Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיוויק רגילה או סיוויק הייבריד??

H1980
שימו לב! השרשור הזה בן 5295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, מה יותד כדאי: הונדה סיוויק רגילה או סיוויק הייבריד?? (שנת 2006-2007)..

תחילה חשבתי על סיוויק אבל אח"כ שמעתי שכדאי לקנות הייבריד משום שהיא חסכונית יותר בדלק עם אותם ביצועים של ההונדה הרגילה..

אז על מה אתם ממליצים ???

והאם באמת כדאי ללכת על הייברד??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביצועים הם לא ברמה של הסיויק הרגילה והחיסכון גם הוא לא כזה משמעותי.

לדעתי גם הסיויק הרגילה תפתיע אותך בצריכת הדלק שלה והיא עדיפה על ההיבריד לטעמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להייבריד יש הספק מירבי של 116 כ"ס בסביבות 6000 סל"ד. וזאת כאמור מול כ-140 ס"כ של סיוויק רגיל באותו סל"ד. ז"א בקיק דאונים סיוויק רגיל יהיה חזק יותר ללא צל של ספק. הייתי יכול להוסיף משל עצמי כי גם ללא קיק-דאונים הרגיל זריז יותר. אבל להייבריד לא חסר כוח בהשוואה למשפחתיות אחרות ובסביבה עירונית והוא מושך לא רע, יחסית למשל למאזדה 3 1.6 ליטר. זאת בגלל שלמנוע החשמלי ישנו מומנט זמין מיידית. ז"א בסל"ד נמוך ההייבריד יכול להיות חזק באופן מפתיע. אבל כמובן שבשום פנים ואופן לא מדובר ברכב ספורט. במהירות גבוהות ההיבריד נהיה קצת עצל. זה לא הרכב בו מומלץ לבצע עקיפות פרועות. בכלל הנדסת אנוש שלו משרדת רוגע, שלווה ומדרבנת לנסיעה מנהלתית מכובדת שגם חוסכת בדלק.

אגב הצריכה מאוד תלויה בהרגלי הנהיגה, ורכב היברידי דורש הסתגלות מיוחדת. יש נהגים מנוסים שיגעו לנתונים של המעבדה ואף מעבר לכך, ויש כאלה שיקבלו בפרצוף צריכה של רכב משפחתי רגיל.

בכל אופן ההבדל הכספי בהחזקת סיוויק רגיל וההיברידי לא יהיה משמעותי. אלה מה... ההיבריד מאובזר בצורה טובה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הצריכה בהייבריד עומדת על 4.9 ל100 ב-5000 קמ אחרונים. אבל כאשר אישתי לוקחת את הרכב הצריכה הינה בסביבות 6.5. אגב, ההייבריד למרות הרושם האיטי והעצל למעשה זריז יותר ממאזדה 2 שמשאירה רושם נמרץ והדינמי ויש לי הוכחות לכך. למשל את הקטע בין 2 הרמזורים האחרונים של דרך לוד בתל אביב ההייבריד מצליח לעבור כאשר האחרון רק מתחיל להבהב. ואילו מאזדה 2 עם כל צעקות המנוע והסל"ד הגבוה מגיעה כאשר זה כבר נהיה צהוב.

אומנם ההיבריד יחסוך סכום בלתי-מבוטל בדלק וגם סכום מסוים בביטוחים. אבל זה יתקזז בירידת ערך שאמורה להיות גדולה יותר. למעשה כאשר הרכב יהיה בן 8-10 ותדרשנה החלפת הסוללה ערכו כנראה יהיה נמוך בהרבה מסיוויק הרגיל. כך שבסך הכל המאזן הכספי אמור להיות דומה בשני המקרים. אבל בכל אותו זמן יהנה בעל ההיבריד מבקרת השיוט, משליטה מההגה, מחימום המושבים ועוד דברים כהנה וכהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסף את כל קבלות התדלוק ועשיתי בדיקות לגבי נתוני המחשב מול נתוני האמת (כמה תדלקתי וכמה קילומטרים עברתי). המחשב נוטה ליפות את התוצאות לטווח הקצר. אבל לטווח הארוך התוצאה מדויקת. אין לי הסבר למה זה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בעלת הייבריד, הרכב שלי צורך על סמך כל הקבלות שתידלקתי בממוצע 1/21, היו גם פעמים שצרך 1/22 בממצוע.

רוב הנסיעות שלי בינעורוניות , שכוללות נסיעות בפקקים (איילון, כביש החוף) וגם עירוניות לעיתים.

בבינעירוני הגעתי גם ל- 3.8L/100K , הצריכת דלק שלה מאוד הפתיעה אותי.

היתרון של הרכב שעד 50 קמ"ש ניתן לנסוע על החשמל בלבד.

יש לציין שאחרי 10,000K הראשונים הרכב נהיה חסכוני יותר וחזק יותר.

כמובן שהסיוויק הייבריד מאובזרת יותר ומגיעה עם אבזור מלא מאשר הסיוויק הרגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היא המהירות הממוצעת שבה את משיגה את צריכת הדלק של 1:21 ?

נראה לי שאופן הנהיגה שלכם כל כך עדין שהוא אינו מייצג את מרבית הנוהגים ברכב, במיוחד נתון של 3.8 ליטר ל 100 ק"מ נשמע לי קצת הזוי..

