Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון פרונט מקצועי למי שלא מתפשר על איכות - המעבדה לרכב, חולון

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המעבדה כיוון פרונט מקצועי למי שלא מתפשר על איכות

אם עד היום ניתקלתם בזלזול מכיוון מכוני הפרונט למינהם בהם היו מסתכלים עליכם בעין עקומה כשהייתם מדברים על כיווני קאמבר לנהיגה ספורטיבית או שינויים במתלים, היום יש פתרון לאנשים כמוכם שיודעים שכיוון פרונט מקצועי הוא אחד התחומים החשובים ביותר למי שדורש להנות קצת מהרכב שלו.

למעבדה ניסיון עשיר עם כיוונים ושינויי מתלים של מכוניות ספורט, מכוניות מירוץ ורכבי יוקרה כגון מרצדס במוו,פורשה, מיצובישי אוו, סובארו אימפרזה, מיאטה, לקסוס ועוד.

כמו כן, למעבדה ניסיון בטיפול במערכות מתלים של מכוניות ראלי, דריפטים, ג'ימיקנה ושטח אקסטרים.

תחומי התמחות

• המקום המקצועי ביותר בארץ בכיוון פרונט למטרות ספורטיביות.
  • הציוד המשוכלל במקום מאפשר זיהוי משיכות שנובעות מבעיות שונות ברכב, לא רק מכיוון המתלה.
  • מכשיר ממוחשב לבדיקת תפקוד הבולמים והמתלים מאפשר אבחון מעמיק של המערכת והדמיית רעשים שמופיעים בנסיעה.
  • איתור רעשים באמצעות מיכשור יעודי.
  • במעבדה קיים משקל אלקטרוני שמאפשר לשקול כל סרן בנפרד.
  • במעבדה קיים ציוד משוכלל למדידת יכולת בילום ומערכות בלמים תפוסות.
  • ביטול רעידות ע"י מכונה שמורכבת על הרכב.
  • אבחון תקלות במערכות ההגה,בולמים ומתלים.
  • במעבדה קיים מכשיר ממוחשב למדידת שילדה לאבחון נזקים סמויים מהעין.
  • המעבדה מוסמכת לבדיקת רכבים לאחר תאונה לפי תקנה 309 והורדות משטרתיות (308).

שרותים הניתנים במעבדה

• כיוון פרונט איכותי ומקצועי.
  • איזון גלגלים וביטול רעידות על הרכב.
  • החלפת מכלולי היגוי ומתלה, בולמים,מסרקי הגה,משולשים וזרועות.
  • התמחות בטיפול ברכבים לאחר תאונה.
  • אפשרות להנמכות או הגבהות לכל סוגי הרכב.

על צוות המעבדה מנצח עידן קישון - הנדסאי רכב.

נשמח לראותכם ולתת לכם את השירות הכי מקצועי שרק אפשר.

בברכה, צוות המעבדה.

רחוב הסתת 5

אזור תעשייה חולון.

052-3-80-80-10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 175
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם כבר אני רואה את המודעה הזאת פה, אני רוצה להביא חוות דעת שרשמתי ב 23 לאוקטובר באתר הרודסטרים:

כמו שכולם יודעים, אני מאוד מקפיד על כיולים של הרכב שלי. אני מבצע כל שנה בין חמש לשש כיווני פרונט, כאשר לפעמים אני מכייל את הרכב למצב ג'ימקנות ולפעמים לדריפטים.

לפני כחודש המליצו לי ללכת למכון פרונט שנקרא המעבדה בחולון תוך כדי הבהרה שהמקום מקצועי ברמה היסטרית, והיום יצא לי סוף סוף להגיע ולהתרשם.

נתחיל מתאור הצוות - שני העובדים המתעסקים בפרונט הם האנשים המקצועיים ביותר שפגשתי אי פעם בתחום זה. הידע שלהם לגבי אפשרויות כיוון, סוגי מתלים והשפעות הכיוון על התנהגות הרכב הוא פשוט מדהים. המכון משמש גם מעבדה לתקנה 309 של משרד התחבורה וככזה המקצועיות שלו חייבת להיות בשמיים.

נחזור לכיוון. אנשי הצוות בדקו את הכיוונים ברכב שלי, הקשיבו לרצונות הבלתי הגיוניות שלי ומצאו פיתרון.

