Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברוך עם קאיה קרניבל [קאיה קרניבל 2006 מתחממת- הכותרת נערכה בהתאם לכללי הפורום הטכני]

עמיחי ברנר
שימו לב! השרשור הזה בן 5307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני חדש כאן אבל נראה שמעניין כאן בלי קשר לבעיה שלי ועכשיו הבעיה:

יש לי קאיה קרניבל מודל 2006 עד היום לא היו בעיות למעט טיפולים שהם יקרים אבל עם זה כבר השלמתי

בשבוע שעבר נסענו לצפון והאוטו התחמם בעליה. נתתי לו לנוח כשעה בדקתי מים, היו מים ולא הוספתי בדקתי גם שמן והיה תקין.הגעתי למוסך(מורשה קאיה)בדקו את מערכת הקירור ומצאו שאין נזילות אמרו לי לנסוע עם האוטו ולחזור אחרי יומיים לביקורת. נסעתי עם האוטו לירושלים בדרך לא היו בעיות ורק בירושלים ברמזור הוא התחמם אבל מיד התקרר בעזרת המאוורר. נתתי לו לנוח והוספתי חצי ליטר מים. חזרתי למוסך ושם הוא ניקה את הרדיאטור החליף טרמוסטט ופקק לרדיאטור ונסע עליו זמן ממושך הוא אמר לי שהרדיאטור מאבד מים וזה אומר שיש לחץ ושכנראה הלך ראש המנוע. הוא טוען שלא משפצים ראש מנוע לפי הוראות היצרן וצריך להחליף. זה צריך להסתכם בכ10000 ש"ח.

שאלותי?

א. האם אין לי ברירה אלא להחליף ראש מנוע או שיש משהו שכדאי לעשות לפניכן?

ב. האם באמת לא ניתן לשפץ ראש של קאיה קרניבל?

ג. אם קלו כל הקיצים האם יש למישהו רעיון לעשות את זה בעלות יותר זולה?

אודה מאד לתשובתכם

עמיחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה מוסך מדובר?

בדיזל לא נהוג לעשת ראש מנוע בגלל הלחץ החזק ,זה לפחות מה שאמרו לי.

לגבי הטיפולים לי היה עולה 2000+ במורשה קיה ועכשיו אני מטפל במוסך פרטי ב700 שקל כולל חלקים ובטיפול הבא אני מביא חלקים אז זה יעלה איזה 200-300 שקל.

תבדוק בעוד מוסך האם זה אכן ראש מנוע.

לי מ2002 לא הייתה אף פעם התחממות והמחוג תמיד קצת מתחת לחצי.

טרמוסטט החלפתי באופן יזום לפני שנה ועכשיו אני מחליף צינורות מים בגלל שיוצאים להם בלונים כמו בצמיגים.

אצלי יש נוזל קירור ירוק והחלפתי כבר שתי מכסים בגלל שנתפסו אך לא התחמם אף פעם המנוע.

כנראה שהרכב שלך לא מטופל על פי ההוראות ועכשיו אתה משלם על זה.

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לשפץ ראש מנוע של רכב דיזל כל עוד מדובר בנזקים ברי תיקון. הקביעה להחלפת ראש מנוע לדעתי מוקדמת ויתכן כי ידרש רק החלפת אטם ראש בלבד.

לאחר פירוק הראש ניתן יהיה להעריך מה ניזוק ומה העלויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפצתי כמה וכמה ראשים של קאיה קרניבל ואף אחד לא חזר אלי עם תלונות.

סתם שאלה מעניינת,הראש של הקאיה קרניבל שטוח לגמרי(16 שסתומים) והתא שרפה בתוך הבוכנה,ברגע שאתה מוריד לו 0.15 מ"מ שטח אתה חושב שאתה מגדיל קומפרסיה?

אגב גם ראש של פאג'רו(16 שסתומים) אמרו שאסור לעשות..

ועובדה שעשיתי כמה ראשים כאלו והכול היה טוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות מנוע מושלם לקיה קרניבל זול מעלות ראש מנוע שקיבלת.

מה ההסבר של המוסך שאין אפשרות לשיפוץ של ראש מנוע ?

אני לא רואה שוני של המנוע הזה מכל מנועי הדיזל שקימים בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגובה עצמו של התושבות שהן ברזל מאוד קרוב לפני השטח של הראש(שהוא אלומניום..) פעם אחת יצאתי לשניה מריכוז ושברתי על ראש כזה סכין יהלום..:?

בכול מקרה גם אם הראש נמוך ניתן להשחיז את התושבות ולהורידן למטה.

אין הסבר הגיוני למה אסור לשפץ ראש,לפי מה שהמנהל עבודה של קיה אמר לי הרכב אחרי זה מתחיל לדפוק מהקראנק,וחודש אחרי זה עשיתי לו ראש מנוע כזה,והוא לא בא בתלונות ככה כנראה שהכול טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...