Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פז'ו 206 xs, שנת יצור 04, סיכום שנה (כמעט).

loty
שימו לב! השרשור הזה בן 5249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל מהסוף: בצהריי היום, יום שישי נימכרה ה206 שלי לבחור צעיר שהגיעה מהצפון עד לב"ש (שם ניפגשנו) וקנה את הרכב במחיר המבוקש- 53000 ללא כל התמקחות ולאחר הבנה שהרכב הנ"ל הוא אכן מציאה אמיתית ושווה את המחיר.

אני נאלצתי למכור אותו עקב מעבר לקיבוץ משותף לגמרי שאינו מאפשר החזקת רכב פרטי, (זה בסדר, אני לא מסכן יש לנו צי של B4

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום קצר וקולע :lol:

כשרכשת את הרכב לא היית בטוח במאת האחוזים לגבי מצבו המכני ותוצאות הבדיקה. בדיעבד החשש הזה היה מוצדק?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער, המחשב פשוט ניתקע באמצע ההקלדה וכן יצא סיכום קצר וקולע. ועכשיו לפירוט:

אכן בצהריי יום שישי הזה נימכר הרכב כפי שצייניתי לפני.

ולמי מכם שחושבים לרכוש רכב זהה, או יש להם שאלות, או מחזיקים רכב כזה ותוהים לגבי דבר כזה או אחר, או סתם מעוניינים לקרוא אז זו הסקירה לגבי הרכב הנ"ל.

הרכב נקנה ב18 בינואר בשלהי מבצע עופרת יצוקה, מעו"ד תלאביבי שיצא לעבוד בחו"ל. בעת הקנייה עמד מד האוץ על 39000 ק"מ בלבד. ביד הראשונה היה הרכב בליסינג מימוני אצל רופא חיפאי (אם איני טועה במקום מגוריו) וכך מרופא עבר לעו"ד וממנו למורה. כל הזמן הזה ננהג הרכב ע"י נהג יחיד (אולי 99% מהזמן).

הרכב טופל כל עוד היה באחריות, במוסך הדקל בהרצליה לפי הספר וללא כל תקלות מיוחדות. ביד זו הוא גם עבר פגיעה מקדימה והוחלפו לו טמבון ושני כנפיים ללא נזק לשילדה.

ביד השנייה טופל הרכב במוסכים מורשיי היבואן (לדוגמא מוסך הוד). ואצלי טופל הרכב אצל אורן מיודעינו, חבר הפורום הזה.

כמה נתונים הקשורים לטיפולים:

ב26000 הוחלפה רצועת הטיימינג, מי הקרור וכמובן המסננים והשמנים למיניהם. הרכב קיבל תוסף דלק בכל טיפול וכן ביום הקנייה על ידי.

ביד השנייה הוחלפו מצטים, וקצת לפנייה הקנייה שלי הוחלפה, מערכת הפליטה, המצבר- זאת כתוצאה מנסיעה מרובה בעיר לפרקי זמן קצרים, וכמובן כל מה שנידרש בטיפול (ועוד גומייה פה ואיזון שם). מצב המצמד והבלמים בעט הקנייה היה מצויין.

אצלי הוחלפו השמנים לשמנים סינטטיים מלאים וכן הוחלף שמן הגיר לשמן סינטטי מלא וגומייה (עקב נזילונת). כמו כן נוקה בית המצערת מיזמתו של אורן לייצוב מקסימלי של סיבובי המנוע ולתגובת דוושה יותר טובה.

חשוב לציין שלרכב לא הייתה שום תקלה שאילצה אותו לרדת מהכביש לטובת המוסך בכל שנותיו על הכביש והוא נדרש רק לטיפולים שוטפים ולהחלפת חלקים שמקורם בבלאי טיבעי. יש לציין שהרכב טופל רק בחלקים מקוריים שזה כולל נוזל קירור למשל, וכן ביד השנייה ואצלי הוא זכה לטיפול כל 15000 או כל שנה, שזה מחצית מהזמן\ק"מ המומלץ ע"י היצרן.

קצת מחירים לדוגמא:

דוד מפלט אחורי 500 ש"ח, מסנן אויר 60 ש"ח, מצטים כ100 ש"ח, טיפול טיימינג 1200 ש"ח, שמן סינטטי 50 ש"ח לליטר (agip). בלמים מקוריים 250-300 ש"ח. כמו כן הוחלפו זוג צמיגים לטויו t1r ב750 ש"ח כול איזון כאשר על הרכב נותרו זוג צמיגי בריג'סטון ספורט שאיתם ניקנה הרכב. אני החלפתי ביוזמתי את הג'נטים, לג'נטים של 406 דור שני (הרכב נקנה עם ג'נטים מברזל).

איבזור:

הרכב מאובזר בכל מה שיש להדגם זה להציע: מבחוץ חלון השמש המקורי שמשמש גם כגג פנוראמי, ספויילר מקורי, ג'נטים מסגסוגת 195/55/15, פנסיי ערפל, ופגושים ודפנות בצבע הרכב.