4 שעות לקח הפתרון, 4 שעות של עבודה מקצוענית מהדרגה הראשונה. אחרי 4 שעות הגיע הרכב שלי לתוצאות שהיצרן לא היה חולם שניתן להגיע אליהם:

1. קאמברים של מינוס 2.25 מקדימה - זהה בשני הצדדים.

2. קאסטר גבוה במיוחד, בערך 8.

3. קאמברים אחוריים נמוכים - למטרת דריפטים קלים יותר ושחיקה אחידה של הצמיגים, מינוס 0.6 מעלות.

בקיצור, לא האמנתי שהמיאטה שלי תוכל להיות מכוונת בצורה כזו. לא ברור לי מה בדיוק הם ביצעו שם אבל התוצאות מאוד מאוד מרשימות. בנסיעה הביתה הרגשתי כבר את ההגה כבד ורגיש מאי פעם, למחרת כבר הייתי במגרש נטוש וגיליתי רכב שמתנהג בצורה שונה לחלוטין, הרבה יותר אחיזה מקדימה, הרבה יותר רגש בהגה ואפילו החלקה קלה יותר...

לאחר ביצוע הפעילות הזאת הרכב יכול להיות מכוון בצורה גמישה יותר בפשטות והכיוונים הבאים לא יקחו יותר זמן מכיוון פרונט רגיל.

לסיכום, אני מאוד מרוצה שנתקלתי בצוות המעבדה. לא פיללתי שבארצנו יש כיוון פרונט ברמה הזאת.

אין ספק שאני אשוב שם בקרוב מאוד, לכיוון חוזר או לשינויים - הכל תלוי בארועי הספורט המוטורי ובתחרויות שיהיו באותו הזמן. לדריפט כיוון אחד ולג'ימקנה אחר...

כל הכבוד לצוות המעבדה!

המחיר לכיוון הוא לא זול, אבל לא יקר יחסית לתמורה.

בקיצור ממליץ בחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, שלום לכולם.

היום ביליתי (אכן חויה חיובית מאד) במכון כיוון פרונט המעבדה (שבתוך המעסדה לרכב 2005 בחולון).

נתחיל בשורה התחתונה - הבעיה נפתרה לחלוטין!

עידן וג'וג'ו (ג'וואד) הם שני מקצוענים פדנטים שלוקחים את עבודתם והמקצוע בצורה מאד רצינית.

הרכב עבר כיוון מאד מוקפד ומדוקדק. כל המכלולים הרלוונטים נבדקו כדי לאמת שאין חופשים במערכת, לאחר כיוון בציוד משוכלל ומספר איטרציות של נסיעות מבחן וכיול fine tuning נעלמה המשיכה וההגה מורכז בדיוק.

העבודה נעשתה בצורה מאד מסודרת, מאורגנת, נקיה והרכב טופל בעדינות ובאהבה :-) (למי שזה חשוב)

לצוות יש המון סבלנות ואת כל הזמן הדרוש כדי שהלקוח יצא סופר מרוצה (כולל קפה).

יש שקיפות מלאה ועושה רושם שהם אמינים מאד.

שרות כזה קשה למצא והם שייכים לזן המיוחד של מעטי בעלי מקצוע שמעריכים את עבודתם.

המקום נקי מבריק ומסודר ושני החברה האלה מסתבר מומחים בכיול פרונט לרכבים ספורטיבים לפי דרישה ובניית מיבנים ומתקנים שיאפשרו כיוונים מיוחדים לפי הצורך, הם גם מטפלים במערכות היגוי ומיטלים כולל בולמים\קפיצים ספורטיבים.

מומלץ מאד לאלה שמחפשים בעלי מקצוע סופר מקצועיים ואמינים (המעטים שיש) , אלה שמתחרים על סעיף האיכות ולא על סעיף ה "שני שקלים פחות" (המחיר נוגן מאד דרך אגב).

על הדרך קיבלתי הסברים ולמדתי כמה דברים מענינים (היה תענוג)

תודה

נתן.

נ.ב

תודה לרפי לין על ההמלצה (כרגיל לא מאכזב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה החמה,

חריג לראות בארצנו בעלי מקצוע ברמה גבוהה כל כך, קשובים ומבינים (הרבה מעבר לכיוון לפי הספר).

נראה שהם ימצאו פתרון לכל מה שתבקש.

