Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ננסה: חסמו אותי מהפורום קירות גבס ופיגומים או איך תופסים LCD על קיר גבס?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 5238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

בעקבות השרשור האחרון שלי לרכישת טלויזהיה 32" או 26", אני כנראה אקנה 32"במינימום מחיר- מקסימום חברה (ולא מדבקה).

עכשיו השאלה שלי זה איך תולים את אותה הטלויזיה על קיר גבס אם זה אפשרי בכלל? כרגע תלוי לי על הקיר גבס 2 רמקולים ששוקלים כ2-3 קילו כל אחד + מדף ששוקל כ300 גרם שעלים יושב כל רמקול בנפרד. מבחינת משקל אני לא מאמין ש32" לא שוקל בהרבה יותר מ6-7 קילו אולי פחות.

בקיצור, איך עושים את זה אם בכלל?

תודה וצהריים טובים!

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שניצבים זה קורות ברזל מאחורי הקיר גבס לתמיכה כן?

אני רוצה למקם את הLCD במקום ספציפי בקיר מול המיטה, אם הניצבים נמצאים בכלל במקום אחר או בכלל בגובה אחר מה עושים?

תודה,

אוהד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה כזה רצוי להביא בעל מקצוע. מנסיון שלי, זה לגמרי אפשרי לתלות אפילו מסכים גדולים וכבדים יותר על קירות גבס. הדבר מצריך חיזוקים בגב הקיר בתמיכה עם הניצבים (או בשפה העממית: "פרופילים").

ממה שאני ראיתי, חיזוקים כאלו נעשים באמצעות קורות עץ ארוכות לאורכו של הקיר (שוב, מהצד הפנימי שלו או מהגב שלו).

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקרה שלך בבית היא בטון או ראביץ?

אם היא בטון, פשוט תקנה מתקן VESA מגליל ש.ל.ג תקרתי ותסיים סיפור בלי להסתבך עם גבס לא גבס.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקרה שלך בבית היא בטון או ראביץ?

אם היא בטון, פשוט תקנה מתקן VESA מגליל ש.ל.ג תקרתי ותסיים סיפור בלי להסתבך עם גבס לא גבס.

ת'כלס זה גם פתרון. אם כי המתקנים הללו הם קצת פחות "נעימים" למראה...

Chevrolet Silverado 2500HD - 2015 - LTZ

TW: Morel Supremo Piccolo | MID: Morel CDM 880 | MIDBASS: ScanSpeak Silver

SUB-WOOFERS: 2X JL Audio 10TW3 - Original Under The Seat StealthBox

TW Amp: Genesis Stereo 100 | MID+MIDBASS Amp: JL Audio 450/4 | Monoblock: JL Audio 500/1 | DSP: Helix Pro MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשתמש בשום סוג של דיבל לתפוס את ה LCD על הגבס, תעשה כמו שאמרו לך או שתאתר את הניצב או שתאלתר (בצורה יפה) מוט שיורד מהתקרה צמוד לקיר (תפוס בתיקרה) ועליו תתלה את ה LCD , גם ככה לא יראו את המוט כי הLCD יסתיר אותו

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה, 2 תגובות מעלי יש לינק לסרטון שמסביר איך תולים משקל כבד על קיר גבס, בהדגמה השלישית בסרטון מראים שם ברגים גדולים שנפתחים כמו מטריה ואוחזים בקיר וכל אחד הם מחזיק בסביבות 5-10 ק"ג, מה שהם עשו בסרטון הם תלו שקית על אחד מהברגים האלה ובפנים 2 משקולות יד של 5 ק"ג.

מפה אני מסיק ש4 ברגים בקיר בצורה של הLCD = עד 20 ק"ג, הLCD בטוח שוקל פחות אז זה אמור לתפוס לא?

תודה,

אוהד.

*מבקש לתשובה ב100%, לא מעוניין שהקיר גבס יקרוס עלי עם הLCD ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מציע לא לתלות את ה LCD על הקיר גבס , שלא יהיה "בוום" פתאומי מתישהו בחדר , ותאבד LCD יקר.

שום פטנט על הגבס עצמו לא יחזיק מעמד, בטח ובטח עם משקל כזה , אתה יכול להחזיק לבד חתיכת גבס (של הקירות) ותראה עד כמה זה שברירי.