בפנים: שעוני ספורט לבנים הכוללים מד טמפ' שמן, הגה וידית הילוכים מצופים בעור, מושבי ספורט נוחים ומפנקים במיוחד עם תמיכה מעולה, מערכת קול אינטגראלית עם 4 רמקולים ו2 טוייטרים כאשר מאחורי ההגה נמצא שלט קבוע שעושה את העבודה, מחשב דרך מפורט, 4 כ"א, נ"מ, ח"ח פנסים מתכוננים ודיפון פנימי בצבע הרכב (אם כי אצלי זה במזל).

על הכביש:

הרכב שימש אותי בתקופה זו לנסיעה של כ70 ק"מ בכל יום, בכביש פתוח דו מסלולי ברובו, ללא פקקים (כביש בארי אשקלון). בעיר הרכב נסע 2-3 רמזורים וחנה. חווית הנהיגה ברכב זה בהחלט נעימה ומהנה, הרכב יחסית זריז,מרגיש מאוד נוח ויציב, והתנהגות הכביש שלו מהנה ומדוייקת ביותר מה שגורם ליותר מחיוך אחד בכל בוקר. כמובן שלכייף מוסיפה לעיתים, נסיעה עם חלון הגג פתוח. בעניין הכוח, הוא לא מהמצטיינים בכל הנוגע ליציאה מהצומת ברמזור ירוק, אם כי בטורים גבוהים ונסיעה זורמת, הרכב מגיב מצויין, מרגיש מספיק חזק ונכון לכל עקיפה.

נתונים יבשים:

מנוע 1600 המפיק 110 כ"ס, 14 יחידות מומנט ב4000 סל"ד, מ0ל 100 ב9.5 שניות (אני עשיתי בפחות, נשבע), מיכל דלק המכיל 50 ליטר כאשר הנורה נידלקת כשנשארים 6-7 ליטרים במיכל. בכל הנוגע לצריכת הדלק, הרכב חסכוני מאוד: כ14.5 ק"מ ליטר כאשר הנסיעה מורכבת מ90% בין עירוני והחלפת ההילוך נעשת בתחום רצועת הכוח המירבית משמע 3500-4000 סלד, ומרבית הנסיעה נעשתה על 3.25 טורים סביב ה110 קמ,ש. ב90 קמ"ש הרכב עומד על 2.8 טורים וב100 קמ"ש הוא מתייצב על ה3 טורים. ב130 קמ"ש מחוג הטורים מראה בידיוק 3.5 (כמובן בהכפלה ל1000).

חום המנוע נע בין הקו שלפני האמצע והאמצע בזמן נסיעה, ועד לקו אחד מעל לאמצע בעמידה ממושכת או כשהמנוע כבוי וסוויץ דלוק (מה שהלחיץ אותי בהתחלה עד שהבנתי שזה נורמאלי).

ולסיכום: (וזה גם לשאלתך צביקה)

הרכב הזה היה אחד המהנים והמשתלמים ביותר שנהגתי, על העדר הכוח פיצו הרבה אלמנטים בהתנהגות (אח הכיכר, הכיכר) ובנסיעה הרציפה. הרכב היה לי ולקודמיי אמין מאוד (ולאלו שמחכחים ידיים בכל פעם שהם עומדים לספר למישהו על "הצרפתייה הזאת" אשמח לשלוח את פירוט הטיפולים מהיום הראשון ולשאלתכם- כן היו רק טיפולים וזהו!). כמו כן אנשים רבים (כמובן שגם אני) לא הפסיקו לשבח ולהחמיא למראה היפה של הרכב הזה (שהצבע האדום כהה מטאלי עושה עימו חסד רב), מה שמעיד שגם לאחר 6 שנים על הכביש העיצוב עדיין אקטואלי. אפילו הבוחן במבחן הרישוי הגניב מחמאה, נו ואיך לא:

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177695&d=1257492959

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177696&d=1257492959

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177697&d=1257492959

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177698&d=1257492959

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177699&d=1257492959

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177700&d=1257492959

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=177701&d=1257492959

שבת נעימה ומהנה,

לוטן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לא היה קצה שלדה אחרי תאונה שבה הוחלפו שתי כנפיים? זו הרי תאונה חזיתית לגמרי.

או שפשוט הקונה לא לקח הרכב למכון בדיקה שם בודקים ברצינות יתרה?

לפני כשנתיים הלכתי לראות 206 XS יפהפיה אדומה שנת 03 ברמת אביב, והיתה לה לחיצה שנראתה על פניו לא רצינית בכנף. במכון הבדיקה טענו שמדובר בקצה שלדה(!!) וכך גם הופיע בטופס הבדיקה. ב-206 המדוברת לא הוחלפו חלקי פח כלל. השלדה שלה מאד "פגיעה" למיטב ידיעתי.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך, אני לקחתי את הרכב לבדיקה ומה שיצא זה שורה אחת שאמרה: "פגיעה בקורת רוחב משמעות שולית".

