Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברים,צריך עצה לגבי תפיסה על מהירות, ורעיון לתגובה על הדו"ח.

a.c
שימו לב! השרשור הזה בן 7333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב,לא ידעתי לאן להכניס את הנושא הזה,אבל לא מצאתי לינק אחר מתאים יותר.

ביום שישי האחרון תפסה אותי המשטרה על מהירות מופרזת [128 שהופחת ל-123 במקום 70 קמ"ש],קיבלתי שלילה מנהלתית לחודש. עכשיו, מד הלייזר הורה על מהירות של 128 קמ"ש שכאמור הופחת ל 123 קמ"ש בגלל בית המשפט שקבע להוריד ב-5 קמ"ש כל תפיסה של ממל"ז,והשוטר הראה לי שהוא תפס אותי ממרחק של 181 מטר. אני לאחר חישוב קל,הגעתי למסקנה שבמהירות שהשוטר תפס אותי עברתי 35 מטר לשנייה [128] או 34 מטר ב123 קמ"ש,לאחר עוד חישוב קטנטן הגעתי למסקנה שאת המרחק של 181 מטר אפשר לעשות בקצת יותר מ-5 שניות,תיארתי לעצמי את המצב הבא,ברגע שהשוטר קלט [והוא היה לבד,לא היה איתו שוטר נוסף] שאני על מהירות מופרזת,הוא עזב את הממל"ז וקפץ לכביש בכדי לעצור אותי,נניח שזה לקח לו בין שנייה ל-2 שניות,ירדתי ל-3 שניות וקצת מהרגע שהוא תפס אותי ולהזכירכם אני עדיין על מהירות גבוהה מעל המותר לפי הממל"ז,אני מוריד עוד חצי שנייה לזמן התגובה שלי [לפי הידע שרכשתי מנהיגה מונעת],עד שלחצתי על הברקס מהרגע שראיתי את השוטר,זה משאיר לי בערך 2 וחצי שניות ומרחק משוער של 110 מטר פלוס מינוס לעצור,עכשיו אני לא בלמתי בלימה פתאומית,לא היו סימני של צמיגים על הכביש [בכל מקרה יש לי ABS]. והיה לי רק 2 וחצי שניות לעצור [לא פתאומי] ממהירות של 123 קמ"ש!מה דעתכם על המקרה הזה?! אני הולך לגשת עם זה לעורך דין שלי,אבל הייתי מעדיף לשמוע תגובות אחרות גם,אם בכלל כדאי לי לעשות את הצעד הזה? ויכול להיות שבכלל אני טועה,אבל חזרתי על החישובים שלי מספר פעמים,והגעתי לאותה המסקנה בכל פעם,מבקש את תגובתכם!

בתודה אלון (-:

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת..

יש תקדים לכך..

כשאותי עצרו פעם ראשונה על מהירות מופרזת..

המורה לנהיגה שלי ואני חיפשנו תקדימים משפטיים שיכולים לעזור לי..

(בסופו של דבר ביקשתי סליחה וויתרו לי ואני רציני..)

בקיצור..

ישנו תקדים משפטי לכך..

ואני חייב לציין שזהו טיעון מצויין...

יש בפורום כמה וכמה עו"ד.. תנסה להתייעץ איתם..

אם תוכיח שמבחינה פיזיקלית אין באפשרות רכבך לעצור במרחק הנתון ובזמן הנתון..

זה אומר שהמדידה פסולה..

קודם כל תערער על המנהלתית!

ותציג את הטיעון הזה ביחד עם חישובים מדוייקים!

אני מאמין שתצליח..

*עריכה* אגב..

תוסיף 3 שניות עד לקבלת הקריאה בממל"ז!

מהרגע שבו הוא לזר עד הרגע שהוא ראה תוצאה על המסך..

בהצלחה

גיל אסרף..

HU: JVC KDBT1 AMP:JBL Cs50.4

COMP: MTX RTS652 SUB: Magnat Xpress 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוסיף את השלוש שניות האלה יוצא ש-

או שדרסת את השוטר איך שהוא קפץ לכביש :)

או שהשוטר נע בזמן על מנת לתפוס אותך...

