Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ב-15 לנובמבר המכה הגדולה! הפגנה בכל הכוח!

Smi1ey
שימו לב! השרשור הזה בן 5258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

fullgaz-ugaq105600.jpg

במהלך השבועיים האחרונים, ובעקבות הדיון בוועדת הכלכלה והמלצות יו"ר וועדת הכלכלה ח"כ אקוניס ויו"ר וועדת הכספים ח"כ גפני להקפיא את התייקרות התעריפים, פינו הרוכבים את הזירה (ואת הכבישים) לטובת פעילות פרלמנטרית ענפה בה לקחו חלק פעיל נציגי מטה המאבק.

הפעילות הפרלמנטרית כללה בין היתר:

* פגישה בין יו"ר וועדת הכספים, יו"ר וועדת הכלכלה ושר האוצר. לפגישה זו לא היו תוצאות, וסוכם שתהיה פגישה נוספת ביום רביעי הקרוב, ה-11 בנובמבר. אנו עוקבים בדריכות רבה אחר ההתפתחויות בנושא.

* החתמת 64 ח"כים על עצומה כנגד העלאת תעריפי הביטוח, ובעד הקמת ועדה שתתן פתרון הוגן לטווח ארוך.

* הנחת הצעת חוק נוספת עליה חתומים כ-20 ח"כים שמהותה "לפקח על המפקח". מטרת ההצעה היא הפקעת הסמכות מידי המפקח על הביטוח לייקר תעריפים ללא אישור הכנסת.

התהודה הציבורית הרחבה למאבקנו הצודק הביאה מספר חברות ביטוח לפרסם הצהרות בקשר לעמדתן בנושא ביטוח החובה לרכב דו גלגלי. אנו מבקשים בהזדמנות זו להתייחס לעניין. הצעות אלו אינן מהוות כל חידוש, ומבחינתנו, הן יטיבו רק עם אותם רוכבים שממילא לא אמורים להיפגע מההתייקרות השערורייתית של תעריפי ביטוח החובה.

ככל הידוע לנו, אין בהצעת חברות הביטוח שם התייחסות לכל שאר הרוכבים שיישארו ב"פול", וייאלצו, בלית ברירה, לשלם את התעריפים הגבוהים בשנה הקרובה, ואת פרמיית הסיכון הטהור - בין 10,000 ל-13,000 ש"ח בשנה הבאה.

בנוסף, ולאור פרסומים שהיו בעניין בתקשורת בנוגע להצעת פשרה כביכול של משרד האוצר שמציעה התייקרות בכל מחיר ב-15 לנובמבר כנגד הסכמה של הרוכבים לפגיעה סוציאלית בצורת השתתפות עצמית. עמדת המטה היא שלא מדובר מבחינתנו בשום הצעת פשרה, אלא בכתב כניעה שפוגע אנושות בזכויות הסוציאליות של הרוכבים ויוצר הפרדה נוספת מכלל ציבור הנהגים בישראל. ככזה, הצעה זו בלתי מקובלת עלינו בעליל.

אנו קוראים לשר האוצר, למפקח על הביטוח ולחברות הביטוח: אל תזרו חול בעיני הציבור! כל הצעות "הפשרה" של המפקח וההצעות "האטרקטיביות" של חב' הביטוח אינן רציניות ובעצם ראוי לומר שלא היו מוצעות כלל. אנו פונים לשר האוצר: הקשב לכל אותם חברי כנסת החתומים על העצומה. 64 מהם כבר חתמו עליה. אינך יכול להתעלם מדרישתם הצודקת ומדרישת יושבי ראש וועדות הכלכלה והכספים לעצור את ההתייקרות.

מטה המאבק נותן סיכוי נוסף לנבחרי הציבור ופקידי האוצר לפעול במהלך השבוע הקרוב ועד ה-15 לחודש למציאת פיתרון הולם למצוקת הרוכבים.

המטה קורא לרוכבים לעקוב אחר הפרסומים במדיה האלקטרונית והכתובה לגבי הפעילות ב-15 לחודש.

אליקו אלג'ם

יו"ר מועדון האופנועים הישראלי/מטה המאבק

ב-15, תל-אביב עומדת!

ב-15 בנובמבר, יום ראשון הקרוב, כל רוכבי האופנועים והקטנועים נפגשים לרכיבה מאורגנת, כי ב-15 תל אביב עומדת.

נקודות המפגש:

• לבאים מצפון – תחנת הדלק "פז רונית – אחמד את סלים" מחלף הסירה על כביש החוף – המפגש בשעה 07:00.

• לבאים מדרום – מגרש החניה של "חצי חינם", על רח' משה דיין, מערב ראשל"צ – המפגש בשעה 07:00.

• למתגוררים בחיפה וצפון הארץ – מגרש החניה של מסעדת "מקסים" ביציאה מחיפה דרומה – היציאה בשעה 06:00.

• למתגוררים באזור ירושלים - מחלף חמד לכיוון ת"א – היציאה בשעה 06:30.

