Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תפיסה על נהיגה תחת השפעת אלכוהול- השפעות

רועי שלום
שימו לב! השרשור הזה בן 5184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מה קורה, עבר זמן מה ויש לי שאלה:

ברשותי ינשופון לבדיקת אחוז אלכוהול בדם, עכשיו אם אני הולך למקום בילוי, שותה כוסית-שניים של וויסקי (אני לא שותה הרבה), ואחרי 3-4 שעות רוצה לעלות על ההגה, האם בדיקה עם הינשופון (שעלותו כ80 ש"ח) תהיה אמינה מספיק?

והאם זה נכון שאם אני נתפס נוהגג תחת השפעה גבוהה מהמותר (0.025%) ייפתח לי תיק פלילי ולא אוכל להיכנס לארה"ב? אפשר להתחמק מזה בעזרת עו"ד טוב? כי זה נשמע לי ממש הזוי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאני כותב כאן הוא דעתי האישית בלבד:

עזוב אותך שטויות. אל תסמוך על שום דבר (ינשופון שעולה X או Y זוזים).

כל עוד המדינה לא סגורה על עצמה אם הינשוף (של המשטרה) הוא קביל בבימ"ש או לא קביל.

עו"ד אחד מצליח לערער באמינותו ואחר לא מצליח עדיף לא לקחת סיכונים.

אם שותים, לא נוהגים.

אם נוהגים, שותים - רק קולה.

תעשה סבב עם החבר'ה, כל פעם אחד נהג תורן.

אני זוכר את התקופה שהייתי שותה בירה וצ'יסר ואז נוהג, פיכח לחלוטין...אבל לא יודע מה יפסוק מכשיר נשיפה כזה או אחר.

נהיגה בפחד ש"אולי תתפס, ולמרות שתהיה פיכח לחלוטין המכשיר יגיד שאתה לא כשיר...." לא שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בעבירה פלילית, בטוח?

והקטע עם נהג תורן קצת בעייתי כי אין לאף אחד מחבריי הקרובים רשיון, ומוניות יקרות מאוד לחייל כמוני.

אם אתפס וייאסר עלי לעלות לארה"ב (מה כבר עשיתי) יהיה אפשר לבטל את זה? זה נשמע לי ממש קשוח ולא פייר. אני לא שותה הרבה בכלל.

השיקול שלי הוא כזה- אני גם ככה לא שותה הרבה, ועולה על ההגה זמן רב אחרי השתייה (לפחות שעתיים אחרי). אני כמובן אבדוק עצמי עם ינשופון, ורק כשהוא ייאשר לי אעלה על ההגה. אם אתפס, אסביר בבימ"ש שהשתמשתי בינשופון שאישר לי עלייה על ההגה. אשכור עו"ד שיקל בעונשי. עם כל אלה סיכוי נמוך שבאמת אענש במלוא החומרה וייאסר עליי עד כדי כך לעלות לUS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בערך אבל מנה של אלכוהול מתפרקת תוך שעה בגוף, ומותר לך להיות עם מנה אחת בגוף.

כלומר תעשה תחשבון.

[size=3][color=navy][b][i]אתה לא קוסם ואין לך שפן בכובע.[/i][/b][/color][/size] [size=3]אסף.[/size]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בן אדם שאוהב לשתות ולנהוג (לא ביחד - לכל המתחסדים)

ברצינות אני שואל אותך - מה נותן לך לשתות בגבול המותר??? אתה לא תופס ראש - לא משפיע לך על כלום ויוצא שאתה סתם מבזבז כסף. לצאת למקום ששותים שם, בידיעה שאתה צריך לנהוג בחזרה - הורס לך את כל הבילוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני יגיד לך דבר כזה, לפעמים כשאני יוצא ובא לי לשתות בירה אני תמיד מזמין שליש בירה,

שלפי מה ששמעתי זה המותר כיום,

אבל אני אף פעם לא סומך על זה ותמיד לא מסיים את הבקבוק ופה אני לוקח מן מרווח ביטחון כזה למען הסר ספק.

