Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתם שלכם יש צרפתיה לא אמינה ? הסיפור המלא.

שמר
שימו לב! השרשור הזה בן 7784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל ,קצת עדכון פרטים ,לאווירה כללית : 8)

ה-BX שלי , 19TZS , קרבורטור ,107 סוסים , מודל 92' , יד שנייה אצלנו , כ-6 שנים.

נקנתה מהטרייד אין בסיטרואן ,עם 40,000 ק"מ (היום 130,000) במצב כחדש , על באמת.

הדבר היחיד שהיה חסר זה הטסות המקוריות ומפתח מקורי עם אינפרא-אדום.

עד 100,000 הכל היה יפה ונעים ,עם עננים ופרחים. אמינות יוצאת דופן ל-BX ,טיפולים בזמן,בלה בלה בלה...

עם השנים התחלנו לסבול מהמחלות הידועות,בומבה פה ,מכסה תא כפפות שם –לא משהו מדאיג במיוחד. :roll:

לפני חודשיים,עם פרוץ הטסט השנתי , החלטתי להחדיר עטרה לשושנה , אה... סליחה.... להחזיר עטרה ליושנה ולהביא אותה חזרה למצב מושלם ,וזאת מכיוון שיותר מדי רעשים ומראה ונזילות אמרו לי שמשהו לא כתמול שלשום . :shock:

כאן המקום להבהיר שהרכב טופל ללא פשרות במוסך ,משהו בסגנון כוכבי...ההוראה תמיד הייתה להוציא רכב תקין –ללא הגבלת סכומים.

אז התחלתי.

הדבר הראשון – הצתה. ידידנו איציק אבחן באוזניו החדות (הגיע הזמן שתחליף מאיציק נ. לאיציק ספוק או משהו :twisted: ) שהוואקום הלך. בנוסף גם גיליתי קורוזיה באחד מחוטי ההצתה , מגעים שחוקים במכסה המפלג , רוטור שחוק ונזילות שמן מהאיזור.

ככה באו להם בשמחה (ובכאב רגליים שלי מרוב חיפושים) – סט חוטים/מכסה מפלג/רוטור/O RING ו-וואקום חדשים.

אח"כ נושא התאורה :idea: . דווקא בחנוכה מצאתי פתרון (עוד נר ליד כל פנס הגביר את העוצמה ונתן תאורה מעולה , אבל עם תום החג החלטתי שאולי נרצה גם לנסוע עם הרכב יום אחד ,והרוח עשוייה לכבות את הנרות ,פנסים חדשים נקנו והורכבו אחר כבוד ,כנ"ל פנס איתות אחרי שהילד של השכנים החליט לשמח אותי עם הפתעה בצורת בקליט שהונחה ליד האוטו (אחרי ששמשה בתור פנס קודם)...

בנוסף מגבים – הכן רכבך לחורף – לא :?:

עוד דבר שהציק לי – ברז חימום/קירור , שנתפס מדי פעם . הח' נוזל קירור קומפלט ברדיאטור (כולל פירוק) ובמנוע (לא כולל פירוק,למרבה המזל).7 ליטר של זהב נוזלי (או לפחות חומר שעולה בהתאם)מבית PSA. נקיון של הברז ,ו-נאדה. הנבלה ממשיך להיתפס. המשך יבוא. יש ברז חילופי בדרך. :?

הלאה – רעש מציק מההידראולי ,החשד נופל על המשאבה המרכזית. מחליף אותה (אגב ,כל המכונאים הצפרתיים הם פסנתרנים חובבים ולכולם אצבעות אב מפרקיות,ארוכות וגמישות ,אחרת אין אפשרות להסביר איך חלק מהברגים בתא המנוע הגיעו למקומם) , גומייה חדשה ליציאת השמן ההידראולי בלחץ גבוה –ואימרו אמן. 8)

