Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים מנסיעת מבחן בין C-5 ואקורד (וכן התייחסויות לשאר הרכבים בקבוצה)

shahar75
שימו לב! השרשור הזה בן 7329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזמן ביקשתי את חוות דעתכם בנוגע לשני הרכבים הנ"ל.

ביצעתי בכל רכב נסיעת מבחן של כשעה ורבע בכביש משובש, פסי האטה, כביש מהיר ובתוך עיר. מראש, כדאי להביא בחשבון שיש לי בעיות גב. הרשמים הם אישיים וסובייקטיביים.

מנוע

לאקורד, אין פלא, יש מנוע מצויין, כח זמין בכל עת וגיר קרבי שלא מהסס להוריד הילוך גם כשאין צורך בקיק דאון.

בסיטרואן, גיר מתחכם, שלמדתי להכיר מה-406 שלי, ומשום כך גם כח פחות זמין. מנסיון, אחרי שהמנוע 'נפתח', אין לו במה להתבייש.

מושבים ותנוחת נהיגה

לצערי, בשני הרכבים, כיוון זוית המסעד נעשית באמצעות מנוף ולא ברז ולכן הזוית תלויה במיקום השיניים ולא בסיבוב המנוף - משמע, אין מצבי ביניים למי שצריך קצת יותר או פחות. בנוסף, לא ניתן עוד לכוון את זוית המושב עצמו והדבר משתנה בהתאם לגובה המושב.

המושבים לא היו נוחים בעליל באקורד. חצי מהזמן ניסיתי להתאים את המושב לתנוחה בה לא יכאב לי דווקא הגב העליון. נסיונות לשנות את רמת הקושי של המושב, לא עזרו במיוחד. בסיום הנסיעה כאב לי הגב והתקשיתי לעמוד.

גם בסיטרואן היה לי קשה להתרגל למושב, אך לאחר מציאת הזוית הנכונה - נוח מאוד ולאחר נסיעה של שעה יצאתי כאילו לא נכנסתי מעולם.

נוחות

בין האקורד ל-406 התקשיתי להבחין בהבדלים בנוחות הנסיעה, למרות שהאקוד עשתה רושם רך יותר בכל הקשור לריסון מהמורות ופסי האטה.

לנסיעה עם ה-C-5 יצאתי עם סימן שאלה גדול מאוד. מה כל כך מיוחד במתלים האלו והאם כל הסיפורים והאגדות נכונים?

ההפתעה הראשונה היתה כשנסעתי בכביש עירוני שדקות לפני כן עברתי עם ה-406. פתאום הכביש המשובש הופך להיות חלק. כשהגעתי לבור לרוחב הכביש נכנסו הגלגלים הקדמיים פנימה, אך התחושה היתה שהאחוריים פשוט ריחפו מעל הבור ולא נודע כי בא אל קירבו.

ה-C-5 עשתה רושם שקט יותר וניכר פחות רעש רוח ורעשים מבתי הגלגלים והמנוע.

המבחן האמיתי החל בכביש המחבר בין גדרה לצומת ביל"ו. הכביש נסלל לא מזמן, אך מע"צ לא מצאו לנכון לעשותו ראוי לנסיעה. הכביש גלי וגם ב-406 משייטים מעלה ומטה. ב-C-5? הכביש ארופאי. לא האמנתי שאינני מרגיש מה עובר מתחתי. באחת הצמתים ירדתי מהכביש ועצרתי בצד על מנת לבחון את אפשרות הרמת מרכב הרכב. מה אומר לכם? מדהים. נשכבתי תחת הרכב ולא יאמן לאיזה גובה הוא מגיע. משהו בסגנון ג'יפון עירוני מצוי. הרמת המרכב מראה על צג המחשב את מצב המתלים והמהירות המירבית המותרת לנסיעה במצב הקיים. הגעתי לפסי ההאטה בכביש המחבר בין קבוצת שילר לרחובות. למי שמכיר, הרבה פגושים שייפו שם את הכביש. הייתי חייב לבדוק את הסיפור על המתלים החכמים. עברתי על הפסים כאילו הם אינם קיימים. בפס ההאטה הראשון המתלים הקדמיים הרימו את המרכב בתגובה אופיינית, אך האחוריים כבר לא שינו בזוית המרכב במאומה. כאילו מחצתי את פס ההאטה והגלגלים האחוריים אפילו לא עלו עליו. בפסי ההאטה הבאים, גם המתלים הקדמיים בלעו את פס ההאטה כאילו לא היה קיים.

