Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה ביחידת COM2000 (הפעלת איתות וצופר) בסיטרואן C5 דגם 2

Moldavanin
שימו לב! השרשור הזה בן 5208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה רכשתי סיטרואן C5 דור שני. במעמד בדיקת הרכב במוסך מורשה עלתה תקלה "קבועה" של יחידת COM2000 - מודול חשמלי מאחורי ההגה (כל הידיות איתות / אורות / מגבים + שלט רדיו דיסק ופיקוד בקרת שיוט). באותו רגע דלקה נורית "תקלה ב-ESP" וצופר לא פעל. אמרתי לעצמי שלא קריטי להתחלה ולאט אמצא חלק זהה מפירוק / אזמין מחו"ל.

אז הנושא היה חדש בשבילי למרות שאנני תמים וזהו סיטרואן C5 השני שלי (קודם היה דור 1 וללא תקלות ב-3 שנים שהיה אצלי ולמרות שהיה בן 8 כשמכרתי אותו). כבר בערב סרקתי אתרים בחו"ל בכוונה למצוא חלק (לפי קוד קושחה של המודול שהופיע על מדבקה), אך ללא הצלחה. לאט לאט הבנתי שתהיה בעיה למצוא חלק בעל קושחה זהה ושזאת בכלל תקלה מאוד נפוצה בסיטרואנים / פג'ו.

בנתיים הנורית "תקלת ESP" נכבתה לאחר כיוון פרונט ויישור גלגל ההגה, אבל "הוירוס" עבר למנגנון הפעלת האיתות, כאשר זה עשה בעיה בהפעלה וגם בכיבוי של האיתותים (עד שמת בכלל ב-2 הכיוונים). פניתי למגרשי רכבים לפירוק. נראה לי שמצאתי חלק (מגרש ענק באזור), אך לא בטוחים לגבי קוד קושחה וגם הזהירו אותי שחייב לבצע רישום במחשב של קודים אחרת שום דבר לא יעבוד לי. פניתי למוסך מורשה וקיבלתי תשובה שלילית לעזור מאחר ולא תומכים בחלקים "בטיחותיים" שהם יד שנייה.

במוסך מורשה היחידה עולה קצת פחות מ-2000 ש"ח לפני המע"מ וללא עבודה. די יקר, כאשר בפירוקים ביקשו 600 ש"ח במזומן או בכ.אשראי בתוספת מע"מ.

אשמח לקבל ייעוץ מדוייק ואולי עזרה במציאת החלק התואם + סיוע בהתקנה + רישום (אם באמת צריך).

להלן תמונה של מדבקה של המודול:

com2000_c5.jpg

אין שלמות, לך על בחירת (ליבך) כיסך! עכשיו CitroenC4_Picasso&Peugeot308

Fiat Brava / Volvo850 / CitroenC5 mk1 & mk2_HDI & mk3 / Skoda OctaviaTD / Peugeot407 & 207

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ניתן לרכוש את הידית הנ"ל מקורית במחיר של כ1200 ש"ח כולל מע"מ

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לרכוש את הידית הנ"ל מקורית במחיר של כ1200 ש"ח כולל מע"מ

אורן

מדובר בחלק חדש, או משומש כמו במגרשי‏ם. כולל עבודה או לא. ושאלה חשובה האם חייבים עידכון קוד במחשב‏?‏

Fiat Brava / Volvo850 / CitroenC5 mk1 & mk2_HDI & mk3 / Skoda OctaviaTD / Peugeot407 & 207

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מדובר בחלק חדש,ואין צורך בעדכון קוד במחשב,אלא רק במחיקת התקלות הישנות השמורות בזיכרון המחשבים.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בחלק חדש,ואין צורך בעדכון קוד במחשב,אלא רק במחיקת התקלות הישנות השמורות בזיכרון המחשבים.

אורן

האם הינך בטוח? אני עשיתי בדיקה מאוד נרחבת בעניין כולל קריאת מאמרים באתרים רוסים (נושא של אחזקה וטיפולים ברכבים "בבית" ברוסיה מאוד נפוץ ומפותח, הרבה בעלי מקצוע מתחלקים במידע בנושאים מגוונים). באתר אחד מפורט לגבי תקלות המצריכות עידכון קוד בהחלפת החלק, כאשר אחת הסעיפים הינו רדיו דיסק (בעל קוד יעודי) וגם כרית אוויר (אחת בגלגל ההגה וכרית נוספת 7-ית הנמצאת באיזור הרגליים).