טוב לראות שיש עוד בעלי מקצוע שלא נכנעו למלחמה על המחיר הנמוך ביותר ומתעקשים לספק תמורה ברמה גבוהה.

אני אשוב וגם אמליץ.

נתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

מצטרף להמלצות.

למי שלא יודע,בארצנו קשה למצוא מכון לכיווני מתלה שבאמת אוהב וחי את מקצוע המתלים והשלדות,ואני יכול להעיד שעברתי מספר רב של מכוני פרונט,כל פעם מתוסכל מחדש,במיוחד עם מכוניות ספורטיביות.

עד שהגעתי למעבדה,ראשית,המקום אינו נראה כמו מכון לכיווני פרונט,אלא כמעבדה ,שנית בפעם הראשונה לא נתקלתי בסרוב לבקשותי השונות(ולא תמיד משונות) אלא בהבנה ,ואף יעוץ שעזר לי להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

לדעתי,אין היום אף מכון לכיווני מתלה אחר בארץ ברמה המקצועית של המעבדה,ביחוד לרכבי ספורט,שטח,מרוץ שמכוונים לתוצאה מסויימת ושאינה תואמת את המלצות היצרן.

בברכת פרנסה טובה,אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים,

ממליץ לכולם לפחות להיכנס לבדוק שהפרונט תקין ובתחום הסטנדרטי.

אני אישית הגעתי למעבדה ולי היו בעיות לכוון פרונט במקום אחר כי לרכב שונה כל המתלה האחורי והיה תחום קיצוני ביותר שלא ניתן היה פשוט לכוון . החברה קיבלו אותי והראו לי את הבעיה והסבירו לי הכל ואף נתנו פתרון לבעיה מה שאף אחד אחר לא יכל לתת.

לרכב בוצעה מתיחה ויישור של הנאבה האחורית ימנית ונעשה לרכב כיוון פרונט מושלם.

אנשים אני ממליץ בגדול לכולם כי האנשים שם פשוט מקצוענים !!!!!!!

עידן תודה רבה רבה וגם לג'וג'ו תודה

אנישים כדאי מאוד מאוד להגיע ולהווכח בעובדות בשטח לכל הספקנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ממליץ בחום.

יחס חם אישי ומקצועי.

כבר כמה פעמים נתקלתי בבעיות עם הרכב ב-פרונט ,ציריות, משולש וכל פעם קיבלתי טיפול מקצועי לרכבי.

שחרון

חרדון מקבוצת החרדוניה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
טוב, שלום לכולם.

היום ביליתי (אכן חויה חיובית מאד) במכון כיוון פרונט המעבדה (שבתוך המעסדה לרכב 2005 בחולון).

נתחיל בשורה התחתונה - הבעיה נפתרה לחלוטין!

עידן וג'וג'ו (ג'וואד) הם שני מקצוענים פדנטים שלוקחים את עבודתם והמקצוע בצורה מאד רצינית.

הרכב עבר כיוון מאד מוקפד ומדוקדק. כל המכלולים הרלוונטים נבדקו כדי לאמת שאין חופשים במערכת, לאחר כיוון בציוד משוכלל ומספר איטרציות של נסיעות מבחן וכיול fine tuning נעלמה המשיכה וההגה מורכז בדיוק.

העבודה נעשתה בצורה מאד מסודרת, מאורגנת, נקיה והרכב טופל בעדינות ובאהבה :-) (למי שזה חשוב)

לצוות יש המון סבלנות ואת כל הזמן הדרוש כדי שהלקוח יצא סופר מרוצה (כולל קפה).

יש שקיפות מלאה ועושה רושם שהם אמינים מאד.

שרות כזה קשה למצא והם שייכים לזן המיוחד של מעטי בעלי מקצוע שמעריכים את עבודתם.

המקום נקי מבריק ומסודר ושני החברה האלה מסתבר מומחים בכיול פרונט לרכבים ספורטיבים לפי דרישה ובניית מיבנים ומתקנים שיאפשרו כיוונים מיוחדים לפי הצורך, הם גם מטפלים במערכות היגוי ומיטלים כולל בולמים\קפיצים ספורטיבים.

מומלץ מאד לאלה שמחפשים בעלי מקצוע סופר מקצועיים ואמינים (המעטים שיש) , אלה שמתחרים על סעיף האיכות ולא על סעיף ה "שני שקלים פחות" (המחיר נוגן מאד דרך אגב).