אח"כ האזעקה – בפעמים שפתחתי את הפלסטיקים מסביב להגה (אגב , אחד משבעת פלאי תבל , בד"כ,כדי להרכיב את כל הקונסטרוקציה חזרה ,אני משתמש בארבע גפיים + אלתור עם איברים אחרים כדי להחזיק את הכל במקומו. אני בטוח שסיטרואן העסיקו בזמנו תמנונים או יצורים רב זרועיים אחרים בפס הייצור),הבחנתי באי אילו חוטים שכבר לא ממש ממלאים את תפקידם. אז התחלתי לשלוף חוטים בשיטת האלימינציה. בסוף נשארתי עם איזה 74 מטר חוטים + 4 ממסרים , והפיצ'ר הכי חשוב באזעקה (פתיחת ונעילת הדלתות) עדיין עובד ! גלאי נפח,דלתות וכל השאר גם ככה לא רלוונטיים –מי כבר ירצה לגנוב BX ? :?::?::shock: מה שיפה זה כמות החוטים והקומבינות שהלבישו לי על צמת החשמל המקורית של האוטו ,באמת ,אנשים טובים מתקיני האזעקות למיניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קדימה לטסט . כיוון אורות,קרב' , ולמסלול.

כבר התחלתי לפנטז על מעבר בהצטיינות ,ומרוב חלומות כבה לי האוטו. :cry:

כמובן ,כמו שסיפרתי בזמנו ,שהסטרטר החליט להרים ידיים בדיוק באמצע המסלול ותקע אותי עם כל אלה שהיו אחריי בתור על המסלול. :oops: מזל ש-KOMPY היה שם לעזור בדחיפה. :ok::ladysman:

הסטרטר הלך בדרך כל מתכת והוחלף במשופץ. :mm_sad::angel:

עכשיו החלטתי להכניס את האוטו למוסף ל-פינישים (או מה שחשבתי לפינישים).

קודם כל , תפוח הגה , שהוחלף יחד עם הבול-ג'וינט.

בנוסף –כיוון מנוע ,בנסיון לפתור את הזיוף שהביא לי את הסעיף והתבטא בסל"ד סרק לא יציב .

עכשיו הטורים יציבים ,אבל הזיוף לא נעלם סופית.נראה מה יהיה.עוד ליקוי שנותר לרשימה. :mm_mad:

על הדרך החלטתי גם לעשות מתיחת פנים לזקנה ,ופחחות לדלת+כנף/פוליש כללי נוספו לרשימה.

זהו ?? הצחקתי את ה-BX , עכשיו עוברים לשלב החווייתי. :mm_blush:

שלב החוויה

5 ימי נהיגה עברו להם בנעימים. האוטו נוסע כמו שרק מכוניות ברמה אחרת (מבחינת שיוך ומחירים) נוסעות. נראה כמו מליון דולר (מה שפוליש עושה לצבע לבן) ואפילו צריכת הדלק האמריקקית ירדה למשהו ניתן לעיכול כמו 8 ק"מ לליטר.

טוב ,אז יש כמה טיפות של הידראולי ליד המשאבה שהחלפתי , אבל למי אכפת? :turn-l:

יום שבת . נוסעים לראות את הבית החדש. אבא ,אמא שני ילדים , והסבא.

אז מה אם יום קודם הבהבה נורית האזהרה של ההידראולי? זה סתם טעות , לא? בבוקר מוסיפים טיפה מיץ ירוק (או בשמו הספרותי שמן LHM הידראולי של סיטרואן) ונוסעים לתחנה לקנות עוד. :drinking:

מגיעים לתחנה. קונים. מכסה מנוע.

SHIT, שלולית ירוקה מבחילה מתחת לאוטו. מבט חוקר , הצינורית שהוצאה מהמשאבה המרכזית והוחזרה בשיטות של השב"כ ,נוזלת ,אבל נ-ו-ז-ל-ת.

:bigcry: אולי נזיז אותה טיפה כדי להחזיר אותה למקומה? קצת ימינה, קצת שמאלה, וווווווואאאאאאאאוווווווההההוווו !!!!!!

:shock: בראשי החל להתנגן שיר חדש. אם פרינס שר "PURPLE RAIN” ופיטר גבריאל "RED RAIN” ,אז אצלי זה היה "GREEN RAIN” , או שמא האוט הצטרף לתנועת GREEN PISS. :mm_surpr: :mm_cry:

בכל מקרה הנבלה התחילה להעיף עליי בקשת מיץ ירוק. כיבוי מהיר ,דוחפים את האוטו לצד ומעריכים נזקים.המשאבה , אותה אחת שהחלפתי ,כולל גומייה והכל , נוזלת בטירוף.

מוציא כלים.אלק כלים. מפתח שבדי ענק על בורג 12 מ"מ שהגישה היא במיטב מסורת צרפת (כלומר אין).

:mm_mad: בעודי ממציא את דרך בורמה עם המפתח , המשפחה מסתכלת עליי בהשתאות,לא כולל מחיאות כפיים .