שאלתי ובררתי, גם עלפי הבוחן במקום, גם מעיון בבדיקה של שלושה בוחנים בשלושה מכונים שונים וגם ובעיקר לאחר התייעצות והבאת הרכב למוסך פחחות, נאמר לי בפרוש שאין שילדה וגם לא קצה שילדה.

יתרה מזאת הפחח אמר לי שזה נכתב בבדיקה רק בגלל הפגיעה בפגוש ולמעשה אין אפילו "מכונת" בקורת הרוחב, כמו כן פגוש אי אפשר לתקן יפה ועדיף להחליף לחדש וכנף לעיתים יותר זול ואסטתי להחליף מאשר לתקן בפחחות (ד"א גם דלתות).

וזה גם מה שמסביר את תוצאות הבדיקה של היד השנייה, כאשר הוא לקח לבדיקה, שם לא הופיע בכלל שום איזכור לשילדה, אפילו לא זה שהיה בבדיקה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה קילומטרז' נמכר הרכב?

לא מדובר בכזה אקזמפלר עם נתונים מדהימים אם הוא עם יד גבוהה יחסית לשנתון ,עם עבר ליסינג ותאונת פרונט.

מה שכן מיוחד בו זה שהוא מגיע כנראה עם מקסימום האיבזור האפשרי בדגם בנוסף לג'נטים שהוספת בטוב טעם ומתאימים מאוד לרכב (בניגוד לרוב האנשים ששמים ג'נט סיני זול והורסים את הלוק של הרכב)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה מרוצה, וזה הכי חשוב - איך תסתדר עכשיו עם B4? :)

נ.ב.

פעם הבאה שאתה יוצא מהבית ביום, תסתכל צפון מערבה, לשמיים (רמז: זה לבן ועגול).

ותדע שסחבק שומר עלייך :).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, דבר ראשון מסכים איתך ב100% בנוגע לג'נטים, חיפשתי אותם זמן רב ולא רציתי בשום אופן משהו לא מקורי.

הרכב נימכר עם 56000 ק"מ (ק"מ נדיר לכל הדעות) ביד סבירה בהחלט: שנתיים לכל יד וזה יתאזן עוד יותר, לאור רצונו של הקונה להחזיק ברכב כמה שנים.

אכן כפי שאמרת, הרכב עם כל האיבזור המקורי האפשרי, ללא אף נזילה ואפילו הזעה, בלי שריטה, כאשר הכל תקין, עובד בצורה הכי טובה ולא מוזנח.

חוץ מזה הרכב היה מטופל ברמה באמת גבוה ומושקע ללא קמצנות באף יד (זה מתחיל מהצמיגים ועד לנוזלים).

בנוגע לליסינג, הוא מימוני אשר היה בבעלות נהג אחד ויחיד ודינו כדין שיעבוד (עם כל המסמכים המעידים על כך וכולל בירור שלי מקיף מאוד בסוכנות עצמה הרופא פשוט רצה מימון זהו), הרי שנינו יודעים שזה "בולשיט". והמכה, כנראה שלא היתה כזו מכה רצינית (ע"פ הבדיקה) והרי אם זה תוקן וסודר מה הבעייה בדיוק? שהחליפו טמבון וכנף?

האמן לי אייל הרכב באמת היה במצב מעולה ולא סתם נקנה במחיר הזה. מסתבר שאפשר למכור גם פז'ו במחירון משוקלל ולא רק יאריס, ומבחינתי בצדק רב.

ולשלייקס, אני מקווה שאתה דואג שימשיך להיות שקט פה, נכון? ובבוקר שים עין גם עלי (אתה כבר בטח מזהה את הB4 של הקיבוץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן אנשים רבים (כמובן שגם אני) לא הפסיקו לשבח ולהחמיא למראה היפה של הרכב הזה (שהצבע האדום כהה מטאלי עושה עימו חסד רב), מה שמעיד שגם לאחר 6 שנים על הכביש העיצוב עדיין אקטואלי. אפילו הבוחן במבחן הרישוי הגניב מחמאה, נו ואיך לא.

שבת נעימה ומהנה,

לוטן

מעצבי פיג'ו באמת שיחקו אותה עם ה-206.

מאז שהיא יצאה לאור אי שם בסוף שנות התשעים היא עדיין נכון להיום הסופר מיני היפה ביותר (וגם הטובה ביותר לדעתי) ועיצובה ימשיך להיראות מודרני ונאה לעוד שנים רבות.

ובמיוחד עם תוספת קטנה של ג'אנטים נאים ופגושים בצבע הרכב היא נראית רעננה ביותר.

peugeot_206_28_10_05.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...