Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשד לנזק לבוכנת מתיחה שנגרם כתוצאה מטיפול במוסך- דיון טכני בסוגיה

אביתר א.
שימו לב! השרשור הזה בן 5163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מזה שאני צריך ליישר קו לרכב בשביל שיהיה במצב של 0 תקלות

אז נכנסתי לעשות טיימינג שכולל משאבה ומותחנים.

מקווה שיהיה לכם כח לקרוא את הכל ולהגיב :)

המשך המזל מפתיע עוד והרכב מתחיל לעבור שוב את ה-90 מעלות לכיוון 100 ומשו מעלות.

עצרתי קצת העלתי טורים והמחוג חזר לתחום המותר, מהלחץ עצרתי במוסך הראשון הקרוב.

נכנסתי למוסך, קיבלתי הצעה שנראתה לי הגיונית, והתחילו לעבוד על הרכב

פירקו את הטיימינג והוציאו משאבה, (תכף אני אפרט על הפירוק של הטיימינג)

המשאבה החזירה את נשמתה לאל החלפים האימפלרים התחילו להישבר.

אוקיי אז נתחיל בפירוק הטיימינג, העובד התחיל לפרק את כל מה שצריך בשביל לגשת לטיימינג ומי שמכיר את המנוע יודע כמה יש לפרק. הגענו לטיימינג ואני כהרגלי תמיד עומד ליד המוסכניק לראות את העבודה שמתבצעת

פורקה הרצועה לאחר מכן פורקה המשאבה והוחלפה לחדשה, וכם המותחן פינה את מקומו.

ונגיע לדובדבן של המזל הטוב שלי שעכשיו אני מבין בעצם מה קרה שם בפירוק.

העובד כיווץ את הבולם ההידראולי ע"י מברג בשביל להכניס את הנועל שלו, ולא ע"י כלי יעודי (מה שהבנתי רק אחרי בירור מעמיק)

המברג ברח לו פעם אחת וכנראה עיקם את הפין שיוצא מהבוכנה..

טוב העובד ממשיך בהרכבת כל החלקים מכוון את הטיימינג כמו שצריך ומתחיל לסגור הכל

אני מקצר כי אין טעם להסביר את הסגירה של הכל :)

אני נכנס לרכב מניע, הרכב נשמע כמו מכונת תפירה, ישר כיביתי ושאלתי את העובד אתה בטוח שכיוונת כמו שצריך את הטיימינג ושלא ברחה שן או שתיים.

העובד משיב בחיוב 100 אחוז הכל יושב כמו שצריך, תניע אני מנסה לאתר מאיפה הרעש, בודק בודק.. אם לא ניחשתם אז הבולם ההידראולי לא עלה עד הסוף ולא מתח את המותחן של הרצועה, אני כולי בעצבים חושב על פתיחה מחדש וכו..

העובד לוקח מברג עשה משו שם באיזור המותחנים הרעש הפסיק , כנראה שהוא דחף את הפין ללמעלה חזרה (חשד שלי שכנראה הפין התעקם) בנתיים העובד הלך למנהל ודיווח לו על הבעיה (שבעצם הוא גרם לה לפי הבנתי!) המנהל בא אליי ואומר לי יש לך בעיה בבולם הידרואלי ואתה צריך להחליף אותו גם, הסיפור הוא עוד 500 ש"ח לפני מע"מ.

פה כבר התפוצצתי עליו ושאלתי אותו איך אמורים לכווץ בולם הידרואלי?! והוא בשלו לא עניין אותו כלום. טוב את כל הרעש אני לא יתאר לכם פה, אבל המנהל שם בסופו של דבר הסכים לחזור על העבודה ולהחליף בולם בחצי מחיר.

מה אתם חושבים על המקרה?

או מה אתם הייתם עושים במקומי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מותחן הידראולי למנוע 1.8T ב500 ש"ח זה אחלה מחיר, לי הוא עלה יותר מכפול (לפני מע"מ)מה אני הייתי עושה? הייתי מבקש מראש להחליף אותו יחד עם כל הטיימינג כמו שכל מוסך מקצועי ימליץ מבעוד מועד.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל אין צורך להחליף את המותחן ההידראולי, מחליפים רק שהוא כושל. זה על פי דברי כל מוסך שבדקתי בו.

