Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני חדשה ב-95K - יאריס ידנית, I20 ידנית או סוויפט.

TheOne23
שימו לב! השרשור הזה בן 5279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מעוניין לרכוש רכב סופר מיני חדש בתקציב של כ-95000 ש"ח +/-.

הרכב ישמש לנסיעות משולבות - עירונית וגם עד 3 נסיעות בינעירוניות בשבוע של 40 ק"מ כל צד.

לאחר סקר שוק (די מעמיק) נותרו שלושת הפיינליסטיות-

-יונדאי i20 INSPIRE ידני 3 דל' 1.4

-טויוטה יאריס החדשה TERRA -100 ידני 1.3

-סוזוקי סוויפט החדשה GLS אוט' 1.5

שלושת הפרמטרים החשובים לי ביותר בבחירת הרכב:

- רכב חסכוני בדלק עד כמה שאפשר - בטיחות - אמינות מקסימלית.

מבחינת בטיחות - ליאריס הידנית וגם לסוויפט יש רק 2 כ"א ולמרות זאת היאריס קיבלה ציון 5 במבחני הבטיחות, האם ציון זה אכן קובע כי היאריס אכן עדיפה מבחינה ביטחותח על האחרת שלה רק ציון 4?

ולגבי פרמטקים אחרים: מה דעתכם? מלבד הטעם האישי בעיצוב - אלמנטים של בטיחות, נוחות, חסכוניות, אמינות וכד' - במי הייתם ממליצים מבין השלוש?

בבקשה לא להציע את הפאביה, משיקולים שונים הרכב לא יתאים.

תודה רבה רבה למי שיעזור.

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציון הזה לא רלוונטי ליאריס הספציפית משום שהיא נבחנה עם מספר גדול יותר של כריות אויר שהשפיעו על התוצאות.

קשה לי להאמין שתגיע לתוצאות כאלה של צריכת דלק אלא אם אתה בונה על רוח גבית חזקה בזמן האצה.

מה עם צמד האחיות פביה ואיביזה? הן מציעות אבזור ביטוחתי מלא וגם תאי נוסעים איכותיים ונעימים, האיביזה ממש יפה לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mike808 תודה על העזרה, אך אבקש התייחסות לשלושת הדגמים הנ"ל בלבד, רכבים של קונצרן VAG (חוץ אולי מהפולו החדשה שצריכה להגיע) ירדו מהפרק משיקולים כאלה ואחרים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בוחר ביונדאי בעקבות העובדה שהיא מציעה אבזור בטיחותי מלא, כלומר 6 כריות אויר+ESP וגם משענות ראש אקטיביות.

היא גם החדשה והחדישה מבין המועמדות שלך.

לטעמי הסוויפט קצת צפופה ומעט מיושנת בתא הנוסעים אך מציעה עיצוב חיצוני מאוד חביב. בתקופה האחרונה היא החלה להימכר עם אבזור בטיחותי מלא לאחר קיצוץ קל באביזרי הנוחות (חלונות חשמליים מאחור, מראות חשמליות ו-2 רמקולים פחות בדגם המאובזר. את החלונות ניתן להוסיף בהתקנה מקומית) כדי לעמוד במחיר הנוכחי, היצור אגב עבר להונגריה.

היאריס לדעתי היא מכונית מעולה, במיוחד עם גיר ידני שחוסך טלטולים לעומת הרובוטי. הבעיה היא היבואן של אותה יאריס שיש לו בעיה מסויימת וקבועה עם אבזור בטיחות ואבזור בכלל...

כמו שהוא בוחר למכור לנו את הקורולה ללא אופציה ל-6 (או 7 כמו בחו"ל) כריות אויר, הוא בחר לחתוך מהיאיריס הידנית עוד 2 כריות ולהותיר אותה עם שתיים בלבד, לפי דעתי זו התנהגות מזלזלת ואף פוגעת בלקוחות. גם המנהג למכור את כל המכוניות עם טאסות זולות ולא להציע אופציות של אבזור מקורי או רמות גימור גבוהות הוא מרגיז אבל נעזוב את זה הפעם.

אם אלה בלבד הן האופציות שלך (מעניין למה פסלת את הפביה, אשמח לשמוע) אני הייתי בוחר ביונדאי שהיא היחידה שמציעה חבילת בטיחות ונוחות מלאה וגם גיר ידני.

אני רואה שאת הדרישות לגבי צריכת הדלק מחקת וטוב שכך כי אתה תתקשה להשיג אותן, בטח שבסוויפט עם תיבת הילוכים אוטומטית.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמענו מחברים שכיום בשל המצב הכלכלי והמיתון, סוכניות הרכב נוטות להתגמש מעט ברכישת רכב מהם, ורציתי לדעת אם למישהו יש ניסיון עם התגמשות על המחיר מצד טויוטה, יונדאי או סוזוקי? הכוונה אם נצליח להוציא מהם דגם מאובזר יותר במחיר דגם פחות מאובזר, אשמח לשמוע דרכים כיצד עליי להתמקח ובאיזו גישה לבוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פביה 1.6 "ספורט" - ואפילו ישאר לך עודף.

איביזה 1.6 "ספורט" - מעל התקציב המבוקש. האיביזה עולה 110K, אבל שווה לבדוק אולי יש הנחות/מבצעים.

ה-I20 מהווה קפיצת מדרגה עצבנית ביחס לגטס, אך עדיין נחותה מהאופציות שלמעלה.