איבזור

יחסית למחיר, האקורד נותנת איבזור קמצני מאוד. במחיר של כ-170,000 ש"ח, לא נכללים אפילו מחשב דרך, ג'נטים ממגנזיום, 6 רמקולים ותאורת מראות האיפור. אני לא מזכיר אפילו חיישן למגבים ועוד ועוד.

בכל הנוגע לאיבזור, ה-C-5 לוקחת ובגדול ובמחיר צנוע של 163,000 ש"ח. באקורד קיים תא אכסון גדול במרכז הקונסולה המרכזית. לא ברור מי צריך בוידם שם, אבל הוא נמצא. גם ב-C-5 לא הצלחתי להבין לאילו כוסות מיועדים מחזיקי הכוסות הצרים.

בכל הנוגע לאחריות, החוק כופה היום אחריות של שנתיים "מפגוש לפגוש" וטוב שכך.

בהתחשב בתוצאות הנסיעות, החלטתי ללכת על C-5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יפה מאוד !

ככה בוחרים רכב, אני מצדיע לדרך שלך, כל הכבוד ! .

בחרת את המכונית שמתאימה לצרכים שלך ולא מה שה"עם" מחליט.

אני בטוח שתהנה מכל רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, עדיין לא נהגתי ב-C5. מה שכן - ישבתי בכמה מכוניות אחרות באותה הקטגוריה בזמן שהם עברו על כביש כלשהו שהוא מאוד מאוד גלי ומשובש. על אותו הכביש, סיפרו לי לאחר הנסיעה, ב-C5 כלל לא מרגישים את המהמורות. זה נשמע לי כל כך לא מציאותי שאני פשוט חייב לנסות את זה מתישהוא בעצמי... :D

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ראשית תודה על ההתרשמות! תמיד טוב לשמוע עוד דעות על הרכבים.

לדעתי הבחירה טובה מאוד, אני בטוח שתהנה מהרכב!

לגבי האחריות, לפ'גו יש אפשרות לרכוש אחריות של שנתיים נוספות בתוספת מחיר מסויימת, אם אתה הולך להחזיק את הרכב מעל שנתיים זה שווה לדעתי. מאין ביטוח כזה...

תתחדש!

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיך את מה שרשם שלומי.. זוהי הדרך לבחירת רכב!

לפני כשנה התלבטנו בין המאזדה 6 להונדה אקורד.

כמו בספרים הלכנו וביצענו נסיעות מבחן.

בדומה למה שרשם shahar75 גם אבא שלי לא נהנה לחלוטין מהנוחות ומהאיבזור שמציע האקורד.

המיתלים שלה לדעתי קשוחים מדי ואגרסיבים מידי, וזוהי התחושה גם בפניות וגם במהמורות בכביש.

ה-6 הייתה יותר מתונה, יותר נינוחה, ויותר ננהגת ודינמית-וזה מה שהשפיע על הבחירה של אבא שלי לטובת המאזדה (האמת שחוץ מהמנוע המדהים והגיר המעולה לא מצאתי עדיפות לאקורד).

אכן זוהי הדרך הטובה ביותר לרכישת רכב!

אמיר.

תתחדש, תהנה.....בחירה טובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי C5, אז רק נותר לי לספר לך עוד כמה פרטים, ולברך על הבחירה החכמה.

הרכב פשוט מדהים, וזה רק משתפר עם הזמן.