איכשהו ,אחרי שעה עבודה (עבודה של 3 דקות בתנאים נורמליים) , הכנסתי והוצאתי את הצינורית ,כולל

הפיכת הגומייה ,אולי זה יעזור.

התנעה ,הפעם זה פגע ישר בעין במקום לעבור מעל הראש ,אבל באופן עקרוני זה לא ממש עזר לתקלה. :mm_blush:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים!!!!!!!

הכל קרה לי...... עד ההידאוליקה שאין לי :p

ברצינות, איציק אבחן גם אצלי באוזניו החדות את הוואקום, החלפתי חוטים ופלאגים, ואקום אני לא מוצא!!!!

אח"כ נושא התאורה תודות לאיציק ולתשלום סמלי לאיציק (זה לא רע כמו שזה נשמע) יש לי זוג פנסים חדשים

ברז חימום/קירור החל להיתקע יום שישי האחרון, מידי פעם חוזר לעצמו

ושאר ירקות

התפוח לא נפל רחוק מהתפוח השני (405 ו-BX.... צרפתים..... אחחחחחח)

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פירוק ,הפעם כבר כולל אלטרנטור למען הגישה ,ומבט קצר מבהיר שהצלחתי למעוך את הצינורית ביציאת המשאבה באופן סופני. צריך צינורית אחרת. :cry:

טוב ,הלכנו להביא את הלאנטיכס , נסענו לטיול,חזרנו . אחרי החזרה חיפשתי איזה משהו בתא הפלסטיק הזה בדלת הימנית .מה היה שם ? נכון ילדים ,מפתח 12 מ"מ.אותו אחד שהיה חוסך לי שעה וחצי עבודה. :x

אז איפה משיגים ביום שבת צינורית כזו? אז ככה , יומיים קודם קלטה עיני החדה שתי גוויות של BX עומדות באפס מעש ברח' שומם . לשם הבהרה – מדובר בגוויות אמיתיות. לא משהו עם סיכוי לחזור אי פעם לכבישי ארצנו. כל החלקים הנחשבים פורקו ו/או נחתכו/נעקרו וכדומה. מלבד זאת הרכב ללא טסט ,נמכר לסוחר רכב , וננטש בחמת זעם (אתם יודעים כמה BX שווה כשהיא תקינה ,ככה שכל קלקול רציני משאיר אותה טרף לעופות השמיים...) :angel:

יוצאים לדרך . בדרך פורק קצת אגרסיות על הלאנטיכס. הכניסה לעוקף רחובות היא 90 מעלות עם שיפוע הפוך. הכביש רטוב.אין אף נפש חיה באיזור. קצת על הברקס ,ועוד טיפה'לה הנדברקס לחימום הקנה. 8)

הלללללללללווווווווו , אמרתי טיפ'לה ! הייתי רוצה. הזנב פיתח רצונות עצמאיים משלו . פתאום אני רואה אותו לימיני.ומקדימה , ביום בהיר אפשר לראות את רחובות. לא בתוכנית המקורית.

:shock: נעילה נגדית מהירה. לא ממש אפקטיבי. יש לי עוד בערך 0.2 שנייה עד ללחיצה על הברקס בנסיון לקצר את הספין המפואר. שננסה קצת גז? למה לא? דוושה ברצפה ,הגה עדיין נעול , והופ , הנבלה מתיישרת! :)

לזריקה לכיוון הנגדי כבר הייתי מוכן מראש. נעילה הפוכה ,גז יותר עדין ,וממשיכים ישר ,חופשי ומאושר. :hihi:

הגעתי. מכסה מנוע כבר מורם , מישהו ביקר שם קודם.

שולף את מפתח ה-12 מ"מ האימתני . 20 שניות ושני הקצוות בחוץ. עכשיו רק לפרק את הברגים שמחזקים את הצינורית למקום . ארבעה. נו, הם בטח באותה מידה.

כן ,בטח. אוטו צרפתי אם שכחתם . ארבעה ברגים – ארבע מידות. טוב שסחבתי סט בוקסות.

:loco: מוציא את הצינורית – "הר הבית בידינו !" מדווח אחורה בקשר. ואז אני מתעורר מהחלום בהקיץ.

אם כבר הגענו – למה שלא נוריד עוד כמה חלקים שעשויים להועיל?

