Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עמידות רכב ישן בשימוש יום יומי (180 ק"מ ביום)

tal_s
שימו לב! השרשור הזה בן 7342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לבת זוגי יש רנו 4. במשך חצי שנה היא נסעה בה יום יום מרחק של כ 60 קילומטר.

הרכב עמד בזה בלי בעיה. כמובן שנסיעות מסוג זה דורשות תחזוקה נאותה ויותר תשומת לב מצד הבעלים משרכב "רגיל" ידרוש.

השאלה היא איך אתה תרגיש אחרי נסיעה של עשרות קילומטרים ברנו 4?

מדובר ברכב נפלא, אבל הוא לא תוכנן למסעות ארוכים. סביר להניח שאתה תצא עייף (ומזיע) בסיום כל נסיעה.

אם אתה נעול על רכב קלאסי לצורך הנסיעות הארוכות, אני מציע שתחפש משהו נוח יותר, בטוח יותר ואולי אפילו ממוזג :)

יניב

יניב מיכאלי

-----------

קלאסיקה: סאאב 96V4 - שנת 1969

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, הרנו לא למכירה (והיא גם לא שלי). אם כי אני בטוח שהבית הוא אכן בית טוב :)

לגבי ההמלצות:

20,000 זה סכום נחמד, השאלה אם הוא כולל ביטוח? כולל טיפול מקיף שיכין את הרכב למשימה הקשה? כולל כסף שתשמור בצד לכל צרה שלא תבוא?

אני הייתי מנסה למצוא איזו וולוו משנות ה 70, או ב.מ.וו או אודי מתחילת ה 80. אם תמצא סאאב 99 ותהיה מוכן לשאת בהוצאות התחזוקה הגבוהות אז זו גם בחירה טובה.

אם אתה מחפש משהו שנכנס לקטגוריית האספנות אז אולי תנסה למצוא פולקסווגן וואריאנט - אמינות ופשטות של חיפושית באריזה נעימה בהרבה (וגם יותר ייחודי).

באמריקאיות הישנות אני לא ממש מבין - אבל גם הן בהחלט רלוונטיות והיתרון הוא שהחלפים זמינים ויחסית פשוטים להשגה.

כל האפשרויות הללו הן מכוניות שיעניקו לך נסיעה נעימה, בטוחה ויוכלו להתמודד בצורה מצויינת בתנועה של ימינו (ובחלקן יש גם אופציה לגיר אוטומטי ולמיזוג).

דרך אגב, איזו סובארו ישנה זו אופציה בכלל לא רעה בסכום הזה, גם זול, גם אמין.

בכל מקרה שווה לחפש היטב, לנסות לאתר רכב שלפחות מהבחינה המיכנית הוא מתוחזק היטב.

אל תקפוץ על המציאה המגניבה הראשונה שתראה - אתה תיפול לבור ש 20,000 ש"ח יעלמו בו כהרף עין.

אם תמצא משהו החבר'ה כאן ישמחו לייעץ לך לגבי הרלוונטיות שלו.

יניב

יניב מיכאלי

-----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אספנות,במצב טוב,תחזוקה אוהבת ,ישרת אותך היטב בשימוש יום יומי,ודאי יותר טוב מהרבה פיאטים ופגואים שאינם מתאימים ,מבחינת אמינות לשימוש יום יומי,מיד ביציאתם מהמפעל.

המגבלה היחידה היא שאתה חייב להבין מכונאות,ולתחזק בעצמך,גם כדי לחסוך בהוצאות וגם כדי להתגבר על כל מיניי בעיות קטנות שיכולות להווצר תוך נסיעה,ותהיה חייב לתקן במקום ולא להזקק לעזרה.

עליך לטפח מוזרויותך מגיל צעיר,כדי שלכשתזדקן לא יחשבו שעף לך בורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשך שנים נסעתי ברכב ישן כרכב יומיומי:

1. כיף לא נורמלי

2. אם הוא אספנות - בעיה לגבי שעות הבוקר

3. טיפולים כל 5000 ק"מ ואף פחות

4. קשה למצוא אנשי מקצוע טובים (וזולים?), מאוד קשה למצוא חלפים.

5. השבתות לעיתים קרובות.

לאחרונה נסעתי למשך חצי שנה בפיאט 850 שנת 70 כרכב משפחתי יחיד ! היה אדיר עד שהתחילה להתקלקל ואז התברר שחלק זה קשה להשגה, חלק אחר בלתי אפשרי למצוא, חלק נוסף עולה מאוד יקר. בקיצור כשזה קורה זה מתחיל מהר מאוד בקריסת מערכות טוטלית.