איך פונים ליבואן ולאיגוד המוסכים?

אגב חוץ מהמשאבה שהאימפלר נשבר הטיימינג והמותחנים לא הראו סימנים של בלאי, ככה שהכל היה תקין שנכנסתי לטיפול.

מצורפת תמונה.

IMG_0049.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לפותח השרשור.

חד וחלק,אני נוטה להאמין לך 100 אחוז.

בניגוד למה שנכתב כאן,אתה הוא בעל הרכב,ורק אתה קובע מה להחליף,מתי להחליף,וכו.

זאת זכותך נקודה.

מי שלא יודע ולא מבין שלא ייגע,גם נקודה.הנה פה.

זכור,המוסכניק הוא הפועל שלך,אתה משלם לו כסף תמורת עבודתו,לא ההיפך.אלא שבמקרה שלך שלמת גם את שכר לימודו של הפועל החמור.

האמת,אני קצת מרוגז.מדוע?

הזכרת לי שגם מטימטום שאני לא יבין בחיים - שברו אצלי את המותחן "הסופר תקין" כאשר התעסקו במזגן שברכבי בביואיק שהיה אז אצל מוסך שלבסוף הסתבר לי שהעסיק בזמנו פועלים חמורים שלא ידעו איך נראה מברג פיליפס אפילו.רק שהנזק אצלי הסתכם ב 1500 שקלים שאותם שלמתי בעצמי כורח חוסר הזמן שהיה לי בזמנו.

אני בכלל בעד שרשור אזהרות מבעלי עסקים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל אין צורך להחליף את המותחן ההידראולי, מחליפים רק שהוא כושל. זה על פי דברי כל מוסך שבדקתי בו.

.

אתה לא מוצא בעייתיות במשפט הנ"ל ?

האם אתה באמת רוצה לשאת בתוצאות הכספיות של כשל בטיימינג ?

אני רוצה לומר לך שהמוסכים הפחות מחמירים אומרים להחליף את הבוכנה בכל טיימינג שני והמחמירים בכל טיימינג.

אני לא יודע מה הולך אצלכם שם באיזור באר שבע מבחינת מקצועיות המוסכים, אבל אולי הם בונים על גזירת קופות גדול יותר על שיפוץ או החלפת מנוע.

אצלי למשל המותחן ההידראולי לא כשל אבל היתה ממנו נזילה/הזעה של שמן. אם לא הייתי מבקש להחליף אותו בצורה יזומה במסגרת טיפול טיימינג יזום (לאחר פחות מ3 שנים בלי קשר לק"מ שהיה נמוך משמעותית מההנחיה), אני לא בטוח שהיו רואים את זה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביתר הנכבד.

מכיוון שאני הוא אותו מוסכניק "איום" שגרם לך עוול נורא הרשה לי להגיב על דבריך הלא כל כך מדויקים(בלשון המעטה)

1.שכחת שאתה התקשרת אלי לפני מספר ימים וקיבלת הצעת מחיר טלפונית ולכן באת היום להחלפת טיימינג.

2.אתה ביקשת מפורשות להחליף רצועה מותחן גלגלת משאבת מים ורצועת אביזרים-אפילו הזכרנו את המותחן הנוסף

ואמרתי לך שבד"כ אין צורך בהחלפתו בפעם הראשונה.

3.ביקשת להיות ליד הרכב ולראות מה עושים והסכמתי כי כך אנו נוהגים מאז ומתמיד(שקיפות מלאה כלפי הלקוחות שלנו). שכחת לציין שגם ביקשת להחליף גומיה לציריה ואני הסבתי את תשומת לבך לכך שלא ניתן להוציא את הציריה ועדיף לנסות בעוד שבוע כי יש סיכוי לפגוע בפעמון.

4.נכון שבמהלך העבודה מכווצים את המותחן ההידראולי וגם נכון(אם כי נדיר) שלפעמים הבוכנה אינה חוזרת כפי שהיתה.

מפה ועד רשלנות הדרך רחוקה.