על הדרך קיבלתי הסברים ולמדתי כמה דברים מענינים (היה תענוג)

אישית לא יכולתי להגיד משהו טוב יותר ממה שכבר רשום פה

רק אציין שוב שהמקום בהחלט מומלץ לכל בעל רכב שרוצה לשפר את האחיזה והפרונט שלו ברכב או רק לכוון אותו בצורה הכי מקצועית שיש, ומה שעידן וג'וג'ו עושים בכיוון פרונט יכול בהחלט להיחשב כשיפור לכל דבר ועיניין, וזה תקף לכל רכב מ M3 ועד לפונטו רגילה וסטנדרטית כמו שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר החלפת צמיגים במיאטה שלי, ולאחר שהבולמים החדשים (מזדהספיד) הגיעו להחליף את הסט הישן, היה לי ברור שצריך לעשות כיוון פרונט בסיום התהליך. מכיוון שנכתבו פה מחמאות רבות ל"המעבדה" החלטתי להתקשר - ומסתבר שהם מבצעים שם גם התקנות של בולמים - בדיוק מה שהייתי צריך.

כמו שנאמר כבר, עידן וג'וג'ו מאוד נחמדים ומקצועיים, והמקום עצמו מאוד נעים ומרווח.

החלפת הבולמים בוצעה במקצועיות ובמהירות, ומעניין שבהתחלה זה הפתיע אותי שהם בכלל עושים כאלה דברים, ורק אחרי שראיתי אותם עובדים הבנתי שזה רק הגיוני: האנשים האלה מתעסקים ברכיבי המתלה כל היום - הכי טבעי שידעו להתקין בולמים בצורה הטובה ביותר.

כיוון הפרונט בוצע גם באופן מקצועי לחלוטין, תוך הסברים להדיוט (אני) לאורך התהליך. מהר מאוד הם קלטו מה אני רוצה להשיג מהרכב ודאגו להסביר לי מה נעשה בשביל להגיע לזה. מסתבר שכיוון הפרונט הקודם שנעשה על הרכב השאיר אותו עם גלגלים אחוריים בזווית הצידה, באופן שפגע באחיזה ושחק את הצמיגים בצורה לא אחידה. גם הקמברים היו מוגזמים מאחור - הזוויות בהן הגלגל נוטה החוצה בחלקו התחתון - והדבר גרם לשחיקת צמיגים מוגברת בחלקם הפנימי (היה לי פנצ'ר לא מזמן באחד הצמיגים - בחלק הפנימי שלו דווקא).

רציתי להגיע לפשרה כמה שיותר טובה בין אחיזה (לימי מסלול) והחלקה (לדריפטים) מאחור, ול-turn in מהיר והרבה בטחון בהיגוי מלפנים. בנוסף הייתה לי משיכה לימין שנעלמה לחלוטין.

עוד לא נסעתי מספיק בשביל לקבוע סופית עד כמה מורגש השינוי, אבל בקרוב אעשה זאת - ועידן הבטיח לי שאוכל לחזור לתיקונים בשבועיים הקרובים ללא תוספת תשלום אם לא אהיה מרוצה במאה אחוז.

כמו senda, אני בהחלט ממליץ לבעלי מכוניות ספורטיביות לקפוץ אל "המעבדה". מדובר בכמה מאות שקלים לשיפור שיכול בקלות להיות משמעותי כמו החלפה לסט צמיגים איכותי יותר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום לכולם

ארצה לציין לטובה ולהצטרף להמלצות,מכון מתלים יוצא מן הכלל.

הבעיה ברכב(קליאו ספורט mk1)הייתה אכילת צמיגים לא סימטרית בציר הקדמי ,סחיבה חריפה ימינה וחוסר מרכוז של ההגה.

אז בהמלצת החברים פה ניגשתי למכון המדובר ויצאתי מרוצה ,מהגישה ומהייחס האישי ,מהסובלנות ,מהמקצוענות מצורת העבודה והעירוב של הלקוח בפרטים כמובן מהתוצאה הסופית ואפילו מהמחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצות אחרי שהגעתי לשם היום בבוקר עידן טיפל בבעיה שלי וכיוון את הפרונט והעכשיו הכל שוב תקין

שירות מועלה אווירה חמה וביטחון של אחרי.

peugeot 206 xs 1.6 16v 2008

Citroën xantia 2.0 16v 2000

Citroën xantia 2.0 16v 2001

Audi A3 2.0T 2008 בשעות הפנאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

לפני כחודשיים הגעתי למעבדה לכיוון פרונט , נהנתי מאד מהשירות והמקצועיות של עידן וז'וז'ו שעזרו לי להגיע לכיול האופטימלי.