עם כל החישובים האלה - לאחר קריאת הממל"ז אתה כבר 2 וחצי שניות מהניידת.

זמן תגובה של השוטר - 1 שניה נניח.

משאיר לך שניה וחצי לבלום.

תוריד חצי שנייה זמן תגובה שלך משאיר לך 1 שניה לבלום

שזה 34 מטר מהניידת ????

אפילו בלימה ממושכת ממהירות כזו - סימני החריקה אמורים להיות יותר ארוכים מ 34 מ' לא ?

נראה לי תקדים מטורף אם הנתון של ה 3 שניות לקריאת הממל"ז נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה לנהיגה שלי ואני חיפשנו תקדימים משפטיים שיכולים לעזור לי..

סליחה על הסטיה מנושא השרשור. אבל... תפסו אותך על מהירות כשעוד למדת נהיגה? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*עריכה* אגב..

גיל אסרף..

לא 3 שניות ולא נעיליים, הקריאה מתקבלת תוך חלקיק שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*עריכה* אגב..

גיל אסרף..

לא 3 שניות ולא נעיליים, הקריאה מתקבלת תוך חלקיק שניה.

כ-0.3 שניה, לא?

החישוב הנכון הוא:

זמן מלחיצה על ההדק עד קריאה בממל"ז - 0.3 שניה.

זמן תגובה וריצה לכביש של השוטר - נניח שניה וחצי.

זמן תגובת הנהג - אולי חצי שניה (אם הוא עירני ומרוכז)

סה"כ - 2.3 שניות. בזמן זה הרכב עובר (במהירות 123 קמ"ש) כ- 78 מטרים, כלומר נשארים 103 מטרים לעצירה.

לפי חישוב שלי צריך להאט בתאוטה של 5.67 מטר לשניה בריבוע כדי לעצור במרחק כזה, זו תאוטה מכובדת אבל בהחלט בתחום הסביר והאפשרי ללא נעילת גלגלים, במיוחד בכביש יבש (על רטוב כבר צריך נהג מיומן או מערכת ABS ששווה משהו)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להסתבך בחישובים וכו'.

תגיד לשופט שראית איש חשוד עומד מולך באמצע הכביש ומחזיק אקדח מופנה אלייך......

חשבת שזה מחבל ושמת גז כזה שגם F15 לא היה תופס אותך.

לאחר כמה שניות, שהתעוררת מההלם, פתאום ראית שזה שוטר של משטרת ישראל, ולכן עצרת.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

110 מטר זה די והותר לעצור פעמיים מ-123 קמ"ש.

ה-2.5 שניות לא רלוונטיות כי הן מחושבות בנסיעה במהירות של 123 קמ"ש, בעוד ברגע שלחצת על דוושת הבלם המהירות יורדת.

מרחק בלימה מ-100 קמ"ש הוא כ-40-50 מטרים מקסימום. זמן הבלימה מ-100 קמ"ש הוא כ-3-3.5 שניות במכונית מודרנית (נסו ותיווכחו). אם ראית את השוטר מסמן לך לעצור והתחלת לבלום כשאתה במרחק של 100 מטר ממנו, אפילו במהירות של 150 קמ"ש היית מספיק לעצור בזמן.

SAD BUT TRUE.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,אני ציינתי כבר שאני לא בלמתי בלימה פתאומית,אתה גם שוכח את זמן התגובה שלי שהוא חצי שנייה לפי איך שהם מגדירים את זה [בנהיגה מונעת אמרו לי את זה]..אז זה משאיר לי בערך 3 שניות,יש לי רכב מודרני,ולמען האמת גם יש לו ברקסים מאוד מאוד חזקים,אבל אתה מסתכל על בלימה ממהירות של 100 קמ"ש ב40-50 מטר וזה נראה לי כמו בלימה פתאומית,אני לא אכנס לזה אם אני יכול או לא לבלום,כי לא לזה אני רוצה להתייחס,אני הולך לפי חוקי הפזיקה כפי שהם רשומים,ואמרתי לעצמי שאני יכול לטעון זאת,כי גם ככה אין לי מה להפסיד,בכל מקרה אני ביום ראשון בבוקר אצל העורך דין שלי כדי להתייעץ איתו על זה.