• למתגוררים בבאר-שבע ובדרום הארץ - תחנת הדלק בצומת מסמייה (ראם) צפונה – היציאה בשעה 06:30.

ב-15 תל אביב עומדת!!!

כולנו נהיה שם, גם אתם, כי לא ניתן שיורידו אותנו על ארבע!

אם למישהו יש כאן רכב ורוצה לבוא מומלץ לבוא מוקדם יותר, וכמובן לתלות על הרכב שלט "פעם הייתי קטנוע, היום אני מכונית לפניך בפקק". :-)

"אמור לי מי הם חבריך ואומר לך באיזה מכונית אתה נוהג." -הנרי פורד.

"הרי את מגודשת לי במפתח זה כדת פורשה וישראל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ת"א עומדת?!

מספיק שאחד לא יגיע לבית חולים ויעמוד באמבולנס בגלל המחאה והיא הלכה קפוט מבחינת דעת הקהל.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וככה הוא לא?

פקק הוא פקק הוא פקק...

אל תעבור על החוק! עברת - אל תתפס! נתפסת - אל תודה! הודית - אל תחתום! חתמת - אל תתפלא!

זהו! אין יותר מאזדה :cry: (או אוטו בכלל :shock: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב שוב, יקשרו מוות של מישהו לפקק שנוצר בכוונה ע"י הרוכבים, הלך הקמפיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמבולנס תמיד יתנו לעבור.

ומה קורה ביום רגיל שיש פקק? אותו דבר. כולם זזים והאמבולנס עובר.

תחשוב על זה ככה, אם רוב האופנוענים יעברו למכוניות, יהיו יותר פקקים, וימותו יותר אנשים בדרך לבית החולים ואז את מי יאשימו? את ענתבי??.

והלוואי ולא נגיע ליום הזה שבו יעברו האופנוענים למכוניות כי אם נמשיך בכיוון הזה, עוד מעט לא ישאר לנו שום חופש במדינה הזאת (ראה ערך: רישיון מעל גיל ,20 מס גבוה למי שיש לו קילומטרז גבוה כי הוא מזהם יותר - עוד טימטום אחד גדול: רכב שעומד בפקקים לרוב מזהם הרבה יותר.).

חברים יקרים,

בהצלחה במאבק כי אתם עמוד האש לפני המחנה, ואם אתם לא תצליחו הנפילה של כולנו בכל התחום המוטורי תגיע מהר מאוד!

תראו לכולם, שלעם הזה יש קול שחייבים לשמוע.

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך לגמרי ושום דבר לא שווה סיכון חיי אדם.

צריך לעשות את זה בחוכמה ולהיות מוכנים לפתוח נתיב אם יש צורך או לדוגמה לא לחסום שום איזור של בתי חולים.

אל תשכח שבהרבה מקומות יש שוליים רחבים שאמבולנס יכול לעבור בהם.

אני מקווה מאוד שהכל ילך כמו שצריך כמו שהיה עד עכשיו.

גילעד

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou,

אין צורך לרפות את ידיהם. ברור לחלוטין ששום דבר לא מצדיק חלילה מוות של מישהו, אבל לא על זה קמה או נופלת צעקה אזרחית.

אין לי ומעולם לא היה לי דו גלגלי. גם לא יהיה. איני בקיא גם בחישובים הכלכליים והביטוחיים ובסטטיסטיקות ורמות הביטוחים והסיכונים של הדו גלגליים בישראל. אבל בכל העולם מדרבנים אנשים לעבור לדו"ג. הרבה פחות זיהום אויר, תצרוכת דלק נמוכה, תנועה מהירה וחופשית יותר וכו'. רק בישראל "בירת העולם המוטורית" יודעים דברים שבאירופה לא, וקורעים את הכיס לרוכבים.

קח שניה ותחשוב, עצם זה שאנו פה בפורום רכב, ויש לנו עוד איך שהוא בקטנה אפשרות לזוזו מטר בכלל במדינה הזאת עם הרכב שלנו, זה בגלל שיש כמה מאות אלפי רוכבים. תוסיף אותם ברכבים בכניסות/ יציאות של מרכזי הערים בכל בוקר, ותגיד שלום וביי ביי ליצירה שנקראת רכב. לא תוכל לזוז גם את המטר שאתה זז היום בכביש. אהה, וגם לאותו אמבולנס לא יהיה בכלל סיכוי להגיע לביה"ח.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כותב שוב, יקשרו מוות של מישהו לפקק שנוצר בכוונה ע"י הרוכבים, הלך הקמפיין.

:mm_yeah:

הפקק הקודם באיזור השלום גרם לתגובות נזעמות מהציבור , משהו יותר גדול ישפיע לרעה ולא ישרת את המטרה של הרוכבים.

קודם זה היה כדי לחשוף את הציבור לבעיה, עכשיו הציבור כבר חשוף וזה כבר בגדר הטרדה.