המלצה שלי, לך על מכונית אמינה מסוף שנות ה-70 או תחילת השמונים. מבחר יותר גדול, מחירים יותר הגיונים, יותר מוסכים וחלפים ותוך זמן קצר היא תהיה אספנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתפלא שאף אחד עוד לא אמר את זה פה - אבל... אהמ... חיפושית.

אם מה שהוא רוצה זה דווקא רכב ישן או רכב אספנות, זה הפתרון.

בסכום שצויין, ובפחות ממנו אפשר להרים בקלילות פרוייקט חיפושית, או אפילו לקנות אחת משופצת ומשופצרת - ולהינות מרכב שיהיה מופת לאמינות (להזכירכם - לא מדובר בתקציב של 3000 ש"ח) ובונבוניירה להתגאות בה.

החסרונות? כמעט כמו בכל רכב ישן - אין מזגן, ונהיגה ארוכה יכולה להיות מעייפת (למרות שבתקציב כזה אפשר להחליף את המושבים למשהו נוח הרבה יותר וזה כבר קפיצת מדרגה בחיפושית).

אמנם ישנן את המכוניות שיכולות לפנק אותו הרבה יותר. מכוניות שנחשבו למפוארות יותר בזמנן, וולוו ישנה לדוגמא, או איזה דודג', ב.מ.וו ישנה וכו'. אבל האחזקה שלהן תהיה יקרה יותר - והבאתן למצב של נוחות ואמינות שישאירו אותו עם ראש שקט יכולות לחרוג מהתקציב.

כל מכונית שהן אמצע הדרך בין האפשרויותו האלו - כגון סובארו DL, פיאטים למיניהן או צרפתיות - יאכלו את התקציב די מהר אם רוצים להביאן למצב של שקט נפשי מוחלט - ולחלקן אין את הקסם המיושן של החיפושית, והן אינן נהנות מזמינות החלקים שלה ועלות הטיפולים האפסית שלה.

או איך אמר אח שלי (שנוהג היום בחיפושית שהייתה שלי 5 שנים) -"הייתי יכול לקנות פיאט אונו 88, אבל אז הייתי תפרן. עם החיפושית אני תפרן עם סטייל..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם לא חיפושית - אבל לדעתי עדיף בהרבה.

גם ייחודי יותר, גם מרווח יותר, גם שימושי הרבה יותר.

ויחד עם זאת - מכניקה כמעט זהה, מה שהופך את האחזקה ליחסית פשוטה וזולה.

יניב מיכאלי

-----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 חודשים מכרתי את האופל קדט שלי ששמשה כרכב יומיומי,מדובר ב-1200 אוטומטית מודל 1977 ועשיתי איתה כ 20000 ק"מ לרבות העברת חלק מהדירה (סטיישן). הרכב היה אצלי שנה וחצי ונסע בעיקר בעיר (חיפה על עליותיה ואני גר גבוה..). אמינות? נו איך אני אגדיר את כדי שתאמינו...אפס פשוט אפס תקלות, אפילו לא אחת קטנה,מפתח,2 לחצות מהירות על הגז חצי סיבוב והמנוע עובד, רכב נהדר,נוח וקל לנהיגה. נמכרה מחוסר ברירה ובמחיר מצחיק של 800 ש"ח.

אגב,הקונה המאושר קיבל התרעה מהעיריה ושוקל אם למכור או להעבירה לאכסון למושב עד לאספנות.

הדגמים האלו נודעו בזמנו כאמינים וטובים במיוחד ואלמלא הייתי יודע זאת הייתי חושב שאיך שהוא יוצרו ביפן...... :roll:

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה למצוא פיאט 124 128 127 או אוטביאניקי אברט במחיר שפוי ואת היתרה תשקיע בשיפוץ... מינימן כניראה בחו"ל כי הוא היה אומר לך מינימינור (אומרים" שהמביא דברים בשם אומרם מביא גאולה לעולם") :lol: ד"ש לכולם-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שאתה רוצה לנסוע 180 ק"מ כל יום...

כמה ימים אתה מיתכוון לינסוע :lol:

זו כמות גדולה של ק"מ גם לרכב חדש, במידה ואתה נוסע כל יום...

