Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיון - התקנה מקומית של סאן רופ, פוגעת/לא פוגעת בבטיחות

Shays
שימו לב! השרשור הזה בן 7340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נושא פגיעה בבטיחות הרכב כתוצאה מהתקנה מקומית של סאן רופ העסיק אותי רבות, הנושא עלה השבוע ביני ולבין כמה מחברי הפורום.

כבר שמעתי בעבר סיפורים על רכבים מסוג איביזה ואימפרזה שהתקינו להם סאן רופ בהתקנה מקומית ונוצרי עיוותים בגג לאחר זמן מה.

כמו כן ידוע לי שההתקנה מתבצעת ללא שום חיזוקים אלא ניסור של הגג ע"י דיסק ושבלונה והרכבה של החלון והמנגנון יחד עם המסילות.

הטענה שלי היא שרכב שיוצא מהמפעל עם סאן רופ מקורי מקבל חיזוקים כל שהם, אצלי בגולף ניתן לראות שהגג לא סתם מנוסר אלא שישנם חיזוקים מסביב.

טענה נוספת שהועלתה (לא על ידי) שכל הרכבים מיוצרים עם גג שלם ולאחר מכן עוברים לחיתוך הגג ולהרכבת הסאן רופ.

מצורפת תמונה של פאסאט בעלת סאן רוף שאינו מקורי, האם לדעתכם הגג היה קורס באופן זהה גם ברכב שבו סאן רופ מקורי או גג שלם?

דעתכם...

שי

PICT0053.jpg

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הגג לא היה קורס בצורה כזאת,חייבים להיות חיזוקים כלשהם לגג בעת התקנת סאנרוף משום שגם לגג יש השפעה על התנהגות ובטיחות האוטו-

מאותה סיבה אי אפשר להוריד את הגג ולעשות רודסטר תוצרת בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק מאוד.

גג הרכב בנוי בצורה קשתית ממספר סיבות הנדסיות:

1. מי הגשמים מתנקזים לצדדים במקום להצטבר על הגג.

2. אווירודינמיקה.

3. חוזק.

נתייחס לסיבה השלישית, החשובה ביותר. צורת הקשת מקנה חוזק לגג, כיוון היא מאפשרת פיזור של המאמצים על הגג בעת התהפכות. הדבר דומה לצורת הבנייה בקשת מעל פתחי כניסה וחלונות, שהיתה נהוגה בימי קדם (וגם היום). הנקודה החשובה ביותר היא הנקודה הגבוהה בקשת, כיוון שהיא זו שסופגת את מירב המאמצים וממנה הם מתפזרים לשאר האזורים.

בניית גג-שמש בלי חיזוקים אולי יפה לעין, אבל הדבר יוצר בגג נקודת חולשה בנקודה שאמורה להיות החזקה ביותר.

בתמונה שצירפת ניתן לראות יפה, כי בחלקו האחורי של הרכב המאמצים התחלקו באופן שווה מהמרכז, ולכן הגג לא קרס. בחלקו הקדמי, המאמץ שהופעל על נקודת המרכז לא נתקל בהתנגדות ולכן הגג קרס פנימה. מיותר לציין מהן ההשלכות על נהג ונוסע במושב הקדמי שהגג נלחץ וקורס עליהם במקום להרחיק את המאמצים מהם והלאה.

ניתן למנוע זאת ע"י התקנת קשתות מחומר סופג אנרגיה מיוחד, אשר יותקנו לאורך ולרוחב גג-השמש, ובכך הן תעצורנה את קריסת הגג פנימה בעת הפעלת מאמץ עליו. אני מניח שיצרני המכוניות אשר מספקים גג-שמש מקורי עושים זאת. על החאפרים בארץ, שחותכים עם דיסק וחושבים שזה מספיק, לא הייתי סומך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת דעתי:

החלק שמהווה את הגג עצמו של הרכב בין המשקופים (קשתות) מהצד הוא יחסית חלש, יצא לי לפרק את הריפוד הפנימי של הגג במספר מכוניות ואין שום קורות חיזוק או משהו כזה.

יכול להיות שיש מכוניות שיש להן קורות חיזוק בגג לרוחב הרכב, במכוניות כאלו אם יתקינו את הגג וינסרו את אחת הקורות אז תפגע הבטיחות ללא ספק, אבל אם יתקינו "בין הקורות" אז לא תפגע הבטיחות.