הנה סטרטר.כמו זה שהחלפתי לפני שבועיים ועלה 600 שקל... מישהו כבר טרח ופירק שני ברגים.

לאותו אחד – תרשה לי לגלות לך סוד. :agrue:

סטרטר ב-BX תפוס עם שלושה ברגים.לא שניים. השלישי מתחבא מתחת לתושבת של הכבל קלאץ'.

פירוק של הבורג, והסטרטר יוצא לאוויר העולם. על הדרך עוד משאבה מרכזית (אם לא יועיל,לא יזיק)

:mm_cool: כמה ברגים נחוצים , וברז חימום/קירור.ההוא שנתפס אצלי כל הזמן.

בנונשלנטיות אני פותח את הדלת הימנית ומוציא את הברז המפורק מתחת לדש-בורד.

איסוף חלקים,ברגים,כלים –כמעט מוכנים לתזוזה.

עוד מבט (ובצבאית :סריקה) אחרון בפנים האוטו .אולי בטעות קודמיי השאירו משהו אכיל בתוך הרכב?

:| חלון הנהג פתוח,אז אני מכניס ראש וחצי גוף פנימה.

בואו נראה : לוח שעונים –אין ,פלסטיקים-אין,גלגל הגה – אין,מנועי חלונות חשמל –אין,כסא נהג –אין.על הכסא האחורי זרוקים כל הריפודים של הדלתות הקדמיות בערימה.

אוי. מה זה ?מאחרי כסא הנוסע? זוג נעליים חדשות? מעניין מי השאיר אותן? :shock:

HOLLY F**EN SHIT !!!!! זה זז !!!!! הנעליים זזות!!!אמאאלללללללהההה!!!! :shock2:

ומייד אחריהן גם ערימת הריפודים של הדלתות מתחילה לזוז , ומתחתן יוצא הומלס !!!

:sleeping2: כמו שאומר זוהייר בילבול : "יא אילוהייייייייייםם". איזה לחץ. ממש לא הייתי מוכן לדבר הזה.

:puzzled: אולי איזה נרקו ,או סתם שיכור. נסיגה מהירה עם החצי גוף אחורה ,ריצה מהירה ללאנטיכס ,מניעים ובורחים.

:shock3: אחרי מאה מטר עצרתי ,ותפסתי את עצמי צוחק . לא יאומן. הבחור הזה ישן באוטו כל אותו זמן.

:roflmao: פירקתי , חתכתי , הרמתי,הורדתי ,הזזתי – וההוא עושה קולות של שטיח !! :sleeping:

או שהוא נבהל ממני יותר ממה שנבהלתי ממנו ,או שהוא היה כ"כ מסומם/שיכור שהוא לא קלט אותי.

זה היה באמת אחד הקטעים היותר פסיכיים שהיו לי בזמן האחרון.אם רק היה שם יגאל שילון... :popcorn:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי. מה זה ?מאחרי כסא הנוסע? זוג נעליים חדשות? מעניין מי השאיר אותן? :shock:

HOLLY F**EN SHIT !!!!! זה זז !!!!! הנעליים זזות!!!אמאאלללללללהההה!!!! :shock2:

ומייד אחריהן גם ערימת הריפודים של הדלתות מתחילה לזוז , ומתחתן יוצא הומלס !!!

:sleeping2: כמו שאומר זוהייר בילבול : "יא אילוהייייייייייםם". איזה לחץ. ממש לא הייתי מוכן לדבר הזה.

:puzzled: אולי איזה נרקו ,או סתם שיכור. נסיגה מהירה עם החצי גוף אחורה ,ריצה מהירה ללאנטיכס ,מניעים ובורחים.

:shock3: אחרי מאה מטר עצרתי ,ותפסתי את עצמי צוחק . לא יאומן. הבחור הזה ישן באוטו כל אותו זמן.

:roflmao: פירקתי , חתכתי , הרמתי,הורדתי ,הזזתי – וההוא עושה קולות של שטיח !! :sleeping:

או שהוא נבהל ממני יותר ממה שנבהלתי ממנו ,או שהוא היה כ"כ מסומם/שיכור שהוא לא קלט אותי.

זה היה באמת אחד הקטעים היותר פסיכיים שהיו לי בזמן האחרון.אם רק היה שם יגאל שילון... :popcorn:

שמר, אני בוכה מרוב צוחק :D:D:D:D:D:D:D:D

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהגעתי לאוטו כבר אחרי החושך ,אז טלפון קצר ל"שגריר" , גרריסט נחמד ,והביתה. :evilbat:

יום ראשון היה עסוק קמעה ,ארגנתי גומיות אטימה חדשות לצינורית ההיא ,וזהו.

