ממליץ לחפש רכב עם היסטוריית טיפולים עשירה ככל האפשר - קרי כזה שהדברים ה-"כבדים" (ראש מנוע, רדיאטור, מזגן, רדיאטור חימום, ציריות, בולמים וכו') כבר טופלו בו.

בהצלחה.

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם מה שאתה אומר של פגו' מהשנים המוקדמות יש לא מאט בעיות ואם הכיס שלך לא רחב יותר מדי אז בכלל לא כדאי לקנות פגו'. אגב זה כל דגם או רק ה205? פשוט אני מואד נמשך לצורה החיצונית של האוטו ואני יודע שהיא גם לא כזאת גרועה ביצועים אף להפך ואני מאוד רוצה פג'ו ובכל זאת אני ישאל איך האחזקה של הרכב האם ההבדלים מחירים באמת כאלו גדולים לאומת דגמי מכוניות אחרים?.

"אם אתה כן מחליט להיכנס להרפתקה הזו, ויש סיבות למה כן, בתקציב שלך הייתי ממליץ לחפש רכב עם היסטוריית טיפולים עשירה ככל האפשר - קרי כזה שהדברים ה-"כבדים" (ראש מנוע, רדיאטור, מזגן, רדיאטור חימום, ציריות, בולמים וכו') כבר טופלו בו."

כאן אתה מתקוון רק ל 205 או לכל סוג רכב בן 8 ואף יותר שנים. (מצטער על השאלות אני פשוט מאוד חדש בכל העסק הזה)

נ.ב עם כל הקטע של מכאניקה אין לי בעייה אני מכונאי כבר שלוש שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעצם מה שאתה אומר של פגו' מהשנים המוקדמות יש לא מאט בעיות ואם הכיס שלך לא רחב יותר מדי אז בכלל לא כדאי לקנות פגו'. אגב זה כל דגם או רק ה205? פשוט אני מואד נמשך לצורה החיצונית של האוטו ואני יודע שהיא גם לא כזאת גרועה ביצועים אף להפך ואני מאוד רוצה פג'ו ובכל זאת אני ישאל איך האחזקה של הרכב האם ההבדלים מחירים באמת כאלו גדולים לאומת דגמי מכוניות אחרים?.

"אם אתה כן מחליט להיכנס להרפתקה הזו, ויש סיבות למה כן, בתקציב שלך הייתי ממליץ לחפש רכב עם היסטוריית טיפולים עשירה ככל האפשר - קרי כזה שהדברים ה-"כבדים" (ראש מנוע, רדיאטור, מזגן, רדיאטור חימום, ציריות, בולמים וכו') כבר טופלו בו."

כאן אתה מתקוון רק ל 205 או לכל סוג רכב בן 8 ואף יותר שנים. (מצטער על השאלות אני פשוט מאוד חדש בכל העסק הזה)

אתה צריך לבדוק כל אוטו משומש שאתה קונה (גם בתקציב של 100000), לבדוק את כל המכלולים שהוזכרו וכו', אם תמצא אקזמפלר שמור, יהיה לך מתכון לאמינות, גם אם זה צרפתי וישן.

כמו כן, אני חושב שהקליאו גם נכנסת לתקציב (שנת 92, אולי תצטרך להוסיף עוד 1-2K), אוטו נורא נורא נוח (ביחס למתחרות).

אני שונא צרפתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשוואה פשוטה -

פיאסטה = אמין.

פיג'ו = לא אמין.

אני יודע שזה נשמע גורף ופשטני, אבל לרוב (מלבד אקזמפלרים יחידי סגולה) זה המצב. פיג'ו 205 ו-106 הן מכוניות שלעומת אחיותיהן היפניות (והאמריקאית הצדיקה פיאסטה) מקנות לבעליהן יותר שעות מוסך ובתכיפות רבה יותר.

לאחר אזהרה (שנייה) זו, כמובן שאם אתה מגיע מוכן לעניין, אם נוחות והנאה מנהיגה חשובים לך יותר מאמינות, רוב האנשים (בפורום זה לפחות) יסכימו ש-205 עתיקה תספק יותר פאן נטו בנהיגה גם מפיאסטה חדישה. מנוע ה-1400 זריז למדי ונותן מספיק כוח לנהיגה עירנית (לא ספורטיבית), שילדה מצוינת בצירוף משקל נמוך ומערכת מתלים צרפתית תורמים רבות לחווית הנהיגה, ואף על פי שכמדומני בשנתונים שאתה יכול להרשות לעצמך המושבים נחותים בהרבה משנתונים מאוחרים, דווח כי נוחות הישיבה גם היא עדיפה.

בסיכומו של דבר אתה משלם על כל זה. אם אתה מוכן - עלה והצלח.

טוב, תחליט דבר ראשון אם אתה חדש בעסק או מכונאי כבר שלוש שנים.

יש יתרון נוסף שרמזתי אליו בשנתונים המיועדים שלך, בניגוד מוחלט לשנתון שלי, ששווה לזכור אותו. אני קניתי את האוטו שלי בקצה החיים של רוב המכלולים שציינתי. סביר מאוד שהרכב שלי, שמטופל במסירות, יהיה בעל אמינות (נסיעה מול מוסך) גבוהה יותר לבעלים הבאים מאשר לי. כך גם יהיה אצלך בתנאי שתקנה רכב שתוחזק נאמנה והמכלולים המתבלים בו הוחלפו טרם תקופת הבעלות שלך.

כמו כן, אם אתה מכונאי רכב ומתכוון לעשות טיפולים בעצמך, המשוואה משתנה באופן משמעותי - חלפים לפיג'ו זולים יחסית, העבודה לרוב מאוד יקרה.

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

אני מחזיק פיג'ו 205 שנת 93 דגם GR שהוא מנוע 1400.

יש לי אותו מיולי 03' ועד לפני חודשיים מאוד סבלתי ממנו... היו לי טיפולים של 500-600 שקל כל חודש במשך 3-4 חודשים ועוד טיפול 10,000 שבדרך טופלו בעיות חשמל וציריה.

זה מאוד איכזב אותי וכל מה שאמרו לי על זה שהאמינות של האוטו טובה בעצם לא היה נכון.

חשבתי כבר למכור אותו ולשכוח ממנו.

טיפולים שעשיתי לו זה:

החלפת טיימניג+מותחן, 2 ציריות אחת ב10,000 ועוד כמה בעיות חשמל, צמיגים, נאבה + מיסב, ניקוי קרבורטור, ובקניה של הרכב קלאץ' וציריה.

לאחר היישור קו המאסיבי הזה האוטו טפו טפו טפו מגלה אמינות יפה.

מה שאני בא להגיד לך זה שאל תפחד ממה שאנשים אומרים לך.

אמרו לך שהפיג'ו היא לא אמינה וכו', יכול להיות שכן, אבל אל תפחד מזה, תחפש פיג'ו שעשו לה יישור קו רציני וטוב ותאמין לי שלא תתחרט.

כבר חודשיים אני לא מוציא על האוטו שום שקל חוץ מדלק, שגם שכחתי לדבר על הצריכת דלק הטובה שהיא 13 ק"מ לליטר בנסיעה מעורבת.

אני בקרוב מתגייס לצבא אז אם תהיה מעוניין לבדוק את האוטו, בשמחה.

אם לא נראה לך רק תזכור מה שאני אומר לך... אין כזה דבר להגיד כל הפיג'ו 205 לא אמינות...

יש אמינות יותר ויש אמינות פחות, מה שהכי חשוב זו רמת ההשקעה והטיפול שהאוטו קיבל...

:idea:

בהצלחה בקניה!

נועם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...