Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום מאכזב, גם ראיתי גרוטאה וגם דפקתי את הקרטר במונדיאו :(

elibaba
שימו לב! השרשור הזה בן 7347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש פשוט ימים כאלה שכלום לא הולך...

בבוקר הלכתי לראות ספרינט ששלוש שנים ניג'סתי שימכור לי, אללה יוסתור - אין דבר אחד בסדר באוטו, כולו אכול חלודה נוראית, מאחורה יש פגיעה גדולה בפח ובשאסי, אין מנוע בכלל (אבל יש קינים של ציפורים), כל הריפודים קרועים ואכולים, דשבורד סדוק ומתפרק, דלתות נופלות מהצירים שלהן ועוד הנעבעך רוצה על ערימת החלודה המושבתת הזו מחיר שבו מוכרים סודים נוסעים עם טסט ומכניקה במצב סביר, ולא מוכן לרדת בשקל.

נו, ניחא, נחפש אחרת.

אחרי זה, להוריד את הטעם הרע, נסעתי לי לכיוון "המאגר" לחפש שמונצעס לחבר, ובאחת מדרכי העפר שם היה "באמפ", באמת לא משהו רציני ולא במהירות גבוהה בכלל, אבל כנראה שאיזו אבן חדה בדיוק התמקמה לעשות בקרטר האלומיניום של המונדאו חור יפה בגודל תפוז...

זהו, האוטו שוגרר הביתה, ועכשיו השאלה (שלמען האמת מקומה אולי בפורום הטכני):

החור נמצא באיזור "ישר", כלומר אפשר לכסות את כולו יפה עם חתיכת אלומיניום שטוחה.

השאלה היא האם אפשר לרתך אלומיניום ולסגור את החור (בארגון אולי?), זה שווה כספית ? זה יחזיק בכלל או שיש סדקים שאני לא רואה ויזיעו לי שמן ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שכן אפשר לרתך אלומיניום (בשיטת טיג) , רק לא בטוח שאת הקרטר שלי...

http://www.meg.co.uk/meg/app20.htm

http://www.mishael.co.il/_cxt/profile.htm

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שניתן, כל בית מלאכה אשר עוסק בשיפוץ מנועים יכול לבצע בעבורך את המלאכה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד חשוב שתלך לבעל מקצוע רציני שיעשה עבורך את העבודה.

רתך שלא יהיה אכפת לו מכך שהקרטר הוא מאלומיניום יכול עשות לך נזק רציני.

מאוד חשוב שהוא ידע באיזו אלקטרודה להשתמש בריתוך. אלקטרודה מחומר שאינו מתאים תגרום לך לקורוזיה מהירה מאוד במקום, כיוון שהקרטר נמצא במקום שבא במגע עם מים הפוגעים בו מהכביש ויוצרים בו איזור קורוזיבי. מתכת שלא תתאים לאלומיניום תיצור הפרש פוטנציאלים גדול בינה לבין האלומיניום, מה שיגרום לקרוזיה מהירה. כדי להמחיש את ההבדל, שני החומרים השונים יוצרים תא גלווני - מנגנון הפועל בדומה לסוללה. הפרש גדול בין שני פוטנציאלי החמצון של החומרים יצור סוללה עם מתח הדקים גבוה (ומכאן קורוזיה מהירה), הפרש נמוך יצור את ההפך.

זה בדיוק מה שקורה אצלך בברז המים בבית כאשר הצינור שבקיר עשוי מפלב"מ (פלדת אל-חלד) והברז עושי נחושת. החיבור בינהם מחליד מהר מאותה סיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שקורה אצלך בברז המים בבית כאשר הצינור שבקיר עשוי מפלב"מ (פלדת אל-חלד) והברז עושי נחושת. החיבור בינהם מחליד מהר מאותה סיבה.