5.הסכמתי להוזיל את מחיר החלק (לפחות ממחיר עלות שלי)רק בגלל הנחמדות של אבא שלך והרצון הטוב שלי.

המוסך קיים כ-40 שנה. השרות ללקוחות שלנו הוא הדבר שמנחה אותנו וכך גם את כל הצוות.

אנו גאים שבעשור האחרון זכינו 3 פעמים במקום הראשון בסקר שביעות רצון של פולקסווגן וסיאט. ובשאר הפעמים אנו תמיד

בין חמשת המוסכים הראשונים.

8.שכחת גם לציין שהסכמתי להמתין עם סיום העבודה עד מחר בצהריים כדי שתוכל לראות מה שמחליפים לך ברכב.

למרות שהרכב יתפוס מחר עמדת עבודה חצי יום.

9. 2500 לקוחות פעילים מתוכם עשרות חברות וציי רכב גדולים כנראה אינם טועים.

ואם תרצה אשמח לתת לך מספרי טלפון של לקוחות ומנהלי ציי רכב שבניגוד אליך מבינים דבר או שניים ברכב ותחזוקה והם ישמחו

לספר לך כמה שאתה טועה.

עוז לביא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוז שלום אתה שמעת אותי אומר מוסכניק ה"איום"?

א. נחמד וטוב שאתה מגיב פה גם , צריך לשמוע שני צדדים למרות שלא באתי אלייך בטענות על גבי הפורום, אלא כתבתי בשביל לשמוע דעות של אנשים שכבר שנים אני לוקח את חוות דעתם כעזר בשבילי

ב. צודק עשיתי סקר שוק לגבי עלות החלפת הטיימינג, בסוף עשיתי אצלכם מהסיבה שיותר חשוב לי ראש מנוע מאשר הבדל של כמה מאות וגם כי יש אחריות על החלקים והעבודה.

ג. נכון מאוד הסבת את תשומת ליבי על הצירייה וביקשת אישור לעבוד קודם, משום שבדיוק באותו זמן הלכתי לאכול, ועל כך אני מודה לך.

ד. אז בוא נשמע מפיך מה שפחדת להגיד, איך מכווצים מותחן הידראולי? או שגם פה אתה לא רוצה להגיד כדי שלא יפתחו מוסכים על הידע שלך.

ה. אם החלק יגיע בבוקר אני יכול להתייצב ב-8 להמשך העבודה.

אני באמת רוצה שתבין את הצד שלי ואני יודע שאתה כן מבין, אני לא בא להכפיש את המוסך ולא את העובדים בו! סה"כ אם תקרא פה אתה תראה שהוא בין המוסכים הטובים של רשת פולצווגן.

סה"כ סיפרתי על מקרה שקרה ואני רוצה להבין מה שאר האנשים חושבים על המקרה ומה הם היו עושים.

אני חושב שזאת זכותי המלאה.

אז אני מקווה שעכשיו הבנת את מטרת השרשור. ואפשר להמשיך הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוז היקר,

ב - bottom line, לא כיווצת את המותחן כראויי על פי הנוהל, אתה אפילו מודה בכף. התרשלת? שלם את המחיר!

הלקוח, במקרה זה, אביתר, לא אמור לשלם על הטעיות שלך\חוסר מקצועיות - גם לא חצי מחיר.

ובאופן כללי הגישה שבה אתה נוקט, קרי זלזול בלקוח: " האמא האייומה שלך", "מנהלי צי רכב שבניגוד אליך מבינים דבר או שניים ברכב" וה"טובה" הגדולה שאתה עושה לו בגלל "הנחמדות" של אבא שלו לא מציגה אותך בצורה כלכך חיובית, נהפוך הוא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי גם חצי מחיר לא היית צריך לשלם לו.

רשלנות כזאת רק משקפת את אופן העבודה במקום ואת בעליו. מקום הגון בעל ערכים היה מודה בטעותו ולא מבזבז זמן על ויכוחים ועוד הוצאת כסף מהלקוח.