אני אישית מרוצה, כי זה אומר שבתוך העיר יהיון פחות קמיקזות באותו בוקר :)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקק הקודם באיזור השלום גרם לתגובות נזעמות מהציבור , משהו יותר גדול ישפיע לרעה ולא ישרת את המטרה של הרוכבים.

קודם זה היה כדי לחשוף את הציבור לבעיה, עכשיו הציבור כבר חשוף וזה כבר בגדר הטרדה.

בנאדם, עדיף שתלך ברגל אם אתה מעודד הגדלת פקקים, אתה לא חושב כך?

באירופה מעודדים דו"ג, באירופה יש את החוק הספורט המוטורי, באירופה אין מיסוי אגרסיבי על כלי רכב, באירופה הכבישים משובחים כמו יין, ולנו מה יש?

סליחה... התכוונתי מה אין... אאהה נזכרתי, אין לנו שכל, או יותר נכון לממשלה ולאנשים כמוך שעושים את ההפך.

הממשלה החליטה שאסור לרכב בלי ביטוח חובה, מצד שני הם מעלים את התעריפים. זה כמו שמישהו ייפיל אותך במדרגות ואז ייאמר לך "איך נפלת?".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא את הציטוט שלקוח מפה (הפיסקאות האחרונות).

בציטוט מדבר אבי פרידמן מחברי מערכת פול גז עם רוברטו ריגי ממנהלי המכירות של דוקאטי (או בשפה של הנהגים - הפרארי של האופנועים) על המצב במדינה שלנו לעומת שלהם, שווה לקרוא:

אז מתחיל שלב לא פחות מעניין במפגש הזה שלנו, השלב בו הוא מראיין אותי. רוברטו טיפוס מאד סקרן והוא צמא ללמוד על השוק שלנו. הימים הם ימי המאבק בביטוח החובה, והוא כבר שמע פה ושם שיש "בלגן" רציני בקטע הזה. בכלל, הוא מאד רוצה להבין למה כבישי ישראל החמה והשמשית לא מוצפים בקטנועים ואופנועים. עכשיו זה רק אני והוא ואנחנו עוזבים את האנגלית ועוברים לדבר בשפת האם שלו. הוא מרגיש חופשי ומציף אותי בשאלות, והשיחה קולחת. לא שאלה-תשובה בראיון פורמאלי אלא שיח של שני אופנוענים מורעלים משתי ארצות שונות.

אני מסביר לו שלב אחרי שלב איך הדברים עובדים פה. או בעצם איך הם לא עובדים. הוא פוער פה כשהוא שומע פי כמה עולה פה מכונית או אופנוע יותר מאשר באירופה. הוא נדהם לשמוע שעבור קטנוע 125 בן שנתיים-שלוש צריך לשלם את ערך הקטנוע כל שנה מחדש בביטוח חובה. אנחנו עומדים על-יד הווספה האדומה שאצלנו במבחן ארוך טווח. הוא מניח עליה יד ושואל בחשש – "וכמה עולה ביטוח ל-250?". אני עונה, והוא נדהם. "משהו פה עובד אצלכם דפוק לגמרי", הוא אומר.

אני מסביר לו שיש אצלנו בארץ רתיעה מכל דבר שהוא מוטורי. שצריך חוק בשביל להתחרות פה ושעל כל צעד ושעל נתקלים בבירוקרטיה וסרבול. "אצלנו מוטוריקה זה בדם", הוא עונה לי. "הווספה העמידה את איטליה על הרגלים אחרי המלחמה!", הוא אומר בקנאות ומלטף את פנסה הגדול.

וככה, אחרי ראיון ידידותי בן חצי שעה על מותג כמו דוקאטי, אני עומד ומסביר לו בכמה דקות על תחלואי השוק הישראלי. הניגוד בן צבעי האדום של דוקאטי וצבעי השחור בהם אני נאלץ לשרטט את תמונת המצב הנוכחית שלנו, תמונה של שוק לפני קריסה, הוא קיצוני מאד. "פספוס וטיפשות", מגדיר רוברטו את ההתייחסות של הממסד שלנו לדו-גלגלי.

כן, בנימוס האירופאי של צפון איטליה זה מכונה "טיפשות". אנחנו אבל, כאן בארץ, יודעים שזה הרבה, אבל כל כך הרבה יותר מכך. עצוב.

מקווה שתחכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון!! אני הייתי שם, כמות צפירות העידוד שקיבלנו הייתה עצומה וההבנה הייתה מפתיעה, נהגים רבים הביעו הזדהות

עם ההתנגדות, להפתעתי גיליתי שישנם עשרות נהגים שהיו מתים לרכב על אופנוע אבל מחירי הביטוח לא מאפשרים זאת

תחשוב לרגע איך היו נראים החיים שלך אם חצי מאיילון היו אופנועים שלא פוקקים את הכביש.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou,

אין צורך לרפות את ידיהם.

לא מרפה.

לדעתי שיווקית זה צעד בעייתי, בגלל הסיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5258 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...