היאריס הידנית סתמית משהו והחוסר אבזור שלה (בעיקר הבטיחותי) הוא פשוט זלזול בלקוח.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא היבואן של אותה יאריס שיש לו בעיה מסויימת וקבועה עם אבזור בטיחות ואבזור בכלל...

כמו שהוא בוחר למכור לנו את הקורולה ללא אופציה ל-6 (או 7 כמו בחו"ל) כריות אויר, הוא בחר לחתוך מהיאיריס הידנית עוד 2 כריות ולהותיר אותה עם שתיים בלבד, לפי דעתי זו התנהגות מזלזלת ואף פוגעת בלקוחות. גם המנהג למכור את כל המכוניות עם טאסות זולות ולא להציע אופציות של אבזור מקורי או רמות גימור גבוהות הוא מרגיז אבל נעזוב את זה הפעם.

שיהיה בהצלחה.

לא מפתיע כלל. גם אם המנוע יעבוד על פחם יבואן ימכור מכוניות כמו לחמניות חמות כי זה טויוטה וזה יפני וזה אף פעם לא מתקלקל, אז למה להשקיע בדברים כמו בטיחות ואביזרי נוחות. יבואנים אחרים שצריכים ללכת מכות על כל מכירה מנסים למשוך לקוחות עם אבזור ובטיחות. לא שזה עוזר להם יותר מידי, אבל עדיין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לב, בגלל חבר'ה כמוך שחושבים שאביזרי בטיחות ונוחות הם תוספות מיותרות ופחנוע עם מנוע ש"נוסע על פחם" (ולאחר מכן נשאר לו פחם ובוצה בראש המנוע ראה ערך טיוטה קורולה 03-05) מספיק, היבואן ימשיך לזלז באינטיליגנצייה שלנו ויוריד לנו איפה שהוא רק יכול (חוץ מהסמל כמובן). חבל שיש עוד אנשים שנותנים לו את ההרגשה שזה בסדר והעיקר שהרכב לא מתקלקל (מעניין אני מכיר כמה מוסכי טויוטה ומאזדה שעובדים לא רע בכלל). די לחיות בעידן הDL.

ולפותח השירשור אני הייתי הולך על היונדאי שמאובזרת בכל הבטיחות שאפשר, מהווה באמת קפיצת כמה מדרגות מהגטס, וכנראה תהייה בעלת אופי שובב ותזזיתי יותר משני האחרים (כמובן אם גם זה שיקול).

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הסוויפט נחשבת לשובבה מבין השלוש (זה לפחות הרושם שקיבלתי מהכתבות שבחנו את שלושתן).

לסוויפט יש דגם מאובזר עם ארבע או שש כריות אוויר (לא זוכר בדיוק). החל משנת המודל הבאה היא תגיע גם עם בקרת יציבות ESP אבל עם שני חלונות חשמל וכיוון ידני למראות.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארץ היצור של הI20 היא הודו בדומה לאלטו... האם לעובדה זו יש השלכות כלשהן על איכות/אמינות או כל פרמטר של הרכב? במיוחד בארץ כמו הודו בה אין "תרבות"/הסטוריה של יצור סדרתי.

בנוסף אשמח להמלצות לדגמים מומלצים נוספים מהגוש האסיאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם מאזדה 2? סוזוקי ספלאש שהיא אלטו מוגדלת ואיכותית יותר (היום קראתי את המבחן שערכו לה באוטו) היא גם אופציה.

גם הונדה ג'אז באה בחשבון, ואם אתה מתעניין בדגמים הידניים היא אפילו אטרקטיבית יותר משום שהאופציה האחרת היא גיר רובוטי.

קיימות גם ניסאן מיקרה, שברולט אוויאו, יונדאי אקסנט וקיה ריו שגם הן אסיאתיות. אבל הן פחות מומלצות מכיוון שהן מכוניות בינוניות וחלקן אף עומדות בפני החלפה.

ה-I20 היא אופציה ראויה לטעמי והיחידה שתהיה טובה ממנה היא הג'אז שמוצעת כרגע במבצעי סוף עונה, שווה לך לבדוק.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמענו מחברים שכיום בשל המצב הכלכלי והמיתון, סוכניות הרכב נוטות להתגמש מעט ברכישת רכב מהם, ורציתי לדעת אם למישהו יש ניסיון עם התגמשות על המחיר מצד טויוטה, יונדאי או סוזוקי? הכוונה אם נצליח להוציא מהם דגם מאובזר יותר במחיר דגם פחות מאובזר, אשמח לשמוע דרכים כיצד עליי להתמקח ובאיזו גישה לבוא.

תודה לכולם על העצות.

אבקש בבקשה התיחסות לשאלתי המצוטטת,

אילו מבין היבואנים האסיאתיים ידועים כיותר גמישים מבחינת הנחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העצות.

אבקש בבקשה התיחסות לשאלתי המצוטטת,

אילו מבין היבואנים האסיאתיים ידועים כיותר גמישים מבחינת הנחות?

גש אליהם, תברר, ותחזור לספר לכולנו.

כפי שציינתי הג'אז מוצעת כרגע בהנחות נאות. היונדאי היא מכונית חדשה יחסית אבל אולי גם היא מוצעת במבצעי סוף עונה. גש לסוכנויות או תרים טלפון ותברר.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 יקרה מידי, ואין כזה דבר "הנחה" במושגי היסוד של דלק מוטורס.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...