בתמונה שצורפה ניתן לראות שהמשקופים בצדדים שמרו פחות או יותר על הצורה שלהם ולא קרסו הרבה פנימה, מה שכן קרס זה החלק האמצעי של הגג שנראה כאילו חטף מכה ממשהו בולט (סלע?) בדיוק בין הקורות.

לפני כמה שבועות העלו פה תמונות של 205GTI אדומה שהתהפכה וקורה קדמית אחת פשוט קרסה יחד עם הגג פנימה, ושם מדובר בגג שמש מקורי.

לא יודע אם יש הבדל במבנה של הגג בין מכונית שיוצאת מהמפעל עם גג שמש וכזו בלי גג שמש, יכול להיות שיצרנים "מכווני בטיחות" (ע"ע VW, וולבו, רנו) עושים זאת ואחרים לא.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה רק להזכיר שני דברים -

א. מי שלמד (לצערו) חוזק חומרים יודע כי התנגדות למאמץ גזירה והתנגדות למאמצי מתיחה/כיווץ הן שתי תכונות לגמרי שונות. זה שהחומר של הגג נראה חלש כי אפשר לחתוך אותו בקלות יחסית עדיין לא מונע ממנו להיות בעל תרומה משמעותית לחוזק המבני של המכונית. זאת בזכות התנגדותו למתיחה וכיווץ (שהם הנגזרות שרלבנטיות לגג מתוך כלל הכוחות שפועלים על הרכב בנסיעה). לכן הגג בכל מקרה תורם לקשיחות המבנה ואיכות הנסיעה.

ב. גם סאנרוף מקורי פוגע בקשיחות הזאת. אני לא זוכר את המספרים אבל ראיתי פעם השוואה שמתיחסת לדגמי אלפא 147. הכי קשוחה - 3 דלתות בלי סאנרוף, אחרי זה 3 דלתות עם סאנרוף (מקורי כמובן), אחרי זה 5 דלתות. עם זאת, ניתן לשער שיצרן בדרך כלל יידע לעשות את הסאנרוף באופן שמצמצם את הפגיעה, מה שחאפר (או.קיי, לא כל מתקיני הסאנרוף חאפרים... אבל נראה לי שהרוב כן) לא בהכרח ידע או יטרח לעשות.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטענה שלי היא שרכב שיוצא מהמפעל עם סאן רופ מקורי מקבל חיזוקים כל שהם, אצלי בגולף ניתן לראות שהגג לא סתם מנוסר אלא שישנם חיזוקים מסביב.

שי

עד כמה שזכור לי..

כל האיביזות והגולפים בארץ שיש להן סאן רוף זה הרכבה בארץ..

במושב גנות אם אינני טועה.. אולי לא אתה הלכת לגנות ... אבל היבואן כן..

אז תמשיך לחלום שזה מקורי..

HU: JVC KDBT1 AMP:JBL Cs50.4

COMP: MTX RTS652 SUB: Magnat Xpress 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר מנסיוני האישי,שלי היה סנרוף מקורי בטויוטה לנד קרוזר פראדו והתהפכתי איתו בשטח על הגג,ואיזור הסנרוף [לאחר ההתהפכות]היה דומה למה שהראית בתמונה על הפאסאט,אין לי ידע מקיף בחוזק חומרים,אבל נראה לי שזה לא משנה,אם הירכבו את זה בארץ או במפעל הייצור,במקרה שלי,אני יכול לציין שהגג של האוטו לאחר ההתהפכות היה קרוב לראשי במרחק של פחות מסנטימטר [כאשר היינו הפוכים],ואם לא הייתי חגור אז אולי לא הייתי מנהל גם את הדיון אתכם עכשיו.

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי

עד כמה שזכור לי..

כל האיביזות והגולפים בארץ שיש להן סאן רוף זה הרכבה בארץ..

במושב גנות אם אינני טועה.. אולי לא אתה הלכת לגנות ... אבל היבואן כן..

אז תמשיך לחלום שזה מקורי..

איביזות לא מגיעות עם סאן רופ לארץ ואכן ההתקנה מתבצעת בגנות ולא ע"י היבואן אלא עצמאית ע"י בעלי הרכב.

גולף, פאסאט הצורה החדש, לאון, A3 (אולי פספסתי עוד דגמים) כולם מגיעים עם סאן רופ מקורי.

אז תמשיך לחלום....