אני מניח שאתה מבין ברכבים יותר מאשר באינסטלציה -

הצינורות אותם מניחים בקיר מתחלקים באופן עקרוני לארבעה סוגים (ועוד אחד שפעם השתמשו בו, אבל היום הפסיקו עקב בעיות בחיבורים):

1. צינורות פלדה מגולוונת (סקדיום) - ולא צינורות אל -חלד , או נירוסטה (מגרמנית : ניי - לא רוסטה- חלודה) - צינורות כמו של פעם , פתרון לא רע , אבל עם כל הג'יפה במים בארץ , מתנהגים כמו מנוע של צרפתייה : כלומר , עובדים עובדים עובדים , ויום אחד מתפוצצים. לא נעים כשזה בתוך קיר.

2. צינורות פלסטיק - בשיטה זו מניחים שרוול (צינור) פלסטיק בקוטר יותר גדול בקיר ולתוכו משחילים צינור פלסטיק נוסף בתוכו עוברים המים . בשיטה זו מכינים מרכזיות מים מהן מתפצלים הצינורות.חיבורים נעשים באמצעות מחברי לחץ (דומה מעט לגינון)

3. צינורות נחושת גמישה הנתונים במעטפת פלסטיק.(חיבורי לחץ)

4. השיטה הנהוגה בארה"ב - צינורות נחושת קשיחים.(חיבורים בריתוך אצטילן)

כמו כן היתה שיטה לעבוד עם חומר פלסטי קשיח שנקרא CPVC , וחיבורים בהדבקה. השיטה נזנחה כי בעלי המקצוע לא אהבו את שיטת ההדבקה כיוון שאם לא נעשתה בסבלנות פיתחה הרבה כשלים.

הברזים עצמם עשויים בד"כ נחושת , עם מגוון ציפויים שונים.

אלה היו שישים שניות על אינסטלציה ביתית , בשבוע הבא נלמד לפתוח סתימות בביוב... :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז ככה סבלתי פעמים מהבעיה הזאת היו לי שני סאאב בשניהים זה היה מאלומניום

לך למוסך סואל את פואד ביפו הוא כבר יזימין לשם רטח מומחה לידיעה זאת הוצעה שקרובה ל1000 ש''ח עם לא יותר

רציתי משה 007 אבל היה תפוס אז משה 159 גם טוב לא ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שקורה אצלך בברז המים בבית כאשר הצינור שבקיר עשוי מפלב"מ (פלדת אל-חלד) והברז עשוי נחושת. החיבור בינהם מחליד מהר מאותה סיבה.

אני מניח שאתה מבין ברכבים יותר מאשר באינסטלציה -

הצינורות אותם מניחים בקיר מתחלקים באופן עקרוני לארבעה סוגים (ועוד אחד שפעם השתמשו בו, אבל היום הפסיקו עקב בעיות בחיבורים):

1. צינורות פלדה מגולוונת (סקדיום) - ולא צינורות אל -חלד , או נירוסטה (מגרמנית : ניי - לא רוסטה- חלודה) - צינורות כמו של פעם , פתרון לא רע , אבל עם כל הג'יפה במים בארץ , מתנהגים כמו מנוע של צרפתייה : כלומר , עובדים עובדים עובדים , ויום אחד מתפוצצים. לא נעים כשזה בתוך קיר.

2. צינורות פלסטיק - בשיטה זו מניחים שרוול (צינור) פלסטיק בקוטר יותר גדול בקיר ולתוכו משחילים צינור פלסטיק נוסף בתוכו עוברים המים . בשיטה זו מכינים מרכזיות מים מהן מתפצלים הצינורות.חיבורים נעשים באמצעות מחברי לחץ (דומה מעט לגינון)

3. צינורות נחושת גמישה הנתונים במעטפת פלסטיק.(חיבורי לחץ)

4. השיטה הנהוגה בארה"ב - צינורות נחושת קשיחים.(חיבורים בריתוך אצטילן)

כמו כן היתה שיטה לעבוד עם חומר פלסטי קשיח שנקרא CPVC , וחיבורים בהדבקה. השיטה נזנחה כי בעלי המקצוע לא אהבו את שיטת ההדבקה כיוון שאם לא נעשתה בסבלנות פיתחה הרבה כשלים.