128 ק"מ בשעה הם 35 מטר בשנייה ו 123 ק"מ בשעה הם 34 מטר בשנייה,אם אתה רוצה לחשב את זה פשוט תחלק ב 3.6 את מספר הקמ"ש ותקבל את זה במטר בשנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל איך תוכיח שלא ראית אותו מ 190 מטר וכבר אז התחלת לבלום וברגע שהיית 181 מטר ממנו היית על 123 אבל באותו הזמן כבר בלמת ואז כל החישוב שלך של הזמן תגובה והזמן שלוקח לשוטר לסמן לך לא שווה כלון

ENSURE YOUR BRAIN IS WORKING BEFORE PUT YOUR MOUTH INTO A GEAR

-------------------------------------------------------

מקסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ראיתי את השוטר,הוא התחבא,וזה עוד דבר שמרגיז,כי תפקיד המשטרה הוא להרתיע ולא לחפש את הכסף של האזרח הקטן,אבל זה נושא אחר שאני לא רוצה לגלוש אליו.

השוטר לא עמד על הכביש,אלא בצד הכביש,ליד מדרכה,בלי רכב משטרה,הרכב משטרה היה במקום שלא יכולים לראות אותו מהכביש הראשי,בחניון שמרוחק 15 מטר מהכביש הראשי.

וחוץ מזה שאני לא יכול לדעת שהוא מגיע אלי,אין לי שום הרתעה. רק ברגע שאני רואה אותו אני מאט את המהירות שלי,ובזמן הזה אני עובר מרחק..שבמקרה הזה מתקרב ל80 מטר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני,אני ציינתי כבר שאני לא בלמתי בלימה פתאומית,אתה גם שוכח את זמן התגובה שלי שהוא חצי שנייה לפי איך שהם מגדירים את זה [בנהיגה מונעת אמרו לי את זה]..אז זה משאיר לי בערך 3 שניות,יש לי רכב מודרני,ולמען האמת גם יש לו ברקסים מאוד מאוד חזקים,אבל אתה מסתכל על בלימה ממהירות של 100 קמ"ש ב40-50 מטר וזה נראה לי כמו בלימה פתאומית,אני לא אכנס לזה אם אני יכול או לא לבלום,כי לא לזה אני רוצה להתייחס,אני הולך לפי חוקי הפזיקה כפי שהם רשומים,ואמרתי לעצמי שאני יכול לטעון זאת,כי גם ככה אין לי מה להפסיד,בכל מקרה אני ביום ראשון בבוקר אצל העורך דין שלי כדי להתייעץ איתו על זה.

128 ק"מ בשעה הם 35 מטר בשנייה ו 123 ק"מ בשעה הם 34 מטר בשנייה,אם אתה רוצה לחשב את זה פשוט תחלק ב 3.6 את מספר הקמ"ש ותקבל את זה במטר בשנייה.

מצטער, אבל אתה ט-ו-ע-ה.

אפילו אם לא בלמת חזק, והיה לך רק 100מטר לבלום מ-123 קמ"ש - לא הייתה לך בעיה להספיק!!

תאמין לי שאני יודע חישובים טוב מאוד. אם הוא מדד אותך מ-180 מטר וקפץ לכביש כשהיית רק 100 מטר ממנו, גם אם היית על 150 קמ"ש היית יכול, פיזית, לעצור. כך שהטיעון שלך לא תופס.

אתה גם טועה בכך שהיו לך רק 2.5 שניות לעצור מ-123קמ"ש, מכיוון שאת ה-2.5 שניות הללו אתה מחשב לפי נסיעה במהירות 123 קמ"ש, אבל כשאתה מאט מהירות הנסיעה יורדת.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בזמן לימודי נהיגה..

כחודש אחרי...

המורה שלי הוא חבר של המשפחה...

ורוני..

ממאה קמש מרחק העצירה הוא 78 מטר כמדומני...

מרחק תגובה מרחק +מרחק בלימה =מרחק עצירה..

וזה בבלימת חרום..

הוא לא בלם בלימת חרום כאמור...

יש לו קייס טוב...

HU: JVC KDBT1 AMP:JBL Cs50.4

COMP: MTX RTS652 SUB: Magnat Xpress 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...