Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השבתת רכב - לוחיות רישוי

ofsher
שימו לב! השרשור הזה בן 5265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מקווה שתספיקו לעזור לי, מאחר ואני השבתתי רכב לפירוק, והמפרק אמור להגיע היום בערב לקחת אותו.

אני הבנתי ממשרד הרישוי שעלי להסיר את לוחיות הרישוי ולשמור אותן אצלי, וגם את טופס השבתת הרכב שקיבלתי במקום הרשיון (למפרק אני נותן העתק).

האם זה נכון?

המפרק דורש שאני אשאיר לו לפחות לוחית רישוי אחת - ואמר שהוא חייב אותה על מנת לעשות שימוש במנוע של הרכב. אני מפחד להשאיר לו לוחית רישוי (אם יעשה עבירה עוד יבואו להאשים אותי).

אני אחתים אותו על נייר שבו יהיה כתוב שהחל מהיום הרכב עבר אליו בתמורה לכסף ששילם, ולכן הוא נושא באחריות עליו.

האם זה מספיק?

השאלות בצורה מסודרת:

1. האם להתעקש לקחת את שתי לוחיות הרישוי?

2. האם להתעקש לשמור את הטופס המקורי של ההשבתה?

3. האם צפויות לי בעיות בגלל משהו שתיארתי כאן?

אני ממש אודה לכל אחד שיוכל לתרום מהידע שלוו לעניין - למרבה הצער המוקד של משרד הרישוי לא ידע לענות על כלום.

תודה רבה,

עופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מוסר שום לוחית רישוי ושום טופס הורדה, גם לא צילום שלו.

טופס ההורדה מיועד לך ולא אליו.

הוא רוצה את הלוחית וטופס ההורדה כדי לעשות אח"כ קומבינה על הגב שלך.

כשאתה מוריד רכב מהכביש, אתה לא מוכר רכב, אלא מוכר גרוטאת ברזל. לצורך הענין כאילו מכרת מחרטה ישנה.

אם המפרק לא מוכן לקחת את הרכב בלי טופס ההורדה, שלא יקח ותמכור למישהו אחר תוך יומיים (לא חסרים כאלה שיקנו ממך).

.

לענין המנוע - יש טפסים מיוחדים להעברת בעלות למנוע. אם הוא ירצה למכור את המנוע, הוא כבר ידאג לטפסים המתאימים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה יכול להשפיע עלי? איזו קומבינה הוא יכול לעשות על הגב שלי? אם הרכב מושבת, ויש לי אישור של זה (אפילו העתק, וצריך לזכור שבמשרד הרישוי זה גם רשום), מה הוא יכול לעשות?

ובנוסף, אם אני מחתים אותו על חוזה שאומר שהרכב עבר לידיים שלו ומעכשיו הוא אחראי לכל דבר שקורה, זה לא מכסה אותי?

תודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמוכרים רכב עושים העברת בעלות מסודרת והיא נרשמת במשרד הרישוי לעולמי עד על שם הקונה, לכן נהוג למסור רשיונות לקונה בעיקר כשמדובר על רכב שיש לו עדיין טסט.

כשמוכרים ברזל לפי משקל לא מבצעים שום העברת בעלות ולכן אין רשיונות.

במשרד הרישוי רשום שאתה הצהרת שהורדת את הרכב מהכביש. אף אחד לא בודק שאכן מה שהצהרת גם עשית. אם בעוד 3 שנים או 15 שנה מישהו יסע בכביש עם רכב בעל סימני זיהוי כשלך, אתה האדם הראשון שתקרא למשטרה להסביר את פשר הדבר. אתה כמובן תצטרך לשמור את החוזה שמכרת את הברזל כדי להראות למשטרה הוכחה מי הבעלים של הברזל. אם בעוד 15 שנה, במקרה לא יהיה לך את החוזה, אתה תמצא את עצמך במצב לא נעים, כאחד שצריך להוכיח את חפותו על לא עוול בכפו.

כדי שאהיה ברור עוד יותר - אתה לא מכרת רכב לסוחר ברזל אלא מכרת מחרטה ישנה. אילו היית מוכר רכב, היית מבצע העברת בעלות בדואר. את זה כמובן אי אפשר לעשות למחרטה כי למחרטה אין מספר רישוי ואין רשיונות.

הלבשת זהות של רכב אחד על רכב אחר, היא דבר נפוץ מאוד שמבצעים סוחרים לא הגונים. לא צריך לתת להם על מגש של כסף את הדרך לעשות זאת בקלות.