השאלה הנתבקשת האם אפשר לתקן את המודול הקיים? אני מעדיף ומוכן לשלם כסף על תיקון מאשר על החלפה. אני משוכנע כי קיימת דרך לתקן מאחר וכבר ראיתי פרוצדורות לתיקון מודולים זהים ברכבי קונצרן PSA (פג'ו-סיטרואן) וגם בפורום זה.

אשמח לקבל דעות והצעות נוספות. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות עם ESP הידית יותר יקרה ונדרש לבצע כיול חיישן זווית הגה באמצעות מכשיר דיאגנוסטיקה, כל זאת לפי הוראות היצרן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות עם ESP הידית יותר יקרה ונדרש לבצע כיול חיישן זווית הגה באמצעות מכשיר דיאגנוסטיקה, כל זאת לפי הוראות היצרן.

מכבד את הדברים. בעצמי הייתי נחוש בצורך כיול חיישן זוית ההגה. מאז שקניתי את הרכב דלקה לי נורית "תקלת ESP". ע"פ סיכום הבדיקה במוסך מורשה נאמר שנורית דולקת בגלל תקלה ב-COM2000. וגם הצופר "מת".

אומנם!.. ביום רביעי אחרון החלפתי אחד המשולשים שבגללו היה לי חופש בגלגל. בסיום החלפת המשולש בוצע כיוון פרונט. היה לי גם הגה מסובב, ואמרו שכיוון פרונט יפתור את הבעיה. אכן ההגה התיישר וגם נורית "תקלת ESP" נכבתה.

בשלב זה אני מחפש עזרה במציאת COM2000 חילופי (תקין) במחיר עממי כולל אפשרות החלפה וכיול אם יהיה צורך. אשמח להעזר בכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, האם בכל זאת ניתן לתקן את המודול שלי? פשוט יותר אני חושב, לא כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בסיטרואן דור ראשון הייתה בעייה ב com2000 הייתה לי בעיה שהצג היה מודיע על בעייה בכרית האויר, בבדיקה במחשב נימצא שהבעיה היא ב com2000 שהכרית אויר בהגה מחוברת אליו והוא מעביר אותה הלאה למחשב הרכב, המליצו לי על החלפת ה com2000.

בתור צעד נואש נקטתי במהלך הבא והבעיה נפתרה:

ניתקתי את כבלי המצבר, פרקתי את כל הקונקטורים שמתחברים לcom והחזרתי אותם שוב, חזרתי על הפעולה הזו של ניתוק וחיבור הקונקטורים כדי לוודא שהם משופשפים ויוצרים מגע טוב.

חיברתי חזרה את המצבר והכול הסתדר, שום הודעות בצג הרכב והכול עובד מצוין.

תנסה גם אצלך, מה יש לך להפסיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור צעד נואש נקטתי במהלך הבא והבעיה נפתרה:

ניתקתי את כבלי המצבר, פרקתי את כל הקונקטורים שמתחברים לcom והחזרתי אותם שוב, חזרתי על הפעולה הזו של ניתוק וחיבור הקונקטורים כדי לוודא שהם משופשפים ויוצרים מגע טוב.

חיברתי חזרה את המצבר והכול הסתדר, שום הודעות בצג הרכב והכול עובד מצוין.

תנסה גם אצלך, מה יש לך להפסיד?

לגבי נורית תקלה אולי אתה צודק. לגבי צופר יכול להיות שיעזור. אבל איתות הינו מנגנון חצי אלקטרוני חצי מכני. כאן אני בספק. אני אנסה את זה מחר (אנתק מצבר למשך יום + ניתוק חיבורים אל COM). נראה. ותודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה. בעיה עם איתות תקול אפשר לפתור ע"י החלפת ידית איתות בלבד - קונים מפירוק ומחליפים בלי לפרק את כל היחידת COM2000. צופר אני רוצה לבדוק האם "צפצפה" עצמה לא הלכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היתה תוצאת ניתוק המצבר וה-com והחזרתם?

לא ממש עזר. גם הבאתי מפירוק יחידת COM2000 אחרת (עם מס' קושחה זהה לשלי) ועדיין צופר לא פעל. לפי מצב נוכחי כדאי לבדוק "רמקול" :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5208 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...