יום שני בצהריים – מתחילים להחליף. מה להחליף ? בגווייה ההיא חצי אוטו ,כולל רדיאטור וכאלה היו מפורקים. כאן צריך לפרק חצי אוטו כדי להגיע לצינורית. :puppydog:

מתחיל לפרק.

פילטר אוויר.זז הצידה. כנ"ל צינור הזנת דלק לקרבורטור . מנסה להזיז את הצינור בין פתח מילוי השמן לסעפת היניקה (למה לעזאזל יש 728 נשמים שונים במנוע הזה? ממש מנוע וירטואלי ,יותר חלקים בחוץ מאשר בתוכו) – נשאר לי ביד המניאק.עשר שנים עשו את שלהם ,והגומי התייבש לחלוטין. :puzzled:

הבא בתור , צינור כניסת השמן ההידראולי ממיכל העודפים למשאבה מרכזית.אופס ,גם הוא התקצר. החלק הארוך אצלי ביד ,החלק הקצר נשאר במקומו המקורי. עוד אחד לרשימה. :mm_mad:

עוד כמה צינורות מפורקים ,משום מה הם לא נשברו ,חשוד מאוד.פאול חמור של סיטרואן. ידווח ,והאחראי יישפט וייצלב –או יידון לנסוע באלמרה עד סוף ימיו. :vamp:

צינור אחרון בדרך אל האושר .בין פתח מילוי השמן לקרטר. ניחשתם נכון . גם הוא יצא בחלקים. :mm_nah::mm_eek:

לפחות אפשר לגשת לעבודה. הצינורית בגללה התחיל הבלגן פורקה ,על שלל הברגים התופסים אותה .

גומיות אטימה חדשות , צינורית שדודה אחת במקום ,סגירה מהירה , א-מחייע... :mm_yeah:

טס לת"א שוב. איתני ממתין לי בפנים זורחות. מאזני סוף השנה מתקרבים ואפשר לשפר אותם.

:multi:

צינור אחד ,צינור שני ,עוד שתי תושבות מצחיקות וקטנות שהגיע זמנן ויוחלפו על הדרך.

וצינור להידראולי אין.המכונאי שלידו , מבחין במצוקתי , מפשפש בארונות. יש. 100 שקל לצינור משומש ויבש. אחותי ,על מה ? על צינור ששבוע הבא שוב יתפרק? :nono:

טס לפירוקייה.סגור. פירוקיה הבאה. גם סגור. עוד אחת,אחרונה. פתוח.

יש לכם BX ? כן. אני צריך צינור כזה וכזה. בוא.

הולכים .3 BX. הראשונה ,נשחטה זה מכבר. השנייה ,עברה תאונה מקדימה.אין גישה לצינור.

השלישית ,יש חצי צינור. החצי השני MISSING IN ACTION.

חוזרים לשנייה. מכניס את היד איכשהו ,במיומנות של גניקולוג.קטר ,הבנד המחזק חתוך.

ימינה שמאלה ,הרדיאטור מתייחס ליד שלי כמו שפומפיה מתייחסת לתפוח אדמה,היא יוצאת עם קישוטים אדומים ויפים כאלה.

איכשהו הצינור נשלף.20 ש"ח. :|

מגיע הבייתה. מסתכל על הצינור.DAMN IT ! , בחושך לא ראיתי את הסדק בקצה. גם הצינור הזה גמור.

:snipersm:

גיחה נוספת לת"א , לגוויה של ה-BX השנייה.

מגיע , חונה , ההומלס יושב לי באוטו.לא ממש נראה קשור לעולם.מה הוא החליף אוטו פתאום ? מה היה רע לו ב-BX השנייה? אני באתי קודם!

:agrue:

מרים מכסה מנוע. ההוא מנסה להרים ראש.לא ממש מצליח. כנראה היה חומר טוב היום. :drinking:

קטר , מברג . הצינור יוצא ,שלם ! יששששששש!

עף הבייתה ,המשך עבודה בבוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7:00 בבוקר. חולצה קצרה ,מכנסיים שהיו פעם ג'ינס והיום שחורים. השכנים שיוצאים לעבודה מסתכלים עליי ברחמים...חולה הילד.