אני לא קרימינל בכדי לחשוב מה עוד אפשר לעשות עם המסמכים שסיפקת אבל ברור לי שאדם הגון שקונה גרוטאת מחרטה ישנה לא מבקש רשיונות כשברור לכל שאין לו כל צורך בהם.

אם הרכב שלך לא אמור לנסוע לעולמי עד, לשם מה מישהו צריך את טופס ההורדה ?

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מכרת לסוחר ח"ח, הוא לא צריך רשיונות ולא לוחית אלא רק את מס' הרכב לצורך שטר מכר למנוע.

אם מכרת לסוחר ברזל - הוא לא צריך כלום.

מכוני רישוי הגונים, לא ייצרו לוחית רישוי למי שאינו מוכיח כי הוא הבעלים של הרכב ולכן יש כאלה שיעלה החשד שהם זקוקים ללוחית רישוי כיוון שיודעים שלא קל להשיג לוחית סתם כך ומבלי להזדהות.

טופס ההורדה הוא שלך, ואך ורק שלך ואין לאף אחד כל צורך חוקי בו.

manoa_sachar.jpg

shtar_piruk_mrehevacher.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי רכב לפרוק לפני 15 שנה והגיע אלי דוח מהירות מ2007 .כמובן שהרכב מופיע במשרד הרישוי כרכב מפורק.

כנראה משהו שכפל את הלוחית ונוסע עם המספר שלי.הענין בבדיקה במשטרת התנועה בחולון ויהיה בסדר אני מאמין.

מקסימום משפט ש 100% אצא זכאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני מספר חודשים הורדתי את הרכב של אבי מהכביש (היה על שמי). הרכב הוסר בצורה מסודרת מול משרד הרישוי.

בעל המגרש לא דרש את הלוחיות ,אבל כן דרש את האישור שהרכב הורד.

דרך אגב ,הוא לא הסכים מלכתחילה לקנות את הרכב ללא אישור הורדה.

לשאלתי מדוע הוא צריך את האישור או העתק, ענה שזה בגלל ביקורות תכופות של המשטרה במגרש.

הוא צריך להוכיח שהרכב במגרש הברזל אינו גנוב.

בברכה

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

הסוחר הרי לא יכול לשנות את בעלות המחרטה ברשות הרישוי ומי אמר שהוא לא גנב את המחרטה הזאת.

תירוץ מעניין יש לסוחר, בדיקת מסוף תעלה בכל מקרה את סטטוס הרכב.

אולי ליתר ביטחון כדאי לתת לסוחר גם צילום תעודת זהות :roll:.

אי אפשר להגיד שאם יש לי את טופס ההורדה ביד, אזי זאת הוכחה שקניתי את המחרטה ולא גנבתי אותה.

אם השוטר שבודק מסתמך רק על מספר הרישוי הרי שאפשר לחבר מספר רישוי אחד לכל גרוטאה דומה ולהציג תמיד את אותו טופס הורדה. אם יבדקו לפי מס' שילדה או מנוע, יקבלו סטטוס נכון יותר. בשביל בדיקה מהימנה לא צריך טופס הורדה אלא לראות את הנתונים המוטבעים בגוף המחרטה.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר ,מצטער שלא הבנתי אותך .

איך יוכיח סוחר הברזל שהוא לא גנב את הגרוטאה מהרחוב ?

איך אמור להגיע לידיו טופס ההורדה של הרכב(העתק) שניתן רק לבעל הרכב ?

בעל מגרש הברזל לא רצה את הרכב עד שלא אורידו כחוק .זה בעצם מכסה אותי יותר ממנו אפילו ,או שמא אני טועה ?

ובאמת שיצא לי לראות לא פעם ביקורות של המשטרה במקום.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

כבר הורדתי רכבים מהכביש ומעולם לא מסרתי את הטופס ולא את הלוחיות.

זה שהטופס נמצא אצל הסוחר לא מעיד מאומה על כך שהוא הבעלים של הגרוטאה. הבעלים של הגרוטאה נשאר לעולמי עד הבעלים הרשום האחרון = מי שהוריד את הרכב.

אם סוחר צריך להנציל מנוע מפירוק, הוא ימלא טופס שטר מכר. טופס ההורדה לא יעזור לו וגם אינו נדרש.

נניח ששוטר יגיע למגרש ויראה סובארו DL לבנה 4 דלתות אוטומט. הסוחר יציג לו טופס הורדה ע"ש מוטי - האם זאת הוכחה שהסוחר בעלים?

המחוקק קבע שיש להוריד לוחיות רישוי, בבחינת אין זה רכב יותר.

אם המחוקק היה חושב שיש מקום להסדיר העברת בעלות לגרוטאה, הוא כבר היה עושה זאת.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...