אבל אם רוצים לחסוך הדרך הנכונה היא דיזל , BMW סידרה 1 על כבישי צרפת , ללא כל מאמץ מיוחד , מהירות ממוצעת של כ 110-120 , הרכב צרך כ 1:17..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיסכון מושג לרוב באמצעות בקרת השיוט. אני מעריך מהי המהירות האופטימלית לפי תנאי הדרך. כך למשל בכביש 5 זה בד"כ 94 קמ"ש. אני נוסע רוב הזמן בתניב האמצעי. במהירות זו אני לא מפריע לתנוע. לעיטים יש איזה נכה שנוסע בנתיב האמור לעט יותר, אזי אני בורח לנתיב השמאלי, ואם יש בו רכבים גם נותן קצת גז ע"מ שוב שלא להפריע לתנוע ולעקוף את הנכה כמה שיותר מהר. כך שנדירים מאוד המקרים בהם אני בולם ומבטל את בקרת השיוט.

בכביש 4 התנוע מסובכת יותר. יש גם המון נכים, יש גם חותכים ומתפרעים, יש גם פקקים. בשעות הערב והלילה כאשר הכביש פחות או יותר פנוי אני שם 88 קמ"ש וכך בד"כ צולח את הקטע עם המון תמרונים והחלפת נתיבים.

בקטע ההררי בעליות בקרט השיוט איננה יעילה ואני מבטל אותה. אני מאיץ בירידות עד ל-110 ומנסה שלא לעבור 2800 סל"ד בעליות, כך שהמהירות צונחת לקראת הפסגאות ל-85-90 קמ"ש. אגב, רוב המאזדות מזדחלות בעליות התלולות לעט עוד יותר ואני נעלץ לעקוף אותם. לרוב בירידות הן עוקפות אותי בחזרה תוך סיכון לחטוף דו"ח.

בירידות מאריאל עד לבית בתל אביב ניתן בקלות להשיג תוצאה של 3.2-3.4. אבל אני מעריך כי זו תוצאת מחשב אופטימית למדי. בעליות בחזרה התוצאה תהיה בסביביות 5+. אם אני מאפס את המד, בסיבובים הראשונים בין אריאל לת"א אני מקבל תוצאות נפלאות של 4.4-4.5. אבל תוצאות אלה אינן משקפות את הצריכה האמתית. אחרי 1500-2000 קמ התוצאה מתייצבת מסביב ל-4.9 וזה כבר נתון אמת, זהה לקבלות התדלוק. אינני מצליח לנסוע על חשמל קטעים משמעותיים. מנוע הבנזין מתנתק בבלימות מסביב למהירות של 20 קמ"ש. זה קורה בפקקים וברמזורים, כך שדי מהר ישנו רכב מקדימה וצריך לעצור. כנראה פרוטי קיבלה אקזמפלר מוצלח יותר. בניגוד לפריוס, סיוויק לא מאיץ על חשמל בלבד. אומנם החשמל עוזר להאיץ ולשמור על סל"ד נמוך.

כמובן שלמי שלא מעוניין בנסיעה על בקרת השיוט, שמחד היא רגיע ומאידך דורשת תיחכום רב, עדיף לעבור לדיזל. אבל לא נדמה לי כי יצליח לנסוע רוב הזמן ב-110 קמ"ש במרכז הארץ (אולי חוץ מאיילון) כי תמיד יפריעו לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מהווה חריג זאת אני יכול להגיד לך מראש , 94קמ"ש בכביש 6 זה איטי, אני יכול להעיד שאני נחשב בין האיטים כאשר אני נוהג ב 110 -120 קמ"ש..

ולסיום רק נקודה אחת מענינת, עם המעבר לשוויץ מצרפת עברתי למוד של 100% בקרת שיוט עקב כמות המצלמות העצומה והסיכון הגבוהה של דו"ח.

ללא ניסיון מיוחד לחיסכון רשמה ה BMW מנוע 1.8 ליטר דיזל ידני צריכה של 5.4 ליטר ל 100 ק"מ, אם הייתי מסגל את הנהיגה שלך אני מניח שלא היה כל הבדל ואו הבדל זניח בלבד בין מנוע הדיזל לבנזין + חשמל שלך...

ויש עוד הבדל, כשרוצים לתת בראש הדיזל בלחיצת דוושה הופך להיות מטוס לא קטן, את זה אי אפשר להגיד על ה 1.4 ליטר של הסיביק..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך לגמרי. באירופה לא הייתי רוכש רכב היברידי ובוודאי הייתי בוחר בדיזל, כמו רוב האירופים. לא בכדי הרכבים ההיברידיים לא נפוצים באירופה. אומנם ניתן לצפות בסיוויק הייבריד פה ושם בהולנד. אך באנגליה ראיתי יותר רולס-רויסים ובנטלי.

אבל בתנאים של הארץ העוצמה של דיזל ברוב המקרים נהיית מיותרת והחלשלוש ההיברידי מספיק כאן בהחלט. שלא לדבר על הקשיים בהחזקת הדיזל, המיסוי הרצחני וכדומה.

אגב, לא יוצא לי לרדת לכביש 6 בכלל. אבל אם כבר, אין להייבריד שום בעייה לשייט ב-120 וגם הצריכה לא תהיה גבוה בהרבה. הסוד של החיסכון לאו דווקא המהירות הנמוכה, אלה השיוט הקבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5295 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...