:morning:

מחבר את הצינורות החדשים /תחליפיים (זה נשמע יותר פוליטקלי קורקט הכינוי הזה לצינור המפורק).

:x-mas:

סוגר בנדים , אלטרנטור.לא רוצה להיכנס. מי לא רוצה להיכנס? ?? מה שלא הולך בכח הולך בעוד יותר. :evil:

נכנס . מתיחה (לפי פקודות מטכ"ל) . ממלא מיץ ירוק. כל הליטר ספייר נעלם למיכל.

עדיין חסר המון ,אבל לחירום זה יספיק.

מניע . אחחחחחחחחחח , סוף סוף. :rainbow1:

האוטו מתרומם בעצלתיים. Houston, we got ignition. :mm_cool:

רץ הבייתה ,קצת אפטר שייב להעלים את סרחון הדלק , בגדים נקיים ,ויאללה.

בדרך עצירה בתחנת דלק.עוד ליטר וחצי מיץ ירוק.כל המערכות תקינות . :mrgreen:

נוסעים.יופי. שקט וחלק.

מגיע לעבודה ,מרים מכסה מנוע. הכצעקתה ? הכל יבש ומבריק. ההיית או חלמתי חלום? מה קורה?

מאין תבוא הרעה הבאה? אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה ? למה אני מקשקש כ"כ הרבה? :?::?:

הרכב תקין רבותיי. ת-ק-י-ן (טפו טפו, חמסה, נגעתי בעץ, מלח מים שום בצל, זצוקלל"ה).

:king:

בערך 4000 ש"ח ,שזה משהו כמו 30 אחוז מערכו , עשרות שעות עבודה. אבל הנבלה עובדת.

האמת ,עכשיו ,אחרי כל הבלגן , למרות העצבים,הריצות , ההשקעה והכאב לב , ולמרות שאני משוכנע שיש למכונית איידס (אין הסבר אחר לקריסה רב-מערכתית כזו ,אולי איזו יפנית דפקה אותה מאחורה?) ,

פשוט תענוג להסתכל עליה ,במיוחד אחרי הטיפול הקוסמטי ,לפתוח מכסה מנוע ולראות את הנקיון ,

להקשיב למנוע עובד ,לראות את המשטח היבש מתחת לאוטו ,ולדעת שכמעט הכל נעשה בעשר אצבעות שלי. :onfire:

היה שווה? כלכלית ,בטוח שלא. רגשית , ועוד איך.

אני מנסה להסתכל בעיניים קרות על הרכב. הוא שווה בערך 12,000 ש"ח (ותודה ללוי יצחק).

הנוחות , הביצועים (עומד מול כל 1600 משפחתית מודרנית) , הוורסטיליות (גם רכב נוסעים,גם אוטו משא) , גם לא מעט FUN , המרווח , הכיף .

כדי להגיע לרמה הזו אני אצטרך להשקיע עוד הרבה כסף במכונית אחרת. ולא בטוח שאקבל רכב מתוחזק באותה רמה.

:?

אמנם יש כבר את אותות הגיל ,אבל הם לא משמעותיים ,לפחות לא לי.

מעבר לזה –לכמה רכבים חדשים אני יכול לעשות טיפולים ברמה כזו לבד , בלי מחשבים ושאר ירקות?

היום הכל ממוחשב ומלא כרטיסים מחורבנים.

נראה לי שהוא כבר יישאר אצלי עד סוף חייו המועילים.

וכולם ביחד : It must be love ,love , love….

:inlove:

וחוץ מזה -סוף סוף יצא לי :type: כמעט את כל האייקונים :twisted:

VIVA LA FRANCE !! צרפתים זה ח$א של עם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהגעתי לאוטו כבר אחרי החושך ,אז טלפון קצר ל"שגריר" , גרריסט נחמד ,והביתה. :evilbat:

יום ראשון היה עסוק קמעה ,ארגנתי גומיות אטימה חדשות לצינורית ההיא ,וזהו.

יום שני בצהריים – מתחילים להחליף. מה להחליף ? בגווייה ההיא חצי אוטו ,כולל רדיאטור וכאלה היו מפורקים. כאן צריך לפרק חצי אוטו כדי להגיע לצינורית. :puppydog:

מתחיל לפרק.

