Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור בלמים בעקבות מעבר ל 15#? (נסיון לרכז מידע)[וולקן 95]

שימו לב! השרשור הזה בן 7336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ה 15 אינץ' קיימים כבר זמן מה,

הגיע הזמן לטפל במערכת הבלימה (רפידות קדמיות),

בהזדמנות זו אני שוקל לשדרג....

1. מהם הדיסקים המתאימים, מיהו העדיף (S16, 16V, ברלינגו...עוד?) ?

2. רפידות ? קליפרים (S16, 16V, ברלינגו...עוד?) ?

3. יש צורך בשינויים בעקבות החלפת הדיסקים (משאבת נוזל בלמים,...) ?

4. האם מחליפים רק מקדימה ? או בהזדמנות גם מאחור ?

5. הערכת מחירים לגבי כל הנ"ל ?

תודה

הפרחים נובלים כשאיננו רוצים להפרד מהם,

עשבים שוטים באים כשאיננו רוצים להתבונן בהם.

(דוגן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

וולקן 95

1. מהם הדיסקים המתאימים, מיהו הגדול יותר ?

2. רפידות ? קליפרים ?

תודה

אהלן.

הוולקן באמת בעייתית במח' הבלימה.

בגלל שיש לה ג'אנט 14,בפיז'ו בחרו להעניק לה מע' בלימה זהה לזו של המאה ושש הספורטיביות - למרות שלשוש מאות ושש הספורטיביות,שצוידו באותו מנוע,יש מע' הרבה יותר רצינית.

1

לא הבנתי אם אתה רוצה לשדרג את כל מע' הבלימה או רק את הדיסקים-אז בוא נטפל פרה פרה.לא הבנתי למה הכוונה "הגדול יותר",אבל נתחיל במידה המקורית שלך:

ראשית - אם אתה רוצה לשדרג את המע' הקיימת - קנה מיובל מלמד רפידות של FERODO.אם נשאר לך תקציב-קנה דיסקים מחורצים תואמים.ההבדל יהיה גדול.

שנית - גם GREENSTUFF קיבלו נציגות ישראלית.אני שמעתי על זה לפני שבוע.בטח מישהו כאן יודע יותר.יש להם דיסקים ורפידות מצויינים.

עלויות - רפידות 300-400 דיסקים 700-1000.

2 רוצה לשדרג קאליפרים? זה הולך עם דיסקים ורפידות.אם תשים קליפר של דגם רציני יותר-הוא יזדקק לדיסק גדול יותר שמופיע עם הדגם.

למה הכוונה?

תחשוב על קרוסלה בגן ילדים (אני מקיא על כאלה) ,עמוסה בילדות בנות חמש.

הממ.....

בכל מקרה- היא מסתובבת ואתה רוצה לעצור אותה.

אם תנסה לתפוס אותה מבפנים,יהיה לך קשה לעצור אותה.אבל אם תצליח לתפוס אותה מהשוליים,העצירה תהיה הרבה יותר מהירה. (אל תנסה את זה במציאות.ילדים ידועים באכזריותם).

בקיצור-מה יותר גדול,יותר טוב.

מאיפה מביאים קאליפרים?

מפיז'ו סיטרואן.

כל מה שאתה צריך זה דגם של פיז'ו שמגיע עם מידת הדיסקים הגדולה- במקרה שלנו- 306 XSI או S16,סיטרואן ZX 16V או (תחזיק חזק....) מכונית הספורט האימתנית -

סיטרואן ברלינגו.

אני לא צוחק.

הברלינגו מצוייד במערכת בלימה אגרסיבית להחריד- כי ברלינגו עמוס שוקל איזה טון וחצי.בנסוף-זה הדגם היחיד של PSA שבא עם דיסק מאתיים שישים ומשהו (שלך מאתיים ארבעים ומשהו) שנדחס בג'אנט 14.

למה ברלינגו??

כי הכי קל להשיג.יש על הכביש יותר ברלינגו מZX 16V....

3 יש צורך בהחלפת נוזל בלמים.שים DOT4.יש סיכוי טוב שגם ככה יש לך DOT

4 ורק צריך להוסיף את הכמות שחסרה ולנקז אוויר.

4- אבל בריא להחליף וזה לא כזה סיפור.משאבת הבלם לא דורשת החלפה.

5 רק מקדימה.עיקר נטל הבלימה נופל על הציר הקידמי.רוצה להיות באמת מקצוען? שים גם מאחור.אבל זה לא כ"כ נחוץ.אל תשכח לכוון את שסתום עומסי הבלימה.כל מוסך יכול לעשות את זה.