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לשם האיזון, הנה תמונה של לאון שהתהפכה עם גג שמש מקורי.

אני לא רואה הבדל גדול בתוצאה לעומת גג השמש הלא-מקורי.

צריך גם לציין ששתי תמונות של תאונות לא מלמדות כלום על ההבדלים בבטיחות בין התקנה מקורית למקומית.

ראוי גם לציין שהאזור בו מותקן גג השמש אינו חלק מהותי של מבנה המרכב מבחינת התפקיד שהוא משחק בספיגת נזקי תאונה. לכן לא נראה לי שיש הבדל משמעותי.

אם תיקח פנל צד כלשהו ותחתוך בו חור, זה לא ישנה משמעותית את רמת הבטיחות של האוטו כי הפאנל הזה לא נושא בעומסים. גם הפח של הגג לא נושא בעומסים. הקורות עושות את עיקר העבודה.

28294207.jpg

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'רמי, אתה טועה ובגדול.

הגג של הפאסט התעוות לגמרי ,לעומת הלאון שם קל לראות שרוב הכוח הופעל על הקורות... :!: תסתכל שם שוב ותראה איזו בטן נוצרה בגג שבולטת למעלה ! (בפאסט)

לדעתי ללא ספק, סאן רוף מקורי מהיצרן הרבה הרבה יותר בטיחותי, מכיוון שהגג תוכנן לכך ,

בנוסף יש מסילות ניקוז בתוך הגג עבור למקרה של מים , דבר שאני לא בטוח שמיושם בסאן רוף שמותקן בארץ , ואם כן מיושם, אז זה מועד לפורענות, וגם אצלי, ניתן לראות שיש חיזוקים לגג באזור המדובר.

בנוסף הנה תמונה של פולו 16V של אחד מחברי פורום תפוז שהתהפכה....

לרכב סאן רוף מקורי והגג לא התעוות בכלל :!:

download.php?id=13163

Retaille de 27104219.jpg

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל ,

אתה בטוח שהתאונה שעברה הפולו היא התהפכות ?

למה יותר נראה לי שזו הייתה התנגשות באיזה קיר או משהו כזה , שים לב שלגג לא קרה כלום , ורוב הפגיעה היא בחלק הקידמי , לכן לא נראה לי שזו התהפכות .

:roll:

Mitsubishi Colt 2003

תמונות : http://www.pbase.com/dannir/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה לדעת איפה הלאון ההפוכה, שנבוא לשתות חלקים פנימיים (מישהו רוצה מעורב ירושלמי?).

שכבר אי אפשר לשתות שום דבר מהלאון שהתהפכה...

בקשר לפולו - היא עברה תאונה חזיתית, ולא התהפכות.

ולנושא הדיון: בואו לא נשכח שהגגות שמתקינים בגנות הם לא תוצרת "עבד ובניו - עזה" אלא תוצרת חברות ידועות (לדעתי ASC או Webasto) - אותן חשברות אשר מייצרות ציוד OEM עבור יצרני הרכב - כך שאני בספק אם יש הבדל בטיחותי בין גג בהתקנה מקומית לגג מהיצרן.

כמובן שיש יתרונות אסטטיים בגג אשר מגיע מותקן מהיצרן, ובגלל זה אני, ללאון שלי, בחרתי בגג אשר הגיע מהיצרן.

Fazer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה לדעת איפה הלאון ההפוכה, שנבוא לשתות חלקים פנימיים (מישהו רוצה מעורב ירושלמי?).

בקשר לפולו - היא עברה תאונה חזיתית, ולא התהפכות.

Fazer

חבל שאתה קופץ מהר מדי:

הנה ציטוט של מה שהבחור רשם :

אחי נסע בכביש בית עובד-יבנה בלילה

בפולו שלו,

קפץ לו בעל חיים לכביש, כנראה היה שועל או תן

הכביש היה רטוב כי ירד גשם באותו יום,

הוא סטה ימינה בשביל לא לפגוע בחיה,

הפולו הסתחררה על הכביש כמה פעמים, עפה לתעלה שהייתה בצד, התהפכה פעמיים ונחתה על הגג.

הרכב נדפק מכל כיוון אפשרי, ההגה נפל, מעיכות מכל מקום אפשרי, ואחי עף דרך השמשה הקדמית החוצה.

עכשיו מי יצא קצת :drinking: ?

:lol:

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...