לאחר חודשיים שבמבלכם ביקרתי עם הרכב (GT) במסלולים וכבישי נהיגה למינהם אין לי ספק שהרכב השתנה לטובה מקצה לקצה..

מחזק את הדברים שנרשמו מעליי ומצטרף להמלצות!

ושוב תודה לצוות המעבדה.

עמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק מאד את המלצות כולם כאן.

היום הגעתי עם הHF במטרה להחליף את הבולמים המקוריים לקוני (צהובים קדימה, אדומים אחורה) ולהחליף את הקפיצים המורכבים על בולמי הקוני לכאלו שהזמנתי מאי-ביי איטליה (OMP הנמכה 44 MM).

החבר'ה קיבלו אותי בפנים יפות והתחילו לעבוד מהר מאד,

פירקו את הקפיצים מהבולמים והחליפו אותם,

החליפו את הבולמים מאחור (משימה לא קלה עקב ריבוי שייבות) ואת הבולמים הקדמיים תוך זמן קצר מאד,

מיד לאחר מכן ביצעו כיוון פרונט עם זוויות קאמבר משוגעות, כל זה לקח סביב השעה על השעון! :shock:

ממש צוות F1.

אחרי כל הכיוונים יצאתי עם ז'וז'ו? (לא בטוח לגבי שמו),

הבחור מקצוען שלא מהעולם הזה, לסיבוב מבחן.

הרכב הרגיש פשוט מדהים, קארטינג רציני.

הבעיה היחידה היא שלרוע מזלי המנוע של התמה כבד הרבה יותר מה1.6T המקורי של הHF, תוסיפו שני נוסעים בריאים סביב ה75 ק"ג כ"א ותקבלו נוסחא מנצחת לגילוח צמיגים. :lol:

הרכב היה נמוך מדי.

עידן המליץ להשאיר את הרכב ולהמתין להחלטה מה עושים בנושא,

בינתיים שאלתי אותו אם יש מקום טוב באיזור לאכול בו (השעה כבר 14:30, ויש לי רק קורנפלקס של בוקר בבטן),

הוא אמר: "תצא מכאן, ברמזור ימינה וכשתראה דוכן של "מפעל הפיס" הבט ימינה ותראה את מסעדת "חסוני".

הגעתי למקום, חומוס פול, צ'יפס, סלט, שתיה ופלאפאל נזרקו לכיווני ונטרפו קליל.

המחיר 30 שקלים!

יצאתי שבע ומרוצה עד הגג.

כשיצאתי מהמסעדה ראיתי את ז'וז'ו נוסע כיווני עם הרכב,

עכשיו תבינו,

הם הספיקו להוציא את הבולמים הקידמיים, להחליף את הקפיצים לסט הקודם (מונמך פחות) ולהרכיבם שוב בזמן שאכלתי.

קפצתי לרכב והסיבוב הזה היה מושלם.

הרכב לא גילח צמיגים ולא קיפח בסיבובים, פשוט יושב מעולה על הכביש בשיתוף עם הכיוונים.

לבסוף כיוונו את מידת הקשיחות של כל הבולמים עד למידה הרצויה.

המחיר היה נמוך מאד לטעמי ואף נחלק לתשלומים (דרשתי עקב היותי חייל, כבד עלי אלפיה).

מפרגן קצת בתמונות.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • חברי המעגל הראשון

מצטרף להמלצות,

אחרי החלפת הצמיגים ואיזונם 3 פעמים, עדיין הייתה רעידה מעל 120, אמנם מינימלית, אבל אצלי אין התפשרויות, הגעתי למקום ולשם שינוי לא צחקו עליי וישר אחרי איזון הגלגלים על הרכב, הכל פיקס.

על הדרך כבר סידרנו נטייה שהייתה, וחוסר מירכוז של ההגה.

נהניתי מהיחס החם וההסברים, שבימינו דבר כזה אינו מובן מאליו.

יישר כוח!

Jeep Grand Cherokee Trailhawk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...