Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בקשה לייעוץ - מתלבט בין סוזוקי אלטו ליונדאי I10 (חדשים)

Drx
שימו לב! השרשור הזה בן 4855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי כולם!

החלטתי למתוח (מאוד...) את מסגרת התקציב שלי וללכת על רכב חדש - לאחר שמאוד התלהבתי מהרעיון של רכב חדש לגמרי, עם 3 שנות אחריות, 4 כריות אוויר, ESP וכו' במחיר של כ-60 אלף שקלים. אני מדבר, כמובן, על הסוזוקי אלטו הידנית.

על פניו זו נראית כמו עיסקה טובה מאוד - רכב חסכוני (מבחני דרכים מדברים על צריכת דלק די טובה יחסית), מודרנית (האלטו הושקה ב2009), הדרישות שלי מהמכונית הן צנועות, אני לא הולך לעשות נסיעות ארוכות אלא עירוניות פלוס בינעירוניות קצרות, אני לא ממש מחפש פינוק מהאוטו (לפחות בשלב זה של חיי), אני מעדיף תיבה הילוכים ידנית... אני חוסך את כאב הראש של להתעסק עם קניית רכב יד שנייה - כן ליסינג, לא ליסינג, רמת גימור כזו או אחרת (ראה ערך גטס GLF המזעזעת), כן התחייבות בבדיקה, לא התחייבות בבדיקה וכו' - במיוחד בתור אדם שלא מבין כל כך במכוניות... :?

מישהו העלה בפניי את האופציה של יונדאי I10 - היא אומנם יקרה יותר, די משמעותית (75 אלף לגירסה הידנית, מנוע 1.1, גם עם בקרת יציבות, ועם 6 כריות אוויר), אבל היא "יותר אוטו": קצת יותר גדולה (נראה לי), קצת יותר "מרווחת" (קשה להגיד את זה בגדלים הללו...), נדמה לי שהיא יותר מאובזרת, אני צריך לבדוק את זה במפרטים של שתיהן. אגב, שתיהן מורכבות בהודו, גם האלטו וגם הI10.

חשבתי בהתחלה גם על הכיוון של הפיג'ו 107, שהוא בעצם גם C1 וגם טויוטה אייגו במכלוליו, אם הבנתי נכון, אבל היא אינה מגיעה עם 4 כריות אוויר כסטנדרט, אלא עם 2, עבור 4 צריך לשלם תוספת וכן היא אינה מגיעה עם בקרת יציבות כסטנדרט - שוב, צריך לפתוח את הארנק ולשלם... וזה כבר נהיה יקר יותר בצורה די משמעותית לדעתי, אז ירדתי מהרעיון.

על איזה מהמכונית הייתם ממליצים? והאם כדאי לזנוח את היוזמה שלי לרכישת רכב חדש ובכול זאת לקנות יד שנייה בשנתון גבוה יחסית, כך שהרכב עדיין נמצא באחריות? (אני יודע שזה יהיה קשה וצריך סבלנות, המשלוח החדש של האלטו הידניות יגיע רק בינואר, ככה שיש קצת זמן... אגב, למי שמתעניין, האלטו האוטומטיות יגיעו בפברואר...).

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שוקל את ה-i10 במחיר 75K, באותו מחיר יש את הפנדה הידנית.

היא אמנם יותר "מיושנת", אך לפי דעתי הרבה יותר מוצלחת משתי ההודיות הנ"ל, ומאד נחמדה לנהיגה (בניגוד לשתיים הנ"ל).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד הפנדה ובעד ה-i10. היא הרבה יותר "אוטו" מהאלטו. עם זאת, מחיר של 60000 הוא בהחלט קורץ...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על האלטו, אין ל-107 בישראל אופציה לתיבת הילוכים ידנית וזו אופציה שתחסוך לך המון דלק בעיר. והיונדאי היא אכן "יותר אוטו" אבל האם זה שווה את התוספת במחיר? 15 אלף שקלים זה 25 אחוזים ממחירה האלטו הידנית...

לאלטו יש אבזור בטיחותי מלא ולפי דעתי זו אופציה חביבה ביותר מאשר לרכוש משפחתית משומשת בת 4 או סופר מיני ממוצעת בת שנתיים.

לפיז'ו אגב יש גרסה עם 2 כריות אויר ב-80 אלף שקלים ובתוספת של 2000 שקלים תקבל עוד 4 כריות (6 בסך הכל) וגם בקרת יציבות, שווה לשלם לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד הפנדה ובעד ה-i10. היא הרבה יותר "אוטו" מהאלטו. עם זאת, מחיר של 60000 הוא בהחלט קורץ...

מפרט האבזור של ה-i10 אמנם מרשים הרבה יותר, אך הפנדה הרבה יותר נעימה לנהיגה ויש לה גם שפע של אותו קסם (או איך שלא קוראים לזה...) האופייני למכוניות קטנות טובות ול-i10 פשוט אין ממנו אפילו שמץ.