הברזים עצמם עשויים בד"כ נחושת , עם מגוון ציפויים שונים.

אלה היו שישים שניות על אינסטלציה ביתית , בשבוע הבא נלמד לפתוח סתימות בביוב... :wink:

אם כבר נכנסו לנושא הצינורות, הרשה לי להסביר:

ראשית, לגבי הצינורות שבקיר, בדרך כלל הם אכן עשויים מפלדה מגולוונת, כלומר מצופים באבץ. דבר זה מקנה עמידות גבוהה יותר לצינור, כיוון שכאשר נוצר סדק בציפוי, הצינור עדיין לא יחליד כיוון שאבץ אנודי יותר מפלדה, ולכן החמצון יתרחש באבץ במקום בפלדה. אותה שיטה מיושמת בכבישים בגדרות ההפרדה בצידי הדרכים העשויים פלדה מצופה אבץ, ולכן אינה מחלידה גם לאחר זמן רב.

לנושא צינורות הפלסטיק לא אכנס, כיוון שהפלסטיק אינו מוליך חשמל ולכן לא תיווצר קורוזיה בממשק צינור-ברז.

הברזים בדרך כלל עשויים מפליז, שהיא סגסוגת נחושת-אבץ ביחס הקרוב ל-30/70. קיים סיפור יפה על מגלה הפליז, מדען דגול בשם בויל, שטען כי גילה מתכת שכאשר משפשפים אותה בנחושת נוצר צבע זהב, אך הוא לא יגלה מהי מתכת זו כדי למנוע מזייפנים למינהם לייצר חיקויי זהב. כיום יודעים כמעט בוודאות שהמתכת בה הוא השתמש היתה אבץ, בין השאר כי ידוע כי היו לו יחסי מסחר עם המזרח הרחוק בה האבץ היה ידוע, בעוד באירופה גילו אותו רק מאוחר יותר.

בכל מקרה, נקודת ההתייחסות כאן לצורך הדיון בקורוזיה, היא הממשק בין שתי מתכות שונות ורלוונטית גם לאינסטלציה וגם לכלי-רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ביום שבת למדתי עוד שיעור (במסגרת ה"רעבע געלט") - היינס יודעים מה שהם כותבים.

היה נראה לי משום מה שאפשר להוציא את הקרטר בקלות יחסית, רק לפרק את סעפת הפליטה... אז זהו שלא, סעפת הפליטה יורדת בכיף (אחרי שהולכים לקנות בוקסה 15 ארוכה, לא מוצאים ב3 מקומות ומסתדרים על 16 קצרה), ברגי הקרטר והפחית שמפרידה בינו לבין הגיר יוצאים גם כן בקלות - אבל אז מגלים שחסרים לקרטר 2 ס"מ רווח מהגשר הקדמי כדי לצאת ...

הקיצר - היינס צודקים כמובן, צריך להרים קצת את המנוע כדי שהקרטר יצא, אז היום האוטו במוסך והם יוציאו את הקרטר ויציעו לי איך לתקן (מפירוק, בריתוך או אולי עם מסטיק בזוקה ישן :) )

באותה הזדמנות שמרימים אני מחליף גם משולשים (ממילא הייתי צריך), כי במונדיאו אוטומטית משולש שמאל לא יוצא בלי להנמיך את הגשר התחתון - הגיר מפריע לבורג הקדמי.

ואם כבר נשפך השמן, אז שישימו פילטר שמן חדש.

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה עוד מעניין מישהו , אז תיקנו את הקרטר על ידי ריתוך (פעמיים, בפעם הראשונה אחרי מילוי השמן היתה נזילה מסדק קטן שלא נראה קודם).

המשולשים בסדר, זה אחת מתושבות המנוע שלא ישבה טוב ועשתה לי וויברציות.

כמו כן בוצע טיפול גדול - כל המסננים, פלאגים ושמן (כמובן...)

פחות 1500 זוז במזומן לחשבון הבנק, והתרשמתי לטובה מהעבודה המקצועית (היו לי חששות)

עז יפנית בסלעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...