Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה | מה החוק אומר לגביי... (מפגעי רעש ומוזיקה בקולי קולות מהרכב) [כ"ע]

nyrhex
שימו לב! השרשור הזה בן 5227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בעבקות קריאת הפוסט http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=299230

יש לי שאלה והיא כזאת:

מה אומר החוק לגבי מדידת רמת הדציבלים שיוצר הרכב שלי? (אצלי הבעיה יותר במערכת מאשר האגזוז)

המדידה צריכה להיות עד מרחק כלשהו מהרכב?

הרכב צריך להיות בעמידה / נסיעה?

מהי הרמה המקסימלית שניתן להגיע במסגרת החוק?

במידה ועוצר אותי שוטר עם מד דציבלים שמראה רמת דציבלים גבוהה למרות שלא ראיתי אותו מודד יש לי אפשרות לערער על המדידה?

גם לפקח יש סמכות לתת דוח כזה?

ומה כבר הסיכויים שיעצור אותי שוטר/פקח עם מד דציבלים?

ושאלה אחרונה מה הקנס הגבוה ביותר שאני יכול לקבל???

התכוונתי לשאלות:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק למניעת מפגעים, תשכ"א-1961 [תיקון אחרון 10/4/97] . .

========================================

2. מניעת רעש

לא יגרום אדם לרעש חזק או בלתי סביר, מכל מקור שהוא, אם הוא מפריע, או עשוי להפריע, לאדם המצוי בקרבת מקום או לעוברים ושבים.

תקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש), התשנ"ג-1992 [תיקון אחרון: 6/11/01] . .

2. רעש מרכב, צופר ומשתיק קול

(א) לא יגרום אדם לרעש חזק מרכב מנועי אלא במידה הדרושה להפעלתו התקינה של הרכב.

(ב) בדרך עירונית, כהגדרתה בתקנה 1 לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961 6 (להלן -תקנות התעבורה), לא יפעיל אדם ברכב צופר, פעמון, אות או אמצעי אזהרה כיוצא בזה, אלא אם כן -

(1) הדבר דרוש לשם אזהרה מפני סכנה קרובה שאין למנוע אותה אחרת;

(2) הפעלת הצופר, הפעמון או אמצעי האזהרה האמורים אינה נמשכת וחוזרת יותר מן הדרוש לפני הנסיבות.

(ג) הוראות תקנת משנה (ב) יחולו, בהתאמות המתחייבות, גם לענין רכב חירום שחלות עליו הוראות תקנה 62(א) ו-(ב)(1) ו(2) לתקנות התעבורה.

(ד) לא ינהג אדם ברכב מנועי או בסירת מנוע זולת אם הותקן במפלט הרכב או הסירה משתיק קול או מיתקן אחר, המונע ביעילות רעש נפץ הבוקע מן המפלט.

3. רעש באמצעות מכשירי קול [תיקון: תשס"ב]

(א) לא ישיר אדם, לא יצעק ולא יפעיל כלי נגינה, מקלט רדיו או טלוויזיה ולא יקים רעש באמצעות פטיפון, רמקול, מגביר קול או מכשירי קול כיוצא באלה בין השעות 14.00 ל-16.00 ובין השעות 23.00 ל-07.00 למחרת, באזור מגורים באחד מהמקומות האלה:

(1) תחת כיפת השמים;

(2) במקום שאינו תחת כיפת השמים, אולם אינו סגור מכל צדדיו כלפי חוץ, או שדלתותיו, חלונותיו או פתחיו האחרים אינם סגורים כולם;

(3) בבנין שיש בו יחידות מגורים (להלן - בנין מגורים).

(ב) הוראות תקנת משנה (א) לא יחולו על פעולה המבוצעת אגב חגיגה או שמחה באחד המועדים האלה:

(1) לילי יום העצמאות;

(2) ליל פורים;

(3) ערב יום מנוחה ומוצאי יום מנוחה - עד חצות.

(4) ליל יום ירושלים.

10. מערכת אזעקה ברכב

(א) לא יתקין אדם ולא יפעיל אדם, בין בעצמו ובין על ידי אחר, מערכת אזעקה ברכב מנועי, אלא בהתאם להוראות אלה:

(1) פעולת הצופר לא תימשך יותר מדקה אחת בכל פעם ולא יותר משלוש דקות מצטברות בפרק זמן של חמש דקות; אחרי פרק זמן זה יחדל הצופר לפעול מעצמו, ולא יופעל שנית אלא לאחר שנדרך מחדש באופן ידני או אוטומטי.