יש לי גרסת 1.8, באופן מכוון. לא רציתי משהו שיגרום לי לאבד את הרישיון מהר מדי ו/או להשתולל על הכביש. למרבה הצער גיליתי שהוא מזנק הרבה יותר יפה ממה שהנייר מלמד. אמנם יותר מ- 14 שניות ל- 100 קמ"ש, אבל כפי שיעידו כמה מתחרים מופתעים, הוא לא מסיים שם. התאוצה החלקה ממשיכה עד 150 לפחות ומותירה מאחור את כל מכוניות הרמזורים הקלילות.

וזה עוד לפני הסיבובים. הרכב כבד ולא בנוי לסלאלום, אבל מסתבר שבסיבובים ארוכים הוא המלך. וזה לפני שהזכרנו בורות ומהמורות. באותם כבישים בדיוק נסעתי עם יפנים וקוראנים שכמעט עפו כתוצאה משיבושי האספלט. ה- C5 בולע הכל, ובמיוחד כשהמהירות גבוהה. אני מדבר על סיבוב ארוך עם כביש מקורצף ב- 130, כשאתה לא מבין מה כולם עושים עניין ובולמים סביבך.

ולגבי אחריות - יש משהו שסיטרואן משום-מה לא מגלים לציבור היותר רחב. אפשר להרחיב את האחריות לשנתיים נוספות תמורת 990 ש"ח. ניתן לבצע כל עוד הרכב בן פחות מ- 11 חודש. זו כמובן אחריות חלקית, אבל כדאית. ראש שקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מה שמעצבן שאנשים לא לוקחים בחשבון את הטויוטה אוונסיס..

אנחנו בעלים של האוטו הזה ואין לי מילה אחרת חוץ ממדהים כמעט מכל הבחינות רק שהוא דיי מנותק מהכביש שזה לרוב האנשים לא בעיה אלא רק יתרון...

האוטו מאובזר כמו מרצדסים עם כל הדברים שרק אפשר לחשוב עליהם המושבים מעוצבים נפלא הקונסולה מודרנית הוא מרווח בצורה מדהימה לוקח את האקורד בכמעט כל דבר חוץ ממש תחושת נהיגה לדעתי המנוע גם יותר טוב..

לגבי הC-5 הוא אוטו מתיישן עם בעיות אמינות בקשר לכל מערכות האוטמטיות שלו מכל מיני סיפורים ששמעתי... ובכלל לא אהבתי את הצורה המוזרה שלו..

אני ממליץ לך ללכת לסוכנות של טויוטה ולשבת באוונסיס קצת אתה תראה שזה אוטו מדהים...

<-- דומה אבל... לא... :) [306 S16]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו בעלים של האוטו הזה ואין לי מילה אחרת חוץ ממדהים כמעט מכל הבחינות רק שהוא דיי מנותק מהכביש שזה לרוב האנשים לא בעיה אלא רק יתרון...

האוטו מאובזר כמו מרצדסים עם כל הדברים שרק אפשר לחשוב עליהם המושבים מעוצבים נפלא הקונסולה מודרנית הוא מרווח בצורה מדהימה לוקח את האקורד בכמעט כל דבר חוץ ממש תחושת נהיגה לדעתי המנוע גם יותר טוב..

לגבי הC-5 הוא אוטו מתיישן עם בעיות אמינות בקשר לכל מערכות האוטמטיות שלו מכל מיני סיפורים ששמעתי... ובכלל לא אהבתי את הצורה המוזרה שלו..

אני ממליץ לך ללכת לסוכנות של טויוטה ולשבת באוונסיס קצת אתה תראה שזה אוטו מדהים...

נהגתי באוונסיס ומלבד האיבזור והקונוסלה הראשית העמוסה אין לו יתרון ממשי על פני המתחרות הזולות ממנו בעשרות אלפים. נוחות הנסיעה באוונסיס בינונית ביותר, המושבים באמת טובים, המרווח כמו שאר הקטגוריה (ופחות מלגונה ומונדיאו, למשל), רעשי הסביבה נשמעים למדי, המנוע קצת יותר טוב משל רוב המתחרות (אבל לא משל האקורד) ובסה"כ בתור מכונית פרופר הוא לא עולה על המתחרות הזולות ממנו.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מעצבן שכל אחד רוצה שכולם יקנו את הרכב שלו... אתה אוהב את האוטו ונהנה ממנו ? נפלא... אני לא מבין איך יעשה לך טוב לדעת שעוד מישהו קנה אותו גם... מה הקטע של אנשים לדחוף את הרכב שלהם כל הזמן... מה גם שבמקרה הזה מדובר על רכב יקר יותר ועם יחס תמורה/שקל נמוך יותר.