90 קמ"ש זו רק המלצה (:roll:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מי שנתפס נוהג עם אלכוהול בדמו, ומנסה לקבל ויזה לארצות הברית, הוא לא יקבל בגלל שתפסו אותו נוהג שיכור?

אתם רציניים?

טויוטה קורולה 95 גיר ידני 0-100, 10.55 שניות. מקום 1 בקטגוריית ג'ימקאנה ג'וניורס(עד גיל 21), מהאירוע לקידום הספורט המוטורי 4 בלטרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו יודע איך מתרגמים את אחוזי האלכוהול מהמדידה הישראלית לזו בארצות הברית?

כאן בניו ג'רסי, הרמה המותרת בדם היא 0.08 , מניסיון, ויש לי מכשיר מאד אמין למדידה, הרמה הזו היא רמה מאד גבוהה. אני לא הייתי עולה לכביש גם ב0.04 . ב0.08 אני לא מצליח ללכת ישר ואני זוכר את עצמי רק פעם אחת מגיע לרמה הזו של אלכוהול בדם. זה הרבה מעבר לשתי בירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, מי שנתפס נוהג עם אלכוהול בדמו, ומנסה לקבל ויזה לארצות הברית, הוא לא יקבל בגלל שתפסו אותו נוהג שיכור?

אתם רציניים?

לצערי זה מה שאמר סא"ל בחיל הים, בהרצאה שהעביר לעובדי צה"ל וביניהם אבי. גם לי זה נשמע מוגזם לגמרי, לכן העליתי את זה לכאן בתקווה שאנשים יודעים כאן יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. זה נכון. האמריקאים רואים זאת בחומרה ומסרבים לתת ויזה למי שנתפס נוהג בשכרות.

בעיקרון, חוקי התנועה הם חלק מסדר הדין הפלילי ולכן כל עבירת תנועה היא גם עבירה פלילית אבל אם היו מתייחסים לזה כך הרי שכמעט לכל אזרחי ישראל היה עבר פלילי.

לכן, רישום תעבורתי לא נחשב מבחינת המדינה (בהסתייגות) כרישום פלילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המכשירים לא חודרים לורידים ולא מודדים את ריכוז האלכוהול בדם, אלה באוויר הנשוף. הקשר בין הנ"ל מאוד רופף. הרבה מאוד תלוי בין היתר באופן הנשיפה, בזמן שעבר מאז השתייה, באופן איסוף הדגימה וכדומה. לכן אפילו אם שני מכשירים שונים מודדים את הריכוז באוויר בצורה זהה, התוצאות יהיהו שונות. אבל מאחד ומכשירים שונים מודדים בצורה שונה, התוצאות יהיו שונות עוד יותר. לכן לא כדאי לשחק עם הגורל ולסמוך על מכשירים כאלה ואחרים ונכון אומרים "אם שותים לא נוהגים". ולשאלה מארה"ב: הרמה המותרת בישראל הינה 0.05 פרומיל. לגבי הויזה לאה"ב. לפני שנתיים עו"ד קולקר הפנה את השאלה לשגרירות. התשובה הייתה - הכל תלוי בנסיבות. אני מעריך כי העניין תלוי ברכיבי הענישה. האם נפסק מאסר (לא משנה בפועל או על תנאי) או לאו. אגב, החוק מדבר על שנתיים מאסר בפועל. אך ברוב המוחלט של גזרי הדין נפסק מאסר על תנאי. היו גם מקרים לא מעטים של מאסר בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.motori.co.il/content/view/211/10909/

תחפש כתבות בנושא, ותקבל מושג גם ניתן לשתות לאורך זמן.

בכל מקרה הייתי ממליץ לקחת מרווח ביטחון.

[size=3][color=navy][b][i]אתה לא קוסם ואין לך שפן בכובע.[/i][/b][/color][/size] [size=3]אסף.[/size]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...