6 מחירים לדיסקים משופרים פורטו קודם.סט קאליפר ,דיסק ורפידת ברלינגו ייצאו בערך 1000-1500 שקלים-כולל התקנה.

7 אצלי היה סט כזה ום שמתי רפידות ודיסקים משופרים (מי היה מאמין.....מייצרים דיסקים ורפידות משופריםפ לברלינגו).

שיהיה בהצלחה.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

וולקן 95

1. מהם הדיסקים המתאימים, מיהו העדיף (S16, 16V, ברלינגו...עוד?) ?

2. רפידות ? קליפרים (S16, 16V, ברלינגו...עוד?) ?

תודה

אני רואה ששינית את השאלה.יפה.

כל התשובות בתשובה הראשונה שלי.

ואם אתה באמת רוצה את הכי גדול (גם אני....) מצא לך דיסק רפידה וקאליפר של 306 GTI. (נדמה לי 285 מ"מ.זה באמת גדול) מכיוון שאין הרבה כאלה,תצטרך לרכוש חדש בחברה. צפה לשלשל כ3000-3500 ש"ח לסט כולל קאליפרים,דיסקים ורפידות.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הבהרה: מעוניין לשפר הבלמים למשהו גדול יותר (ג'אנט וולקן מקורי 14 אינץ, אצלי מזה זמן מה 15 אינץ').

2. אני מבין שהמערכות הבאות מתאימות לוולקן (עם ג'אנט 15 אינץ') ?

מה ההבדלים בין המערכות הבאות:

(מבחינת: 1. גודל צלחת ? 2. סוג/גודל קאליפר ? 3. סוג/גודל רפידה ?)

א. 16V

ב. GTI 6

ג. ברלינגו

ד. ג'אמפי

3. עלות/תועלת ? או, מהי האופ' הזולה יותר לביצוע (רק אם ישנה אחת זולה משמעותית)?

4. אני מניח שעדיף (?) חדש ולא מפירוק בנושא זה ?

תודה

(דוגן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה ... ה16V זהה לברלינגו מבחינת גודל הצלחת ( 266 או משהו דומה ) ומצויד בקאליפר של לוקס ... אבל הרפידה והקליפר עצמו קטנים מהברלינגו הבריאים יותר

GTI 6 וגאמפי מצוידת שתיהן בדיסק 286 או משהו דומה כאשר לגאמפי קאליפר ורפידה גדולים יותר ...

מממ האופציה הזולה ביותר היא ברלינגו לפי מיטב דעתי ( הלא מלומדת ) ... חדש = יקר ... פירוק + שיפוץ = אופציה הגיונית.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה ... ה16V זהה לברלינגו מבחינת גודל הצלחת ( 266 או משהו דומה ) ומצויד בקאליפר של לוקס ... אבל הרפידה והקליפר עצמו קטנים מהברלינגו הבריאים יותר

GTI 6 וגאמפי מצוידת שתיהן בדיסק 286 או משהו דומה כאשר לגאמפי קאליפר ורפידה גדולים יותר ...

מממ האופציה הזולה ביותר היא ברלינגו לפי מיטב דעתי ( הלא מלומדת ) ... חדש = יקר ... פירוק + שיפוץ = אופציה הגיונית.

כמה בוכנות יש בקאליפר של ג'אמפי/GTI6?

האם זה וודאי שאין צורך בשינוי משאבה או שינוי אחר?

הייתכן שב-GTI6 יש את אותה המשאבה כמו ב-Saxo/106?

יש לי הרגשה שבקאליפרים האלה יש צורך בכמות נוזל גדולה יותר למהלך מלא של הקאליפר ולכן יש צורך בשינוי שיאפשר זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. "קליפר ורפידה בריאים יותר"... תורמים ללחיצה חזקה יותר, ושטח מגע גדול יותר (בהתאמה) ?

2. על כל גלגל קיימת משאבה שמפעילה את הקאליפר ?

אם כן, אולי צריך להחליף משאבות בהתאמה לגודל קאליפר וסוליה ?

(דוגן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. "קליפר ורפידה בריאים יותר"... תורמים ללחיצה חזקה יותר, ושטח מגע גדול יותר (בהתאמה) ?

לא הבנתי למי אתה עונה כי התשובה לא מתאימה לציטוט.

תשובה 2 עשוייה היתה להתאים לשאלה שלי אם העובדות היו נכונות אבל למעשה לכל קאליפר יש מספר בוכנות (2, 4, 6 תלוי בקאליפר) הנפח הכולל של הבוכנות מיצג את כמות הנוזל ההידראולי שיש לדחוס בבוכנה לצורך בלימה. הגדלת נפח זה מחייבת שינויים כגון הגדלת משאבת בלם אחרת הקאליפר המשופר "יינשך" חלש מדי :cry: .