קח בחשבון שפה מדובר באדם שקונה בעצמו ומשלם מכיסו, אתה ממליץ לו כאילו שעוד 20K הולכים ברגל וזה מפני שלא אתה שילמת אלא הוריך.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחופשה של בערך חודש בבריטניה הזמנתי מחברת השכרת הרכב משהו בקטגוריה של איביזה אוטומטית (חברה שלי היתה נהגת חדשה של שנה עם ליסינג אוט', ולא היתה מוכנה להסתכן גם בנהיגה בשמאל וגם בידני).

כשהגענו לשדה תעופה לקחת את הרכב לא הבנתי מה קורה כשהפקידה צעקה אחורה משהו כמו "חיים, תביא את המפתחות של ה-C5" (באנגלית זה נשמע יותר תרבותי :) ).

מסתבר שלא היה להם שום רכב אוט' חוץ מ-HDI C5, אז ריחמתי עליהם בגלל השעה המאוחרת, לא הרמתי צעקות, לקחתי את המפתחות בשקט והלכתי :).

בקיצור נסעתי על הרכב כמעט חודש בצד שמאל, ולהלן התוצאות:

- לשיוט נינוח בכביש הרכב מ_ע_ו_ל_ה. עד היום אין לי מושג איך הכבישים בבריטניה ... נדמה לי שהם שטוחים לגמרי ... המנוע קצת פחות מענג, אם כי בהחלט מספק למי שאין יומרות. עשינו עם הרכב קרוב ל-700 קילומטר ביום הלפני אחרון, לא נרשמו נזקי גב ועייפות מוגברת.

- גם בסיבובים האוטו לא פראייר, אם כי לא ספורטיבי בשום אופן.

- בבריטניה הרכב לא מומלץ לנהג הישראלי כיוון שהוא רחב והרבה פעמים הכבישים צרים מאוד. בנוהל הרגיל לתיירים ממדינות ימניות, נדפקה מראה שמאלית.

אגב רחב, המושבים הקדמיים כל כך רחוקים שלא הצלחתי להגיע עם הידיים לחברה שלי (וניסיתי :twisted: ).

- לצערה של חברת ההשכרה לקחנו את הרכב לכל מיני שבילים כפריים ושטחי מרעה. האפשרות להגביה את האוטו פשוט מגניבה ! האוטו אחלה ג'יפ לשבילים אחרי שמגביהים אותו. תענוג. לא נרשמו פגיעות גחון גם במעברים הרריים ומשובשים. לוקח קצת זמן ללמוד לתפעל את זה, לדעתי התפעול לא אינטואיטיבי ולא ברור.

- ברכב שלנו הייתה מערכת חביבה בשם Traffic Master (שאנחנו כינינו בשם Traffic Monster) עם קול של אישה, רובוטית משהו, שמודיע אוטומטית ובלי התראה מוקדמת על פקקים בסביבה. מאוד שימושי, אבל בפעם הראשונה שהאוטו התחיל לדבר אלינו היינו קצת בשוק. חבל שאין כזה בארץ.

- האיבזור אומנם לא בהכרח רלוונטי אחד לאחד בארץ, אבל מה שקיבלנו היה מאוד מפנק, כולל מחשב דרך (קצת טיפש), מערכת שמע מקורית מתופעלת מההגה, בקרת אקלים מצויינת, בקרת שיוט, ריפודי קטיפה נעימים. היה גם טיפטרוניק או משהו דמוי, שהיה מאוד לא שימושי ולא נחמד כשניסיתי אותו. אם זה עולה שקל אז חבל על הכסף.