אני לא חושב שאדם צעיר ברוחו שאוהב מכוניות יכול להעדיף את ה-i10 על הפנדה.

(צריך לזכור שלא מדובר במדעים מדויקים, וזאת דעתי בלבד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסכים שהפנדה יותר נעימה לנהיגה. היא לא יותר נוחה, זווית הגלגול שלה גדולה יותר, ההגה שלה לא יותר טוב, המנוע שלה חלש יותר, רמת הבטיחות שלה נמוכה יותר, איכות הפנים פחות טובה, האבזור נחות... להמשיך?

ל-i10 אין סקס אפיל בשיט, אני מסכים. אבל היא תבצע את מטלות הנהיגה טוב יותר, נקודה. הפנדה כבר מיושנת, ובהחלט מרגישה ככה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חולק על כך שהפנדה לא ממש מצטיינת בשום דבר, אבל לדעתי היא מקרה קלאסי של השלם גדול מסך חלקיו.

שנהגתי בה היא גרמה לי לחייך והיונדאי סתם נתנה בי מבט פולני זועף כשניסיתי קצת להשתובב איתה (ממש הזכירה לי את חמתי...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-I10 היא הרכב הכי יעיל היום בקטגוריה. היא מאוד מרווחת, הנוחות סבירה, היא מבצעת את כל מטלות הנהיגה בצורה מכובדת (עקיפות, נסיעה בינעירונית וכו'), מרגישה מאוד נמרצת ומאובזרת כמו שצריך.

ה-107 פונה לקהל שונה, למי שמחפש יותר "שיק" (יופי, עיצוב, אוונגרדיות וכו'), החסרון הגדול שלה זה התיבת הילוכים הרובוטית.

האלטו מרגישה נחותה משמעותית, אם נסעת בה ולא הרגשת הבדל משמעותי לעומת היונדאי אז אולי כדאי לך לשקול קניה שלה. אני הייתי מוסיף את ה-15K ש"ח ל-I10 בשביל לקבל הרבה יותר "רכב" (יותר בטיחותי, יותר מאובזר, יותר מרווח וכו').

לפי דעתי היונדאי מצדיקה את התוספת, השאלה היא האם אתה באמת צריך את התוספת הזו.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכרח להודות שעוד לא היה לי זמן לשבת ולהשוות אבזור (מתנצל, היו לי כמה ימים עמוסים וכנראה שגם מחר הולך להיות עמוס), ככה שאני עוד לא יודע על איזו "תוספת" בדיוק מדובר. מבחינת בטיחות - הבנתי שגם לאלטו וגם לI10 יש ESP, ABS, חלוקת כוח בלימה (EBD?) וכו'; לאלטו יש 4 כריות אוויר ולI10 יש 6 כריות אוויר ככה שהיא מנצחת בקטגוריה הזו. אין ספק שהיונדאי יותר מרווחת, אבל אני לא חשתי בצפיפות באלטו - אני לא גבוה/גדול במיוחד (1.78 בערך). כאמור, אני לא הולך להסיע אנשים באופן קבוע ברכב, ככה שהמרווח מאחורה פחות חשוב כרגע (כמה שפחות טרמפיסטים יותר טוב P: ). תא המטען של הI10 גדול באופן משמעותי (כמעט כפול על הנייר, אם אני זוכר נכון). אם יש משהו ששכחתי/החסרתי (לגבי תוספות/הבדלים בין אלטו לI10) אני אשמח לשמוע ממך עוד בנושא. תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ביונדאי כיום מימון של עד 80% מערך הרכב עד 48 תשלומים ללא רבית והצמדה.

זאת אופציה מעניינת ואטרקטיבית שיכולה בקלות להטות את הכף,מה גם שהרכב באמת נותן תמורה טובה ביחס לקטגוריה.

בהצלחה.

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

וואי אני נמצא בדיוק באותה הדילמה...

אבל אני חייב לחדש משהו בעניין - יש עכשיו את היונדאי i10 במחיר של 65 אלף לעומת האלטו שהיא 61 אלף.

מה אתם אומרים עדיף? (אני מדבר על הגרסאות הידניות כמובן)

בכלל, האם ה i10 באמת תחסכונית בדלק או שהיא הולכת לשתות מלא דלק כמו שקרה עם היונדאי גטס?

האם היונדאי כמו הסוזוקי זולה בטיפולים? אמינה?

העלתי השוואה שקבלתי מעובד של יונדאי אז אולי ההשוואה מוטה ואולי לא, אני לא מבין מספיק כדי להסיק

איזה רכב עדיף...

AltoVSI10.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמת לב הקפצת שרשור של שנה וחודשיים.

עדיף שתפתח אחד חדש, או שתבצע חיפוש, יש די הרבה מידע לגבי הסגמנט הזה לאור ההתעוררות האחרונה.

כרגע הדגמים המוצעים הם 107, C1, אלטו, I10, פנדה והשברולט ספארק (עניין של שבוע-שבועיים).

כדאי לחכות עוד טיפה ולראות לאן הרוח נושבת.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...