(2) מערכת האזעקה מותקנת באופן שתהיה ניתנת להפעלה רק באחד או יותר מאלה: שבירת חלון הרכב, פתיחת מכסה המנוע או מכסה תא המטען או אחת מדלתות הרכב;

(3) הצופר לא יחל בפעולה אלא 15 שניות לאחר פתיחת אחת מדלתות הרכב או דלת תא המטען או מכסה המנוע;

(4) הפעלת מערכת האזעקה לא תגרום לרעש שמפלסו, במרחק של מטר אחד מהרכב עולה על (87 dB(A כאשר המדידה נעשית במצב "מהיר".

(ב) בעל הרכב אחראי לתקינות מערכת האזעקה ברכבו ולהפסקה מיידית של פעולתה במקרה של קלקול או תקלה.

(ג) בעל רכב שברכבו מותקנת ומופעלת מערכת אזעקה יקבע במקום נראה לעין באחד מחלונות הרכב, שלט המפרט, בכתב ברור וקריא, את השם ומספר הטלפון של מי שמוסמך מטעמו לטפל במערכת האזעקה במקרה של קלקול או תקלה ולהפסיק את פעולת הצופר; בעל הרכב יחזיק את השלט במצב תקין וקריא בכל עת; לענין תקנה זו, "שלט" - לרבות מדבקה.

(ד) הוראות תקנה 9(ד) ו-(ה) יחולו, בשינויים המחוייבים, גם לענין אזעקות ברכב

14. מדידת רעש

מדידת מפלס הרעש וקביעתה, לענין תקנות אלה, תיעשה בהתאם להוראות התקנות למניעת רעש בלתי סביר, למעט לענין קביעת המרחק של מדידת רעש מערכת אזעקה שתיעשה כמפורט בתקנה 9(א).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה.

"

(א) לא ישיר אדם, לא יצעק ולא יפעיל כלי נגינה, מקלט רדיו או טלוויזיה ולא יקים רעש באמצעות פטיפון, רמקול, מגביר קול או מכשירי קול כיוצא באלה בין השעות 14.00 ל-16.00 ובין השעות 23.00 ל-07.00 למחרת, באזור מגורים באחד מהמקומות האלה: "

לפי מה שאני מבין אסור בכלל לשמוע מוזיקה לא משנה העוצמה בין השעות ובמקומות הנקובות.

בבקשה תגידו לי שהבנתי לא נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כך, רשום "לא יקים רעש" ז"א לא יעבור את המידה הנורמטיבית של הווליום (אם הבנתי נכון).

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10. מערכת אזעקה ברכב

(4) הפעלת מערכת האזעקה לא תגרום לרעש שמפלסו, במרחק של מטר אחד מהרכב עולה על (87 dB(A כאשר המדידה נעשית במצב "מהיר".

לא כך, רשום "לא יקים רעש" ז"א לא יעבור את המידה הנורמטיבית של הווליום (אם הבנתי נכון).

המקום היחיד שמדבר על עוצמת הווליום הוא לגבי האזעקה ולא לגבי שמיעת מוזיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל הכל על דציבלים!!

לקראת אמצע העמוד מפורט על כלי הרכב, אבל אני ממליץ לקרוא הכל ככה שתוכל לבוא לשופט עם שיעור בית

(איך מודדים דציבלים, מהו הטווח המותר, אם זה קורה כביש פתוח, כביש סגור, רחובות עם בתי ספר וכו', לכל מקום הסטייה שלו, חשוב שתדע את הכל לפני הגעתך למשפט)

http://www.alehlod.co.il/Eco/Noise.htm

מקווה שעזרתי,

בברכה ובהצלחה,

עדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ADI תודה רבה על המאמר, בהחלט למדתי מספר דברים חדשים אבל הכתבה לא ענתה לי על אף אחת מהשאלות.

המאמר אכן מסביר הכל על דציבלים אך לא מרחיב על החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי באתר של משטרת ישראל את אמצעי המדידה של המשטרה בין השעות 24:00 ל- 06:00 ובין 14:00 ל- 16:00

והאמצעי היא אוזנו של השוטר בלבד :evil:, הוא לא צריך למדוד את עוצמת הדציבלים ולא לבצע שום בדיקה כלשהי.

לגבי גובה הקנס:

"שיעורי הקנסות נעים בין 150 ש"ח ל- 1,800 ש"ח, בהליך של ברירת משפט, בהתאם למבצע העבירה (יחיד/תאגיד), חומרתה ונסיבותיה."

הערה:

אני מדבר על שמיעת מוזיקה בלבד(למרות שגם האצה וגם חרקות יכולות להוביל לקנס על פי מצב הרוח של השוטר החביב)

http://www.police.gov.il/meida_laezrach/meida_clali/sviva/Pages/rahsh.aspx

תודה רבה לכל העוזרים והמשך שבוע שקט:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי אתר המשטרה בסעיפים 9, 10 כתוב:

"רעש חזק עפ"י התרשמותו של השוטר"

לעומת סעיפים אחרים שמצוינת רמת הדציבלים וכתוב:

" לא ניתן לאכוף ללא מד רעש"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...