בקיצור, מומלץ למחפשי נוחות למרחקים ארוכים, ללא יומרה ספורטיבית, ואפילו קצת שימושי בשבילים.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על חוות הדעת שלך(מנסיון...)

8)

הזמנת כבר?

אם לא,אז לדעתי תעשה עוד נסיעות מבחן...(B4,6,לגונה,מונדיאו)

ראיתי איך ענייך היפות דיברו בלי קול,במבטך בחיוך סיפרת לי את הכל,בכל מילה היכול צחוקך עולם אחר לא שלך!!!

רצית לדעת מדוע נישארתי טוב ונחמד איתך!!!

שלאא תעצביי עודד,לאא תכאביי עודדד,לא תהיה לבד יושבת בעולם אכזררר

יאסוו איציק קלה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי באוונסיס ומלבד האיבזור והקונוסלה הראשית העמוסה אין לו יתרון ממשי על פני המתחרות הזולות ממנו בעשרות אלפים. נוחות הנסיעה באוונסיס בינונית ביותר, המושבים באמת טובים, המרווח כמו שאר הקטגוריה (ופחות מלגונה ומונדיאו, למשל), רעשי הסביבה נשמעים למדי, המנוע קצת יותר טוב משל רוב המתחרות (אבל לא משל האקורד) ובסה"כ בתור מכונית פרופר הוא לא עולה על המתחרות הזולות ממנו.

רוני

נוחות הנסיעה בינונית? אולי רכב המבחן גמור אבל הרכב עליו אני נוסע נוסע מדהים לא מרגישים במפרים לעומת ה6 והאקורד שעליו נסעתי עם אבא שלי אין בכלל מה להשוות.

רעשי הסביבה נשמעים? אני באמת לא יודע על מה אתה מדבר...

תשמע זה הדעה שלי אתה צריך לבוא איתי לסיבוב על האוטו של אבא שלי...

לינון... זה לא קשור שזה האוטו שלי אלא זה שהאוטו פשוט מצויין ובגלל שרוב האנשים בגלל לא מכירים אותו הרבה פעמים הוא בכלל לא בא בחשבון..

<-- דומה אבל... לא... :) [306 S16]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

נוחות הנסיעה בינונית? אולי רכב המבחן גמור אבל הרכב עליו אני נוסע נוסע מדהים לא מרגישים במפרים לעומת ה6 והאקורד שעליו נסעתי עם אבא שלי אין בכלל מה להשוות.

לינון... זה לא קשור שזה האוטו שלי אלא זה שהאוטו פשוט מצויין ובגלל שרוב האנשים בגלל לא מכירים אותו הרבה פעמים הוא בכלל לא בא בחשבון..

בסדר...

אבל המחיר הזה יקר

ובמחיר יותר זול

אפשר קנות מכוניות משתלמות יותר כמו:מאזדה 6,סובארו B4,מונדיאו,לגונה...

או שבמחיר שלה אני היתי מעדיף מאזדה 6 2.3 ל'.....

ראיתי איך ענייך היפות דיברו בלי קול,במבטך בחיוך סיפרת לי את הכל,בכל מילה היכול צחוקך עולם אחר לא שלך!!!

רצית לדעת מדוע נישארתי טוב ונחמד איתך!!!

שלאא תעצביי עודד,לאא תכאביי עודדד,לא תהיה לבד יושבת בעולם אכזררר

יאסוו איציק קלה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני נסעתי עליו ועל 3 מתחרות שלו (B4, מונדיאו ולגונה) אחת אחרי השניה, בכביש משובש. ההבדלים היו ברורים למדי. ה-B4 והלגונה בראש, המונדיאו אח"כ והאוונסיס בסוף. נאמר לי גם (לא הייתי באותו הרגע) שבתוך העיר האוונסיס נפלה בגדול ביחס לשלושת המתחרות האלו בסעיף הנוחות (ודרך אגב - היא ניצחה בנוק אאוט את המזדה 6, היית מאמין?).

בנוגע לרעשי סביבה - שוב, אם תסע בה לבד זה פחות יפריע, אבל מול מתחרות כמו B4 זה מורגש.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...