מה שגם הופך את תושבה 1 שלך ללא ממש מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה 2 עשוייה היתה להתאים לשאלה שלי אם העובדות היו נכונות אבל למעשה לכל קאליפר יש מספר בוכנות (2, 4, 6 תלוי בקאליפר) הנפח הכולל של הבוכנות מיצג את כמות הנוזל ההידראולי שיש לדחוס בבוכנה לצורך בלימה. הגדלת נפח זה מחייבת שינויים כגון הגדלת משאבת בלם אחרת הקאליפר המשופר "יינשך" חלש מדי :cry: .

1. הסימן שאלה בסוף המשפט אינו סרקסטי, אלו שתי שאלות, לא תשובות.

ד"א נשאלו בקשר לטקסט המצוטט.

אין לי ידע טכני על מבנה המערכת, אני שואל כדי לנסות להבין.....

..... מהם המכלולים ואיך שינויים בהם משפיעים על תפקוד מערכת הבלימה.

ההודעה האחרונה החכימה אותי.

אשמח אם תתן הסבר מפורט איך מערכת הבלמים עובדת (מרכיבים ופעולתם),

כרגע הבנתי שלעיתים קוראים לקאליפר משאבה, וכן את מבנה הקאליפר

תודה

(דוגן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי זאב,

אני חושב שהקישור הבא: http://auto.howstuffworks.com/brake.htm

יעזור לך להבין את פעולת מע' הבלימה.

אגב, קוטר הדיסקים בברלינגו 266 וב-106-ים 247 מ"מ.

יש מספרים שנכנסים לראש... :roll:

דניאל

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה ...

1) קליפר ורפידה בריאים יותר תורמים לשטח מגע גדול יותר ... וכמו שענו אחרי , בלי החלפה של המשאבה / התאמה ללחצים החדשים ( גם מבחינת קוטר הצינורות והוואקומים לכל האורך ) הנשיכה תיהיה חלשה יותר.

2. לפי מיטב זכנרוני המשאבה היא מרכזית עם ווסתים קדמי אחורי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר ...

וולקן 1.9 , 2.0 \ 205 GTI 1.6,1.9 - דיסקים מאווררים בקוטר 247 מ"מ .

306 S16 , XSI ו ZX 16V \ברלינגו \פרטנר- דיסקים מאווררים 266 מ"מ

306 GTI-6 \ ג'מפי - דיסקים מאווררים 287 מ"מ .

לצורך העניין , ההבדל בין הקליפר של ברלינגו לבין הקליפר של 306 הוא בעומס הבלימה שאיתו הוא הולך להתמודד , הברלינגו יותר חזק ונושך . הוא מתוכנן לעצור משקלים גדולים .

צלחות בלימה כדאי להביא מחוררות-מחורצות , למרות שגם דיסקים רגילים מאווררים מאיכות טובה יתנו תגובת בלימה טובה , כמובן שזו תרד תחת עומסים ביחס לראשונה .

רפידות , כמו שאמר תומר , ניתן להשיג בארץ או להביא מחו"ל לא סיפור יקר כ"כ . FERODO , EBC , TAROX לא חסר ...

אם כבר השקעת , מחליפים את צינורות הקישור לקליפר , בצינורות מחוזקים בסיבי מתכת שזורה על מנת למנוע התנפחות של הצינור תחת עומס .

"...You CanT Make a Hoe a House Wife"

Dr. Dre , 2001

דוד גודלי , תעשה לי ילד פג !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הסימן שאלה בסוף המשפט אינו סרקסטי, אלו שתי שאלות, לא תשובות.

ד"א נשאלו בקשר לטקסט המצוטט.

אין לי ידע טכני על מבנה המערכת, אני שואל כדי לנסות להבין.....

..... מהם המכלולים ואיך שינויים בהם משפיעים על תפקוד מערכת הבלימה.

ההודעה האחרונה החכימה אותי.

אשמח אם תתן הסבר מפורט איך מערכת הבלמים עובדת (מרכיבים ופעולתם),

כרגע הבנתי שלעיתים קוראים לקאליפר משאבה, וכן את מבנה הקאליפר

תודה

OK טעות שלי.

השאלות נשמעו מנומקות מכדי להיות שאלות :)

אגב אני לא מכיר מישהו שקורא לקאליפר משאבה למעשה פעולתו הפוכה מפעולת משאבה.

הקאליפר (בעזרת בוכנות) הופך לחץ הידראולי לתנועה מכאנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7336 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...