אם אתה מחפש חיסכון, רד מזה... לא תמצא חיסכון משמעותי אם ביכלל (מה שניקרא TCO או בעיברית Total Cost of Ownership...) אולי תמצא רכב שמחיר הקניה זול אבל תחזוקה יקרה, אין מזגן ואם תתקע באמצע הכביש ותאחר לעבודה בשעה (במיקרה הטוב), איך יגיב הבוס שיראה אותך מטונף בגריז מזיע כמו חזיר וכו'?!

קח בחשבון כי רכבים כמו וולוו ואוודי (אולי גם מרצדס אם תמצא בזול...) יהיה אמינים, נוחים ולפעמים גם ממוזגים, אבל הם שותים דלק כמו רוסי שיכור בליל הסילבסטר...

חיפושית, אופל קדט, פורד פיאסטה / אסקורט / קורטינה לא יהיו נוחות לנסיעה ארוכה (אולי קורטינה כן אבל גם היא צמאה...)

בגדול, מחיר הביטוח והטסט הזולים עלול להיתקזז מהר מאוד ברגע שתצתרך להחליף משהו תתקע (פעמיים גרירה ממרחק 90 ק"מ מהבית יכולה לקזז את מחיר הביטוח), כמו כן הבטיחות של הרכב (אם אתה נוסע כל-כך הרבה לא היית רוצה לנסוע במשהו יותר מוגן?!), נסיעה אם מלאי חלפים וכלי עבודה מאחור (אני עושה את זה גם ברכב הפרטי שלי וגם ברכב מהעבודה, אבל אני לא דוגמא :lol: ), מיזוג, הגה כוח, רעש ועוד ועוד...

אולי כדאי לך לישקול אופנוע? או אפילו אופנוע ישן...

לנסוע אתו פעם או פעמיים בשבוע, ככה תוכל לקום שעה אחרי כולם ולהגיע בזמן :-)

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיון הדביק של "ענתיקות בדרכים ובחצרות" כתבתי על איזו דודג' דארט 1972 אספנות שיש למכירה באיזור מגוריי.

אני הייתי הולך עליה, אם היא תמכר במחיר סביר בשבילך (6-8K?), וייתכן מאד שיש בה מזגן פועל או ניתן להפעלה בעלות הגיונית. תקבל גם אוטומט והמון מטר רץ פח ...

180 ק"מ זה הרבה בין עירוני, אז אפילו תוכל לחיות עם הוצאות הדלק.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צא מזה, אם מדובר על 180 ק"מ ביום, שום רכב אספנות לא יספק את הסחורה.

אולי חיפושית כן, אבל אני לא בטוח שאתה רוצה לבלות על כ"כ הרבה אספלט בחברתה של חיפושית.

סובארו DL משלהי שנות ה 80 , תחילת שנות ה90 כנראה תהיה הקנייה הטובה ביותר, זה אומנם לא אספנות, אבל לך תדע, פעם זה היה הרכב הכי נפוץ בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרנו 16 שלי שרתה אותי בנאמנות רבה בשנים האחרונות, 600-800 ק"מ בשבוע במשך העשור האחרון. רק בחודשים האחרונים עברתי לרכב אחר, אבל עדיין, לפחות פעמיים בשבוע היא עושה 100 ק"מ לצרכי עבודה.

הכי טוב לדעתי ברמות האלה, זה אחד הפורדים הישנות, אסקורט, ברנדה, קורטינה. מנועים מאוד פשוטים וחלפים זמינים לרוב. אם יש לך מעט יותר תקציב קנה מרצדס מתחלית שנות השבעים ובכלל תחגוג.

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה ,מדובר ב-180 ק"מ ליום.

זו משימה מכובדת גם לרכב חדש לגמרי ,ברכב אספנות או אפילו סתם רכב ישן

עלויות האחזקה והדלק יהיו מאד גבוהות .

יש לי וולוו 740 שנת 89 ,אם הייתי צריך לעשות 180 ק"מ ביום פשוט הייתי מחליף את הרכב .

מבחינת אמינות היא היתה עומדת במשימה אבל עלויות הדלק והטיפולים (יוצא כל חודשיים בערך בקילומטראז' הנתון) היו עושים את כל העסק למפוקפק מבחינה כלכלית.

אני מציע לך להחזיק ברעיון שלך רק אם לשיקול הכלכלי משקל זניח אם לא אז עדיף לך

לוותר על העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...