פילטר אוויר.זז הצידה. כנ"ל צינור הזנת דלק לקרבורטור . מנסה להזיז את הצינור בין פתח מילוי השמן לסעפת היניקה (למה לעזאזל יש 728 נשמים שונים במנוע הזה? ממש מנוע וירטואלי ,יותר חלקים בחוץ מאשר בתוכו) – נשאר לי ביד המניאק.עשר שנים עשו את שלהם ,והגומי התייבש לחלוטין. :puzzled:

הבא בתור , צינור כניסת השמן ההידראולי ממיכל העודפים למשאבה מרכזית.אופס ,גם הוא התקצר. החלק הארוך אצלי ביד ,החלק הקצר נשאר במקומו המקורי. עוד אחד לרשימה. :mm_mad:

עוד כמה צינורות מפורקים ,משום מה הם לא נשברו ,חשוד מאוד.פאול חמור של סיטרואן. ידווח ,והאחראי יישפט וייצלב –או יידון לנסוע באלמרה עד סוף ימיו. :vamp:

צינור אחרון בדרך אל האושר .בין פתח מילוי השמן לקרטר. ניחשתם נכון . גם הוא יצא בחלקים. :mm_nah::mm_eek:

לפחות אפשר לגשת לעבודה. הצינורית בגללה התחיל הבלגן פורקה ,על שלל הברגים התופסים אותה .

גומיות אטימה חדשות , צינורית שדודה אחת במקום ,סגירה מהירה , א-מחייע... :mm_yeah:

טס לת"א שוב. איתני ממתין לי בפנים זורחות. מאזני סוף השנה מתקרבים ואפשר לשפר אותם.

:multi:

צינור אחד ,צינור שני ,עוד שתי תושבות מצחיקות וקטנות שהגיע זמנן ויוחלפו על הדרך.

וצינור להידראולי אין.המכונאי שלידו , מבחין במצוקתי , מפשפש בארונות. יש. 100 שקל לצינור משומש ויבש. אחותי ,על מה ? על צינור ששבוע הבא שוב יתפרק? :nono:

טס לפירוקייה.סגור. פירוקיה הבאה. גם סגור. עוד אחת,אחרונה. פתוח.

יש לכם BX ? כן. אני צריך צינור כזה וכזה. בוא.

הולכים .3 BX. הראשונה ,נשחטה זה מכבר. השנייה ,עברה תאונה מקדימה.אין גישה לצינור.

השלישית ,יש חצי צינור. החצי השני MISSING IN ACTION.

חוזרים לשנייה. מכניס את היד איכשהו ,במיומנות של גניקולוג.קטר ,הבנד המחזק חתוך.

ימינה שמאלה ,הרדיאטור מתייחס ליד שלי כמו שפומפיה מתייחסת לתפוח אדמה,היא יוצאת עם קישוטים אדומים ויפים כאלה.

איכשהו הצינור נשלף.20 ש"ח. :|

מגיע הבייתה. מסתכל על הצינור.DAMN IT ! , בחושך לא ראיתי את הסדק בקצה. גם הצינור הזה גמור.

:snipersm:

גיחה נוספת לת"א , לגוויה של ה-BX השנייה.

מגיע , חונה , ההומלס יושב לי באוטו.לא ממש נראה קשור לעולם.מה הוא החליף אוטו פתאום ? מה היה רע לו ב-BX השנייה? אני באתי קודם!

:agrue:

מרים מכסה מנוע. ההוא מנסה להרים ראש.לא ממש מצליח. כנראה היה חומר טוב היום. :drinking:

קטר , מברג . הצינור יוצא ,שלם ! יששששששש!

עף הבייתה ,המשך עבודה בבוקר.

LOOOOOOOOOOOOOOOL

תאמין לי שמר, מבצע 'אנטבה' כבר היה ה-ר-ב-ה יותר פשוט :D:D:D:D

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים!!!!!!!

ברצינות, איציק אבחן גם אצלי באוזניו החדות את הוואקום, החלפתי חוטים ופלאגים, ואקום אני לא מוצא!!!!

אם יש לך מפלג BOSCH חפש ב"גל-אור" , רח' שונצינו 3 , ת"א .בעצם גם אם זה DUCIELLER...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים!!!!!!!

אם יש לך מפלג BOSCH חפש ב"גל-אור" , רח' שונצינו 3 , ת"א .בעצם גם אם זה DUCIELLER...

ליובל אין בוש עד כמה שזכור לי....יש לו DYC (כנראה DUCIELLER)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7784 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...