לגבי הניצבים , גם כאן יש סיכון , הניצבים דקים מאד מבחינת עובי והייעוד שלהם זה להחזיק את הגבס וגם שהגבס יחזיק אותם. ולדעתי הן יקרסו עם משקל כזה שלא לדבר על זה אם אתה מתקין עם זרוע מיוחדת אז העסק בלתי אפשרי.

הפתרון היחידי כפי שאמרו למעלה , זה לתת חיזוקים לניצבים (לגבי מיקום הניצבים אל תדאג , כל חצי מטר בערך יש ניצב/מסלול). החיזוקים באים מעץ שנכנס בתוך הניצב (שהוא בצורת U). ובכך ה LCD יהיה כאילו על עמודים , ואז הוא יהיה בטוח ויציב. אבל, אם קיר הגבס כבר קיים, צבוע ושלם. פתרון זה אינו ישים כי אי אפשר לפרק קיר גבס ולהחזירו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיבל מתכת נפתח (מה שנקרא בסרטון "מיתד מתכת מתברג")

יכול לשאת 25 עד 35 קילו (זה תלוי בסוג)

אחד כזה עולה 2 עד 4 שקל תלוי באיזה חנות

מתקן תליה צמוד לקיר, עם 8 כאלו (ברוב המתקני תליה יש מקום ל8 ברגים)

מספק אחיזה שמתאימה ל200 עד 300 קילו בממוצע

מסך LCD לא עובר את ה10 קילו לרוב, והכבדים באמת (46 אינץ' וכו') לא עוברים את ה20 קילו,

אין סיבה "להשתולל"

עם זאת - קיר גבס שנבנה כהלכה, ולא נחסכו שדריות, לא משנה איפה נציב את המתקן, תמיד נפגש לפחות זוג שדריות,

ככה שאין בעיה

עריכה :

פיוניר - יש לך ניסיון בעבודות מהסוג זה ?

כי אתה קובע פה קביעות נחרצות, שאני בספק רב אם יש מאחוריהן ביסוס,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן , עבדתי בזה תקופה לא קצרה (ככה זה כשדוד שלך שיפוצניק ואתה סטודנט/מובטל/משועמם).

לגבי דביל המתכת , זה מוכח שזה יכול לשאת 25 ק"ג ? קשה להאמין. הדביל עצמו אכן די חזק ואוחז את הגבס בצורה הכי יעילה , אבל הגבס עצמו לא יכול לשאת את הכובד. הרי הדביל תופס רק צד אחד מהקיר שהעובי שלו 1ס"מ. בשורה התחתונה לא משנה מה אוחז את הLCD , עצם העובדה שהוא תלוי על קיר מגבס שהעובי שלו 1ס"מ זה סיכון בפני עצמו.

אפילו כשמתקינים משקוף בקיר גבס (והמשקופים/דלתות שמתקינים בקירי גבס אינם כבדים בכלל) לא מסתפקים בהברגה עם הגבס ואפילו לא מסתפקים בהברגה עם הניצבים אלא מוסיפים קורות תמיכה .

בכל מקרה , זוהי דעתי מנסיוני הקטן בתחום. הייתי מציע לך להתייעץ עם בעל מקצוע.

עריכה:

לעתיד , אם אכן ל LCD יש כ 8 ברגים שכן יתפרסו על 3/4 ניצבים , והמשקל אינו כזה גדול ייתכן והקיר יחזיק את זה בכבוד אם כי אני אישית לא תולה טלויזיה על קיר גבס נטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לתלות פלזמה על גבס אבל אני לא ממליץ.

ניצב נמצא כל 40 ס"מ, אבל גם כך אתה תצטרך להכנס עם 2 ברגים לגבס עצמו,

בגלל הרוחב של המתקן, אולי אם יהיה לך מזל, והמרחק ברגים במתקן שמתחבר לקיר תואם

אז תצליח לתפוס 2 ניצבים במכה.

אם לא, תצטרך לתפוס אותה עם 2 איזכוריות בגודל 6 לפחות.

את הצד השני של המתקן הייתי תופס עם 2 דיבל גבס שבלול או מה שהראו בסירטון.

גילוי נאות: לי יש LCD 42 אינץ ואני מפחד לתלות אותה גם על הקיר בלוקים שיש לי בסלון.

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...