בזמנו, ברכב הראשון שלי, מאזור הפילטר אוויר היה לי כמו פלסטיק שאיכשהו התעקם, משהו לא שולי, הגעתי למקום באזור תעשיה רחובות שיחתוך לי את זה, שילמתי סכום סימלי לבנאדם, 50 שקלים סה"כ על הטירחה שלו, הסכין החליקה לו וקרעה לי את הטיימינג.

לרוע מזלו של הבנאדם המוסך עצמו לא היה מתעסק בדברים מסוג זה, והוא נאלץ לקחת את הרכב בגרר על חשבונו, למוסך אחר, שיחליפו לי טיימינג.

אלה ערכים, המצפון שלי לא היה שקט, הבנאדם הפסיד יום עבודה, וכסף לא מעט, השתתפתי איתו במחיר חצי חצי.

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IBIZA_97

באסה.

לפחות יצאת גבר ושילמת מרצונך

אם זה היה קורה לפותח האשכול אולי הוא היה עושה את זה גם

אבל זה גם מעצבן שהמוסך מבקש כסף על טעות שהוא עשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

המכשיר היעודי לכיווץ בוכנת המתיחה אלו המלחציים הרגילות של המוסך,מסירים את הבוכנה

מהרכב דוחסים את הבוכנה ומכניסים את הפין היעודי ,כאשר הרצועה מורכבת משחררים אותו.

יכול להיות שהבוכנה היתה עייפה ובזמן הדחיסה הגז נפלט ממנה וכשהיא הורכבה

המותחן דפק ,זה יכול לקרות ולא בהכרך נגרם כאן נזק או רשלנות ,לדעתי בעל המוסך

היה צריך לבצע את העבודה שוב, כלומר פרוק והרכבה על חשבונו אבל את הבוכנה

אתה צריך לשלם כי אם הבוכנה נהרסה בדחיסה נכונה שלה אז אין כאן רשלנות .

תצלם מחר את הבוכנה שהורדה מהרכב ,אם על הבוכנה אין שריטה ,מכה ,או עיקום

אז המוסך לא אשם חד משמעית ואתה צריך לשאת בעלות הבוכנה ,ואולי גם להתנצל .

אם יש נזק כל שהוא על הבוכנה (תמיד ניתן לראות זאת)אז אתה לא צריך לשלם כלום ויש כאן רשלנות .

נכון להיום מחיר בוכנת המתיחה ירד מאד והוא עומד על כ 480 שח לבוכנה מקורית (בעבר יותר מ1000 )

וניתן לקבל גם בוכנה של יצרן מקורי בפחות,ף ולכן היום אני ממליץ על החלפה שלה בכל החלפת תיזמון .

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום שהמכונאי כיווץ את הבוכנה עם מברג ולא עם מלחציים, השאלה אם זה מידע מבוסס.

טוב לשמוע שהמחיר של הבוכנה ירד לגבולות הסביר (חבל שזה קרה אחרי שעשיתי טיימינג אבל לא הייתי מחכה עם הטיימינג גם אם הייתי יודע )

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביתר,

קיים כלי ייעודי לדחיסת הבוכנה ואבטחת הבוכנה במצב דחוס ויש להשתמש רק בו בכדי למנוע נזק לבוכנה מבלי לפרק את הבוכנה מהרכב.

אם העבודה נעשתה בניגוד לנוהלי/הוראות העבודה של הייצרן אזי לפי דעתי עלייך לפנות למוסך ולברר איתו את הסוגייה.

ראה תמונה מצורפת והנחיות הייצרן.

Tighten tool T20046 to tensioning device for toothed belt

‒ Before tightening you should, if necessary, align the pressure piston by using fine pliers or thin wire (the hole in the pressure piston should coincide with the hole in the housing). ‒ Tighten pressure piston using tensioning device only until pressure piston can be secured with a locking bolt-arrow-. ‒ Take off toothed belt. ‒ Turn crankshaft back slightly.

untitled.JPG

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהלחץ עצרתי במוסך הראשון הקרוב

טעות ראשונה - נלחצת.

טעות שניה - עצרת במוסך הראשון הקרוב.

אצלי למשל הרכב היה מושבת ונסע רק על גרר עד שמצאתי מוסכניק שניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות.

אני באר שבעי - לכן אם תרצה - אני בכיף ימליץ לך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...